Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 9538komentarzy: 13

Ustroń - ranny motocyklista

22-08-2017 12:05

Do poważnego wypadku doszło kilkadziesiąt minut temu na ulicy Dominikańskiej w Ustroniu. Ranny został motocyklista.

Dzisiaj (22.08) około godziny 11.20 doszło w Ustroniu do zdarzenia z udziałem motocykla. Jak informuje podkom Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji – nie mam jeszcze bliższych szczegółów tego zdarzenia. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Kierowca motocykla jest ranny.
Przejazd 'wiślanką' w okolicach skrzyżowania ulicy Dominikańskiej z Katowicką odbywa się, ale jest utrudniony w obydwu kierunkach.

AKTUALIZACJA GODZINA 12:25

Precyzujemy, do zdarzenia doszło w nieco innym miejscu niż pierwotnie podawaliśmy. Wypadek miał miejsce w okolicach sklepu z kamieniami ogrodowymi.
Jak wyjaśnia podkom. Rafał Domagała – ranna została kierująca motocyklem – 29-letnia kobieta, mieszkanka Ustronia. Uderzyła ona w tył samochodu mercedes citan. Kierował nim 65-letni mieszkaniec Wisły. Kierujący mercedesem zjechał na lewy pas, chcąc ominąć włączający się do ruchu inny pojazd. W momencie zjazdu na lewy pas, z tyłu najechała na niego motocyklistka. Policjanci w postępowaniu ustalać będą szczegóły tego zdarzenia.

źródło: ox.pl
dodał: JB 22-08-2017 12:05
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

warrior
22-08-2017 14:13
warrior
Czyli wygląda na wymuszenie kierowcy samochodu. Ale pewnie zaraz się mondroki odezwą że zap... niewiadomo ile. Szybkiego powrotu do zdrowia koleżanko!
SmiechnaSali
22-08-2017 17:14
SmiechnaSali
Koleżanka motocyklistka wyprzedzała na skrzyżowaniu???
koszor
22-08-2017 17:37
koszor
Na jakim skrzyżowaniu? Samochód mógł włączać się do ruchu wyjeżdżając ze składu. Kierowca mercedesa zjechał na lewy pas bez sprawdzenia, czy jest wolny i wypadek gotowy. Czy tak było sprawdzą specjaliści, ale nie ma w artykule mowy o skrzyżowaniu.
Przepierón
22-08-2017 18:31
Przepierón
Jak jechał max. dozwoloną prędkośią na tym odcinku drogi czyli 70 km/h to po co miał sie patrzeć w lusterko czy go ktoś wyprzedza? Szybciej nie wolno. Jeżeli tak było tzn. że wpakował do niego pirat drogowy w tym przypadku motocyklistka. Proste jak drut, jechać gęsiego 70 km/h a przeżyjecie.
gsx 600f
22-08-2017 19:17
gsx 600f
Mam nadzieje że koleżance nic poważnego sie nie stało i szybko wróci do zdrowia. A co do prędkości to nie ma znaczenia ile jedziesz zawsze znajdzie sie ktoś kto cię zaskoczy na drodze. A z tego co widze motocykle na polskich drogach nie są szanowane.
krokusik
22-08-2017 19:29
krokusik
@Przepierón ma 100% racji. Jeśli oczywiście wszystkie dane prędkości się zgadzają. To już policja ustali.
krolik bugs
22-08-2017 20:34
krolik bugs
Yhm.... Motocyklisci zawsze jezdza z dozwolona predkoscia i jej nie przekraczaja.............
Boog
23-08-2017 05:46
Boog
Tak oczywiście, identycznie jak kierowcy samochodów. Wszyscy święci, a cebula z gumofilców się wysypuje...
wieslaw55
23-08-2017 07:40
wieslaw55
Przepierón ale ty pieprzysz głupoty weź sobie kodeks i poczytaj i potem komentuj , bo na razie to piszesz bzdury , obojętnie w jakim kierunku zmieniasz pas ruchu musisz się upewnić czy go masz wolny , motocyklista już był na wysokości tego sprawcy i zajechał mu drogę . Nie komentuj jak nie znasz szczegółów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
krolik bugs
23-08-2017 09:18
krolik bugs
Jak "cisla" to zwykle upewnienie czy pas wolny to czesto za malo
yaezy
23-08-2017 12:05
yaezy
Wiesław55 fansolisz kretynie jakbyś sie bobu nażroł. Ona wjechała do niego z tyłu a więc nie mogła być na jego wysokości. Przeczytaj analfabeto artykuł a później wypisuj brednie. Widze, że pisałeś swój komentarz dosyć wcześnie, mogłeś być zaspany, następnym razem uklęknij przy dużym kamieniu i mocno kichnij, dobrze ci to zrobi.
wieslaw55
23-08-2017 12:42
wieslaw55
yaezy to pierdolisz dałnie ja byłem na miejscu !!!!!!!!!!
yaezy
23-08-2017 13:26
yaezy
Byłeś po wypadku a więc jak było nie widziałeś a w artykule wyraźnie pisze " z tyłu najechała na niego motocyklistka" a nie z boku kretynie. Gdybyś zechciał się pofatygować i kliknąć stronke bielskiedrogi.pl to tam są zdjęcia z wypadku i motocykl jest rozwalony z przodu, na środku drogi w drzewo ani słup raczej nie uderzyła bo ich tam nie ma. Weó sie chłopie w garść i nie pierd.... już więcej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 52komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 334komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 496komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3370komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3112komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 768komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem