Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3853komentarzy: 5

Strumień: Dziękują policjantom

01-09-2017 14:00

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

-Na początku sierpnia br. do policjantów ze Strumienia o pomoc zwrócili się mieszkańcy Brennej, którym uciekł młody koń. - Jak się okazało źrebak został przywieziony w celach handlowych do Drogomyśla, gdzie podczas wyładunku i przekazywania nabywcy zerwał się i uciekł. Mundurowi chcąc jednocześnie pomóc jego właścicielom, a także w trosce o jeszcze nieporadne zwierzę, poszukiwali go przez dwa dni. Policjanci asp. Paulina Nosal i st. sierż. Piotr Hałat odnaleźli młodego konia, pokierowali w bezpieczne miejsce i pilnowali do czasu, aż na miejsce przybyli opiekunowie – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Poza policjantami, którzy zajęli się odnalezionym zwierzęciem, w nietypową sprawę poszukiwawczą niezwykle zaangażowany był asp. sztab. Grzegorz Wiercigroch. - Pełniąc służbę na stanowisku oficera dyżurnego, nie tylko przyjął zgłoszenie i skierował na miejsce patrol, ale i gdy pod dwóch dniach od interwencji dowiedział się, że młody koń nadal się błąka polecił mundurowym, aby wznowili jego poszukiwania w okolicach Drogmyśla. W międzyczasie kontaktował się z mieszkańcami Drogomyśla i prosił o przekazywanie informacji zwrotnych w przypadku, gdyby ktoś z nich zauważył zwierzę. Dzięki wspólnym staraniom dyżurnego i patrolu koń w końcu został odnaleziony – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 01-09-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
01-09-2017 14:43
bronek91
Gratulacje! Komendant komisariatu lub jego zastępca zasługują na kolejny medal. Cieszę się, iż mundurowi wykazali na tyle profesjonalizmu, iż nie wlepili mandatu za np. pozostawienie zwierzęcia bez dozoru. Miejscowy regulamin utrzymania porządku z pewnością posiada odpowiednią pozycję.
omar@onet.pl
02-09-2017 07:17
omar@onet.pl
Kiedyś podobnie energicznie i empatycznie zaopiekowali się znalezionym przez nas w Zbytkowie, błąkającym przy wiślance psiakiem. Jeden z nich przyjechał do Zbytkowa radiowozem, wspólnie podjechaliśmy do Strumienia na komisariat, gdzie błąkający się, zaniedbany i wygłodzony psiak znalazł tymczasowe schronienie, wikt i opierunek "na dołku" dopóty, dopóki nie przyjechał poń pracownik cieszyńskiego schroniska. Wkrótce psiak miał nowy, bezpieczny dom w Haźlachu.
Barbara i Marek, Ustroń
jo.papuga
06-09-2017 09:13
jo.papuga
Jak nie pies , to kóń, abo jakisik inny łoś... :-)
Czy te policyjanty naprowde nimajom nic innego do roboty?
Oni majom przestymców chytać, a nie bawić sie w jakisikej tam Caritas, czy inny Greenpiss??? A może minyli sie z powołanim?
PS. // ...pies "na dołku" znaloz wikt i opierumek....// No na prowde, co za wzruszająnco historyja... Niekierzy to majom fest narombane w tych cabach.

A w sumie to tym policyjantom nima sie co dziwić... Po co sie majom narażać na zwolnini ze służby za niepodobającą sie mistrowi interencje ze sklepowym złodziejym. Lepi konia szukać, abo jakigosik bezpańskigo psa przygarnyć i nim sie do końca szychty zajmować. Za to ich Błaszczak na pewno nie zwolni, a może nawet medal do za bohaterską służbe ojczyźnie. No i to społeczne uznanie...
"Dobro zmiana" dość fest piere mózgi.
omar@onet.pl
06-09-2017 09:37
omar@onet.pl
Do Jo.Papuga,
Proszę zejść ze strumieńskich policjantów. Czy gdyby to był Pański/Pani kucyk lub psiak, komentarz byłby podobny? Miskę i karmę daliśmy swoją, naszego psiaka z którym wtedy podróżowaliśmy.
Barbara i Marek, Ustroń
PS. Wyrażaniu poglądów politycznych służą wyborcze urny.
jo.papuga
07-09-2017 11:19
jo.papuga
Do omar@onet.pl
Po pirsze, to jo na strumiyńskich policyjantów wcale nie wloz, do nich osobiści nic nimóm. Jeżeli kierysik tego jeszcze nie zauważył to jo piszym ogólnie i w skali macro. Przeca tyn problym nima jyny lokalny, on w je ogólnokrajowy, trzeba jyny chcieć go zauważyć.
A po drugi to, wyrażani poglondów politycznych wcale nie kończy sie na urnach.
To je jyny argument obecnej propagandy, kiero chce ludzim zamknąc gymby.
Póki co każdy może w dowolnej chwili i miejscu wypowiadać swoi racje.
A po trzeci to nie wiym czego dotyczył i czymu mioł służyć tyn prztyk.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 186komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 324komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 351komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 895komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 2272komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .