Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1649komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.

- Zeszłoroczna, jubileuszowa edycja, była niejako podsumowaniem dwudziestu pięciu lat Viva il canto – zaznacza Małgorzata Mendel, dyrektor festiwalu – te lata pozwoliły nam dobrze poznać gusta i upodobania naszej publiczności. Dlatego w tym roku zapraszamy na koncerty z muzyką, którą bywalcy Viva il canto upodobali sobie najbardziej, ale w nowych, zaskakujących aranżacjach. Jestem przekonana, że będziecie się Państwo świetnie bawić!

Tegoroczna edycja Viva il canto to cztery różne koncerty. Na początek poruszający, ujmujący melodią i wirtuozerią wykonania koncert „Ucisz serce” z udziałem wybitnych artystów: Agnieszki Bielanik-Witomskiej – wokalistki, reżyserki, artystki przez lata związanej z Kabaretem Pod Egidą oraz Ireneusza Miczki – barytona, solisty Gliwickiego Teatru Muzycznego, laureata licznych konkursów wokalnych, pedagoga, którzy akompaniować będą świetni muzycy: Jarosław Spałek – trębacz, muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, muzyk sesyjny, kompozytor i Klaudiusz Jania – pianista, organista, kompozytor, aranżer.

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają w nieco gorętsze rejony duszy: razem z Sądecką Orkiestrą Kameralną pod batutą Leszka Mieczkowskiego koncert tang wykona zespół Tango Attack, formacja tanga nowoczesnego. Oprócz namiętnych rytmów, wielu emocji na pewno dostarczy pasjonujący zestaw artystów, którzy mistrzowsko wykonają polskie i argentyńskie tanga.

Wieczór muzyki żydowskiej to trzeci koncert festiwalowy, podczas którego publiczność usłyszy dotykające najczulszych strun, porywające do śpiewu i tańca pieśni wywodzące się z tradycji żydowskiej w wykonaniu zespołu NEGEV. Bilety na ten koncert zostały już wyprzedane.

Na finał XXVI edycji Viva il canto – operetka, musical, muzyka filmowa i opera w wykonaniu młodych gwiazd polskiej wokalistyki. Solistom: Ewie Majcherczyk - sopran, Annie Wiśniewskiej-Schoppa - sopran, Bernadetcie Grabias - mezzosopran, Mateuszowi Zajdlowi - tenor i Łukaszowi Motkowiczowi - baryton towarzyszyć będzie wspaniała Orkiestra Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie pod batutą Heiko Mathiasa Förstera oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek.

Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku .

Bilety i karnety do nabycia w kasie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Karnet na wszystkie koncerty - I miejsca: 90 zł, II miejsca: 75 zł
Rezerwacji karnetów i biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl . Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl ) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

 

XXVI edycja Viva il canto, Cieszyn 2017
PROGRAM FESTIWALU


UCISZ SERCE, Kaplica SS Boromeuszek w Cieszynie, środa, 27.09.2017, godz. 18.00; Cena biletu: 15 zł

LEJDISTANGO, Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, czwartek 28.09.2017r., godz. 18.00. Ceny biletów: I miejsca – 35 zł; II miejsca – 25 zł, III miejsca – 20 zł, IV miejsca – 15 zł

WIECZÓR MUZYKI ŻYDOWSKIEJ, Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, piątek 29.09.2017, godz. 18.00. Cena biletu: koncert wyprzedany

BE MY LOVE – KONCERT GALOWY; Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, sobota 30 września, godz. 18.00. Ceny biletów: I miejsca – 65 zł, II miejsca – 50 zł, III miejsca – 35 zł, IV miejsca – 20 zł

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 19-09-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Telefon dla niepełnosprawnych

23-03-2018 17:00

Doradcy Podatkowi ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych prowadzą bezpłatne konsultacje z zakresu ulg i uprawnień podatkowych przysługujących osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Porady udzielane są telefonicznie.

wyświetleń: 68komentarzy: 0

Walne zebranie cUTW

23-03-2018 15:30

W czwartek (22.03) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się walne zebranie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie. W czasie trwania spotkania przedstawione były sprawozdania z działalności UTW a także głos mogli zabrać zaproszeni goście.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Spotkania Okręgówki odwołane, IV liga gra zgodnie z planem

23-03-2018 14:00

Piłkarzom z drużyn, występujących w Okręgówce, nie jest dane rozpocząć ligowe rozgrywki w tym roku. To już druga kolejka, która została im przełożona. Za to spotkania IV ligi zostaną rozegrane zgodnie z terminarzem.

wyświetleń: 233komentarzy: 0

Fałszywi funkcjonariusze policji!

23-03-2018 12:15

Istnieje wiele metod wyłudzania pieniędzy, które wykorzystują podobne zasady działania. O metodzie „na wnuczka” słyszeli już niemal wszyscy. Tym razem na terenie kraju pojawiają się oszuści, którzy podszywając się za policjantów próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób.

wyświetleń: 814komentarzy: 3

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 630komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 487komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 361komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 265komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .