Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1519komentarzy: 0

Wręczono odznaki ''Za Zasługi dla Turystyki''

23-09-2017 19:00

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki już za nami. W tym roku to właśnie Cieszyn stał się stolicą turystyki. Ważnym wydarzeniem była gala, która odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza podczas której wręczono honorowe odznaki.
Osoby uhonorowane odznakami Za Zasługi dla Turystyki / fot. MSZ Osoby uhonorowane odznakami Za Zasługi dla Turystyki / fot. MSZ

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie zainaugurowała konferencja na temat marki turystycznej. Ważnym punktem obchodów była również gala z okazji Światowego Dnia Turystyki, która odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Przybyłych do cieszyńskiego Teatru gości przywitał Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski. 

Jest mi niezmiernie miło, że tegoroczne obchody odbywają się w tak licznie odwiedzanym przez turystów Cieszynie. Jest to miasto bogate w różnorodne atrakcje turystyczne, szczególnie w obiekty zabytkowe, a także w urokliwe miejsca – mówił Rogowski. Podsekretarz Stanu odczytał także list nieobecnego na obchodach Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. 

O rynku turystycznym mówił z kolei Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. To święto wszystkich ludzi, którzy tworzą w Polsce rynek turystyczny. Hasło które nam dziś towarzyszy to zrównoważona turystyka narzędziem rozwoju. Hasło to zwraca uwagę na ważną kwestię w rozwoju turystyki i tego jaki ten rozwój może nieść zagrożenia, ale też i szanse. To zrozumiałe, że wszystkim krajom zależy na turystycznej atrakcyjności i przyciąganiu gości z całego świata, ponieważ turystyka jest istotną gałęzią gospodarki. Jednak należy pamiętać, że zasoby turystyczne, które stanowią o potencjale turystycznym danego miejsca nie są niewyczerpalne. Ich zubożenie nieuchronnie przełoży się na zmniejszenie atrakcyjności turystycznej – zwracał uwagę. 

Historię Cieszyna przybliżył obecnym w Teatrze gościom Burmistrz Ryszard Macura. To wielki zaszczyt dla naszego miasta, że światowe obchody Dnia Turystyki odbywają się w mieście stosunkowo niewielkim, bo 36 tysięcznym. Jednak w mieście, które ma wyjątkową historię. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce . Legendarne początki to rok 810, ale już w XIII wieku miasto to otrzymuje prawa miejskie i szybko się rozwija – opowiadał włodarz.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie odznak honorowych „Za Zasługi dla Turystyki”, osobom, które wyróżniają się w swojej działalności na rzecz turystyki. Honorowe odznaki otrzymali: Roman Bargieł, Antonio Conte, Piotr Doliński, Magdalena Duda-Seifrent, Mirosław Mazur, Marek Piksa, Wojciech Popko, Agnieszka Reizer, Stanisław Staniszewski i Krzysztof Widawski.

Uroczystość w Teatrze uświetnił koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

 

Czytaj również: Obchody Światowego Dnia Turystyki

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ 23-09-2017 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 133komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 143komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 392komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 401komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 378komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 664komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 999komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 799komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .