Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1172komentarzy: 0

Z posiedzeń Rady Miejskiej w Strumieniu...

10-10-2017 19:00

Wczoraj (09.10) w Strumieniu odbyła się sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie przebiegało sprawnie, a samorządowcy wszystkie uchwały, które znalazły się w porządku obrad przyjęli jednogłośnie. Pojawił się temat niewybuchów, wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz Srebrnej Cieszynianki.
Tylko trzy projekty uchwał znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu / fot. MSZ Tylko trzy projekty uchwał znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Strumieniu / fot. MSZ

Wczorajsza (09.10) sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od wystąpienia Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu. Komendant podziękował włodarzom Strumienia i Gminy Chybie za przekazanie w ostatnim czasie wagi do ważenia środków narkotycznych. Zapewniam, że waga nie obrośnie kurzem. Wyniki pracy naszych funkcjonariuszy wskazują na to, że jesteśmy aktywni w tym obszarze i skutecznie zwalczamy przestępczość narkotykową – podkreślał podinspektor Michał Botorek.

Komendant wspomniał również o alkomacie zakupionym ze środków gmin o który wzbogacił się komisariat. Mogą z niego korzystać wszyscy którzy będą chcieli sprawdzić swój stan trzeźwości (pisaliśmy: Strumień ma alkomat: ogólnodostępny ). Komendant poruszył także temat niewybuchów. Ważne jest dla nas to, że finalizujemy zakup specjalistycznego sprzętu dla nieetatowego pirotechnika, czyli osoby która udaje się na miejsce zdarzenia kiedy ktoś na terenie naszej gminy odnajduje coś co przypomina niewybuch. (…) W mojej ocenie nie jest to rzecz którą możemy bagatelizować. Odkąd tu jestem moi policjanci kilkanaście razy, jeżeli nie kilkadziesiąt, wyjeżdżali do zgłoszeń o odnalezieniu niewybuchu – mówił komendant. 

W bloku uchwał radni przyjęli m.in. autopoprawkę do uchwały ws. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok, a także ws. przyznania w 2017 roku Lauru Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”. Decyzją Rady w tym roku laurem zostaną odznaczeni Państwo Łucja i Piotr Czakon – za przykład współczesnego patriotyzmu, polegającego na solidnej pracy i społecznym zaangażowaniu w życie małej ojczyzny, jaką jest Strumień. Jak również za krzewienie zasad dobrego gospodarowania wśród wielu pokoleń rolników oraz wdrażanie nowych technologii w rolnictwie.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-10-2017 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znowu za darmo

19-02-2018 21:00

Wtorek (20.02.2018) to kolejny dzień, kiedy ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie  wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 284komentarzy: 0

Młodzi judocy z Cieszyna znowu pokazali siłę

19-02-2018 20:25

Wczoraj (18 lutego)  w Sosnowcu odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci. Nie mogło na nim zabraknąć judoków z cieszyńskiego klubu, którzy po raz kolejny wrócili do domu z workiem medali.

wyświetleń: 200komentarzy: 0

Z Indii i Holandii do Wisły

19-02-2018 18:00

Charge d'Affaires z Ambasady Indii w Warszawie Amarjeet Singh Takhi przyjechał do Wisły, by spotkać się z burmistrzem Tomaszem Bujokiem Tematem spotkania była współpraca kulturowa w ramach Festival of India, który ma na celu przybliżyć kolorową i egzotyczną kulturę Indii Polakom w różnych częściach naszego kraju.

wyświetleń: 301komentarzy: 0

Michał Haratyk okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą

19-02-2018 16:30

W sobotę i niedzielę, najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali w Toruniu, gdzie odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się, pochodzący z Cieszyna, Michał Haratyk.

wyświetleń: 468komentarzy: 0

Karta Seniora

19-02-2018 15:25

Program „Karta Seniora” to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm – w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem „Karty Seniora” jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

wyświetleń: 1416komentarzy: 1

Rodzicu! Idź na akademię!

19-02-2018 14:00

W styczniu w Skoczowie zainaugurowano Akademię Rodzica. To pomysł, którego inicjatorką jest dr Lidia Wollman, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie. Pierwszy wykład skierowany był dla nauczycieli i rodziców, wygłosił go dr Marek Kaczmarzyk, biolog i neurodydaktyk. Przed nami kolejne zajęcia w ramach Akademii.

wyświetleń: 505komentarzy: 0

Sześć weekendów z emocjami

19-02-2018 12:45

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach - o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich są dwa rajdy będące nowością w kalendarzu jednego z najpopularniejszych cyklów rajdowych w Polsce.

wyświetleń: 972komentarzy: 0

Nowy luterański biskup był w Ustroniu wikarym

19-02-2018 11:30

W sobotę (17.02) w kościele św. Trójcy w Mikołajkach odbyła się konsekracja i wprowadzenie na urząd biskupa luterańskiego ks. Pawła Hause. Ksiądz przez kilka lat pełnił posługę wikarego na parafii w Ustroniu. Jest również związany z dzięgielowskim wydawnictwem ''WARTO''. W 2012 roku ukazała się książka jego autorstwa.

wyświetleń: 2881komentarzy: 4

Za darmo - przez smog...

19-02-2018 10:05

Po raz kolejny Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na dziś (19.02.2018) bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich. W związku z tym Koleje Śląskie wprowadzają  bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 1428komentarzy: 3

VientoMarero w Cafe Muzeum

19-02-2018 09:15

W niedzielę (18.02) na terenie Cafe Muzeum w Cieszynie odbył się koncert czeskiego duetu o nazwie VientoMarero. Flecistka oraz gitarzysta są znani w Czechach, gdzie regularnie koncertują, jednak nie stronią również od występów w innych krajach. W Cafe Muzeum przywitali się w języku polskim, jednak swoje utwory zapowiadali już po czesku.

wyświetleń: 297komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .