Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3706komentarzy: 6

Zanim wezwiesz straż...

18-08-2017 11:00

Osy i szerszenie bywają groźne, często swoje gniazda budują w zabudowaniach gospodarstw domowych. Kiedy można wezwać straż do ich usunięcia? Wyjaśniamy.
Strażacy z OSP Kończyce Małe kilkukrotnie w ciągu ostatich kilkunastu dni usuwali gniazda szerszeni. Fot: druh Łukasz / OSP Kończyce Małe Strażacy z OSP Kończyce Małe kilkukrotnie w ciągu ostatich kilkunastu dni usuwali gniazda szerszeni. Fot: druh Łukasz / OSP Kończyce Małe

 Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne niejednokrotnie wzywane były do nieuzasadnionych interwencji związanych z usuwaniem gniazd i rojów owadów błonkoskrzydłych.  Jak wyjaśniają ratownicy w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi straż pożarna udziela natychmiastowej pomocy, jednakże w innych przypadkach właściwymi do likwidacji gniazd owadów błonkoskrzydłych są firmy dezynsekcyjne. Wykaz  firm znajduje się na stronie komendy (zawiera nazwy Firm, które swoją obecność na rynku zgłosiły  - LINK )   W razie potrzeby niezbędnych informacji udzieli strażak pełniący służbę w Powiatowym Stanowisku Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu.

Strażacy przypominają również, że zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy Prawo budowlane, zapewnienie bezpiecznego użytkowania obiektu należy do właściciela lub zarządcy obiektu. - Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i nie przekazywanie nieprawdziwych informacji o zagrożeniu życia lub zdrowia jeśli takowe zagrożenie nie występuje.  Wyjazd zastępu w nieuzasadnionym przypadku spowoduje zgodnie z procedurą działań opisaną w "Zasadach...": zabezpieczenie terenu działań, ewakuację osób z obiektu, i nakazanie zgodnie z Prawem budowlanym, zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu jego właścicielowi lub zarządcy  - wyjasniają mundurowi.

Zdarzenia związane z wystąpieniem owadów błonkoskrzydłych z natury rzeczy nie są zazwyczaj zdarzeniami nagłymi i odpowiednio prowadzona administracja obiektu i terenu skutecznie uniemożliwiłaby zagnieżdżenie się w nim owadów.

(red/PSP Cieszyn)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 18-08-2017 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Edi
18-08-2017 11:42
Edi
No cóż,kij ma dwa końce,i w grudniu podziękuję strażakom za ich kalendarz,i powiem,że nie ma zagrożenia życia.
jojestelagalicyjok
18-08-2017 15:55
jojestelagalicyjok
Panowie z PSP; to tak jakbym sobie te szerszenie wyhodował w domu, i wezwał Was do usunięci gniazda, ale już na działce poza strzechą...są Wasze, nic głupszego nie mogliście wymyślić. Ale kotka, pieska ptaszka z drzewa jedziecie zdejmować, gdy sam boi się zejść. No tutaj występuje zagrożenie życia....hipokryzja XXI wieku
STEVEabc
18-08-2017 16:16
STEVEabc
Przecież to jest tak proste rozumowanie ze strony SP jak konstrukcja cepa. Chodzi o to, by zarabiały zewnętrzne firmy, bo strażacy muszą to robić za friko.
wojtus2607
18-08-2017 17:33
wojtus2607
Jeśli chodzi o strażaków osp to pewnie sobie myślą "a wsadz sobie chłopie w d...e tą dziesiątkę za ten kalendarz "
bronek91
18-08-2017 17:44
bronek91
Też cosik za akcje mają płacone;) A tym bych sie nie przejmowoł. Na dziedzinie sie wszyscy znajom a strażacy z OSP zawsze cosik mogą zrobić w ramach fuszki:) Wszystko pewnie bydzie po starymu, ino pod inny numer trzeja dzwonić:)

Dostowajom kase z gmin? Gmina funduje im sprzynty? No to pewne usługi można wykonać jako fuszki z czystym sumieniem, ino szkoda że bez kosztów amortyzacji. A co do kasy z kalyndorzy? Dować!!! Zebrani Walne też trzeja z czegosik zaopatrzyć:) A na zebraniu i Fojt je, i radny i szołtys :) A strażocy na dziedzinie som potrzebni, bo baldachim na Boże Ciało trzeja nosić, i straż przy grobie trzeja sprawować, Judosza trzeja polić, asyste przy ślubach robić i to wszystko za Bóg Zapłać a kaj je zagrożyni życia? A jak co trzeja zrobić to do dyżurnego dzwonić? Strażok też chce porobić przyjemne z pożytecznym:)
tadfar
18-08-2017 23:22
tadfar
dobrze pisze jojestelagalicyjok bo u mnie też są szerszenie a mam czwórkę małych dzieci na podwórku no i pomyślcie sami jest zagrożenie życia i zdrowia czy nie ma?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 51komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 311komentarzy: 0

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 139komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 184komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 3463komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 973komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 649komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1427komentarzy: 0

Wypadek śmiertelny w Ustroniu

21-09-2017 09:15

Z ostatniej chwili: Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Cieszyńskiej w Ustroniu doszło do wypadku.