Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2124komentarzy: 2

Takiej strony w Cieszynie jeszcze nie było...

20-09-2017 20:30

W Cieszynie została uruchomiona nowa strona internetowa sport.cieszyn.pl. Strona jest ewenementem na skalę Polski, biorąc pod uwagę miasta naszej wielkości - podkreślał włodarz Cieszyna podczas prezentacji nowej strony.
Cezary Cieńciała zaprezentował nową stronę internetową / fot. Marta Szymik Cezary Cieńciała zaprezentował nową stronę internetową / fot. Marta Szymik

Ruszyła nowa strona internetowa www.sport.cieszyn.pl .Stronę zaprezentowano wczoraj (19.09) podczas konferencji prasowej w cieszyńskim magistracie. Gościem specjalnym był Mateusz Ligocki polski snowboardzista, trzykrotny olimpijczyk. Ligocki został twarzą nowej strony. 

Strona zrodziła się z potrzeby pokazania tego, co dzieje się w Cieszynie w sferze sportu. Uważam, że jest ewenementem na skalę Polski, jeżeli chodzi o miasta naszej wielkości. Zdecydowaliśmy się na to dość duże przedsięwzięcie, ale wynika to z naszego przekonania, że w obszarze sportu sporo się dzieje – podkreślał Burmistrz Ryszard Macura. 

Nową stronę zaprezentował Naczelnik Wydziału Sportu Cezary Cieńciała. Na stronie znajdziemy: relacje z zawodów; kalendarz sportowy; podział na sporty zespołowe, indywidualne, motorowe; sportowe wydarzenia w obiektywnie. Oprócz tych najświeższych informacji, klikając w zakładkę menu, możemy poznać historię cieszyńskiego sportu, sportowców, kluby sportowe oraz obiekty sportowe. W Cieszynie dużo się dzieje, a cieszyniacy o tym nie wiedzą. Ta strona pozwoli na to żeby lepiej i szybciej można było zapoznać się z ofertą sportową – dodał Cieńciała. 

Burmistrz zwrócił uwagę, iż każdy może aktywnie uczestniczyć w kreowaniu strony. Mogą to być kluby sportowe, mieszkańcy, osoby związane ze sportem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem do przesyłania nam informacji na temat historii sportu w Cieszynie, ludzi sportu cieszyńskiego, fotorelacji i videorelacji z wydarzeń sportowych, ale także do informowania nas o różnych wydarzeniach związanych ze sportem w Cieszynie. Będziemy także wdzięczni za podzielenie się z nami wszelkimi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi funkcjonowania strony internetowej – czytamy na stronie.

Mateuszowi Ligockiemu nowa sportowa strona bardzo się podoba. Brakowało czegoś takiego. Będę częstym gościem tej strony. Myślę, że znajdziecie tam również sporo dobrych informacji o cieszyńskich snowboardzistach – przyznał w rozmowie z naszą redakcją. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 20-09-2017 20:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronsky1964
21-09-2017 07:19
bronsky1964
Ewenementem jest brak sportu w Cieszynie takiego jaki jest we wsi Nieciecza,Bytów,Niepołomice itp.A w najbliższej okolicy proszę bardzo-jest 4 liga w piłce nożnej w Ustroniu,Skoczowie.Ale za to jest viva il canto.To zastanówcie się barany co chcecie tak naprawdę mieć.
omam
21-09-2017 08:05
omam
Wszystko fajnie, że ze strony sport.CIESZYN.pl możemy się dowiedzieć co dzieje się w Cieszynie przez weekend, np. że w sobotę są Mistrzostwa Młodzików w Białej Podlasce, Mistrzostwa Śląska Dzieci w hokeju na trawie w Siemianowicach Śląskich... Nie można natomiast dowiedzieć się, że w każdą sobotę o 9.00 na al. Łyska można przyjść i sprawdzić się w darmowym biegu na 5 km na cieszyńskim parkrunie.

Czy UM w Cieszyn wstydzi się cieszyńskiego parkrunu, gdzie co tydzień od marca 2014 r. kilkoro wolontariuszy organizuje bieg dla średnio 50 osób?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 150komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 392komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 402komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 667komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 1000komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 800komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .