Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8438komentarzy: 0

Trzy wypadki, 20 kolizji

09-10-2017 12:00

To był niebezpieczny weekend na drogach powiatu - miały miejsce aż trzy wypadki i dwadzieścia kolizji. Siedem osób odniosło obrażenia.
W miniony weekend aż siedem osób odniosło obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych na powiatowych drogach, fot. JB/arc.ox.pl W miniony weekend aż siedem osób odniosło obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych na powiatowych drogach, fot. JB/arc.ox.pl

Trzy wypadki drogowe, dwadzieścia kolizji i siedem osób rannych. To bilans zdarzeń w weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

- Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczorem doszło do 3 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. Odnotowano 20 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali na drogach 4 pijanych kierowców. Dlatego apelujemy o zwiększenie dbałości o swoje bezpieczeństwo na drodze – apeluje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

W piątek (06.10) wieczorem w Wiśle w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej i Stellera kierujący samochodem potrącił dwoje pieszych. - Oboje przechodzili przez przejście dla pieszych. 45-letni wiślanin, kierujący skodą był trzeźwy. Ranna 32-letnia mieszkanka Gliwic trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 36-latek z Zabrza został przetransportowany do bielskiego szpitala – informuje rzecznik cieszyńskiej Policji.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę przed południem w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Myśliwską. - Kierująca mazdą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzyła się z jadącym ulicą Katowicką kierowcą golfa. Ranna została kierująca mazdą oraz dziecko przewożone w volkswagenie. 25-letnia mieszkanka Strumienia oraz dwuletnia dziewczynka zostały przewiezione do szpitala – relacjonuje Domagała.

Tego samego dnia w Istebnej - Andziołówce doszło do kolejnego wypadku. Kilka minut po 21.00 kierujący Fiatem Stilo 21-letni mieszkaniec Puńcowa na zakręcie drogi DW 941 zjechał z jedni i uderzył w betonowy słup. - Kierowca oraz dwaj pasażerowie w wieku 18 i 24 lat zostali ranni. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Cieszynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący był w stanie nietrzeźwym. Mężczyźnie pobrano krew do badań – dodaje oficer prasowy.

Okoliczności wszystkich wypadków wyjaśniają policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: red 09-10-2017 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

4 lata Budżetu Obywatelskiego

24-02-2018 12:15

W styczniu bieżącego roku zostały ogłoszone wyniki głosowania w czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Cieszynie. Ideą BO jest zaproszenie mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta przez współdecydowanie o wykorzystaniu części budżetu. Dzięki temu mieszkańcy mają również szansę sami wybrać, co w ich mieście jest najbardziej potrzebne.

wyświetleń: 61komentarzy: 0

AVION: Vlatislav Hofman

24-02-2018 10:15

W czwartek (22.02) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbył się wykład, w czasie którego zostały życie i twórczość Vlatislava Hofmana - czeskiego artysty, którego wystawy podziwiali ludzie w Paryżu, czy też Mediolanie. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, dał się poznać jako malarz, scenograf, grafik a także architekt.

wyświetleń: 100komentarzy: 0

Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności

24-02-2018 08:00

Początek roku w administracji państwowej to okres, m.in. w którym startują różnego rodzaju projekty, programy, dofinansowania, dopłaty itp. Nie inaczej jest w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można składać m.in. wnioski na likwidację barier architektonicznych, komunikacyjnych, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych (II kwartał), Aktywny Samorząd 2018 (II kwartał), projekty dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

wyświetleń: 343komentarzy: 0

Trzy wypadki w powiecie...

23-02-2018 23:55

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności aż trzech wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ciężko ranne. Do pierwszego wypadku doszło  wczoraj w Międzyświeciu. Do dwóch kolejnych dzisiaj- pierwszy miał miejsce w Harbutowicach, kolejny w Chybiu, skąd kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

wyświetleń: 3488komentarzy: 5

O pasterstwie i nie tylko - czyli XVII Forum Rolnicze

23-02-2018 20:25

Dzisiaj (23.02) w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu odbyło się XVII Forum Rolnicze Ziemi Cieszyńskiej. Tegoroczną edycję poświęcono m.in. hodowli owiec.

wyświetleń: 729komentarzy: 0

Co z tą filozofią?

23-02-2018 19:00

W czwartek (22.02) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wykład, zatytułowany "Kłopoty filozofią na co dzień, co z tą filozofią?". Tym razem miejsce przy mównicy zajął prof. dr hab. Andrzej Noras, który przybliżył słuchaczom czym filozofia się zajmuje oraz jaki dziś ma wymiar.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Fanfara Transylwania w Goleszowie

23-02-2018 18:15

W czwartek (22.02) w EtnoChacie Topolej w Goleszowie odbył się koncert orkiestry dętej Fanfara Transylwania. Muzycy przyjechali z dalekiej Transylwanii, aby zaprezentować rytmy bałkańskie i nie tylko. Rumuńska orkiestra dęta jest jedną z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr na świecie, w swojej karierze występowali na terenie całej Europy, a także na innych kontynentach.

wyświetleń: 318komentarzy: 0

Chcą sprzedać były komisariat

23-02-2018 16:25

Przez lata w tragicznych warunkach musieli pracować tutaj skoczowscy policjanci. Teraz kiedy budynek jest już pusty, gmina chce się go pozbyć.

wyświetleń: 2069komentarzy: 0

Wypadek w Harbutowicach

23-02-2018 15:25

Przed godziną 15-tą doszło do wypadku w Harbutowicach.

wyświetleń: 6716komentarzy: 1

Jak zdobyć dofinansowanie do studiów

23-02-2018 14:30

Według polskiego prawa studiować może każda osoba posiadająca świadectwo dojrzałości. Jednakże to co w teorii wydaje się proste, nie zawsze udaje się zrealizować tak łatwo w praktyce.

wyświetleń: 760komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .