Dziewczyny UKS Gimnazjum Istebna odpadły z Pucharu Polski

Trzynastka okazała się jednak pechowa - drużyna UKS Gimnazjum Istebna odpadła z rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet. W rozegranym w środę (13 września) spotkaniu II rundy podopieczne Marcina Pudalika przegrały po zaciętym spotkaniu z TS ROW Rybnik 2:3 (0:0).

Dziewczyny z UKS Gimnazjum Istebna w ramach rozgrywek o Puchar Polski uległy w środę, 13 września dużo wyżej notowanym rywalkom.

Grająca pierwszym składem drużyna ROW Rybnik, która prowadzi w tabeli rozgrywek II ligi kobiet, wygrała ostatecznie 3:2, ale piłkarki z Istebnej zasługują na najwyższe słowa uznania po tym, jak przez cały mecz toczyły wyrównaną walkę a momentami uzyskiwały nawet optyczną przewagę.

Podopieczne Marcina Pudalika przegrywały już 0:2, by w krótkim czasie doprowadzić do wyrównania po bramkach Joanny Czepczor i Karoliny Pawlusińskiej. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki w ostatnich fragmentach meczu (88 minuta), rybniczanki uzyskały zwycięską bramkę.

- Po bardzo wyrównanym meczu i pełnym emocji ponieśliśmy porażkę 2-3. Jednak ten wynik nie przynosi mam wstydu przegrywaliśmy 0-2 żeby doprowadzić do remisu 2:2 i w końcu przegrać 2-3. Cieszymy się że mogliśmy zagrać z tak mocnym przeciwnikiem, mecz pokazał że potencjał w naszej ekipie jest spory, a forma rośnie i mamy nadzieje, że będzie trwała do końca rundy – czytamy komentarz na stronie drużyny na Facebooku.

Skład UKS Gimnazjum Istebna: Klaudia Łacek - Anna Polok, Aleksandra Bielesz, Karolina Pawlusińska, Sylwia Kilian (50. Kinga Dobosz) - Ewa Legierska (65. Barbara Celak), Patrycja Pawlusińska, Faustyna Kubica, Daria Janota (65. Karolina Bojko) - Joanna Czepczor, Justyna Zawada.