Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4205komentarzy: 5

Strumień: Dziękują policjantom

01-09-2017 14:00

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

-Na początku sierpnia br. do policjantów ze Strumienia o pomoc zwrócili się mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. - Jak się okazało źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc jednocześnie pomóc jego właścicielom, a także w trosce o jeszcze nieporadne zwierzę, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st. sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, pokierowali w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż na miejsce przybyli opiekunowie – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp. sztab. Grzegorz Wiercigroch. - Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol, ale i gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogmyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 01-09-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
01-09-2017 14:43
bronek91
Gratulacje! Komendant komisariatu lub jego zastępca zasługują na kolejny medal. Cieszę się, iż mundurowi wykazali na tyle profesjonalizmu, iż nie wlepili mandatu za np. pozostawienie zwierzęcia bez dozoru. Miejscowy regulamin utrzymania porządku z pewnością posiada odpowiednią pozycję.
omar@onet.pl
02-09-2017 07:17
omar@onet.pl
Kiedyś podobnie energicznie i empatycznie zaopiekowali się znalezionym przez nas w Zbytkowie, błąkającym przy wiślance psiakiem. Jeden z nich przyjechał do Zbytkowa radiowozem, wspólnie podjechaliśmy do Strumienia na komisariat, gdzie błąkający się, zaniedbany i wygłodzony psiak znalazł tymczasowe schronienie, wikt i opierunek "na dołku" dopóty, dopóki nie przyjechał poń pracownik cieszyńskiego schroniska. Wkrótce psiak miał nowy, bezpieczny dom w Haźlachu.
Barbara i Marek, Ustroń
jo.papuga
06-09-2017 09:13
jo.papuga
Jak nie pies , to kóń, abo jakisik inny łoś... :-)
Czy te policyjanty naprowde nimajom nic innego do roboty?
Oni majom przestymców chytać, a nie bawić sie w jakisikej tam Caritas, czy inny Greenpiss??? A może minyli sie z powołanim?
PS. // ...pies "na dołku" znaloz wikt i opierumek....// No na prowde, co za wzruszająnco historyja... Niekierzy to majom fest narombane w tych cabach.

A w sumie to tym policyjantom nima sie co dziwić... Po co sie majom narażać na zwolnini ze służby za niepodobającą sie mistrowi interencje ze sklepowym złodziejym. Lepi konia szukać, abo jakigosik bezpańskigo psa przygarnyć i nim sie do końca szychty zajmować. Za to ich Błaszczak na pewno nie zwolni, a może nawet medal do za bohaterską służbe ojczyźnie. No i to społeczne uznanie...
"Dobro zmiana" dość fest piere mózgi.
omar@onet.pl
06-09-2017 09:37
omar@onet.pl
Do Jo.Papuga,
Proszę zejść ze strumieńskich policjantów. Czy gdyby to był Pański/Pani kucyk lub psiak, komentarz byłby podobny? Miskę i karmę daliśmy swoją, naszego psiaka z którym wtedy podróżowaliśmy.
Barbara i Marek, Ustroń
PS. Wyrażaniu poglądów politycznych służą wyborcze urny.
jo.papuga
07-09-2017 11:19
jo.papuga
Do omar@onet.pl
Po pirsze, to jo na strumiyńskich policyjantów wcale nie wloz, do nich osobiści nic nimóm. Jeżeli kierysik tego jeszcze nie zauważył to jo piszym ogólnie i w skali macro. Przeca tyn problym nima jyny lokalny, on w je ogólnokrajowy, trzeba jyny chcieć go zauważyć.
A po drugi to, wyrażani poglondów politycznych wcale nie kończy sie na urnach.
To je jyny argument obecnej propagandy, kiero chce ludzim zamknąc gymby.
Póki co każdy może w dowolnej chwili i miejscu wypowiadać swoi racje.
A po trzeci to nie wiym czego dotyczył i czymu mioł służyć tyn prztyk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 295komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3317komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3103komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 878komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 766komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 2043komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .