Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 727komentarzy: 4

Żołnierze nad szachami

20-10-2017 18:15

Od 16 października w Cieszynie trwają Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach. W zawodach udział bierze osiemdziesięciu żołnierzy, pracowników resortu Obrony Narodowej oraz byłych żołnierzy.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

16 października o godz. 8.30 oficjalnie rozpoczęto Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach „Cieszyn 2017”, których zasadniczym celem jest wyłonienie reprezentacji Wojska Polskiego na Mistrzostwa NATO w Szachach „US Texas 18” i propagowanie szachów w środowisku wojskowym.

Uczestnicy spotkali się pod pomnikiem Ślązaczki, by następnie stoczyć pierwszą z rund w Zamku Cieszyn, gdzie zaplanowano rozegranie łącznie w kolejnych dniach dziewięciu rund systemem szwajcarskim. W uroczystości otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017 udział wzięli: Bogdan Ścibut – Dyrektor Generalny Ministerstwa Obrony Narodowej, Adam Dzwonkowski - Prezes Polskiego Związku Szachowego, Andrzej Matusiak - Prezes Zarządu Śląskiego Związku Szachowego, płk Tomasz Malinowski - Przewodniczący Międzynarodowego Wojskowego Komitetu Szachowego. Tego dnia nie mogło również zabraknąć gospodarza miasta - Ryszarda Macury.

- Cieszę się, że na Wzgórzu Zamkowym pod pomnikiem Ślązaczki pojawia się tylu wspaniałych żołnierzy, zawodników i pasjonatów tej królewskiej gry, jaką są szachy – mówił podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach – Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna, witając i zapewniając uczestników o gościnności miasta i jego mieszkańców.

Zadowolenia z organizacji wydarzenia na Śląsku nie krył również Prezes Polskiego Związku Szachowego. – Śląsk znany jest jako najlepszy ośrodek szachowy w naszym kraju – podkreślał Adam Dzwonkowski, dodając – Cieszę się, że wojsko zauważyło i pokazuje, iż warto inwestować w kapitał intelektualny polskiej armii. Życzę Wam, żebyście wyjechali stąd zadowoleni, przekonani o tym, że nie tylko wygraliście turniej, ale i poznaliście piękne miasto.

W zawodach udział bierze osiemdziesięciu żołnierzy, pracowników resortu Obrony Narodowej oraz byłych żołnierzy – emerytów i rencistów wojskowych. Podczas wydarzenia ppor. Dariusz Sycz odebrał Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego i nagrodę rzeczową za wybitny wkład w teorię szachów poprzez napisanie pracy dyplomowej. Praca ta została doceniona przez Zarząd Polskiego Związku Szachowego.

- Marzenia się spełniają – tymi słowami powitał uczestników Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017 Bogdan Ścibut, Dyrektor Generalny Ministerstwa Obrony Narodowej – To wyróżnienie obserwować rozgrywki szachowe, które rozgrywane są w Cieszynie. Włodarzom składam podziękowania za przyjęcie przez miasto roli gospodarza, udział w otwarciu zawodów, gościnność i serdeczne przyjęcie uczestników.

Podziękowania skierowane zostały również na ręce organizatora rozgrywek Wojskowego Stowarzyszenia „Sport-Turystyka-Obronność”, które od wielu lat wspiera rozwój szachów w resorcie Obrony Narodowej oaz angażuje się w przygotowanie różnorodnych przedsięwzięć z udziałem reprezentacji Wojska Polskiego w Szachach. – Zapewniam, że jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnieć szachistów, którzy odnoszą liczne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i w środowisku państw NATO – podkreślał Dyrektor Generalny MON.

Zakończenie Mistrzostw i rozdanie nagród odbędzie się 21 października o godz. 9.00 w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza. Wtedy też nastąpi wręczenie Pucharu im. płk. Gwido Langera Burmistrza Cieszyna i Dyrektora Generalnego MON dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach Cieszyn 2017 oraz Pucharu im. płk. Gwido Langera Burmistrza Cieszyna i Dyrektora Generalnego MON dla najlepszego zawodnika z Cieszyna otwartego turnieju w szachach szybkich Mistrzostw Wojska Polskiego w Szachach “Cieszyn 2017”.



red./mat.pras.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 20-10-2017 18:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
20-10-2017 19:10
JaSza11
No kurwa mać CO JESZCZE NIE WYMYŚLICIE!
mirekozdon
20-10-2017 21:53
mirekozdon
Burmistrz spłaca długi dyrektorowi generalnemu.
Na rodzinnym zdjęciu brakuje tylko kaprala Wyciora
marian1951
21-10-2017 15:09
marian1951
JaSza11, co sie ciepiesz ?. Mosz powody?
elkat
21-10-2017 16:21
elkat
mirekozdon
O jakie długi Ci chodzi? Oświecisz nas?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 195komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 794komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 385komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 314komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1602komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 402komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 543komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 540komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .