Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 812komentarzy: 13

Pliszka powraca! Drugi tom książki Hanny Greń ''Polowanie na Pliszkę'' już w sklepach!

08-09-2017 16:00

Najnowsza powieść Hanny Greń już w sklepach! Drugi tom dylogii ''Polowanie na Pliszkę'' - ''Światełko w tunelu'' w naszym konkursie!
Do rozdania mamy egzemplarze nowej książki Hanny Greń, fot. NG/ox.pl Do rozdania mamy egzemplarze nowej książki Hanny Greń, fot. NG/ox.pl

Spotkali się w miejscu, gdzie przedpokój stykał się z pokojem lub − innymi słowy − na linii oddzielającej pokój od przedpokoju, i wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję wybiorą.

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem.
Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę. [Opis wydawcy]

Książka, która od pierwszego zdania chwyta Czytelnika w pułapkę. Hanna Greń udowadnia, że w gatunku kryminału obyczajowego staje się mistrzynią. Jest tu wszystko, co być powinno – pomysł, napięcie, klarowna konstrukcja, pełni sprzeczności bohaterowie, intryga oraz to, co Czytelnicy lubią najbardziej − miłość. Uwaga! Od Światełka w tunelu nie można się oderwać! Serdecznie polecam.
Agnieszka Lis

Nasączona zwrotami akcji kontynuacja losów Kornelii Pliszki zachwyca nieprzewidywalnością zdarzeń i głębią uczuć. Smakowity torcik kryminalno-obyczajowy, z intuicją w roli wisienki. Przeczytajcie koniecznie!
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl
 

Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów" (poprawione i uzupełnione wydanie nosi tytuł „Uśpione królowe”), rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazał się trzeci kryminał tzw. „Wiślańskiego cyklu” - "Otulone ciemnością". 18 kwietnia 2017 roku premierę miała pierwsza powieść z serii „Polowania na Pliszkę” - "Jak kamień w wodę" [Pisaliśmy: Jak kamień w wodę ].

Czytaj również:
Spotkanie z Hanną Greń
Zobacz wywiad wideo z Hanną Greń: Gość OX.PL Hanna Greń

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was trzy nowe książki Hanny Greń „Światełko w tunelu” (z cyklu „Polowanie na Pliszkę”)! Jeśli chcesz zdobyć jeden egzemplarz, napisz w komentarzu poniżej, dlaczego książka miałaby trafić akurat do Ciebie. Wybierzemy trzy najciekawsze odpowiedzi. Na odpowiedzi czekamy do 18 września br.

Konkurs zakończony!
 Ciężko było wybrać trzy odpowiedzi, bo Wszyscy daliście z siebie wiele, w końcu musieliśmy się na coś zdecydować... Po egzemplarzu "Światełka w tunelu" wędruje do:

toxic69 - doceniamy ryzyko "nielegalnego" czytelnictwa ;)

hannex38 - kryminałoholicy chyba czują więź... ;)

marzenagr - deceniamy trud wierszowanej odpowiedzi ;)

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym ksiażki.


Książka "'Światełko w tunelu. Polowanie na Pliszkę'' wydana została przez Wydawnictwo Replika


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-09-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Yaro80
08-09-2017 18:33
Yaro80
Dlaczego do mnie ta książka oto jest pytanie tylko ta książka nie dla mnie się należy tylko dla moje Mamy! Która szyje na takiej maszynie i takim stoliku właśnie! Super komplet by miała!
lemurek1991
09-09-2017 09:37
lemurek1991
chętnie umiliłabym sobie tą książką ostatnie chwile ciąży póki jeszcze mam czas dla siebie :) tego czasu mam aż nadto gdyż muszę leżeć plackiem, a ta książka na pewno zabiłaby nudę...
toxic69
09-09-2017 13:39
toxic69
Dlaczego książka miałaby trafić do mnie ? Bo zabrałbym ją na wycieczkę do mojej pracy i tam byśmy się bliżej poznali. Powoli odkrywałbym wszystkie jej karty i poznawał jej najbardziej skryte tajemnice. Oczywiście nasze spotkanie byłoby utrzymane w sekrecie przed innymi, a przede wszystkim chcącym nas zdemaskować szefem :)
PS. wiem, że w pracy nie jest wskazane czytanie niebranżowych książek ale ja nazwałbym to raczej poszerzaniem horyzontów ... a rozwój osobisty jest ceniony przez pracodawcę :D
ba_ska
10-09-2017 14:48
ba_ska
Przez "wiślańską trylogię" p. Hanny Greń nie przespałam trzech nocy. I totalnie nieprzytomna czekam na zamówioną w bibliotece serię "Pliszka..." :-)
marzenagr
10-09-2017 22:52
marzenagr
Dlaczego chciałabym wygrać tę książkę wyjątkową?
Otóż dlatego by spędzić z nią niejedną chwilę popołudniową
H.Greń cenię za wprowadzenie do świata bohaterów grozę siejących
Wywołujących burzę uczuć od dreszczyku emocji po te zenitu sięgające
Książki tej autorki pokazują przebieg dochodzeń intrygujących
W których nigdy nie wzięłabym udziału w świecie mnie otaczającym
Sekcja zwłok, daktyloskopia to tylko niektóre z moich zainteresowań
Na szczęście te są najdziwniejsze ze wszystkich moich upodobań
Hanny Greń książki wszystkie szare komórki me gimnastykują
''Nie wchodź tam'', ''Uciekaj'' me usta podczas czytania wykrzykują
Zakończenia jej książek są nieprzewidywalne i zaskakujące
Do ostatniej kartki za nos czytelnika wyglądającego rozwiązania wodzące
Kocham książki p.Greń po prostu za umiejętność intryg budowania
Skomplikowane i barwne postaci i pełne tajemniczości knowania
Książki te sprawdzają się również wspaniale jako towarzysz podróży,
Wówczas żadna przydługa i samotna podróż nikogo nie znuży
Z książką taką w ręce czy w plecaku każdy wypoczynek jest udany
Milion razy lepszy niż migający komórki ekran szklany
Merengwen
16-09-2017 19:49
Merengwen
Wrzesień powoli się kończy a wraz z nim studenckie wakacje. Myślę, że kolejna część serii "Polowanie na Pliszkę" mogłaby złagodzić szok wynikły z powrotu do męczącej codzienności i umilić mi czas na nudnych wykładach. Książka pani Greń z pewnością sprawi, że zapomnę o paskudnej pogodzie za oknem, a w długie, ponure wieczory wypełnione nauką będzie miłą odskocznią od specjalistycznych lektur naukowych.
Pozdrawiam
Merengwen
emst
16-09-2017 22:49
emst
Ciężki wrzesień w nowej pracy umiliłaby mi książka z pliszkowej serii :) a ponieważ moje małe mieszkanko nie zgadza się na kolekcjonowanie drukowanych skarbów, więc zaraz po przeczytaniu książka znalazłaby nowy dom u którejś z moich koleżanek, tak więc obdarowując książką mnie, równocześnie uszczęśliwicie innego mola :)
larwisko
18-09-2017 01:30
larwisko
Chciałabym żeby ta książka wzbogaciła moją domową bibliotekę, pierwsza część w niej gości i chciałabym żeby miała towarzystwo. Później obie wpadną w odwiedziny do moich koleżanek, a potem grzecznie wrócą do mnie na półkę.
hannex38
18-09-2017 07:50
hannex38
Parę dni temu skończyłam czytać pierwszy tom serii Jak kamień w wodę i zdążyłam już poznać bohaterów Kornelię i Gerarda. Hanna Greń oczarowała mnie pierwszym tomem serii Polowanie na Pliszkę i muszę koniecznie przeczytać kolejne tomy tej serii. Bo dla mnie literatura kryminalna jest całym światem. Spokojnie mogę napisać, że kocham czytać książki sensacyjne i kryminały i nie ma w tym przesady jak nazwę się kryminałoholiczką ! Uważam, że świat bez książek kryminalnych byłby smutny i szary. Lubię kryminały, ten dreszczyk przebiegający po plecach na każdej stronie, emocje przy czytaniu zastanawianie się co się wydarzy dalej, kto zabił, ukradł i jaki miał motyw :) czy poprawnie zostanie wykryte przestępstwo i ta niepewność. Każde kolejne zdanie wciąga coraz bardziej i bardziej, aż dochodzi do tego, że nie mogę oderwać się od książki.
Nie raz zdarzyło mi się, przejechać przystanek tramwajem, bo zbyt mocno pogrążyłam się w lekturze. Tak, kryminał to jest mój konik i pasja! A teraz z utęsknieniem czekam na Światełko w tunelu na niesamowitą kontynuację fantastycznej serii, która dostarcza niesamowitych emocji, wrażeń i niezapomnianych chwil z intrygującymi bohaterami.
franulka
18-09-2017 11:22
franulka
Książka "Jak kamień w wodę" przepadła mi podczas podróży pociągiem właśnie, jak przysłowiowy kamień w wodę.Jest jednak "Światełko w tunelu", drugi tom, któremu już nie pozwolę przepaść.
runmylove
18-09-2017 15:21
runmylove
Dlaczego ja? Bo kocham czytać, bo czytanie pozwala mi odreagować stres dnia codziennego. Pochłaniam książki, bo to mój sposób na relaks. A Pliszka? Pliszka jest fenomenalna i już nie mogę się doczekać kolejnych jej przygód. Światełko w tunelu to idealna książka na chłodny weekend, których teraz niestety będzie coraz więcej.
mika19
18-09-2017 23:23
mika19
Miłość jest wielka,
miłość sen życia daje,
czasem jednak sprawdza się
zdanie KOCHAM to piękne słowo KO szybko odchodzi CHAM zostaje..............
i wtedy zostaje książka, która smutki rozstawia po kątach
KINGA18
18-09-2017 23:25
KINGA18
Pogoda ostatnio nie rozpieszcza ,a krótkie deszczowe dni są idealne by sięgnąć po dobrą książkę.Marzę o przeczytaniu dobrego kryminału,który idealnie pasuje do mrocznej ,chłodnej pogody i taką lekturą jest''Światełko w tunelu'',chcę wspólnie z bohaterami przeżywać każdą chwilę,wtopić się w klimatyczną lekturę,poczuć jak narasta niepewność i adrenalina ,strona po stronie dążyć do rozwiązania zagadki i zobaczyć ,,światełka w tunelu":)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 194komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 326komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 352komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 895komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.