Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1458komentarzy: 1

Ani Mru Mru - rozmowa za kulisami

14-09-2017 13:00

Ani Mru Mru to polski kabaret, który możemy podziwiać na scenie od 2001. Skład kabaretu, to Michał Wójcik, Marcin Wójcik oraz Waldemar Wilkołek - artyści pochodzą z Lublina i od 16 lat tworzą razem skecze, które rozśmieszają Polaków do łez. Podczas występu w Cieszynie udało nam się umówić na krótką rozmowę.
fot. Damian Czarnecki fot. Damian Czarnecki
Joanna Świba: Dzisiejszy występ w Cieszynie, to już któryś z kolei. Podczas 16 lat pracy przyjeżdżaliście do nas wiele razy. Macie z tym miastem miłe wspomnienia?
 
Marcin Wójcik: Tak, bardzo lubimy występować w Cieszynie. Wiąże się z tym jedno zdarzenie, które bardzo przyjemnie wspominam. Było to na początku naszej kariery, występowaliśmy wtedy na cieszyńskim rynku. Wtedy po raz pierwszy i niestety ostatni złożyłem autograf na damskim dekolcie. Za każdym razem, gdy tu wracam, mam nadzieję na powtórkę, jednak na razie się nie doczekałem.
 
Michał Wójcik: Tak, lubimy tutaj wracać. Przede wszystkim ze względu na to, że występy zawsze są przyjmowane z dużym entuzjazmem, a publiczność jest aktywna.
 
JŚ: Co sądzicie o naszym teatrze?
 
Marcin Wójcik: Teatr jest bardzo ładny. Odpowiada nam, że jest to teatr kameralny, w związku z czym mamy lepszy kontakt z publicznością.
 
Michał Wójcik: Ja zawsze mam problem z zapamiętywaniem sal i drogą z garderoby na scenę. W tym wypadku bardzo łatwo trafiam, w związku z czym występy są zdecydowanie łatwiejsze.
 
Waldemar Wilkołek: To miejsce bardzo nam odpowiada. Po prostu dobrze się w nim czujemy.
 
JŚ: Wspominali już Panowie o cieszyńskiej publice. Faktycznie zawsze możecie na nią liczyć?
 
Marcin Wójcik: Tak, za każdym razem. Publiczność jest bardzo miła i przede wszystkim żywo reaguje na nasze żarty.
 
Michał Wójcik: Jak gramy na przykład w Zakopanem w okresie zimowym, publiczność zwykle przybywa do nas ze stoków narciarskich. W związku z tym zdarzały się sytuacje, kiedy nasze żarty nie były odbierane salwą śmiechu, bądź też zmęczeni widzowie po prostu zasypiali.
 
JŚ: Czy w każdym miejscu występuje się Wam podobnie, gdyż jest to rutyna, czy też macie swoje ulubione miejsca?
 
Marcin Wójcik: Przede wszystkim ważna jest dla nas publiczność. Tak naprawdę to od niej zależy, czy występ będzie udany.

Michał Wójcik: Bardzo lubimy właśnie mniejsze teatry, takie jak ten w Cieszynie. Może ma na to wpływ, że to miejsce już znamy, więc jest nam nieco łatwiej.
 
JŚ: Zdarzało się Panom improwizować skecze, bądź zmieniać program?
 
Marcin Wójcik: Tak, kabaret jest na tyle żywą formą, że rzadko skecze są identyczne. Czasami natchnieni jakąś sytuacją, bądź właśnie żywą reakcją publiczności ciągniemy jakąś scenę dalej, wprowadzając nowe dialogi.
 
Waldemar Wilkołek: Faktycznie, czasami zdarza się, że na scenie dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewa. Gdy jeden z nas zaczyna nieco zmieniać treść skeczu, bądź dodaje coś od siebie starmy się do tego po prostu dopasować.

JŚ: Czy planują Panowie dziś wprowadzić na scenę udział publiczności?

Marcin Wójcik: Waldek, może Ty się wypowiesz.
 
Waldemar Wilkołek: Nie wiem, ja nigdy nie wybieram.
 
Michał Wójcik: Marcin - Ty to zawsze robisz. I dobrze Ci to wychodzi, przecież wybrałeś Waldka.
 
Marcin Wójcik: Ale on nie był z publiczności. Z resztą nieistotne. W tym programie niestety nie mamy żadnych skeczy, w czasie których zapraszalibyśmy kogoś z publiczności na scenę, jednak zawsze staramy się w jakiś sposób ten udział wprowadzić. Na przykład prosimy o rytmiczne pstrykanie palcami, bądź też przybijamy piątki z pierwszym rzędem. Sposobów jest wiele i zawsze staramy się jakoś ten kontakt nawiązać.
 
Michał Wójcik: Kiedyś dobieraliśmy osoby, w zależności od potrzeb skeczu. Przykładowo trzeba było szybko ze sceny ocenić, czy jakaś dziewczyna jest na widowni ze swoim chłopakiem, bądź mężem, gdyż było to ważne dla fabuły. Zwykle ocenialiśmy trafnie i pojawiała się fajna interakcja.

JŚ: A co po występie? Udało Wam się już kiedyś zwiedzić Cieszyn? A może planujecie to zrobić dzisiaj?
 
Marcin Wójcik: Cieszyn znamy bardzo dobrze, jednak nie z występów.
 
Waldemar Wilkołek: Zwykle przyjeżdżamy dwie godziny przed występem i wyjeżdżamy praktycznie zaraz po nim. Trasy koncertowe są bardzo napięte.
 
Michał Wójcik: Cieszyn znamy z prywatnych wyjazdów. Zdarza się, że jedziemy w okolice (na przykład do Bielska) i zawsze wtedy Cieszyn odwiedzimy. Studiowali tutaj również nasi koledzy ze sceny – kabaret Łowcy.B, w związku z czym dowiedzieliśmy się czegoś więcej o tym mieście i zyskaliśmy znajomych z regionu.

JŚ: Dziękuję bardzo za wywiad…

Marcin Wójcik: A szkoda, nie padło moje ulubione pytanie
 
JŚ: Czy chce Pan coś przekazać publiczności?
 
Marcin Wójcik: Nie, nie takie. Powinna Pani zapytać, co naszym zdaniem może rozwinąć się w Cieszynie!
 
: A ma Pan jakieś pomysły?
 
Marcin Wójcik: Oczywiście! W Cieszynie może rozwinąć się wszystko! Dziękujemy bardzo!
źródło: OX.PL
dodał: JS 14-09-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hanbes
14-09-2017 14:55
hanbes
Dla mnie to super grupa. Tak trzymać panowie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 352komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 192komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 284komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1387komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 197komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 498komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 300komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .