Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2063komentarzy: 1

Mur przy Parku Świętej Trójcy - doczeka się remontu?

10-08-2017 12:00

Sprawa remontu muru znajdującego się pomiędzy parkiem Świętej Trójcy, a terenem Zgromadzenia Ojców Bonifratrów w Cieszynie ciągnie się już od dłuższego czasu. Stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Póki co, nie zostały jednak podjęte działania w tej sprawie. Czy mur doczeka się remontu?
Czy mur przy Parku Świętej Trójcy doczeka się remontu? / fot. MSZ Czy mur przy Parku Świętej Trójcy doczeka się remontu? / fot. MSZ

W zeszłym roku na zły stan techniczny ogrodzenia klasztornego, należącego do o. Bonifratrów od strony parku Św. Trójcy zwrócił uwagę radny Marek Szczypka. Jak wówczas poinformował włodarz miasta właściciele zabezpieczyli ogrodzenie od części wewnętrznej budynku, zaś na 2017 rok Zakon Bonifratrów zaplanował remont muru. 

Ponieważ póki co remont się nie rozpoczął, a mur z roku na rok jest w coraz gorszym stanie radny Marek Szczypka postanowił wrócić do sprawy. Stan techniczny muru jest dużym zagrożeniem dla osób tamtędy przechodzących, a zabezpieczenie przed jego zawaleniem i dostępem do niego przez bawiące się w bezpośrednim otoczeniu dzieci jest praktycznie zerowe. Pragnę również zwrócić uwagę na fakt,  że sytuacja związana z tym tematem ciągnie się już od dłuższego czasu, lecz nie powinna być ona ponad bezpieczeństwem osób znajdujących się w jego pobliżu – podkreśla Szczypka. 

Jak dowiedział się Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie Konwent Zakonu Bonifratrów, czyli właściciel działki na którym znajduje się uszkodzony odcinek muru przygotowuje się do remontu. Według oświadczenia Konwentu aktualnie prowadzone są uzgodnienia w przedmiotowej sprawie z Konserwatorem Zabytków przez firmę, która zajmuje się przygotowaniem dokumentacji technicznej remontu muru – zaznacza Burmistrz Ryszard Macura.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 10-08-2017 12:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

bronek91
10-08-2017 20:17
bronek91
Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany połam bat!
A mury runą i pogrzebią stary świat;)
Po co naprawiać, nie opłaca się.... Jest jeszcze kwestia gdzie to ogrodzenie jest postawione, jak w granicy to oboje właściciele są obowiązani do utrzymywania stanu technicznego budowli... A co na to druga strona?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1288komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 826komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 945komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 359komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1212komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1180komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 1979komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4291komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 979komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.