Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 1875komentarzy: 1

Ani Mru Mru - rozmowa za kulisami

14-09-2017 13:00

Ani Mru Mru to polski kabaret, który możemy podziwiać na scenie od 2001. Skład kabaretu, to Michał Wójcik, Marcin Wójcik oraz Waldemar Wilkołek - artyści pochodzą z Lublina i od 16 lat tworzą razem skecze, które rozśmieszają Polaków do łez. Podczas występu w Cieszynie udało nam się umówić na krótką rozmowę.
fot. Damian Czarnecki fot. Damian Czarnecki
Joanna Świba: Dzisiejszy występ w Cieszynie, to już któryś z kolei. Podczas 16 lat pracy przyjeżdżaliście do nas wiele razy. Macie z tym miastem miłe wspomnienia?
 
Marcin Wójcik: Tak, bardzo lubimy występować w Cieszynie. Wiąże się z tym jedno zdarzenie, które bardzo przyjemnie wspominam. Było to na początku naszej kariery, występowaliśmy wtedy na cieszyńskim rynku. Wtedy po raz pierwszy i niestety ostatni złożyłem autograf na damskim dekolcie. Za każdym razem, gdy tu wracam, mam nadzieję na powtórkę, jednak na razie się nie doczekałem.
 
Michał Wójcik: Tak, lubimy tutaj wracać. Przede wszystkim ze względu na to, że występy zawsze są przyjmowane z dużym entuzjazmem, a publiczność jest aktywna.
 
JŚ: Co sądzicie o naszym teatrze?
 
Marcin Wójcik: Teatr jest bardzo ładny. Odpowiada nam, że jest to teatr kameralny, w związku z czym mamy lepszy kontakt z publicznością.
 
Michał Wójcik: Ja zawsze mam problem z zapamiętywaniem sal i drogą z garderoby na scenę. W tym wypadku bardzo łatwo trafiam, w związku z czym występy są zdecydowanie łatwiejsze.
 
Waldemar Wilkołek: To miejsce bardzo nam odpowiada. Po prostu dobrze się w nim czujemy.
 
JŚ: Wspominali już Panowie o cieszyńskiej publice. Faktycznie zawsze możecie na nią liczyć?
 
Marcin Wójcik: Tak, za każdym razem. Publiczność jest bardzo miła i przede wszystkim żywo reaguje na nasze żarty.
 
Michał Wójcik: Jak gramy na przykład w Zakopanem w okresie zimowym, publiczność zwykle przybywa do nas ze stoków narciarskich. W związku z tym zdarzały się sytuacje, kiedy nasze żarty nie były odbierane salwą śmiechu, bądź też zmęczeni widzowie po prostu zasypiali.
 
JŚ: Czy w każdym miejscu występuje się Wam podobnie, gdyż jest to rutyna, czy też macie swoje ulubione miejsca?
 
Marcin Wójcik: Przede wszystkim ważna jest dla nas publiczność. Tak naprawdę to od niej zależy, czy występ będzie udany.

Michał Wójcik: Bardzo lubimy właśnie mniejsze teatry, takie jak ten w Cieszynie. Może ma na to wpływ, że to miejsce już znamy, więc jest nam nieco łatwiej.
 
JŚ: Zdarzało się Panom improwizować skecze, bądź zmieniać program?
 
Marcin Wójcik: Tak, kabaret jest na tyle żywą formą, że rzadko skecze są identyczne. Czasami natchnieni jakąś sytuacją, bądź właśnie żywą reakcją publiczności ciągniemy jakąś scenę dalej, wprowadzając nowe dialogi.
 
Waldemar Wilkołek: Faktycznie, czasami zdarza się, że na scenie dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewa. Gdy jeden z nas zaczyna nieco zmieniać treść skeczu, bądź dodaje coś od siebie starmy się do tego po prostu dopasować.

JŚ: Czy planują Panowie dziś wprowadzić na scenę udział publiczności?

Marcin Wójcik: Waldek, może Ty się wypowiesz.
 
Waldemar Wilkołek: Nie wiem, ja nigdy nie wybieram.
 
Michał Wójcik: Marcin - Ty to zawsze robisz. I dobrze Ci to wychodzi, przecież wybrałeś Waldka.
 
Marcin Wójcik: Ale on nie był z publiczności. Z resztą nieistotne. W tym programie niestety nie mamy żadnych skeczy, w czasie których zapraszalibyśmy kogoś z publiczności na scenę, jednak zawsze staramy się w jakiś sposób ten udział wprowadzić. Na przykład prosimy o rytmiczne pstrykanie palcami, bądź też przybijamy piątki z pierwszym rzędem. Sposobów jest wiele i zawsze staramy się jakoś ten kontakt nawiązać.
 
Michał Wójcik: Kiedyś dobieraliśmy osoby, w zależności od potrzeb skeczu. Przykładowo trzeba było szybko ze sceny ocenić, czy jakaś dziewczyna jest na widowni ze swoim chłopakiem, bądź mężem, gdyż było to ważne dla fabuły. Zwykle ocenialiśmy trafnie i pojawiała się fajna interakcja.

JŚ: A co po występie? Udało Wam się już kiedyś zwiedzić Cieszyn? A może planujecie to zrobić dzisiaj?
 
Marcin Wójcik: Cieszyn znamy bardzo dobrze, jednak nie z występów.
 
Waldemar Wilkołek: Zwykle przyjeżdżamy dwie godziny przed występem i wyjeżdżamy praktycznie zaraz po nim. Trasy koncertowe są bardzo napięte.
 
Michał Wójcik: Cieszyn znamy z prywatnych wyjazdów. Zdarza się, że jedziemy w okolice (na przykład do Bielska) i zawsze wtedy Cieszyn odwiedzimy. Studiowali tutaj również nasi koledzy ze sceny – kabaret Łowcy.B, w związku z czym dowiedzieliśmy się czegoś więcej o tym mieście i zyskaliśmy znajomych z regionu.

JŚ: Dziękuję bardzo za wywiad…

Marcin Wójcik: A szkoda, nie padło moje ulubione pytanie
 
JŚ: Czy chce Pan coś przekazać publiczności?
 
Marcin Wójcik: Nie, nie takie. Powinna Pani zapytać, co naszym zdaniem może rozwinąć się w Cieszynie!
 
: A ma Pan jakieś pomysły?
 
Marcin Wójcik: Oczywiście! W Cieszynie może rozwinąć się wszystko! Dziękujemy bardzo!
źródło: OX.PL
dodał: JS 14-09-2017 13:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

hanbes
14-09-2017 14:55
hanbes
Dla mnie to super grupa. Tak trzymać panowie!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 23komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 509komentarzy: 1

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!

wyświetleń: 401komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

25-04-2018 19:25

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.

wyświetleń: 238komentarzy: 0

Rower w policyjnej bazie danych

25-04-2018 18:45

Rowery potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych i coraz częściej padają celem złodziei. Kupując coraz to lepsze zabezpieczenia jednośladów zmniejszamy ryzyko kradzieży, ale czy aby są one w stanie uchronić od ich kradzieży? Policjanci z cieszyńskiej komendy oraz przedstawiciele straży miejskich z naszego regionu brali udział w szkoleniu dotyczącym  znakowania rowerów syntetycznym DNA.

wyświetleń: 1146komentarzy: 1

Warsztaty UTW - tym razem o konfliktach

25-04-2018 18:10

We wtorek (24.04) na terenie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, oddziału zamiejscowego w Cieszynie odbyły się kolejne warsztaty w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem temat dotyczył Ćwiczenia kompetencji społecznych, niezbędnych w rozwiązywaniu konfliktów i problemów, a temat przybliżyła psycholog, Wanda Papugowa.

wyświetleń: 273komentarzy: 0

Skazani wyszli z więzienia - zbierać śmieci.

25-04-2018 17:45

Osadzeni z Zakładu Karnego w Cieszynie po raz kolejny wzięli udział w tegorocznych obchodach Dnia Ziemi.

wyświetleń: 1822komentarzy: 0

Jak dbać o wzrok w wieku dojrzałym?

25-04-2018 17:20

We wtorek (24.04) na terenie sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Pro Salute". Tym razem dr n. med. Agata Plech, Ordynator Oddziału Okulistycznego w szpitalu opowiedziała, jak dbać o oczy w wieku dojrzałym.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Gmina dofinansuje kursy?

25-04-2018 15:30

Informujemy, że od 01.05.2018r. wszystkie kursy na terenie Kiczyc, Pierśćca, Kowali, Wieszcząt oraz Dolnego Boru zostają zlikwidowane. Taka informacja pojawiła się na internetowej stronie skoczowskiego Transkomu. Kartka z taką samą treścią zawisła również na przystankach.

wyświetleń: 2443komentarzy: 5

Wymusił i uderzył

25-04-2018 14:25

Do kolizji dwóch pojazdów doszło przed godziną czternastą w Marklowicach Górnych.

wyświetleń: 3575komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .