Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4110komentarzy: 5

Strumień: Dziękują policjantom

01-09-2017 14:00

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

-Na początku sierpnia br. do policjantów ze Strumienia o pomoc zwrócili się mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. - Jak się okazało źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc jednocześnie pomóc jego właścicielom, a także w trosce o jeszcze nieporadne zwierzę, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st. sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, pokierowali w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż na miejsce przybyli opiekunowie – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp. sztab. Grzegorz Wiercigroch. - Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol, ale i gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogmyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 01-09-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
01-09-2017 14:43
bronek91
Gratulacje! Komendant komisariatu lub jego zastępca zasługują na kolejny medal. Cieszę się, iż mundurowi wykazali na tyle profesjonalizmu, iż nie wlepili mandatu za np. pozostawienie zwierzęcia bez dozoru. Miejscowy regulamin utrzymania porządku z pewnością posiada odpowiednią pozycję.
omar@onet.pl
02-09-2017 07:17
omar@onet.pl
Kiedyś podobnie energicznie i empatycznie zaopiekowali się znalezionym przez nas w Zbytkowie, błąkającym przy wiślance psiakiem. Jeden z nich przyjechał do Zbytkowa radiowozem, wspólnie podjechaliśmy do Strumienia na komisariat, gdzie błąkający się, zaniedbany i wygłodzony psiak znalazł tymczasowe schronienie, wikt i opierunek "na dołku" dopóty, dopóki nie przyjechał poń pracownik cieszyńskiego schroniska. Wkrótce psiak miał nowy, bezpieczny dom w Haźlachu.
Barbara i Marek, Ustroń
jo.papuga
06-09-2017 09:13
jo.papuga
Jak nie pies , to kóń, abo jakisik inny łoś... :-)
Czy te policyjanty naprowde nimajom nic innego do roboty?
Oni majom przestymców chytać, a nie bawić sie w jakisikej tam Caritas, czy inny Greenpiss??? A może minyli sie z powołanim?
PS. // ...pies "na dołku" znaloz wikt i opierumek....// No na prowde, co za wzruszająnco historyja... Niekierzy to majom fest narombane w tych cabach.

A w sumie to tym policyjantom nima sie co dziwić... Po co sie majom narażać na zwolnini ze służby za niepodobającą sie mistrowi interencje ze sklepowym złodziejym. Lepi konia szukać, abo jakigosik bezpańskigo psa przygarnyć i nim sie do końca szychty zajmować. Za to ich Błaszczak na pewno nie zwolni, a może nawet medal do za bohaterską służbe ojczyźnie. No i to społeczne uznanie...
"Dobro zmiana" dość fest piere mózgi.
omar@onet.pl
06-09-2017 09:37
omar@onet.pl
Do Jo.Papuga,
Proszę zejść ze strumieńskich policjantów. Czy gdyby to był Pański/Pani kucyk lub psiak, komentarz byłby podobny? Miskę i karmę daliśmy swoją, naszego psiaka z którym wtedy podróżowaliśmy.
Barbara i Marek, Ustroń
PS. Wyrażaniu poglądów politycznych służą wyborcze urny.
jo.papuga
07-09-2017 11:19
jo.papuga
Do omar@onet.pl
Po pirsze, to jo na strumiyńskich policyjantów wcale nie wloz, do nich osobiści nic nimóm. Jeżeli kierysik tego jeszcze nie zauważył to jo piszym ogólnie i w skali macro. Przeca tyn problym nima jyny lokalny, on w je ogólnokrajowy, trzeba jyny chcieć go zauważyć.
A po drugi to, wyrażani poglondów politycznych wcale nie kończy sie na urnach.
To je jyny argument obecnej propagandy, kiero chce ludzim zamknąc gymby.
Póki co każdy może w dowolnej chwili i miejscu wypowiadać swoi racje.
A po trzeci to nie wiym czego dotyczył i czymu mioł służyć tyn prztyk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle

wyświetleń: 41komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 57komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 239komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 161komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 840komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 476komentarzy: 1

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 431komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 463komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 243komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 904komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .