Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2375komentarzy: 4

TISPOL koordynuje akcję

25-08-2017 09:20

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Uczestniczy w nich także polska Policja.
Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn

Policyjne działania „prędkość” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

- W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń – informuje Komenda Główna Policji.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie liczby wypadków drogowych, a tym samym liczby zabitych i rannych.


TISPOL - Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z krajów europejskich, finansowane jest przez Komisję Europejską. Polska jest członkiem TISPOL-u od  maja 2006 r.

Ogólne cele i założenia:
zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych w wypadkach na drogach  Europy;
współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń wpływająca  na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
organizowanie i koordynowanie działań na terenie Europy;
wprowadzanie badań nad poprawą stanu bezpieczeństwa w Europie;
inicjowanie i popieranie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach;
dostarczanie informacji i opiniowanie rozwiązań związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach;
wprowadzanie programów edukacyjnych.  

(red.mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 25-08-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
25-08-2017 09:54
Przepierón
W przyszłym tygodniu napiszą, skontrolowano 100 kierowców, z tego 96 jechało za szybko a 5 straciło prawko.
PS. Mobilny fotoradar ustawiony w krzakach może kontrolować setki aut na godzine a inwestycja zwraca się w pare miesięcy, trzeba tylko chcieć zadbać o bezpieczeństwo obywateli a nie słuchać zwyrodnialców którzy twierdzą że jest to łatanie dziury budżetowej. Nie chcesz "łatać dziury budżetowej" to jedź swoją posklejaną BMWicą zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
pagor79
25-08-2017 12:35
pagor79
Przepierón ma rację, wszyscy będziemy jeździć przepisowo to nie będzie mandatów.
Przepierón nie ma racji, bo przez łapanie fotoradarem w krzakach nie podnosimy bezpieczeństwa. Zapraszam na drogi wojewódzkie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie wszyscy nagminnie łamią zalecaną 40-tkę. Ale że nie ma się gdzie schować policjant (brak krzaków i innych przeszkód maskujących:)) nigdy nie uświadczysz policjanta kontrolującego prędkość.
W naszej miejscowości udało nam się namówić policjantów żeby przyjeżdżali przed 8rano pod szkołę, ale tylko stoją i minutę po ósmej odjeżdżają... no comment
Przepierón
25-08-2017 20:41
Przepierón
W Europie zachodniej fotoradary i wysokie mandaty nauczyły kierowców pokory. Tu by też nauczyły. Policjant z suszarką w ręku i wyskakujący z lizakiem przed pędzące auto to technologia z czasów królów ! Fotoradary przenośne mają moc wychowawczą, raz tu, raz tam fotografować, to piraci drogowi będą w strachu że mogą dostać pocztówke z wakacji i choć fotoradaru nie będzie to będą grzeczni.
Równo-mierny
26-08-2017 10:18
Równo-mierny
pagor79 fotoradary mają wpływ na bezpieczeństwo, szkoda tylko, że punktowo... Inaczej by to wyglądało, gdyby tak jak w Niemczech nie było znaków ostrzegających. Takie metody wpłynęłyby na wyobraźnię części kierowców + do tego podnieść wysokość mandatów i co bardziej rozgarnięci kierowcy opanują nieco wodze fantazji na drodze... U nas wszystko jest ładnie opisane znakiem, żółte skrzynki z daleka widoczne, a i tak kupa nieogarniętych prowadzących się na to łapie, bo przez 99% trasy mogą jechać jak na niemieckich autostradach i z przyzwyczajenia do tej swobody przegapiają punkty pomiaru prędkości...
Przepierón - policjant z suszarką to faktycznie rzecz praktycznie niespotykana na zachodzie, ale oni mają inne metody, inne wysokości mandatów i inną kulturę. U nas póki co powinno to być stosowane a problemem jest to, że to też są ciągle stałe i te same miejsca a to ciągłe łapanie za prędkość jest już trochę nudne... Tyle przepisów jest nagminnie łamane codziennie, że mogliby panowie policjanci wykazać się jakąś większą fantazją...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 295komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3317komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3103komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 878komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 766komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

wyświetleń: 2043komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .