Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2215komentarzy: 4

TISPOL koordynuje akcję

25-08-2017 09:20

We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania pn. Prędkość. Uczestniczy w nich także polska Policja.
Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn Kontrola prędkości, fot. Rafał Domagała - oficer prasowy KPP Cieszyn

Policyjne działania „prędkość” mają charakter międzynarodowy, a biorą w nich udział funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL.

- W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Taktyka działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń – informuje Komenda Główna Policji.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wspólnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ograniczenie liczby wypadków drogowych, a tym samym liczby zabitych i rannych.


TISPOL - Międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje drogowe z krajów europejskich, finansowane jest przez Komisję Europejską. Polska jest członkiem TISPOL-u od  maja 2006 r.

Ogólne cele i założenia:
zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych w wypadkach na drogach  Europy;
współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń wpływająca  na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym;
organizowanie i koordynowanie działań na terenie Europy;
wprowadzanie badań nad poprawą stanu bezpieczeństwa w Europie;
inicjowanie i popieranie działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach;
dostarczanie informacji i opiniowanie rozwiązań związanych z poprawą bezpieczeństwa na drogach;
wprowadzanie programów edukacyjnych.  

(red.mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 25-08-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
25-08-2017 09:54
Przepierón
W przyszłym tygodniu napiszą, skontrolowano 100 kierowców, z tego 96 jechało za szybko a 5 straciło prawko.
PS. Mobilny fotoradar ustawiony w krzakach może kontrolować setki aut na godzine a inwestycja zwraca się w pare miesięcy, trzeba tylko chcieć zadbać o bezpieczeństwo obywateli a nie słuchać zwyrodnialców którzy twierdzą że jest to łatanie dziury budżetowej. Nie chcesz "łatać dziury budżetowej" to jedź swoją posklejaną BMWicą zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
pagor79
25-08-2017 12:35
pagor79
Przepierón ma rację, wszyscy będziemy jeździć przepisowo to nie będzie mandatów.
Przepierón nie ma racji, bo przez łapanie fotoradarem w krzakach nie podnosimy bezpieczeństwa. Zapraszam na drogi wojewódzkie w okolicach szkół i przedszkoli, gdzie wszyscy nagminnie łamią zalecaną 40-tkę. Ale że nie ma się gdzie schować policjant (brak krzaków i innych przeszkód maskujących:)) nigdy nie uświadczysz policjanta kontrolującego prędkość.
W naszej miejscowości udało nam się namówić policjantów żeby przyjeżdżali przed 8rano pod szkołę, ale tylko stoją i minutę po ósmej odjeżdżają... no comment
Przepierón
25-08-2017 20:41
Przepierón
W Europie zachodniej fotoradary i wysokie mandaty nauczyły kierowców pokory. Tu by też nauczyły. Policjant z suszarką w ręku i wyskakujący z lizakiem przed pędzące auto to technologia z czasów królów ! Fotoradary przenośne mają moc wychowawczą, raz tu, raz tam fotografować, to piraci drogowi będą w strachu że mogą dostać pocztówke z wakacji i choć fotoradaru nie będzie to będą grzeczni.
Równo-mierny
26-08-2017 10:18
Równo-mierny
pagor79 fotoradary mają wpływ na bezpieczeństwo, szkoda tylko, że punktowo... Inaczej by to wyglądało, gdyby tak jak w Niemczech nie było znaków ostrzegających. Takie metody wpłynęłyby na wyobraźnię części kierowców + do tego podnieść wysokość mandatów i co bardziej rozgarnięci kierowcy opanują nieco wodze fantazji na drodze... U nas wszystko jest ładnie opisane znakiem, żółte skrzynki z daleka widoczne, a i tak kupa nieogarniętych prowadzących się na to łapie, bo przez 99% trasy mogą jechać jak na niemieckich autostradach i z przyzwyczajenia do tej swobody przegapiają punkty pomiaru prędkości...
Przepierón - policjant z suszarką to faktycznie rzecz praktycznie niespotykana na zachodzie, ale oni mają inne metody, inne wysokości mandatów i inną kulturę. U nas póki co powinno to być stosowane a problemem jest to, że to też są ciągle stałe i te same miejsca a to ciągłe łapanie za prędkość jest już trochę nudne... Tyle przepisów jest nagminnie łamane codziennie, że mogliby panowie policjanci wykazać się jakąś większą fantazją...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle

wyświetleń: 40komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 57komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 238komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 161komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 840komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 476komentarzy: 1

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 431komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 463komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 243komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.

wyświetleń: 904komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .