Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2555komentarzy: 4

TISPOL koordynuje akcję

25-08-2017 09:20

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Uczestniczy w nich także polska Policja.
Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn

Policyjne działania „prędkość” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

- W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń – informuje Komenda Główna Policji.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie liczby wypadków drogowych, a tym samym liczby zabitych i rannych.


TISPOL - Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z krajów europejskich, finansowane jest przez Komisję Europejską. Polska jest członkiem TISPOL-u od  maja 2006 r.

Ogólne cele i założenia:
zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych w wypadkach na drogach  Europy;
współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń wpływająca  na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
organizowanie i koordynowanie działań na terenie Europy;
wprowadzanie badań nad poprawą stanu bezpieczeństwa w Europie;
inicjowanie i popieranie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach;
dostarczanie informacji i opiniowanie rozwiązań związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach;
wprowadzanie programów edukacyjnych.  

(red.mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 25-08-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
25-08-2017 09:54
Przepierón
W przyszłym tygodniu napiszą, skontrolowano 100 kierowców, z tego 96 jechało za szybko a 5 straciło prawko.
PS. Mobilny fotoradar ustawiony w krzakach może kontrolować setki aut na godzine a inwestycja zwraca się w pare miesięcy, trzeba tylko chcieć zadbać o bezpieczeństwo obywateli a nie słuchać zwyrodnialców którzy twierdzą że jest to łatanie dziury budżetowej. Nie chcesz "łatać dziury budżetowej" to jedź swoją posklejaną BMWicą zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
pagor79
25-08-2017 12:35
pagor79
Przepierón ma rację, wszyscy będziemy jeździć przepisowo to nie będzie mandatów.
Przepierón nie ma racji, bo przez łapanie fotoradarem w krzakach nie podnosimy bezpieczeństwa. Zapraszam na drogi wojewódzkie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie wszyscy nagminnie łamią zalecaną 40-tkę. Ale że nie ma się gdzie schować policjant (brak krzaków i innych przeszkód maskujących:)) nigdy nie uświadczysz policjanta kontrolującego prędkość.
W naszej miejscowości udało nam się namówić policjantów żeby przyjeżdżali przed 8rano pod szkołę, ale tylko stoją i minutę po ósmej odjeżdżają... no comment
Przepierón
25-08-2017 20:41
Przepierón
W Europie zachodniej fotoradary i wysokie mandaty nauczyły kierowców pokory. Tu by też nauczyły. Policjant z suszarką w ręku i wyskakujący z lizakiem przed pędzące auto to technologia z czasów królów ! Fotoradary przenośne mają moc wychowawczą, raz tu, raz tam fotografować, to piraci drogowi będą w strachu że mogą dostać pocztówke z wakacji i choć fotoradaru nie będzie to będą grzeczni.
Równo-mierny
26-08-2017 10:18
Równo-mierny
pagor79 fotoradary mają wpływ na bezpieczeństwo, szkoda tylko, że punktowo... Inaczej by to wyglądało, gdyby tak jak w Niemczech nie było znaków ostrzegających. Takie metody wpłynęłyby na wyobraźnię części kierowców + do tego podnieść wysokość mandatów i co bardziej rozgarnięci kierowcy opanują nieco wodze fantazji na drodze... U nas wszystko jest ładnie opisane znakiem, żółte skrzynki z daleka widoczne, a i tak kupa nieogarniętych prowadzących się na to łapie, bo przez 99% trasy mogą jechać jak na niemieckich autostradach i z przyzwyczajenia do tej swobody przegapiają punkty pomiaru prędkości...
Przepierón - policjant z suszarką to faktycznie rzecz praktycznie niespotykana na zachodzie, ale oni mają inne metody, inne wysokości mandatów i inną kulturę. U nas póki co powinno to być stosowane a problemem jest to, że to też są ciągle stałe i te same miejsca a to ciągłe łapanie za prędkość jest już trochę nudne... Tyle przepisów jest nagminnie łamane codziennie, że mogliby panowie policjanci wykazać się jakąś większą fantazją...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 91komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1135komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 45komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 616komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1058komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 256komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 325komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3552komentarzy: 3

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1511komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 951komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .