Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4635komentarzy: 7

Rotunda czeka na Twój głos

19-08-2017 12:30

Rotunda z cieszyńskiego Wzgórza Zamkowego czeka na Twój głos! Ma szansę zostać jednym z 7 Nowych Cudów Polski. Ty zaś masz szansę na nagrody!
fot. JB/arc.ox.pl fot. JB/arc.ox.pl

Rotunda romańska p.w. św. Mikołaja znajdująca się na Wzgórzu Zamkowym jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem ziemi cieszyńskiej. Powstała na przełomie XI/XII wieku i przez szereg lat była kaplicą grodową (zamkową) pod wezwaniem św. Mikołaja. Jest to budowla (wykonana z kamieni wapiennych) na rzucie koła o wymiarach 9,30 m (w przekroju zew.) i 6,40 m (w przekroju wew.).

To już 7 edycja konkursu National Geograpfic Traveler, która promuje najpiękniejsze miejsca i zabytki w Polsce. W 2013 roku Wzgórze Zamkowe zdobyło 3 miejsce. [Pisaliśmy: Wzgórze – nowy cud Polski ]

Podobnie jak co roku, Redakcja National Geographic nominowała 32 miejsca, z których do końca sierpnia Internauci mogą wybierać swoich faworytów. W tegorocznej edycji konkursu Kościół św. Mikołaja (rotunda) znalazła się wśród nominowanych.
Kościół Św. Mikołaja z Cieszyna znajduje się obecnie na 9. miejscu w rankingu z 3.27% głosów.

Aby zagłosować – wejdź na stronę: http://7cudow.national-geographic.pl/nominacje znajdź 16 pozycję (Kościół św. Mikołaja) i kliknij „Zagłosuj”. Po podaniu swoich danych i udzieleniu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego to właśnie to miejsce powinno wygrać?” naciśnij przycisk „Wyślij”. Każdy uczestnik Plebiscytu może zagłosować i wziąć udział w konkursie raz na 24 godziny.

Każdy prawidłowo oddany głos otrzymuje szansę na wygranie nagrody:
- 20 x półroczna prenumerata czasopisma National Geographic Traveler
- 10 x zestaw książek National Geographic
 

Czytaj również:

 

red.


 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 19-08-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
19-08-2017 14:39
JaSza11
Już nigdy nie zagłosuję bo i tak pisiorski minister kultury zrobi po swojemu!
krzysztof.mm
19-08-2017 18:15
krzysztof.mm
Cudem Polski są bez wątpienia cieszyńska drukarnia i amfiteatr.
Cudem i pomnikiem absolutnego nieudacznictwa, intelektualnej i organizacyjnej beznadziei wszystkich po kolei ekip cieszyńskich ratuszowych tłumoków - w całkiem w sumie niegłupim mieście.
skuter66
19-08-2017 23:30
skuter66
Skąd u was tyle jadu?
krzysztof.mm
20-08-2017 00:33
krzysztof.mm
skuter
już pytałeś
ja myślę, że z radiamaryja
bronek91
20-08-2017 01:29
bronek91
@krzysztof.mm
To po co posłuchosz?
Przełącz na TOK FM 102,90:)
Wczora o 10 było ciekawa audycja o lasach:)
Przy okazji można napisać pod adres poranka, ROTUNDĘ rozpropaguje się na całą Polskę:)
Anecia
24-08-2017 06:27
Anecia
Ja myślę, że @krzysztof.mm to taki krzykacz, który nawet nie żyje na co dzień w polsce. Spotykam się z komentarzami na FB pewnego Pana Krzysztofa P. - w podobnym tonie. Nic dla Cieszyna i jego mieszkańców nie zrobił ale wszędzie się udziela ze swoją krytyką. Obstawiam, że to on :) tak Panie Kristof P?
krzysztof.mm
24-08-2017 16:24
krzysztof.mm
anecia
wywęszyłaś mnie
tytuł "Nochal Tygodnia" ci się należy
fakt, od jakiegoś czasu nie mieszkam w Polsce - aktualnie w Pisdolandii
i jest tu, nawiasem mówiąc, coraz bardziej ch..owo.
p.s.
skoro FB piszesz z dużej, i Pana, i Krzysztofa - to może i Polsce by się należało, co nie?...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 53komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 496komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3376komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 306komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 610komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3112komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 880komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 768komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem