Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1375komentarzy: 0

Górki - jest więcej miejsc

04-09-2017 15:20

Rok trwała budowa nowego segmentu przedszkola w Górkach Małych. Dzięki nowym pomieszczeniom w obiekcie znalazło się miejsce na dwa nowe oddziały a nauczyciele pracują w lepszych warunkach.
Dzięki inwestycji dodatkowe 50 dzieciaków znalazło swoje miejsce w przedszkolu. fot. Jan Bacza Dzięki inwestycji dodatkowe 50 dzieciaków znalazło swoje miejsce w przedszkolu. fot. Jan Bacza

- Po 11 latach funkcjonowania przedszkola w Górkach Małych spotykamy się w nowym obiekcie, który jest częścią dobudowaną do tego przedszkola – mówił podczas otwarcia placówki, wójt Brennej Jerzy Pilch. - Dzięki inwestycji od 1 września możemy zapewnić miejsca dla wszystkich chętnych uprawnionych dzieci w wieku 3-6 lat. Pierwszy raz od wielu lat mogliśmy przyjąć wszystkie chętne dzieci do naszego przedszkola. Wszystkie miejsca są zajęte – mówiła dyrektorka placówki, Bożena Cyganik.

Prace nad nowym obiektem trwały rok. Rozbudowa przedszkola polegała na dobudowaniu do istniejącej bryły budynku nowej infrastruktury o trzech kondygnacjach – piwnicy i dwóch kondygnacjach nadziemnych. W piwnicy znajdują się pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na dwóch nadziemnych poziomach znajdować się będą dwa nowe oddziały przedszkolne. Projekt objął również przebudowę komunikacji wewnętrznej Przedszkola wraz z wejściem głównym i schodami.

- Zmiana przepisów o systemie oświaty sprawiła, że na organach prowadzących został postawiony wymóg, że dzieci w wieku 3-6 muszą być objęte systemem edukacji przedszkolnej. Napisaliśmy projekt, udało się pozyskać pieniądze i ruszyliśmy z rozbudową tego miejsca, poprzedził to wszystko obszerny zakres prac papierowo – biurowych. Wiosną ubiegłego roku wyłoniliśmy wykonawcę – dodał wójt.

Dzięki inwestycji, spadną koszty użytkowania obiektu, bowiem zastosowano w nim nowoczesne technologie energii odnawialnej. Budynek praktycznie bilansuje się energetycznie – dodał wójt.

- Było to duże wyzwanie dla nas wszystkich, a potrzeba inwestycji była ogromna. Miejsc w przedszkolu było zbyt mało na oczekiwania i potrzeby rodziców. Powstałe w okolicy dwa prywatne przedszkola szybko się zapełniły i też nie pomieścić wszystkich chętnych – podkreślała dyrektor placówki.

W przedszkolu w sumie kształcić będzie się125 dzieci. Z czego 75 – to najmłodsze 3- i 4- letnie. Dzięki rozbudowie w budynku mieszczą się dodatkowo dwa oddziały. Nowe sale, zabawki, przybory edukacyjne,. Wyremontowano również i powiększono zaplecze kuchenne. Są też nowe miejsca pracy, w przedszkolu zatrudnienie znalazły cztery nauczycielki. Całkowita wartość projektu wynosiła ponad 2,75 miliona zł a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 1,37 miliona zł.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB 04-09-2017 15:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Prezydent odebrał medal

19-11-2017 14:35

Ks. Andrzej Byrt, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczyrku wręczył dzisiaj przed południem (19.11) prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie okolicznościowy medal. Związany jest on z jubileuszem 500 lat Reformacji.

wyświetleń: 74komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 223komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 558komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1278komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 499komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 505komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 410komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1839komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 239komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 439komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .