Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3414komentarzy: 0

''Eksportowali'' konopie do Polski

17-07-2017 11:10

Szajka narkotykowa, która zajmowała się uprawą konopi i nielegalnym eksportem do Polski, została rozbita. Organizatorem szajki był 27-latek z Hawierzowa.
fot. Głos Ludu fot. Głos Ludu

Od kilku miesięcy pracownicy ostrawskiego Wydziału Antynarkotykowego Generalnej Dyrekcji Celnej gromadzili informacje nt. czesko-polskiej szajki, która zajmowała się nielegalną uprawą konopi i nielegalnym eksportem marihuany do Polski. W czwartek Morawko-Śląski Urząd Celny poinformował, że gang został rozbity, a jego członkowie aresztowani

Celnicy zarekwirowali blisko 11 kilogramów suszu marihuany oraz 211 roślin konopi, ale też 25 gramów metamfetaminy, 13 gramów haszyszu, 359 tys. koron oraz 38 tys. złotych w gotówce. Funkcjonariusze już od wiosny śledzili poczynania gangu, kierując się informacjami zebranymi podczas pracy operacyjnej w terenie. – Na podstawie tych informacji ustalono grupę podejrzanych osób, która od dłuższego czasu nielegalnie handlowała substancjami odurzającymi i psychotropowymi. Głównym organizatorem był 27-letni mężczyzna z Hawierzowa, który „hurtowo” kupował marihuanę od kolejnych podejrzanych osób z Przerowa i Towaczowa. Następnie sprzedawał ją obcokrajowcom z Polski, a ci nielegalnie wywozili ją do RP – poinformowała Głos Ludu Pavla Zdobnická, rzeczniczka Morawsko-Śląskiego Urzędu Celnego.

Pod koniec czerwca, przy współpracy z policją, celnikom udało się rozprawić z przestępcami. Ekipa interwencyjna Urzędu Celnego zatrzymała na gorącym uczynku głównego organizatora oraz jego dostawcę z Towaczowa. W ręce sprawiedliwości wpadli podczas przekazywania 2,5 kg marihuany. Następnie jednostka interwencyjna zatrzymała trzech kolejnych podejrzanych – 22-latka z Hawierzowa, który pośredniczył w handlu, a także dwóch obywateli polskich, którzy mieli wywieźć narkotyki do Polski. Jako ostatni wpadł w ręce policji dostawca marihuany z Przerowa.

 

Głos Ludu/red.

źródło: Głos Ludu
dodał: NG 17-07-2017 11:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 20komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 1124komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 332komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 229komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 4840komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1260komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 749komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 689komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1566komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .