Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2771komentarzy: 0

Dzień Edukacji Narodowej w powiecie cieszyńskim

10-10-2017 18:00

Ślubowanie pedagogów, medale KEN, nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty, nagrody Starosty, podziękowania i życzenia - tak, wczoraj (09.10) w cieszyńskim Starostwie odchodzono zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej.
W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik W br. nagrodę Starosty przyznano 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych / fot. Marta Szymik

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. To polskie święto oświaty przypada w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. O historii tego święta, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela, przypomniała wczoraj (09.10) Lilla Salachna-Brzoza Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego ds. Edukacji. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie pracowników oświaty.  

Kolejny Dzień Edukacji Narodowej przed nami. Wprawdzie liczne zmiany wywołują u nas obawy i niepewność jednak chcemy cieszyć się tym dniem i zastanowić nad jego znaczeniem w naszym życiu oraz w życiu szkolnych społeczności. Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. W tym szczególnym dniu, kiedy nasze myśli biegną do polskiej szkoły, nie zabraknie życzeń i serdecznych podziękowań za ważną rolę jaką odgrywacie Państwo w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Jak co roku w pierwszych dniach października spotykamy się w tym zacnym i wyjątkowym gronie by docenić trudną i odpowiedzialną pracę nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński – mówiła Salachna-Brzoza witając przybyłych gości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Starosta Cieszyński Janusz Król, który podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji szkół powiatu cieszyńskiego. Starosta w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sukcesy uczniów z powiatu w różnego rodzaju konkursach, egzaminach, czy olimpiadach przedmiotowych. Ważnym momentem spotkania było ślubowanie pedagogów, którzy w wyniku postępowania egzaminacyjnego uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. W tym gronie znaleźli się: Ks. Grzegorz Pasternak, Grzegorz Szczechla, Mirosława Szweda, Katarzyna Kimszal, Anita Herok, Anna Kwolek, Anna Woźniak, Marzena Żegnałek, Maria Kowalik.

Medalem KEN zostali odznaczeni: Henryk Bujok – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ustroniu, Bożena Cholewa – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Iwona Gomola – nauczyciel Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle, Olga Lorek –  nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie, Dariusz Sikora – nauczyciel II LO im. M. Kopernika w Cieszynie.

Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymały: Agata Ogórek – nauczyciel I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, Ewa Wilk – nauczyciel Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie.

Wręczone zostały również nagrody Starosty. W br. nagrodę Starosty przyznano 12 dyrektorom i 15 nauczycielom szkół i placówek oświatowych.

Na zakończenie uroczystości w imieniu wszystkich dyrektorów głos zabrała Bożena Cholewa dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. płk G. Langera. Podczas Święta Edukacji nie zabrakło podziękowań skierowanych w stronę pracowników Wydziału Edukacji cieszyńskiego Starostwa, które zostały złożone na ręce Naczelnik Marii Pindur. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelerskich w Wiśle prezentując pokaz kelnerski.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-10-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kto czyta książki, żyje podwójnie

14-12-2017 21:00

14 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej SP im. "Trzech Braci" w Hażlachu odbył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy zorganizowany pod hasłem "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego.  Przedmiotem zmagań była powieść Hanny Ożogowskiej pt. "Za minutę pierwsza miłość".

wyświetleń: 110komentarzy: 0

Oczami niewidomego: Gdzieś obok nas - Grzegorz Dostatni

14-12-2017 19:00

Każdy ma jakieś zainteresowania, hobby, pasje. Lubimy dobrą muzykę, interesującą książkę, dobry film. Kibicujemy jakiemuś zespołowi sportowemu, kolekcjonujemy modele, numizmaty, lubimy taniec, śpiew, różne dziedziny sztuki.

wyświetleń: 172komentarzy: 0

Wigilijne spotkanie PTTK

14-12-2017 17:15

Na tradycyjnej wigilijce spotkali się członkowie i sympatycy skoczowskiego, najstarszego w Polsce, Miejskiego Koła PTTK. Był czas podsumowań, ale nie zabrakło konkretnych propozycji wyjazdów na nadchodzący rok.

wyświetleń: 429komentarzy: 0

Uzbierali prawie 14 tysięcy

14-12-2017 16:00

Na rehabilitację Tomka Cichego i leczenie Zosi Binek zebrano 10 grudnia podczas I Koncertu Charytatywnego "Dźwięki z serca płynące” w Goleszowie prawie 14 tysięcy zł. Zebranym nie przeszkodził nawet halny.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

System Orzekania o Niepełnosprawności - główne założenia

14-12-2017 14:40

2 lutego 2017 roku został powołany Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności.

wyświetleń: 1152komentarzy: 4

Portal OX.PL poleca!

14-12-2017 13:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 288komentarzy: 0

Zdejszy w terminie

14-12-2017 12:00

Udało się ukończyć prace na Zdejszy w Wiśle - 11 grudnia dokonano odbioru wyremontowanej drogi na os. Zdejszy.

wyświetleń: 1218komentarzy: 1

Biblioteka na szczycie

14-12-2017 10:30

Na szczycie listy najlepszych bibliotek w Polsce ulokowała się Biblioteka Miejska w Cieszynie. Spośród 650 bibliotek publicznych zajmuje już 15 miejsce.

wyświetleń: 601komentarzy: 1

Bładnice - śmierć w mieszkaniu

14-12-2017 09:00

Najprawdopodobniej zatrucie dymem, spowodowało śmierć mężczyzny w domu w Bładnicach Dolnych. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

wyświetleń: 8419komentarzy: 0

Karta Dom z Rabatem Powitalnym w Leroy Merlin

14-12-2017 07:30

W dniach od 15 do 17 grudnia 2017 w sklepie Leroy Merlin załóż Kartę Dom -  czekają same korzyści!

wyświetleń: 805komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .