Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1419komentarzy: 4

Jak wytresować człowieka?

05-08-2017 17:30

Jak wytresować człowieka? To pytanie od dawna zadaje sobie wiele smoków. Poradnik pozwala poznać odpowiedzi na podstawowe pytanie - czym żywić człowieka, jak go wychowywać i co robić, żeby zmądrzał.
fot. Iza Kajfosz/ox.pl fot. Iza Kajfosz/ox.pl

Jeśli jesteś człowiekiem - wyobraź sobie, że smoki istnieją. I że są mądrzejsze od ludzi! Na dodatek potrafią czarować. Ale wcale nie mają łatwego życia, muszą za pomocą magii ukrywać się przed ciekawskimi ludźmi. Kiedy jednak smok dostanie pod opiekę człowieka, to nie od razu wie, jak z nim postępować, dlatego powstał ten poradnik stworzony przez smoczycę – Pannę Drake.

Kto jak kto, ale Panna Drake ma doświadczenie w postępowaniu z ludźmi. Opisując swoje przygody z nowym, niespodziewanym pupilem – nad wiek wygadaną Winnie, Panna Drake krok po kroku objaśnia tajniki smoczo-ludzkich kontaktów.

Dziewięciolatka nie należy do najłatwiejszych „w obsłudze” – jest ciekawska, uparta i nieposłuszna. Mimo to, Panna Drake podejmuje się zadania wychowania jej na idealną towarzyszkę. Nie wszystko jednak idzie po myśli smoczycy. Magiczne stworzenia, które Winnie narysowała w czarodziejskim szkicowniku, uciekają i zagrażają miastu. Czy uda się złapać wszystkie szkicelungi zanim świat magii padnie w gruzach?

Powieść napisało wspólnie dwóch autorów - chińsko-amerykański pisarz głównie literatury dziecięcej Laurence Yep i poetka i pisarka Joanne Ryder. Za stronę artystyczną odpowiada zaś Mary GrandPre, artystka znana głównie z ilustracji do amerykańskiego wydania Harrego Pottera. „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” przeznaczony jest dla dzieci. Książka to ponad dwieście stron świetnej zabawy z fantastycznymi bohaterami i niesamowitymi przygodami uzupełniona o ciekawe rysunki (nie ma ich dużo, ale spodobają się najmłodszym i urozmaicą lekturę). Jeśli jesteśmy przy stronie graficznej, uwagę zdecydowanie przyciąga piękna okładka z raczącymi się herbatką głównymi bohaterkami książki. Żadne dziecko nie powinno się nudzić, akcja toczy się błyskawicznie. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy nie przepadają za długimi opisami – w tej książce nie ma ich praktycznie w ogóle, a powieść mogłaby stanowić niemal gotowy scenariusz filmu.

Natasza Gorzołka


„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi”

Autor: Laurence Yep, Joanne Ryder
Format: 13,5x20,5 cm
Liczba stron: 208

Wydawnictwo IUVI

Książkę można zakupić w cenie 15.34 pod tym linkiem .

 

Uwaga konkurs!
Mamy dla jednego z naszych Czytelników/Czytelniczek jeden egzemplarz książki „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi”. Aby go zdobyć, napisz jaki jest Twój ulubiony smok (filmowy lub literacki) i dlaczego. Na odpowiedzi czekamy w komentarzach pod tą wiadomością do końca 14 sierpnia br. Wybierzemy najciekawszą z nich.

Konkurs zakończony!

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi. Wszystkie były ciekawe, ale najbardziej przypadła nam do gustu - za lekki ton - odpowiedź Użytkoniczki tygryska. Gratulujemy zwyciężczyni, wszystkim pozostałym dziękujemy za wspólną zabawę (wkrótce kolejne konkursy - bierzcie udział, a szczęście i do Was się uśmiechnie). Książkę można odebrać w siedzibie portalu - Skoczów, ul. Wałowa 3 (od pon do pt w godz. 8-16).
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 05-08-2017 17:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Altania
05-08-2017 22:45
Altania
Eh, co do smoków, czyli moich ulubionych istot magicznych dużo by tu wymieniać.
Mogę wymienić dwa? xD
Na pewno jest to Cierń z serii "Dziedzictwo" autorstwa Christophera Paoliniego, za jego silną wolę w walce ze złym królem Galbatorixem i za sprzeciwieniu się mu w odpowiednim momencie mimo wielu cierpień, przez które musiał przejść w swym życiu.
Drugi z nich to Temeraire z cyklu"Temeraire" autorstwa Naomi Novik. Bardzo inteligentny smok Cesarski. Mistrz ciętej riposty i przy tym wielki wielbiciel literatury. I jak tu go nie pokochać?
Tu jego wypowiedź na temat rozrywek w Londynie :)
"No cóż, w mieście mieszka dużo ludzi, tak więc jest w okolicy wiele różnych rozrywek - spróbował.
- Na przykład więcej książek?"
Bubaszak
06-08-2017 01:09
Bubaszak
Moja wypowiedź jest poza konkursem:D Uważam że najlepszy smok ze wszystkich to jest ten nasz polski,słowiański i pogański Miluś bohater komiksów z Kajko i Kokoszem.Polecam,,Szkołę Latania".
lemurek1991
10-08-2017 12:28
lemurek1991
Moim ulubionym smokiem literatury fantastycznej jest Smaug, z tolkienowskiego ''Hobbita''.
Był wielki i zły więc posiadał te cechy, które standardowo nadaje się smokom.
Chytrość i miłość do błyskotek, która przyćmiewała nawet piękno kobiet.
Smok żył aby zdobywać. Wygnał z północy ludzi oraz pracowite krasnoludy, by w końcu osiedlić się na ogromnej stercie zgromadzonych przez siebie świecidełek i sycić oczy ich blaskiem...

Dlaczego mój ulubiony? Może dlatego, że odzwierciedla idealnie współczesnego człowieka. Tak, tak nie wrzucajmy zaraz wszystkich do jednego worka powiecie, ale przyznajcie, że w dzisiejszych czasach człowiekiem rządzi jak Smokiem chęć zdobycia i posiadania wszelkich skarbów.
Tolkien pokazał nam smoka, takim, jakim go sobie od zawsze wyobrażaliśmy. Czarne, złe serce, całkowicie przesiąknięte żądzą posiadania wszelkich skarbów. Chytrość, wiedza, siła, wszystko podporządkowane jednemu celowi - palić, zdobywać i się wzbogacać. Jestem realistką, a Smaug jest typowym odzwierciedleniem dzisiejszego człowieka... Niestety...
tygryska
14-08-2017 23:43
tygryska
Uwielbiam wielką Smoczycę ze ''Shreka''
Bo cechy ma w sobie niejednego człowieka:
Niebrzydka, lecz nie jest też piękną
Nie jest typem, przed którym kolana miękną
(z zachwytu). I trochę w obejściu surowa bywa
Zdarza się też, że niedostępną zgrywa.
Pod tym płaszczykiem grozy dość grubym
Kiedy spotyka się ze swym lubym
Potrafi poskromić wszelkie pragnienia
Pokochać osła bez marudzenia.
Ona - ognista, ogromna, silna,
Lecz kiedy trzeba - bywa przymilna
A on - uparty, głupiutki i mały
Tak się zwierzaki połączyły w pary.
Smoczyca lojalna, pomocna bywa
Wewnętrznym ciepłem ze złem wygrywa.
I tak, jak w życiu czasem się zdarza:
Chociaż z zewnątrz ktoś nas przeraża
Chociaż wydaje się brzydki, paskudny,
Chociaż charakter miewa może za trudny
I chociaż w nerwach czasem mosty pali
Choć temperamentem niejednego powali
To brzydal z wnętrzem ciekawym właśnie
Moim ulubionym jest smokiem spośród wszystkich baśni!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Małżeństwa na medal

21-02-2018 14:00

W 2017 roku w gminie Strumień jubileuszu Złotych Godów doczekały się 22 pary małżeńskie. Jubilaci w raz z władzami gminy z tej okazji spotkali się w sali Widowiskowej przy OSP w Bąkowie.

wyświetleń: 34komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Paweł Stanieczek [zwiastun]

21-02-2018 12:30

Gość Ox.pl - Paweł Stanieczek. O niemieckim obozie w Goleszowie, nieludzkich warunkach i wszechobecnej śmierci. Jacek Porzycki zapytał również o pracę w cementowni, racje żywnościowe i desperację więźniów. Ile ludzi zginęło w podobozie Golleschau? Jak przebiegała ewakuacja obozu?

wyświetleń: 286komentarzy: 1

Odznaczenia dla dawców

21-02-2018 10:40

Oddają bezinteresownie krew od kilkudziesięciu lat. Właśnie odebrali odznaczenia. Ale nie one są dla nich ważne. Najcenniejsze jest bowiem ratowanie życia – mówią.

wyświetleń: 501komentarzy: 0

Działka sprzedana za 2,5 miliona

21-02-2018 09:15

To już szósta sprzedana działka w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Do budżetu gminy wpłynie 2,5 miliona złotych z jej sprzedaży.

wyświetleń: 1540komentarzy: 2

Międzyświeć zaprasza na forum

21-02-2018 07:30

Przed nami siedemnasta edycja Forum Rolniczego Ziemi Cieszyńskiej. Wydarzenie wraca na teren szkoły w Międzyświęciu. Odbędzie się  piątek 23 lutego.

wyświetleń: 592komentarzy: 1

Zawodnik WSS Wisła zakończył rywalizację w czołowej ''30''

20-02-2018 21:00

Za nami rywalizacja w kombinacji norweskiej. Rywalizacja, która dostarczyła sporo emocji oraz została zdominowana przez naszych zachodnich sąsiadów. W zawodach wzięli udział reprezentanci Polski, w tym także Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar.

wyświetleń: 393komentarzy: 0

Czy powstanie nowa strzelnica w Chybiu?

20-02-2018 19:00

Końcem grudnia 2017 roku Radny Powiatowy Krzysztof Neścior zwrócił się z interpelacją do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego o podjęcie aktywnych działań, mających na celu włączenie powiatu cieszyńskiego w projekt budowy strzelnicy powiatowej na terenie gminy Chybie. Działanie takie miałyby zdaniem radnego mieć związek ze zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

wyświetleń: 1233komentarzy: 5

Ostrzejsze kary za znęcanie się na zwierzętami

20-02-2018 18:15

Końcem stycznia bieżącego roku sejm niemalże jednogłośnie przyjął projekt ustawy, zaostrzającej kary dla osób, które znęcają się nad zwierzętami. Na chwilę obecną ustawa musi jeszcze przejść głosowanie w senacie, jednak tam wynik powinien być podobny. Ustawa ma na celu poprawę bezpieczeństwa zwierząt w Polsce. Autorem nowych regulacji jest resort sprawiedliwości.

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Bezpieczne koleje

20-02-2018 16:45

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały na swojej stronie internetowej o szkoleniach pracowników, którym w 2017 roku zostało poddane ponad 27 tysięcy osób. Szkolenia te mają na celu poprawę bezpieczeństwa przejazdów pociągów, są związane z doskonaleniem kwalifikacji obecnych oraz przyszłych kolejarzy – zgodnie ze sławami spółki, ma być to inwestycja w bezpieczną kolej na terenie kraju.

wyświetleń: 549komentarzy: 0

Skoczów - sesja na żywo

20-02-2018 14:55

Na dzisiaj – wtorek 20 lutego, Przewodniczący Skoczowskiej Rady Miejskiej Rajmund Dedio zwołał 37. sesję Rady. Transmisja obraz rozpocznie się o godzinie 15.00.

wyświetleń: 2189komentarzy: 4
Kontakt z redkacją .