Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4289komentarzy: 5

Strumień: Dziękują policjantom

01-09-2017 14:00

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

-Na początku sierpnia br. do policjantów ze Strumienia o pomoc zwrócili się mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. - Jak się okazało źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc jednocześnie pomóc jego właścicielom, a także w trosce o jeszcze nieporadne zwierzę, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st. sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, pokierowali w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż na miejsce przybyli opiekunowie – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp. sztab. Grzegorz Wiercigroch. - Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol, ale i gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogmyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 01-09-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
01-09-2017 14:43
bronek91
Gratulacje! Komendant komisariatu lub jego zastępca zasługują na kolejny medal. Cieszę się, iż mundurowi wykazali na tyle profesjonalizmu, iż nie wlepili mandatu za np. pozostawienie zwierzęcia bez dozoru. Miejscowy regulamin utrzymania porządku z pewnością posiada odpowiednią pozycję.
omar@onet.pl
02-09-2017 07:17
omar@onet.pl
Kiedyś podobnie energicznie i empatycznie zaopiekowali się znalezionym przez nas w Zbytkowie, błąkającym przy wiślance psiakiem. Jeden z nich przyjechał do Zbytkowa radiowozem, wspólnie podjechaliśmy do Strumienia na komisariat, gdzie błąkający się, zaniedbany i wygłodzony psiak znalazł tymczasowe schronienie, wikt i opierunek "na dołku" dopóty, dopóki nie przyjechał poń pracownik cieszyńskiego schroniska. Wkrótce psiak miał nowy, bezpieczny dom w Haźlachu.
Barbara i Marek, Ustroń
jo.papuga
06-09-2017 09:13
jo.papuga
Jak nie pies , to kóń, abo jakisik inny łoś... :-)
Czy te policyjanty naprowde nimajom nic innego do roboty?
Oni majom przestymców chytać, a nie bawić sie w jakisikej tam Caritas, czy inny Greenpiss??? A może minyli sie z powołanim?
PS. // ...pies "na dołku" znaloz wikt i opierumek....// No na prowde, co za wzruszająnco historyja... Niekierzy to majom fest narombane w tych cabach.

A w sumie to tym policyjantom nima sie co dziwić... Po co sie majom narażać na zwolnini ze służby za niepodobającą sie mistrowi interencje ze sklepowym złodziejym. Lepi konia szukać, abo jakigosik bezpańskigo psa przygarnyć i nim sie do końca szychty zajmować. Za to ich Błaszczak na pewno nie zwolni, a może nawet medal do za bohaterską służbe ojczyźnie. No i to społeczne uznanie...
"Dobro zmiana" dość fest piere mózgi.
omar@onet.pl
06-09-2017 09:37
omar@onet.pl
Do Jo.Papuga,
Proszę zejść ze strumieńskich policjantów. Czy gdyby to był Pański/Pani kucyk lub psiak, komentarz byłby podobny? Miskę i karmę daliśmy swoją, naszego psiaka z którym wtedy podróżowaliśmy.
Barbara i Marek, Ustroń
PS. Wyrażaniu poglądów politycznych służą wyborcze urny.
jo.papuga
07-09-2017 11:19
jo.papuga
Do omar@onet.pl
Po pirsze, to jo na strumiyńskich policyjantów wcale nie wloz, do nich osobiści nic nimóm. Jeżeli kierysik tego jeszcze nie zauważył to jo piszym ogólnie i w skali macro. Przeca tyn problym nima jyny lokalny, on w je ogólnokrajowy, trzeba jyny chcieć go zauważyć.
A po drugi to, wyrażani poglondów politycznych wcale nie kończy sie na urnach.
To je jyny argument obecnej propagandy, kiero chce ludzim zamknąc gymby.
Póki co każdy może w dowolnej chwili i miejscu wypowiadać swoi racje.
A po trzeci to nie wiym czego dotyczył i czymu mioł służyć tyn prztyk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1135komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 45komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1058komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3552komentarzy: 3

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1511komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 951komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .