Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 1523komentarzy: 7

Premiera nowej książki Hanny Greń ''Polowanie na Pliszkę. Światełko w tunelu'' coraz bliżej!

08-08-2017 07:30

22 sierpnia w księgarniach pojawi się druga część dylogii ''Polowanie na Pliszkę'' Hanny Greń zatytułowana ''Światełko w tunelu''. W oczekiwaniu na premierę mamy dla Was konkurs!
Okładka książki ''Światełko w tunelu'', fot. mat.pras. Okładka książki ''Światełko w tunelu'', fot. mat.pras.

Hanna Greń urodziła się w Wiśle w 1959 roku i w Wiśle-Równe mieszkała do osiemnastego roku życia, kiedy to wraz z rodziną przeniosła się do Bielska- Białej. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach, w 1989 roku obroniła tytuł magistra. Pracowała jako księgowa, przez dwadzieścia lat prowadziła biuro rachunkowe. Jej hobby to szycie, haftowanie, wędkowanie i zbieranie grzybów. W 2014 roku debiutowała książką "Cień sprzedawcy snów" (poprawione i uzupełnione wydanie nosi tytuł „Uśpione królowe”), rok później wyszła jej kolejna powieść "Cynamonowe dziewczyny". W 2016 roku ukazał się trzeci kryminał tzw. „Wiślańskiego cyklu” - "Otulone ciemnością". 18 kwietnia 2017 roku premierę miała pierwsza powieść z serii „Polowania na Pliszkę” - "Jak kamień w wodę" [Pisaliśmy: Jak kamień w wodę ].

Trzy pierwsze powieści Hanny Greń należą do gatunku kryminału, dwie kolejne są książkami obyczajowymi z wątkiem kryminalnym. - Wydawnictwo Replika zaproponowało mi żebym napisała powieść obyczajową. Zauważyli, że dobrze odbierane są właśnie wątki obyczajowe, które pojawiają się w moich książkach. Wtedy przyszła mi do głowy postać Kornelii Pliszki i cała historia. Jednak mimo wszystko w stronę kryminału leciutko pozwoliłam sobie dryfować. Wątek kryminalny jest tutaj tylko tłem dla wydarzeń. Nie jest aż tak istotny, chociaż również ma wpływ na losy bohaterów – mówiła w kwietniu br. na spotkaniu z czytelnikami w skoczowskiej Bibliotece Publicznej [Czytaj: Spotkanie z Hanną Greń ] .

Najnowsza książka będzie drugą i ostatnią z dylogii „Polowania na Pliszkę”.

"Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem.

Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę.." [opis wydawcy]

Książka, która od pierwszego zdania chwyta Czytelnika w pułapkę. Hanna Greń udowadnia, że w gatunku kryminału obyczajowego staje się mistrzynią. Jest tu wszystko, co być powinno – pomysł, napięcie, klarowna konstrukcja, pełni sprzeczności bohaterowie, intryga oraz to, co Czytelnicy lubią najbardziej − miłość. Uwaga! Od Światełka w tunelu nie można się oderwać! Serdecznie polecam.
Agnieszka Lis

Nasączona zwrotami akcji kontynuacja losów Kornelii Pliszki zachwyca nieprzewidywalnością zdarzeń i głębią uczuć. Smakowity torcik kryminalno-obyczajowy, z intuicją w roli wisienki. Przeczytajcie koniecznie!
Aneta Kwaśniewska, ksiazkiweterze.pl


Zobacz wywiad wideo z Hanną Greń: Gość OX.PL Hanna Greń

 

Konkurs!

Dla tych, którzy jeszcze nie zaznajomili się z pierwszą częścią – mamy „Polowanie na pliszkę. Jak kamień w wodę”. Książka powędruje do osoby, która najlepiej uzasadni, dlaczego chce ją mieć. Konkurs trwa do 14.08. Odpowiedzi prosimy zamieszczać pod tym artykułem w komentarzu.

Konkurs zakończony!

Książka wędruje do użytkowniczki bibi. Mamy nadzieję, że oderwie się Pani skutecznie od garnków :) Po odbiór książki zapraszamy do siedzyby redakcji (Skoczów, Wałowa 3) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16:00.
 


Książka pod patronatem OX.PL

Książka "'Światełko w tunelu. Polowanie na Pliszkę'' wydana została przez Wydawnictwo Replika


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 08-08-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

miksereczek
08-08-2017 12:49
miksereczek
Czytałam część pierwszą "Jak kamień w wodę"... Świetna jest...Już nie mogę doczekać się części drugiej... Chętnie wygram ją dla przyjaciółki... :-)
C83
08-08-2017 15:00
C83
Jako wielka pasjonatka kryminałów od jakiegoś czasu odkrywam znakomitych polskich autorów tego gatunku ostatnich lat, a szczerze i z przykrością przyznać muszę, że z prozą Pani Hanny Greń dotychczas nie miałam okazji się zetknąć. Czytając powyższy artykuł doszłam do wniosku, że wiele przez to straciłam. Liczę więc że uda mi się nadrobić stracony czas...:-)
babajaga52
08-08-2017 21:23
babajaga52
Po trylogii wiślańskiej(kto nie czytał niech żałuje) ,Pani Hanna znów nas zaskakuje.Czekam na tę powieść,aby znów mnie zaintrygowała tak jak poprzednie.
misieksb
09-08-2017 10:08
misieksb
Od paru lat bez urlopu, ale rok temu kryminał Pani Hanny Greń mocno umilał mi wakacyjne wieczory, może w tym roku również? Chętnie przeczytam ''Polowanie na pliszkę. Jak kamień w wodę'' i na pewno ona również umili mi tegoroczne wakacyjne dni.
bibi
09-08-2017 19:54
bibi
Jako mama dwójki maluszków, czasami chciałabym przenieść się do innej rzeczywistości, oderwać od pieluch, garów i codziennego pośpiechu, dlatego książka pani Hanny Greń bardzo jest mi potrzebna :D Uwielbiam kryminały, ale tych pani Hanny jeszcze nie znam.
kala_kala
10-08-2017 10:28
kala_kala
Moim ulubionym gatunkiem literackim jest kryminał. Już po pierwszej książce pani Hanny Greń wiedziałam, że chcę przeczytać je wszystkie. Pojawienie się nowego cyklu było miłą niespodzianką. Sama okładka budzi we mnie ogromną ciekawość. Mam nadzieję, że fabuła okaże się równie fascynująca. Nowy cykl uzupełniłby moją biblioteczkę.
lemurek1991
10-08-2017 12:14
lemurek1991
uwielbiam książki HANNY GREŃ. Przeczytałam już Cynamonowe dziewczyny, Otulone ciemnością, Uśpione królowe, ale książki pt. ''Polowanie na pliszkę. Jak kamień w wodę'' nie miałam przyjemności przeczytać. Chętnie oddam się jej w całości i choć na chwilę zapomnę o codziennym szarym swiecie. Myślę, że dużo mnie łączy z autorkom gdyż jak sama napisała na swoim profilu tak jak ja lubi pierogi ruskie, kolekcjonuje książki i zbędne informacje. Ja tak samo nie wypożyczam książek ale je kupuje aby mieć je w swojej osobistej biblioteczce gdzie zawsze mogę do nich wrócić. Mam cichą nadzieję, że dzięki Wam kolejna książka trafi do mojej kolekcji:) Podobnie jak autorka uwielbiam las i zbieranie grzybów. A teraz najchętniej wygraną książkę zabrałabym do lasu i czytała ją oparta o pień drzewa i upajała się zapachem świerków.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowelizacja przepisów, dotyczących przeglądów technicznych pojazdów

21-10-2017 19:20

Zmiany związane z przeglądami technicznymi pojazdów (i nie tylko ) mają wejść w życie już 13 października 2017 roku. Wszystko ma bezpośredni związek z modernizacją przepisów, dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

wyświetleń: 2821komentarzy: 5

Goleszów: Dostali drogowskaz

21-10-2017 17:00

Współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami – mowa o Gminie Reiskirchen (Niemcy) i Gminie Goleszów. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa na uroczyste obchody. Gmina z powiatu cieszyńskiego została obdarowana niecodziennym prezentem. 

wyświetleń: 454komentarzy: 2

Kolejny lider pokonany!

21-10-2017 16:00

We wtorek Stalownicy pokonali Kometę Brno, która wówczas była na czele Tisport Extraligi. Na fotelu lidera zamieniła ją HC Škoda Plzeň, ale i ona poległa w WERK Arenie.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

''Decydujesz, pomagamy''

21-10-2017 15:15

Jeszcze do końca miesiąca klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Wisła: Zrewitalizują skwer przy Świerku

21-10-2017 14:20

Wisła planuje rewitalizację skweru przy domu handlowym "Świerk". Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej kasy.

wyświetleń: 413komentarzy: 1

Zofia Wojtas z nagrodą ''Miłosiernego Samarytanina''

21-10-2017 13:00

Nagrodę Główną oraz statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przyznała Zofii Wojtas z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

105 lat podstawówki w Goleszowie

21-10-2017 12:45

13 października (piątek) w Szkole Podstawowej w Goleszowie odbyły się uroczystości związane ze 105-leciem szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Warto spojrzeć w niebo!

21-10-2017 12:00

Prawdziwy festiwal spadających gwiazd odbędzie się nad naszymi głowami już dzisiaj w nocy (21/22.10).

wyświetleń: 966komentarzy: 0

Szukali kontrabandy, znaleźli broń

21-10-2017 10:45

W trakcie kontroli posesji w Cieszynie  funkcjonariusze KAS  ujawnili nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. To nie wszystko poza tym zabezpieczyli dwa rewolwery, naboje, łuski i ślepą amunicję.

wyświetleń: 2328komentarzy: 4

Koncert z okazji 99. rocznicy utworzenia Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego

21-10-2017 10:30

W piątek 20. Października w teatrze w Cieszynie odbył się uroczysty koncert, zorganizowany przez Miasto Cieszyn. Wydarzenie upamiętniało 99 rocznicę powstania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, która wykształciła się po zakończeniu I Wojny Światowej. W pierwszej części koncertu zgromadzeni widzowie mogli podziwiać orkiestrę Big Silesian Band, z kolei po przerwie przy fortepianie zasiadł gość specjalny – Waldemar Malicki.