Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1266komentarzy: 1

Ani Mru Mru - rozmowa za kulisami

14-09-2017 13:00

Ani Mru Mru to polski kabaret, który możemy podziwiać na scenie od 2001. Skład kabaretu, to Michał Wójcik, Marcin Wójcik oraz Waldemar Wilkołek - artyści pochodzą z Lublina i od 16 lat tworzą razem skecze, które rozśmieszają Polaków do łez. Podczas występu w Cieszynie udało nam się umówić na krótką rozmowę.
fot. Damian Czarnecki fot. Damian Czarnecki
Joanna Świba: Dzisiejszy występ w Cieszynie, to już któryś z kolei. Podczas 16 lat pracy przyjeżdżaliście do nas wiele razy. Macie z tym miastem miłe wspomnienia?
 
Marcin Wójcik: Tak, bardzo lubimy występować w Cieszynie. Wiąże się z tym jedno zdarzenie, które bardzo przyjemnie wspominam. Było to na początku naszej kariery, występowaliśmy wtedy na cieszyńskim rynku. Wtedy po raz pierwszy i niestety ostatni złożyłem autograf na damskim dekolcie. Za każdym razem, gdy tu wracam, mam nadzieję na powtórkę, jednak na razie się nie doczekałem.
 
Michał Wójcik: Tak, lubimy tutaj wracać. Przede wszystkim ze względu na to, że występy zawsze są przyjmowane z dużym entuzjazmem, a publiczność jest aktywna.
 
JŚ: Co sądzicie o naszym teatrze?
 
Marcin Wójcik: Teatr jest bardzo ładny. Odpowiada nam, że jest to teatr kameralny, w związku z czym mamy lepszy kontakt z publicznością.
 
Michał Wójcik: Ja zawsze mam problem z zapamiętywaniem sal i drogą z garderoby na scenę. W tym wypadku bardzo łatwo trafiam, w związku z czym występy są zdecydowanie łatwiejsze.
 
Waldemar Wilkołek: To miejsce bardzo nam odpowiada. Po prostu dobrze się w nim czujemy.
 
JŚ: Wspominali już Panowie o cieszyńskiej publice. Faktycznie zawsze możecie na nią liczyć?
 
Marcin Wójcik: Tak, za każdym razem. Publiczność jest bardzo miła i przede wszystkim żywo reaguje na nasze żarty.
 
Michał Wójcik: Jak gramy na przykład w Zakopanem w okresie zimowym, publiczność zwykle przybywa do nas ze stoków narciarskich. W związku z tym zdarzały się sytuacje, kiedy nasze żarty nie były odbierane salwą śmiechu, bądź też zmęczeni widzowie po prostu zasypiali.
 
JŚ: Czy w każdym miejscu występuje się Wam podobnie, gdyż jest to rutyna, czy też macie swoje ulubione miejsca?
 
Marcin Wójcik: Przede wszystkim ważna jest dla nas publiczność. Tak naprawdę to od niej zależy, czy występ będzie udany.

Michał Wójcik: Bardzo lubimy właśnie mniejsze teatry, takie jak ten w Cieszynie. Może ma na to wpływ, że to miejsce już znamy, więc jest nam nieco łatwiej.
 
JŚ: Zdarzało się Panom improwizować skecze, bądź zmieniać program?
 
Marcin Wójcik: Tak, kabaret jest na tyle żywą formą, że rzadko skecze są identyczne. Czasami natchnieni jakąś sytuacją, bądź właśnie żywą reakcją publiczności ciągniemy jakąś scenę dalej, wprowadzając nowe dialogi.
 
Waldemar Wilkołek: Faktycznie, czasami zdarza się, że na scenie dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewa. Gdy jeden z nas zaczyna nieco zmieniać treść skeczu, bądź dodaje coś od siebie starmy się do tego po prostu dopasować.

JŚ: Czy planują Panowie dziś wprowadzić na scenę udział publiczności?

Marcin Wójcik: Waldek, może Ty się wypowiesz.
 
Waldemar Wilkołek: Nie wiem, ja nigdy nie wybieram.
 
Michał Wójcik: Marcin - Ty to zawsze robisz. I dobrze Ci to wychodzi, przecież wybrałeś Waldka.
 
Marcin Wójcik: Ale on nie był z publiczności. Z resztą nieistotne. W tym programie niestety nie mamy żadnych skeczy, w czasie których zapraszalibyśmy kogoś z publiczności na scenę, jednak zawsze staramy się w jakiś sposób ten udział wprowadzić. Na przykład prosimy o rytmiczne pstrykanie palcami, bądź też przybijamy piątki z pierwszym rzędem. Sposobów jest wiele i zawsze staramy się jakoś ten kontakt nawiązać.
 
Michał Wójcik: Kiedyś dobieraliśmy osoby, w zależności od potrzeb skeczu. Przykładowo trzeba było szybko ze sceny ocenić, czy jakaś dziewczyna jest na widowni ze swoim chłopakiem, bądź mężem, gdyż było to ważne dla fabuły. Zwykle ocenialiśmy trafnie i pojawiała się fajna interakcja.

JŚ: A co po występie? Udało Wam się już kiedyś zwiedzić Cieszyn? A może planujecie to zrobić dzisiaj?
 
Marcin Wójcik: Cieszyn znamy bardzo dobrze, jednak nie z występów.
 
Waldemar Wilkołek: Zwykle przyjeżdżamy dwie godziny przed występem i wyjeżdżamy praktycznie zaraz po nim. Trasy koncertowe są bardzo napięte.
 
Michał Wójcik: Cieszyn znamy z prywatnych wyjazdów. Zdarza się, że jedziemy w okolice (na przykład do Bielska) i zawsze wtedy Cieszyn odwiedzimy. Studiowali tutaj również nasi koledzy ze sceny – kabaret Łowcy.B, w związku z czym dowiedzieliśmy się czegoś więcej o tym mieście i zyskaliśmy znajomych z regionu.

JŚ: Dziękuję bardzo za wywiad…

Marcin Wójcik: A szkoda, nie padło moje ulubione pytanie
 
JŚ: Czy chce Pan coś przekazać publiczności?
 
Marcin Wójcik: Nie, nie takie. Powinna Pani zapytać, co naszym zdaniem może rozwinąć się w Cieszynie!
 
: A ma Pan jakieś pomysły?
 
Marcin Wójcik: Oczywiście! W Cieszynie może rozwinąć się wszystko! Dziękujemy bardzo!
źródło: OX.PL
dodał: JS 14-09-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hanbes
14-09-2017 14:55
hanbes
Dla mnie to super grupa. Tak trzymać panowie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 896komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 2274komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .