Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 5539komentarzy: 15

Ukradł z kościoła mosiężny gong

27-07-2017 09:10

900 zł, taką wartość ma gong, który mieszkaniec z Wisły ukradł i sprzedał do punktu skupu metali kolorowych. Na szczęście przedmiot udało się odzyskać.
O kradzieży mosiężnego gongu powiadomił mundurowych z miejscowego komisariatu ksiądz jednej z parafii w Wiśle. Fot: KPP w Cieszynie O kradzieży mosiężnego gongu powiadomił mundurowych z miejscowego komisariatu ksiądz jednej z parafii w Wiśle. Fot: KPP w Cieszynie

Sprawcą kradzieży okazał się 41-letni wiślanin, który został już zatrzymany i usłyszał już zarzut . Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

O kradzieży mosiężnego gongu powiadomił mundurowych z miejscowego komisariatu ksiądz jednej z parafii w Wiśle.  - Przedmiot taki służy do sygnalizowania najważniejszych momentów podczas uroczystości religijnych. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Wisły. Mężczyzna przyznał się, że przedmiot sprzedał w skupie metali kolorowych. Mundurowi odzyskali w całości skradziony przedmiot – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red) 

źródło: ox.pl
dodał: CR 27-07-2017 09:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (15)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

as355
27-07-2017 10:31
as355
Pracownik skupu to pewnie (obcokrajowiec) że taki gong zakupił.
koszor
27-07-2017 17:33
koszor
Zamknąć skup i pozamiatane. Tak samo w przypadku skupu pokryw studzienek i innych zabezpieczeń. Na głupotę tylko kij.
bronek91
28-07-2017 15:54
bronek91
Wszyscy dają na ściepkę, jeden pije. To uczciwe? Ktoś chciał się dołączyć.....
m.emer
29-07-2017 16:45
m.emer
Czyn złodzieja haniebny i głupi, podobnie zresztą jak zachowanie pracownika skupu, który powinien odpowiadać za współudział, albo przynajmniej za świadomą paserkę.
Trudno się jednak temu dziwić bo obecnie głupota jest wyjątkowo modna, świadczy o tym chociażby powyższy komentarz bronka91.
bronek91
29-07-2017 18:12
bronek91
@m.emer
Dziękuję za odpowiednią ocenę;) Cieszę się iż moje komentarze są tak głupie iż zniżasz się do odpowiadania na nie;) To doskonale o Tobie również świadczy. Przy okazji wytłumacz, dlaczego pracownik skupu powinien odpowiadać za współudział w kradzieży? Z czego, z treści artykułu to wynika? W jakiej kwestii doszło do świadomej paserki? A czym w danej sytuacji przejawiałaby się nieświadoma paserka? Wytłumacz, iż skoro masz takie uzasadnione przeświadczenie, to dlaczego żadnych zarzutów nie postawiono pracownikowi skupu? OX nie zamieścił, czy policja nie udowodniła pracownikowi skupu zarówno współudziału w przestępstwie kradzieży lub paserstwa. Przy założeniu iż policja nie udowodniła, dlaczego zamieszczasz tu bezpodstawne przypuszczenia dotyczące pracownika skupu?

A o braku wiedzy doskonale świadczy zamieszczenie w treści artykułu informacji, do czego w kościele w czasie rytuałów służy gong. Skoro ox wychodzi z założenia, iż odbiorcy treści artykułu mogą nie wiedzieć, to przypuszczalnie takiej wiedzy mógł nie mieć pracownik skupu. Wychodzi z tego, ktoś przyniósł metalowy przedmiot, pracownik skupu wypełnił dokumentacje i towar opylił. Co w zachowaniu pracownika skupu nagannego? Wytłumacz?
m.emer
29-07-2017 21:29
m.emer
do bronek91
A może najpierw ty wytłumaczysz co jest nieuczciwego w dawaniu "na ściepkę"?
Najpierw robisz z siebie niby dowcipnego głupka, a teraz wielce udajesz oburzonego mądralę. Ty masz tak zawsze, czy tylko tutaj???
bronek91
29-07-2017 22:09
bronek91
@m.emer
Nie dawanie na ściepkę jest nieuczciwe, ale to, że ino jeden pije. Czytaj ze zrozumieniem:) Przy okazji jest tam pół-żartem dodany pewien teologiczny postulat;) Nie robię z siebie ani mądrali, ani głupka a twoje zdanie pozostaw dla siebie, nie Tobie oceniać:)
m.emer
30-07-2017 12:53
m.emer
...a co w tym nieuczciwego że "ino jeden pije"? Ci co wg. ciebie "dają na ściepkę" są w pełni świadomi takiej sytuacji, a ci co nie chcą dawać wcale nie muszą. Nie tobie to oceniać, ani tym bardziej o tym dowcipkować. A te swoje rzekomo "pół żartem" postulaty(?) to pozostaw dla siebie, bo to nie jest żaden partyjny wiec ani marsz. :)
bronek91
30-07-2017 16:02
bronek91
m.emer
Poczytaj Biblię, J 6, 53-54, w sumie zapoznaj się z całym rozdziałem
"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego , nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew , ma życie wieczne , a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym"
Gdzie oceniam? dowcipkować mogę, nie masz prawa mi zabraniać, postulaty dotyczą całego Kościoła, widać, że nie masz pojęcia, ale zawsze tę wiedzę możesz nadrobić. Dla marnotrawnego syna nigdy nie jest za późno. Politykę zostaw dla siebie, Jezus powiedział, Oddajcie Cezarowi to co należy do Cezara a Bogu to, co należy do Boga. Mamy rozdział Kościoła od Państwa i to od czasu rewolucji papieskiej w XI wieku (Dekret Gracjana). Mowa o Europie jako kręgu kulturowym, na płaszczyźnie państwowym nastąpiło to stosunkowo później. Nie wiesz, nie rozumiesz, jest taki policyjny kapelan, nazywa się Karol Mozor, zgłoś się, wytłumaczy Ci wszystko.
m.emer
30-07-2017 22:31
m.emer
do bronek91
No, no... widzę ze kreujesz się na niezłego mądralę. Tyle tylko że te twoje pseudo teologiczne popisy, ani tym bardziej cytaty z Biblii, nie mają wiele wspólnego z tematem źródłowym. Weź człowieku zluzuj majty, ogarnij się i nie pieprz tu farmazonów bo najwyraźniej ponosi cię fantazja. A policyjnego kapelana to już w ogóle nie wiem do czego przystawić(?). Chyba ci dziś słonko za mocno przygrzało...
bronek91
02-08-2017 14:10
bronek91
@m.emer
Ulżyło Ci już? Gdzie treść twojego komentarza dotyczy tematu? swoje pseudo-komentarze pozostawiaj dla siebie, proponuję odbycie wizyty w KP w Cieszynie. Dałeś piękny popis kultury:) Wynika z tego,iż zamiast gongu można używać twojej głowy, jest jeszcze bardziej pusta w środku i z pewnością wydaje bardziej melodyjny dźwięk:)
m.emer
05-08-2017 12:11
m.emer
do bronek91.
O kulturze to ty lepiej sie nie wypowiadaj bo nawet nie wiesz co to słowo znaczy. Widać to doskonale w twoim powyższym komentarzu. Twoje rozdwojenie jaźni też daje wiele do myślenia, raz udajesz teologa i cytujesz biblie, potem nawijasz nie wiadomo co o jakimś tam policyjnym kapelanie, a na koniec polecasz wizytę na policji (w KP Cieszyn). I tobie się wydaje że piszesz na temat? Człowieku, przecież to nie trzyma się kupy... Ty chyba jakiś problem masz... ty potrzebujesz psychologa, może być policyjny , bo z tego co widzę masz z tą instytucja wiele wspólnego.
Jeśli jesteś policjantem to tym bardziej zrób to niezwłocznie, bo narażasz na niebezpieczeństwo obywateli którym masz służyć.
bronek91
06-08-2017 17:49
bronek91
Kultura to z łaciny uprawa rolna:) KP to nie komenda policji tylko Krytyka Polityczna;) Dziękuję za twoją opinię, szkoda, iż bezpodstawna. Nie pozostaje już nic, jak w czasie Mszy relaksować się melodią wychodzącą z gongu;)
m.emer
07-08-2017 09:55
m.emer
Taaa.... gong i melodia... ha,ha... To mógł wymyślić, tylko ktoś taki jak ty.
Faktycznie, nie pozostaje ci już nic, jak tylko solidny relaks i wypoczynek, a w czasie Mszy modlitwa o zdrowy rozum.
bronek91
07-08-2017 20:34
bronek91
In saecula saeculorum Amen!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowelizacja przepisów, dotyczących przeglądów technicznych pojazdów

21-10-2017 19:20

Zmiany związane z przeglądami technicznymi pojazdów (i nie tylko ) mają wejść w życie już 13 października 2017 roku. Wszystko ma bezpośredni związek z modernizacją przepisów, dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

wyświetleń: 2820komentarzy: 5

Goleszów: Dostali drogowskaz

21-10-2017 17:00

Współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami – mowa o Gminie Reiskirchen (Niemcy) i Gminie Goleszów. Ponieważ w tym roku przypada 20. rocznica podpisania partnerstwa, Reiskirchen zaprosił delegację z Goleszowa na uroczyste obchody. Gmina z powiatu cieszyńskiego została obdarowana niecodziennym prezentem. 

wyświetleń: 453komentarzy: 2

Kolejny lider pokonany!

21-10-2017 16:00

We wtorek Stalownicy pokonali Kometę Brno, która wówczas była na czele Tisport Extraligi. Na fotelu lidera zamieniła ją HC Škoda Plzeň, ale i ona poległa w WERK Arenie.

wyświetleń: 201komentarzy: 0

''Decydujesz, pomagamy''

21-10-2017 15:15

Jeszcze do końca miesiąca klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

wyświetleń: 262komentarzy: 0

Wisła: Zrewitalizują skwer przy Świerku

21-10-2017 14:20

Wisła planuje rewitalizację skweru przy domu handlowym "Świerk". Pieniądze miałyby pochodzić z unijnej kasy.

wyświetleń: 413komentarzy: 1

Zofia Wojtas z nagrodą ''Miłosiernego Samarytanina''

21-10-2017 13:00

Nagrodę Główną oraz statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przyznała Zofii Wojtas z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

105 lat podstawówki w Goleszowie

21-10-2017 12:45

13 października (piątek) w Szkole Podstawowej w Goleszowie odbyły się uroczystości związane ze 105-leciem szkoły oraz Dniem Edukacji Narodowej.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Warto spojrzeć w niebo!

21-10-2017 12:00

Prawdziwy festiwal spadających gwiazd odbędzie się nad naszymi głowami już dzisiaj w nocy (21/22.10).

wyświetleń: 966komentarzy: 0

Szukali kontrabandy, znaleźli broń

21-10-2017 10:45

W trakcie kontroli posesji w Cieszynie  funkcjonariusze KAS  ujawnili nielegalny alkohol oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. To nie wszystko poza tym zabezpieczyli dwa rewolwery, naboje, łuski i ślepą amunicję.

wyświetleń: 2328komentarzy: 4

Koncert z okazji 99. rocznicy utworzenia Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego

21-10-2017 10:30

W piątek 20. Października w teatrze w Cieszynie odbył się uroczysty koncert, zorganizowany przez Miasto Cieszyn. Wydarzenie upamiętniało 99 rocznicę powstania Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego, która wykształciła się po zakończeniu I Wojny Światowej. W pierwszej części koncertu zgromadzeni widzowie mogli podziwiać orkiestrę Big Silesian Band, z kolei po przerwie przy fortepianie zasiadł gość specjalny – Waldemar Malicki.