Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1001komentarzy: 13

Pliszka powraca! Drugi tom książki Hanny Greń ''Polowanie na Pliszkę'' już w sklepach!

08-09-2017 16:00

Najnowsza powieść Hanny Greń już w sklepach! Drugi tom dylogii ''Polowanie na Pliszkę'' - ''Światełko w tunelu'' w naszym konkursie!
Do rozdania mamy egzemplarze nowej książki Hanny Greń, fot. NG/ox.pl Do rozdania mamy egzemplarze nowej książki Hanny Greń, fot. NG/ox.pl

Spotkali się w miejscu, gdzie przedpokój stykał się z pokojem lub − innymi słowy − na linii oddzielającej pokój od przedpokoju, i wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję wybiorą.

Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem.
Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę. [Opis wydawcy]

Książka, która od pierwszego zdania chwyta Czytelnika w pułapkę. Hanna Greń udowadnia, że w gatunku kryminału obyczajowego staje się mistrzynią. Jest tu wszystko, co być powinno – pomysł, napięcie, klarowna konstrukcja, pełni sprzeczności bohaterowie, intryga oraz to, co Czytelnicy lubią najbardziej − miłość. Uwaga! Od Światełka w tunelu nie można się oderwać! Serdecznie polecam.
Agnieszka Lis

Nasączona zwrotami akcji kontynuacja losów Kornelii Pliszki zachwyca nieprzewidywalnością zdarzeń i głębią uczuć. Smakowity torcik kryminalno-obyczajowy, z intuicją w roli wisienki. Przeczytajcie koniecznie!
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl
 

Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów" (poprawione i uzupełnione wydanie nosi tytuł „Uśpione królowe”), rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazał się trzeci kryminał tzw. „Wiślańskiego cyklu” - "Otulone ciemnością". 18 kwietnia 2017 roku premierę miała pierwsza powieść z serii „Polowania na Pliszkę” - "Jak kamień w wodę" [Pisaliśmy: Jak kamień w wodę ].

Czytaj również:
Spotkanie z Hanną Greń
Zobacz wywiad wideo z Hanną Greń: Gość OX.PL Hanna Greń

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was trzy nowe książki Hanny Greń „Światełko w tunelu” (z cyklu „Polowanie na Pliszkę”)! Jeśli chcesz zdobyć jeden egzemplarz, napisz w komentarzu poniżej, dlaczego książka miałaby trafić akurat do Ciebie. Wybierzemy trzy najciekawsze odpowiedzi. Na odpowiedzi czekamy do 18 września br.

Konkurs zakończony!
 Ciężko było wybrać trzy odpowiedzi, bo Wszyscy daliście z siebie wiele, w końcu musieliśmy się na coś zdecydować... Po egzemplarzu "Światełka w tunelu" wędruje do:

toxic69 - doceniamy ryzyko "nielegalnego" czytelnictwa ;)

hannex38 - kryminałoholicy chyba czują więź... ;)

marzenagr - deceniamy trud wierszowanej odpowiedzi ;)

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym ksiażki.


Książka "'Światełko w tunelu. Polowanie na Pliszkę'' wydana została przez Wydawnictwo Replika


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-09-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Yaro80
08-09-2017 18:33
Yaro80
Dlaczego do mnie ta książka oto jest pytanie tylko ta książka nie dla mnie się należy tylko dla moje Mamy! Która szyje na takiej maszynie i takim stoliku właśnie! Super komplet by miała!
lemurek1991
09-09-2017 09:37
lemurek1991
chętnie umiliłabym sobie tą książką ostatnie chwile ciąży póki jeszcze mam czas dla siebie :) tego czasu mam aż nadto gdyż muszę leżeć plackiem, a ta książka na pewno zabiłaby nudę...
toxic69
09-09-2017 13:39
toxic69
Dlaczego książka miałaby trafić do mnie ? Bo zabrałbym ją na wycieczkę do mojej pracy i tam byśmy się bliżej poznali. Powoli odkrywałbym wszystkie jej karty i poznawał jej najbardziej skryte tajemnice. Oczywiście nasze spotkanie byłoby utrzymane w sekrecie przed innymi, a przede wszystkim chcącym nas zdemaskować szefem :)
PS. wiem, że w pracy nie jest wskazane czytanie niebranżowych książek ale ja nazwałbym to raczej poszerzaniem horyzontów ... a rozwój osobisty jest ceniony przez pracodawcę :D
ba_ska
10-09-2017 14:48
ba_ska
Przez "wiślańską trylogię" p. Hanny Greń nie przespałam trzech nocy. I totalnie nieprzytomna czekam na zamówioną w bibliotece serię "Pliszka..." :-)
marzenagr
10-09-2017 22:52
marzenagr
Dlaczego chciałabym wygrać tę książkę wyjątkową?
Otóż dlatego by spędzić z nią niejedną chwilę popołudniową
H.Greń cenię za wprowadzenie do świata bohaterów grozę siejących
Wywołujących burzę uczuć od dreszczyku emocji po te zenitu sięgające
Książki tej autorki pokazują przebieg dochodzeń intrygujących
W których nigdy nie wzięłabym udziału w świecie mnie otaczającym
Sekcja zwłok, daktyloskopia to tylko niektóre z moich zainteresowań
Na szczęście te są najdziwniejsze ze wszystkich moich upodobań
Hanny Greń książki wszystkie szare komórki me gimnastykują
''Nie wchodź tam'', ''Uciekaj'' me usta podczas czytania wykrzykują
Zakończenia jej książek są nieprzewidywalne i zaskakujące
Do ostatniej kartki za nos czytelnika wyglądającego rozwiązania wodzące
Kocham książki p.Greń po prostu za umiejętność intryg budowania
Skomplikowane i barwne postaci i pełne tajemniczości knowania
Książki te sprawdzają się również wspaniale jako towarzysz podróży,
Wówczas żadna przydługa i samotna podróż nikogo nie znuży
Z książką taką w ręce czy w plecaku każdy wypoczynek jest udany
Milion razy lepszy niż migający komórki ekran szklany
Merengwen
16-09-2017 19:49
Merengwen
Wrzesień powoli się kończy a wraz z nim studenckie wakacje. Myślę, że kolejna część serii "Polowanie na Pliszkę" mogłaby złagodzić szok wynikły z powrotu do męczącej codzienności i umilić mi czas na nudnych wykładach. Książka pani Greń z pewnością sprawi, że zapomnę o paskudnej pogodzie za oknem, a w długie, ponure wieczory wypełnione nauką będzie miłą odskocznią od specjalistycznych lektur naukowych.
Pozdrawiam
Merengwen
emst
16-09-2017 22:49
emst
Ciężki wrzesień w nowej pracy umiliłaby mi książka z pliszkowej serii :) a ponieważ moje małe mieszkanko nie zgadza się na kolekcjonowanie drukowanych skarbów, więc zaraz po przeczytaniu książka znalazłaby nowy dom u którejś z moich koleżanek, tak więc obdarowując książką mnie, równocześnie uszczęśliwicie innego mola :)
larwisko
18-09-2017 01:30
larwisko
Chciałabym żeby ta książka wzbogaciła moją domową bibliotekę, pierwsza część w niej gości i chciałabym żeby miała towarzystwo. Później obie wpadną w odwiedziny do moich koleżanek, a potem grzecznie wrócą do mnie na półkę.
hannex38
18-09-2017 07:50
hannex38
Parę dni temu skończyłam czytać pierwszy tom serii Jak kamień w wodę i zdążyłam już poznać bohaterów Kornelię i Gerarda. Hanna Greń oczarowała mnie pierwszym tomem serii Polowanie na Pliszkę i muszę koniecznie przeczytać kolejne tomy tej serii. Bo dla mnie literatura kryminalna jest całym światem. Spokojnie mogę napisać, że kocham czytać książki sensacyjne i kryminały i nie ma w tym przesady jak nazwę się kryminałoholiczką ! Uważam, że świat bez książek kryminalnych byłby smutny i szary. Lubię kryminały, ten dreszczyk przebiegający po plecach na każdej stronie, emocje przy czytaniu zastanawianie się co się wydarzy dalej, kto zabił, ukradł i jaki miał motyw :) czy poprawnie zostanie wykryte przestępstwo i ta niepewność. Każde kolejne zdanie wciąga coraz bardziej i bardziej, aż dochodzi do tego, że nie mogę oderwać się od książki.
Nie raz zdarzyło mi się, przejechać przystanek tramwajem, bo zbyt mocno pogrążyłam się w lekturze. Tak, kryminał to jest mój konik i pasja! A teraz z utęsknieniem czekam na Światełko w tunelu na niesamowitą kontynuację fantastycznej serii, która dostarcza niesamowitych emocji, wrażeń i niezapomnianych chwil z intrygującymi bohaterami.
franulka
18-09-2017 11:22
franulka
Książka "Jak kamień w wodę" przepadła mi podczas podróży pociągiem właśnie, jak przysłowiowy kamień w wodę.Jest jednak "Światełko w tunelu", drugi tom, któremu już nie pozwolę przepaść.
runmylove
18-09-2017 15:21
runmylove
Dlaczego ja? Bo kocham czytać, bo czytanie pozwala mi odreagować stres dnia codziennego. Pochłaniam książki, bo to mój sposób na relaks. A Pliszka? Pliszka jest fenomenalna i już nie mogę się doczekać kolejnych jej przygód. Światełko w tunelu to idealna książka na chłodny weekend, których teraz niestety będzie coraz więcej.
mika19
18-09-2017 23:23
mika19
Miłość jest wielka,
miłość sen życia daje,
czasem jednak sprawdza się
zdanie KOCHAM to piękne słowo KO szybko odchodzi CHAM zostaje..............
i wtedy zostaje książka, która smutki rozstawia po kątach
KINGA18
18-09-2017 23:25
KINGA18
Pogoda ostatnio nie rozpieszcza ,a krótkie deszczowe dni są idealne by sięgnąć po dobrą książkę.Marzę o przeczytaniu dobrego kryminału,który idealnie pasuje do mrocznej ,chłodnej pogody i taką lekturą jest''Światełko w tunelu'',chcę wspólnie z bohaterami przeżywać każdą chwilę,wtopić się w klimatyczną lekturę,poczuć jak narasta niepewność i adrenalina ,strona po stronie dążyć do rozwiązania zagadki i zobaczyć ,,światełka w tunelu":)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 351komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 192komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 283komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1386komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 197komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 377komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 498komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.