Trzyniec lepszy od wicemistrza

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy po upływie niecałych trzech minut wyszli na prowadzenie. Adam Dlouhý pokonał golkipera Třinca z bliskiej odległości. Na odpowiedź Stalowników nie trzeba było długo czekać, bo już w 6. minucie wyrównał Tomáš Marcinko. Nawiasem mówiąc, jest to już jego siódmy gol w tym sezonie.

W drugiej części jako pierwsi bramkę zdobyli Oceláři. Martin Adamský w 26. minucie wyprowadził swą drużynę na prowadzenie, którego jednak gospodarze nie utrzymali do końca tercji. Martin Bakoš otrzymał podanie zza bramki Hrubca i wyrównał.

Ostatnich dwadzieścia minut to popis w wykonaniu hokeistów Třinca. Jiří Polanský wykorzystał świetne wrzucenie Vladimíra Rotha i Stalownicy po raz drugi w tym meczu prowadzili. Jak się później okazało, tego prowadzenia już nie oddali i ostatecznie zwyciężyli 5:2. Pozostałe dwa trafienia zaliczyli Svačina i Růžička.

Stalownicy, dzięki trzem punktom, dociagnęli się na prowadzący Chomutov. Jednak Třinec ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Oceláři kolejny mecz rozegrają w sobotę (23.09.2017) i znowu we własnej hali. Tym razem do WERK Areny przyjadą hokeiści z Litvínova.

Tipsport Extraliga, 6. kolejka
HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
6' Marcinko, 26' Adamský, 45' Polanský, 57' Svačina, 60' Martin Růžička – 3' A. Dlouhý, 39' Bakoš