Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1930komentarzy: 4

TISPOL koordynuje akcję

25-08-2017 09:20

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Uczestniczy w nich także polska Policja.
Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn

Policyjne działania „prędkość” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

- W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń – informuje Komenda Główna Policji.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie liczby wypadków drogowych, a tym samym liczby zabitych i rannych.


TISPOL - Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z krajów europejskich, finansowane jest przez Komisję Europejską. Polska jest członkiem TISPOL-u od  maja 2006 r.

Ogólne cele i założenia:
zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych w wypadkach na drogach  Europy;
współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń wpływająca  na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
organizowanie i koordynowanie działań na terenie Europy;
wprowadzanie badań nad poprawą stanu bezpieczeństwa w Europie;
inicjowanie i popieranie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach;
dostarczanie informacji i opiniowanie rozwiązań związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach;
wprowadzanie programów edukacyjnych.  

(red.mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 25-08-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
25-08-2017 09:54
Przepierón
W przyszłym tygodniu napiszą, skontrolowano 100 kierowców, z tego 96 jechało za szybko a 5 straciło prawko.
PS. Mobilny fotoradar ustawiony w krzakach może kontrolować setki aut na godzine a inwestycja zwraca się w pare miesięcy, trzeba tylko chcieć zadbać o bezpieczeństwo obywateli a nie słuchać zwyrodnialców którzy twierdzą że jest to łatanie dziury budżetowej. Nie chcesz "łatać dziury budżetowej" to jedź swoją posklejaną BMWicą zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
pagor79
25-08-2017 12:35
pagor79
Przepierón ma rację, wszyscy będziemy jeździć przepisowo to nie będzie mandatów.
Przepierón nie ma racji, bo przez łapanie fotoradarem w krzakach nie podnosimy bezpieczeństwa. Zapraszam na drogi wojewódzkie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie wszyscy nagminnie łamią zalecaną 40-tkę. Ale że nie ma się gdzie schować policjant (brak krzaków i innych przeszkód maskujących:)) nigdy nie uświadczysz policjanta kontrolującego prędkość.
W naszej miejscowości udało nam się namówić policjantów żeby przyjeżdżali przed 8rano pod szkołę, ale tylko stoją i minutę po ósmej odjeżdżają... no comment
Przepierón
25-08-2017 20:41
Przepierón
W Europie zachodniej fotoradary i wysokie mandaty nauczyły kierowców pokory. Tu by też nauczyły. Policjant z suszarką w ręku i wyskakujący z lizakiem przed pędzące auto to technologia z czasów królów ! Fotoradary przenośne mają moc wychowawczą, raz tu, raz tam fotografować, to piraci drogowi będą w strachu że mogą dostać pocztówke z wakacji i choć fotoradaru nie będzie to będą grzeczni.
Równo-mierny
26-08-2017 10:18
Równo-mierny
pagor79 fotoradary mają wpływ na bezpieczeństwo, szkoda tylko, że punktowo... Inaczej by to wyglądało, gdyby tak jak w Niemczech nie było znaków ostrzegających. Takie metody wpłynęłyby na wyobraźnię części kierowców + do tego podnieść wysokość mandatów i co bardziej rozgarnięci kierowcy opanują nieco wodze fantazji na drodze... U nas wszystko jest ładnie opisane znakiem, żółte skrzynki z daleka widoczne, a i tak kupa nieogarniętych prowadzących się na to łapie, bo przez 99% trasy mogą jechać jak na niemieckich autostradach i z przyzwyczajenia do tej swobody przegapiają punkty pomiaru prędkości...
Przepierón - policjant z suszarką to faktycznie rzecz praktycznie niespotykana na zachodzie, ale oni mają inne metody, inne wysokości mandatów i inną kulturę. U nas póki co powinno to być stosowane a problemem jest to, że to też są ciągle stałe i te same miejsca a to ciągłe łapanie za prędkość jest już trochę nudne... Tyle przepisów jest nagminnie łamane codziennie, że mogliby panowie policjanci wykazać się jakąś większą fantazją...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 186komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 324komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 351komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 894komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 575komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 2272komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .