Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2839komentarzy: 0

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie cieszyńskim

10-10-2017 18:00

Ślubowanie pedagogów, medale KEN, nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty, nagrody Starosty, podziękowania i życzenia - tak, wczoraj (09.10) w cieszyńskim Starostwie odchodzono zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej.
W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. To polskie święto oświaty przypada w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. O historii tego święta, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, przypomniała wczoraj (09.10) Lilla Salachna-Brzoza Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego ds. Edukacji. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie pracowników oświaty.  

Kolejny Dzień Edukacji Narodowej przed nami. Wprawdzie liczne zmiany wywołują u nas obawy i niepewność jednak chcemy cieszyć się tym dniem i zastanowić nad jego znaczeniem w naszym życiu oraz w życiu szkolnych społeczności. Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. W tym szczególnym dniu, kiedy nasze myśli biegną do polskiej szkoły, nie zabraknie życzeń i serdecznych podziękowań za ważną rolę jaką odgrywacie Państwo w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Jak co roku w pierwszych dniach października spotykamy się w tym zacnym i wyjątkowym gronie by docenić trudną i odpowiedzialną pracę nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński – mówiła Salachna-Brzoza witając przybyłych gości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Starosta Cieszyński Janusz Król, który podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji szkół powiatu cieszyńskiego. Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sukcesy uczniów z powiatu w różnego rodzaju konkursach, egzaminach, czy olimpiadach przedmiotowych. Ważnym momentem spotkania było ślubowanie pedagogów, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znaleźli się: Ks. Grzegorz Pasternak, Grzegorz Szczechla, Mirosława Szweda, Katarzyna Kimszal, Anita Herok, Anna Kwolek, Anna Woźniak, Marzena Żegnałek, Maria Kowalik.

Medalem KEN zostali odznaczeni: Henryk Bujok – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu, Bożena Cholewa – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Iwona Gomola – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle, Olga Lorek –  nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie, Dariusz Sikora – nauczyciel II LO im. M. Kopernika w Cieszynie.

Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymały: Agata Ogórek – nauczyciel I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Ewa Wilk – nauczyciel Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie.

Wręczone zostały również nagrody Starosty. W br. nagrodę Starosty przyznano 12 dyrektorom i 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych.

Na zakończenie uroczystości w imieniu wszystkich dyrektorów głos zabrała Bożena Cholewa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. płk G. Langera. Podczas Święta Edukacji nie zabrakło podziękowań skierowanych w stronę pracowników Wydziału Edukacji cieszyńskiego Starostwa, które zostały złożone na ręce Naczelnik Marii Pindur. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelerskich w Wiśle prezentując pokaz kelnerski.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Znowu za darmo

19-02-2018 21:00

Wtorek (20.02.2018) to kolejny dzień, kiedy ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim Koleje Śląskie  wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 286komentarzy: 0

Młodzi judocy z Cieszyna znowu pokazali siłę

19-02-2018 20:25

Wczoraj (18 lutego)  w Sosnowcu odbył się Międzywojewódzki Otwarty Turniej Judo Juniorów Mł., Młodzików i Dzieci. Nie mogło na nim zabraknąć judoków z cieszyńskiego klubu, którzy po raz kolejny wrócili do domu z workiem medali.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

Z Indii i Holandii do Wisły

19-02-2018 18:00

Charge d'Affaires z Ambasady Indii w Warszawie Amarjeet Singh Takhi przyjechał do Wisły, by spotkać się z burmistrzem Tomaszem Bujokiem Tematem spotkania była współpraca kulturowa w ramach Festival of India, który ma na celu przybliżyć kolorową i egzotyczną kulturę Indii Polakom w różnych częściach naszego kraju.

wyświetleń: 301komentarzy: 0

Michał Haratyk okazał się bezkonkurencyjny w pchnięciu kulą

19-02-2018 16:30

W sobotę i niedzielę, najlepsi lekkoatleci w kraju rywalizowali w Toruniu, gdzie odbyły się 62. Halowe Mistrzostwa Polski. Wśród kulomiotów najlepszy okazał się, pochodzący z Cieszyna, Michał Haratyk.

wyświetleń: 468komentarzy: 0

Karta Seniora

19-02-2018 15:25

Program „Karta Seniora” to program o zasięgu ogólnokrajowym, do którego przystąpiło kilkaset firm – w tym również z regionu Śląska Cieszyńskiego. Program jest skierowany do osób, które ukończyły 60 rok życia i mieszkają na terenie którejś z 63 gmin partnerskich, bądź też są członkami oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który podpisał porozumienie z organizatorami akcji. Celem „Karty Seniora” jest szeroko pojęta aktywizacja seniorów, czyli osób, które ukończyły 60 rok życia.

wyświetleń: 1418komentarzy: 1

Rodzicu! Idź na akademię!

19-02-2018 14:00

W styczniu w Skoczowie zainaugurowano Akademię Rodzica. To pomysł, którego inicjatorką jest dr Lidia Wollman, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Skoczowie. Pierwszy wykład skierowany był dla nauczycieli i rodziców, wygłosił go dr Marek Kaczmarzyk, biolog i neurodydaktyk. Przed nami kolejne zajęcia w ramach Akademii.

wyświetleń: 506komentarzy: 0

Sześć weekendów z emocjami

19-02-2018 12:45

Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach - o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich są dwa rajdy będące nowością w kalendarzu jednego z najpopularniejszych cyklów rajdowych w Polsce.

wyświetleń: 973komentarzy: 0

Nowy luterański biskup był w Ustroniu wikarym

19-02-2018 11:30

W sobotę (17.02) w kościele św. Trójcy w Mikołajkach odbyła się konsekracja i wprowadzenie na urząd biskupa luterańskiego ks. Pawła Hause. Ksiądz przez kilka lat pełnił posługę wikarego na parafii w Ustroniu. Jest również związany z dzięgielowskim wydawnictwem ''WARTO''. W 2012 roku ukazała się książka jego autorstwa.

wyświetleń: 2883komentarzy: 4

Za darmo - przez smog...

19-02-2018 10:05

Po raz kolejny Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na dziś (19.02.2018) bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich. W związku z tym Koleje Śląskie wprowadzają  bezpłatne przejazdy dla kierowców.

wyświetleń: 1428komentarzy: 3

VientoMarero w Cafe Muzeum

19-02-2018 09:15

W niedzielę (18.02) na terenie Cafe Muzeum w Cieszynie odbył się koncert czeskiego duetu o nazwie VientoMarero. Flecistka oraz gitarzysta są znani w Czechach, gdzie regularnie koncertują, jednak nie stronią również od występów w innych krajach. W Cafe Muzeum przywitali się w języku polskim, jednak swoje utwory zapowiadali już po czesku.

wyświetleń: 297komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .