Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3333komentarzy: 2

Będzie gaz w Istebnej?

22-08-2017 07:30

Ekologiczne i ekonomiczne, a przede wszystkim komfortowe - takie zdaniem zwolenników jest ogrzewanie gazowe. I nie sposób zaprzeczyć, że gotowanie czy ogrzewanie, np. wody do kąpieli na gazie jest wygodne. W Gminie Istebna zbierane są ankiety ws. gazyfikacji Trójwsi. Czy gaz w Istebnej się pojawi?

Koniec z dowożeniem butli do kuchenki, co może być problematyczne np. zimą w niedzielę na wsi, koniec z paleniem w "centralnym" latem, żeby ogrzać wodę na kąpiel – to tylko niektóre zalety podłączenia do gazu. Jak już informowaliśmy [zobacz: Ankieta w sprawie budowy ], w Gminie Istebna trwa zbieranie ankiet ws. gazyfikacji Trójwsi.

Jaki jest koszt przyłączenia gazu? Jak podaje Polska Spółka Gazownictwa, która prowadzi na terenie Gminy Istebna badania, opłata za budowę przyłącza w warunkach standardowych (do 15 mb) to 2260, 25 zł brutto.

Początkowo wyznaczono termin na złożenie ankiet do końca lipca, potem przedłużono go o dwa tygodnie, teraz urzędnicy dali czas mieszkańcom zainteresowanym do końca sierpnia.

- Na dzień dzisiejszy złożono 640 ankiet od mieszkańców. Jest to ilość, która wpłynęła do Urzędu. Nie mamy informacji, czy jakaś ilość dotarła bezpośrednio do oddziału PSG w Zabrzu – ponieważ taka opcja wysyłki ankiety również była możliwa. Złożone u nas w Urzędzie ankiety dotyczą w głównej mierze mieszkalnictwa jednorodzinnego. Zainteresowanie gazyfikacją wyraziły praktycznie wszystkie większe ośrodki turystyczne, hotele – informuje nas Maria Wiercigroch z Urzędu Gminy Istebna.

Ilu odbiorców trzeba, żeby gaz w Istebnej się pojawił? - Nie jesteśmy w stanie określić, jaka ilość zdeklarowanych odbiorców jest w stanie zapewnić realizację inwestycji. Nie bez znaczenia jest bowiem nie tyle ilość, co miejsce odbioru gazu. Dopiero po opracowaniu studium wykonalności oraz określeniu przebiegu sieci na podstawie złożonych deklaracji będzie można ocenić opłacalność inwestycji – wyjaśnia pracownica Referatu Gospodarczego i Rolnictwa UG Istebna i dodaje: - Ze spotkania, które odbyło się w dniu 5 czerwca 2017 r. podczas otwarcia POKu Polskiej Spółki Gazownictwa w Bielsku Białej, dotarły do nas informacje, iż zakładana liczba odbiorców dla gminy Istebna to 613 osób a docelowo: 2000 odbiorców. Założenia te zostaną teraz skonfrontowane z wynikiem ankietyzacji oraz koncepcją przebiegu sieci.

- Złożenie ankiety nie jest dla Państwa wiążące. Jest natomiast konieczne dla celów projektowych sieci. Zbyt małe zainteresowanie mieszkańców gazyfikacją spowoduje, że inwestycja będzie realizowana w innych gminach a my utracimy niepowtarzalną szansę – przekonuje mieszkańców wójt Gminy, Henryk Gazurek.

Ankiety (pobierz formularz ) można składać w urzędzie, w biurach sołtysów czy w PIT (GOK) jeszcze do końca sierpnia br.

 

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG 22-08-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Migacz
22-08-2017 21:53
Migacz
Najpierw zajmijcie się wodą, a potem gazem. Ostatnie miejsce w Polsce bez sieci wodociągowej. Istebnioki wstyd!!!!!
Raaq
23-08-2017 19:14
Raaq
O oczyszczalniach ścieków również cicho... te które są, już w czasie budowy były za małe. Co do gazu to taka technologia a nie da się wysłać ankiety online? Co to jest ? PRL?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Umiarkowany stopień niepełnosprawności - ulgi i uprawnienia

23-03-2018 10:45

Zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności po przedstawieniu wymaganych dokumentów przyznaje jeden z trzech stopni niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany, lekki lub wydaje decyzję odmowną. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z przysługujących im ulg i uprawnień.

wyświetleń: 150komentarzy: 0

Żegnali smog - Ustroński Alarm Smogowy

23-03-2018 09:05

Nadejście kalendarzowej wiosny, to szansa na pożegnanie smogu. Duża ilość pyłów zawieszonych w powietrzu to w dużej mierze wynik procesów spalania w domowych piecach, a co za tym idzie, wraz z końcem sezonu grzewczego, jakość powietrza znacznie się poprawia. Pierwszego dnia wiosny (21.03) smog został symbolicznie pożegnany przez Ustroński Alarm Smogowy.

wyświetleń: 147komentarzy: 0

Odznaka dla dawcy

23-03-2018 07:25

Podczas ostatniej sesji RG Chybie, uroczyście wyróżniono mieszkańca Mnicha – Jacka Orawca, który uhonorowany został odznaką „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Światowy Dzień Wody w ZST

22-03-2018 20:15

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest właśnie dziś (22.03) świętowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. płk Gwidona Langera.  Jak na Dzień Wody przystało wszystko kręciło się wokół tego ważnego dla ludzkiego organizmu napoju życia.

wyświetleń: 402komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

22-03-2018 18:20

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 291komentarzy: 0

Wkład Zaolzia w odrodzenie RP

22-03-2018 17:10

W środę (21.03) w ramach działań Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej "Mały Jaworowy" oraz Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji w Cieszynie odbyło się spotkanie z dr inż. Stanisławem Gawlikiem, który pokrótce przybliżył co działo się na terenach Zaolzia w 1918 roku oraz jaki miało to związek z odrodzeniem RP.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Zakład o Sztukę - wernisaż

22-03-2018 16:00

W środę (21.03) w Ulu Kultury - Pracowni Dobrych Praktyk odbył się wernisaż wystawy "Zakład o Sztukę". Na wystawę prace przygotowało siedmiu artystów, którzy tworzą technikami takimi jak: animacja, fotografia, grafika, malarstwo, obiekt i rzeźba. Wystawa towarzyszy obchodom 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Jeszcze żaden z Polaków nie był w rankingu tak wysoko jak Błachowicz

22-03-2018 15:15

No i mamy to, czego się spodziewaliśmy. Jan Błachowicz, który w ostatnią sobotę (17 marca) pokonał Jimi'ego Manuwę, awansował do czołowej "10" w rankingu dywizji półciężkiej UFC.

wyświetleń: 667komentarzy: 1

Ustroń: sesja RM - na żywo

22-03-2018 13:55

Transmisja na żywo Sesji Rada Miasta w Ustroniu.

wyświetleń: 1000komentarzy: 0

Tu jest życie, tu jest dom

22-03-2018 12:15

Do swoich pokojów mieli wrócić po kilku tygodniach, wrócili po kilku miesiącach. Na szczęście dzieci z Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Międzyświęciu mieszkają już w swoim domu. W ubiegłym roku, 7 lipca, potężna wichura, zerwała dach z ich mieszkania.

wyświetleń: 800komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .