Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4271komentarzy: 7

Rotunda czeka na Twój głos

19-08-2017 12:30

Rotunda z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego czeka na Twój głos! Ma szansę zostać jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Ty zaś masz szansę na nagrody!
fot. JB/arc.ox.pl fot. JB/arc.ox.pl

Rotunda romańska p.w. św. Mikołaja znajdująca się na Wzgórzu Zamkowym jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem ziemi cieszyńskiej. Powstała na przełomie XI/XII wieku i przez szereg lat była kaplicą grodową (zamkową) pod wezwaniem św. Mikołaja. Jest to budowla (wykonana z kamieni wapiennych) na rzucie koła o wymiarach 9,30 m (w przekroju zew.) i 6,40 m (w przekroju wew.).

To już 7 edycja konkursu National Geograpfic Traveler, która promuje najpiękniejsze miejsca i zabytki w Polsce. W 2013 roku Wzgórze Zamkowe zdobyło 3 miejsce. [Pisaliśmy: Wzgórze – nowy cud Polski ]

Podobnie jak co roku, Redakcja National Geographic nominowała 32 miejsca, z których do końca sierpnia Internauci mogą wybierać swoich faworytów. W tegorocznej edycji konkursu Kościół św. Mikołaja (rotunda) znalazła się wśród nominowanych.
Kościół Św. Mikołaja z Cieszyna znajduje się obecnie na 9. miejscu w rankingu z 3.27% głosów.

Aby zagłosować – wejdź na stronę: http://7cudow.national-geographic.pl/nominacje znajdź 16 pozycję (Kościół św. Mikołaja) i kliknij „Zagłosuj”. Po podaniu swoich danych i udzieleniu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego to właśnie to miejsce powinno wygrać?” naciśnij przycisk „Wyślij”. Każdy uczestnik Plebiscytu może zagłosować i wziąć udział w konkursie raz na 24 godziny.

Każdy prawidłowo oddany głos otrzymuje szansę na wygranie nagrody:
- 20 x półroczna prenumerata czasopisma National Geographic Traveler
- 10 x zestaw książek National Geographic
 

Czytaj również:

 

red.


 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 19-08-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
19-08-2017 14:39
JaSza11
Już nigdy nie zagłosuję bo i tak pisiorski minister kultury zrobi po swojemu!
krzysztof.mm
19-08-2017 18:15
krzysztof.mm
Cudem Polski są bez wątpienia cieszyńska drukarnia i amfiteatr.
Cudem i pomnikiem absolutnego nieudacznictwa, intelektualnej i organizacyjnej beznadziei wszystkich po kolei ekip cieszyńskich ratuszowych tłumoków - w całkiem w sumie niegłupim mieście.
skuter66
19-08-2017 23:30
skuter66
Skąd u was tyle jadu?
krzysztof.mm
20-08-2017 00:33
krzysztof.mm
skuter
już pytałeś
ja myślę, że z radiamaryja
bronek91
20-08-2017 01:29
bronek91
@krzysztof.mm
To po co posłuchosz?
Przełącz na TOK FM 102,90:)
Wczora o 10 było ciekawa audycja o lasach:)
Przy okazji można napisać pod adres poranka, ROTUNDĘ rozpropaguje się na całą Polskę:)
Anecia
24-08-2017 06:27
Anecia
Ja myślę, że @krzysztof.mm to taki krzykacz, który nawet nie żyje na co dzień w polsce. Spotykam się z komentarzami na FB pewnego Pana Krzysztofa P. - w podobnym tonie. Nic dla Cieszyna i jego mieszkańców nie zrobił ale wszędzie się udziela ze swoją krytyką. Obstawiam, że to on :) tak Panie Kristof P?
krzysztof.mm
24-08-2017 16:24
krzysztof.mm
anecia
wywęszyłaś mnie
tytuł "Nochal Tygodnia" ci się należy
fakt, od jakiegoś czasu nie mieszkam w Polsce - aktualnie w Pisdolandii
i jest tu, nawiasem mówiąc, coraz bardziej ch..owo.
p.s.
skoro FB piszesz z dużej, i Pana, i Krzysztofa - to może i Polsce by się należało, co nie?...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 51komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 305komentarzy: 0

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 183komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 3459komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 972komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 649komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1425komentarzy: 0

Wypadek śmiertelny w Ustroniu

21-09-2017 09:15

Z ostatniej chwili: Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Cieszyńskiej w Ustroniu doszło do wypadku.