Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1643komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.
zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

Wystarczy już drobne opóźnienie w spłacie posiadanych zobowiązań kredytowych, by zostać odprawionym z kwitkiem. Negatywna historia w BIK nie zawsze jednak musi stać na przeszkodzie do kolejnej pożyczki. Istnieją bowiem firmy, które proponują pożyczki bez BIK.

Co tworzy historię kredytową w BIK?

W BIK gromadzone są wszystkie informacje na temat kredytów i każda osoba z nich korzystająca ma tworzoną tzw. historię kredytową. Może być ona pozytywna, gdy spłaca się wszystkie zobowiązania w terminie, lub negatywna, gdy w spłacie produktów kredytowych wystąpiły w przeszłości jakiekolwiek opóźnienia. Niestety pod uwagę brane są nie tylko kredyty konsumenckie, gotówkowe czy mieszkaniowe, ale również limity w rachunku, karty kredytowe, czy nawet zakupy na raty. Co więcej, w bazie BIK odnotowywane są nawet opóźnienia nie przekraczające 30 dni.

Jak z BIK korzystają banki i firmy pożyczkowe?

Na podstawie historii kredytowej BIK sporządza raporty i wystawia danej osobie ocenę punktową. Może je udostępnić bankowi lub instytucji pożyczkowej, aby ta na tej podstawie mogła ocenić swojego klienta pod względem rzetelności w regulowaniu zobowiązań. Z bazy BIK korzystają niemal wszystkie banki i większość firm oferujących pożyczki online. Klienci z negatywnymi wpisami w BIK mają niestety u nich mniejsze szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki, ponieważ ich udzielenie dla instytucji wiąże się po prostu z większym ryzykiem.

Prawie wszystkie instytucje korzystają z BIK

Sprawdzanie klientów w BIK nie jest obowiązkowe i tak naprawdę nie wszystkie instytucje muszą z niego korzystać. W praktyce jednak robią to nie tylko znane banki, ale nawet popularne firmy pożyczkowe, dla których raport BIK pozwala szybko uzyskać ważne informacje na temat klienta, a tym samym szybko rozpatrzyć wniosek o pożyczkę. Szybkość rozpatrzenia wniosku w przypadku pożyczek online ma przecież dzisiaj kluczowe znaczenie. Jednak na rynku można znaleźć firmy, które znalazły inny sposób na ocenę swoich klientów i nie muszą zaglądać do BIK. Przykładem może być choćby serwis internetowy Freezl.pl.

Pożyczka dla osób z negatywną historią BIK

Znalezienie pożyczkodawcy, który nie korzysta z Biura Informacji Kredytowej, jest dzisiaj trudne, ale nie niemożliwe. Wspomniany wyżej serwis Freezl.pl jest tego najlepszym przykładem. Za pośrednictwem jego strony można złożyć wniosek o pożyczkę nawet do 5000 zł bez konieczności martwienia się o negatywne wpisy w BIK, a nawet bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę może dostać każdy – osoby zalegające z rachunkami lub mające inne długi pozakredytowe niestety mogą mieć odrzucony wniosek. Kredyt bez BIK w serwisie Freezl można załatwić bardzo szybko, ponieważ wystarczy zalogować się przez swoje konto na Facebooku, wypełnić krótki formularz i potwierdzić swój rachunek bankowy. W ciągu kilkunastu kolejnych minut otrzymuje się decyzję, czy pożyczka została przyznana, a jeśli tak, pieniądze są od razu przelewane na konto.
Osoby posiadające negatywną historię w BIK z pewnością najpierw powinny się zastanowić, czy stać je na kolejną pożyczkę. Jeśli dotychczasowe opóźnienia w spłacie kredytów były sporadyczne i wynikały jedynie z zapominalstwa, a nie sytuacji finansowej, to dodatkowe zobowiązanie nie powinno być problemem.

Artykuł sponsorowany

źródło: Freezl.pl
dodał: ES 22-09-2017 15:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Telefon dla niepełnosprawnych

23-03-2018 17:00

Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Porady udzielane są telefonicznie.

wyświetleń: 67komentarzy: 0

Walne zebranie cUTW

23-03-2018 15:30

W czwartek (22.03) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się walne zebranie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. W czasie trwania spotkania przedstawione były sprawozdania z działalności UTW a także głos mogli zabrać zaproszeni goście.

wyświetleń: 182komentarzy: 0

Spotkania Okręgówki odwołane, IV liga gra zgodnie z planem

23-03-2018 14:00

Piłkarzom z drużyn, występujących w Okręgówce, nie jest dane rozpocząć ligowe rozgrywki w tym roku. To już druga kolejka, która została im przełożona. Za to spotkania IV ligi zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.

wyświetleń: 233komentarzy: 0

Fałszywi funkcjonariusze policji!

23-03-2018 12:15

Istnieje wiele metod wyłudzania pieniędzy, które wykorzystują podobne zasady działania. O metodzie „na wnuczka” słyszeli już niemal wszyscy. Tym razem na terenie kraju pojawiają się oszuści, którzy podszywając się za policjantów próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób.

wyświetleń: 812komentarzy: 3

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 628komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 487komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 360komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 265komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .