Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 6198komentarzy: 36

Święto Policji w cieszyńskim garnizonie

13-07-2017 09:20

Wczoraj (12.07) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji, które obchodzone jest w lipcu. Uroczyste spotkanie połączono z nadaniem aktów mianowania i wyróżnień.
Podczas uroczystości wręczono akty mianowania i wyróżnienia / fot. MSZ Podczas uroczystości wręczono akty mianowania i wyróżnienia / fot. MSZ

Wczoraj (12.07) w Cieszynie odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, Pierwszy Wicewojewoda Śląski, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Burmistrz Miasta Cieszyna, przedstawiciele władz samorządowych: miast i gmin w powiecie cieszyńskim, przedstawiciele prokuratury,  komendanci służb mundurowych, przedstawiciele związków zawodowych oraz duszpasterze policyjni. W obchodach uczestniczyli także policjanci i pracownicy cywilni, przedstawiciele urzędów i instytucji, z którymi cieszyńscy mundurowi współdziałają oraz policyjni emeryci i renciści, a także rodziny mianowanych policjantów.

Licznie przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk. Komendant w wygłoszonym przemówieniu przedstawił pracę policjantów w powiecie i podziękował mundurowym za wytrwałą służbę. W rozmowie z naszą redakcją podkreślał, że to nie tylko święto policjantów, ale również ich rodzin. 

Jednym z głównych punktów uroczystości było nadanie awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Otrzymało je 78 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy. W korpusie oficerów awansowało 2 policjantów, wśród aspirantów awansowano 36, w korpusie podoficerów awans otrzymało 30, a w korpusie szeregowych 10 policjantów. Troje policjantów (sierż. szt. Magdalena Szymala, sierż. szt. Grzegorz Waleczek i st.sierż. Michał Mazurek) ze strumieńskiego komisariatu, wykazujących zaangażowanie do niesienia pomocy innym poza służbą, zostało wyróżnionych pochwałą w rozkazie.

Pod koniec uroczystości głos zabrali również zaproszeni goście: Pierwszy Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Starosta Cieszyński oraz Burmistrz Miasta Cieszyna. Dzięki Waszej służbie tutaj na Śląsku Cieszyńskim czujemy się bezpiecznie i tak oceniany jest ten nasz region. Za to składam Państwu serdeczne podziękowania i gratulacje. Obok tego poczucia bezpieczeństwa możemy cieszyć się również tym, że pilnujecie porządku. (…) Wasza obecność na wielu imprezach masowych, uroczystościach sprawia, że mają odpowiedni przebieg. (…) Życzę Wam tego, aby to działanie nie ustawało. Starajcie się ciągle, nieustannie bo społeczeństwa rozwinięte, a za takie mogę uważać społeczeństwo polskie, potrzebują już nie tylko tego podstawowego bezpieczeństwa, ale również poczucia bycia sprawiedliwie traktowanym – mówił Ryszard Macura. 

Wszystkim mundurowym podziękowania złożył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Nasz zawód jest bardzo specyficzny, bo służymy społeczeństwu. Dbamy o to, aby zarówno mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, jak i goście przebywającym na tym terenie, czuli się bezpiecznie. Świętujemy My jako Policja, ale jesteśmy dla ludzi. Myślę, że w tym dzisiejszym dniu wyniki nie są najważniejsze, choć warto pochwalić cieszyński garnizon, bo wykonują dobrze swoją pracę, a wyniki które uzyskali to potwierdzają – przyznał insp. Piotr Kucia.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ 13-07-2017 09:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (36)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
13-07-2017 11:10
krzysztof.mm
Policja pod Błaszczakiem,
sądy pod Ziobrą,
TK pod psem.

Świętujemy.
koszor
13-07-2017 18:40
koszor
Tak, tylko Komisja Wenecka jest w porządku, co lewacki krzysztofie?. Na swoim podwórku nie umieją sprzątać, u nas będą porządki robić. Źle ci w Polsce, to w Paryżu tęcze buduj i pióra do zadku przyklejaj.
Volvik
14-07-2017 14:19
Volvik
@krzysztof.mm
...a wszystko pod dyktando jaśnie nam panującej szarej eminencji...- Prezesa Jarosława.
Ciekawe czy koszor też będzie taki mądry jak ceny paliw wzrosną o 25 gr na litrze, a co za tym idzie wszystko podrożeje i to wcale nie mało. Już nawet nie wspomnę o planowanych podwyżkach cen przeglądów technicznych (o 30%), podwyżkach za przejazd autostradami i o szalejących cenach ubezpieczeń OC etc, etc...
A to dopiero początek... jeszcze abonament RTV, wzrost cen wody i analogicznie kanalizacji, itp, itd... obniżenie wieku emerytalnego też nie wygląda tak różowo jak w obietnicach. Tak czy inaczej, Pis-iory kolejnymi abstrakcyjnymi obietnicami (m.in. mieszkanie+) i populistycznymi cynicznymi hasełkami (typu "nie dla uchodźców") najpierw musiały umocnić swoją (kupioną za 500+) pozycję na stołkach władzy, a teraz to dopiero pokażą wszystkim jak wygląda ta ich "dobra zmiana". Nawet historią żaglują wg. własnego uznania i marzy im się napisanie jej od nowa, a co gorsza po swojemu. Aż strach się bać tych pseudo naprawczych wizji... Coś czuję że wszystkim odbije się to czkawką. Tylko jak mocną??? Jestem ciekaw kiedy i co musi się wydarzyć, aby ten ich elektorat w końcu się opamiętał i przejrzał na oczy?

PS. A Policja... no cóż, na razie świętuje, cieszy się z awansów i robi dobrą minę do złej gry, ale i tak musi tańczyć jak władza gra. Tak było kiedyś, jest teraz i pewnie będzie dalej... Ewentualnie jak się zmieni opcja, to za przykładem Pis-iorów, ci nowi mogą im przywileje i emerytury pozabierać i tyle.
krzysztof.mm
14-07-2017 23:28
krzysztof.mm
volvik
Takie będą - ba, już są - oczekiwania suwerena.
Nie żebym chciał straszyć policjantów, ale nie zdziwiłbym się, gdyby wzorem dzisiejszego bolszewickiego prawa po upadku kaczyzmu obcięto tu i ówdzie tym, co dziś się czynnie wysługują tej bandzie obłąkanych kolesiów.
Tak się kończy uwikłanie w politykę.
maciek0
15-07-2017 09:03
maciek0
POwoli KOŃCZY SIĘ "HEJ DUPA i KAMIENI KUPA".
Oby już nigdy NIE powtórzył się klimat układu i układzików rodem z Sowy i & Przyjaciele.
To KONIEC pani z kasty co sądzi, że za 10000 zł. trudno przeżyć w mieście.
PROGRAM CELA + NA WAS CZEKA - konfiskata rozszerzona, złodzieje i oszusci podatkowi POzamykają biznesy. Zaczeło się sprzątanie brudów i wietrzenie od smrodów . POwsadzać do więzienia skorumpowanych POlityków, o tym mówiły obietnice wyborcze - na to czekało większość Polaków !
krzysztof.mm
15-07-2017 10:56
krzysztof.mm
Powsadzamy, tak - blisko 2000 już prezesów i dyrektorów desantu z Nowogrodzkiej do spółek państwowych, ich ciotki i pociotki, popleczników partyjnych, tych od córki leśniczego i córkę może też, misiewiczów, macierewiczów, luśnie i i innych agentów sowieckich.
Całe to bolszewickie, wiecznie nienapasione, pazerne robactwo wsadzimy do pierdla.
krzysztof.mm
15-07-2017 10:57
krzysztof.mm
p.s.
Wódz kurdupelek chyba jednak po badaniach ma szansę wylądować w Tworkach - ale też pod kluczem.
maciek0
15-07-2017 11:04
maciek0
To i tak mniej niż wszyscy z KOD i Obywateli Peło rodem razem wzięci - tak to niestety wygląda :D
krzysztof.mm
15-07-2017 13:56
krzysztof.mm
O tak, to marzenie bolszewickiej hołoty - pozamykać pół Polski, pozbyć się przeciwników kurdupla.
Był tak jeden na naszym terenie, co nawoływał do budowania obozów koncentracyjnych dla opozycji. Bacza konkretnie. Popłynął z kretesem.
Sfrustrowani swą mizerią nieudacznicy - oto krótka charakterystyka waszych hołociatych postaci.
maciek0
15-07-2017 16:25
maciek0
Żałosne jest to, że innych od komuchów wyzywają najczęściej najwięksi komuniści, dzieci i wnuki SBeckich oprawców... a nierzadko też aktywni komuniści, twierdzący publicznie, że są liberałami. Pytanie do powyżej pasożyta z OX-a: Jak bardzo NAPRAWDĘ jesteś czerwony?
krzysztof.mm
16-07-2017 07:00
krzysztof.mm
Piotrowski, Kryże, Przyłębski, Muszyński - elity PRL-u, komuchy i tajniacy.
Kaczyński, sam komuch do krwi i kości, dobiera sobie na dobrze płatną służbę ludzi od dawna pozbawionych honoru.
Wszystkie odcienie zaprzaństwa i zdrady.
Judaszowe srebrniki dla biskupów katolickich za poparcie z ambon i milczące przyzwolenie na grabież i barbarzyństwo w państwie.
Umoczony po uszy w sowiecką agenturę Macierewicz.
Zbierający na wszystkich haki i donoszący na bieżąco kaczyńskiemu Kamiński kultywujący najgorsze tradycje sowieckiej i peerelowskiej bezpieki.
Ziobro pretendujący do roli drugiego Dzierżyńskiego.
Na koniec ziejący nienawiścią do świata tchórzliwy kurdupel z czerwoną metryką - oto pisowskie popłuczyny po komunie.
Wszyscy zgniją w pierdlu.
maciek0
16-07-2017 08:04
maciek0
towarzyszu: pierdu, pierdu !!!
UBectwo we krwi - Licząc na taką boską mądrość pozostaje napisać skargę do Brukseli, że zostały naruszone twoje dobra.

Ulica i zagranica - taki jest plan działaczy totalnej opozycji, która torpeduje wszelkie reformy państwa wprowadzane w życie przez Rząd. Innych pomysłów brak - Drugą kadencję P. Premier Szydło ma w kieszeni !
krzysztof.mm
16-07-2017 08:31
krzysztof.mm
Pisowskie popłuczyny po komunie sprawnie stosują ubeckie i bolszewickie metody przy przejmowaniu dyktatorskiej władzy.
Kiedy tylko poczuły , że psim swędem zdobyły kontrolę nad resortami siłowymi, wojskiem, policją, służbami specjalnymi, prokuraturą itede - ogarnął je swoisty amok.
Rzuciły się z godnym październikowych rewolucjonistów zapałem na publiczne media, Trybunał Konstytucyjny, służbę cywilną. Do pomocy dobrali sobie największe postperelowskie pomiotła bez charakteru.
Jak zgłodniałe hieny opanowały wszystkie co intratniejsze stanowiska w państwowych firmach i agencjach. Nie pogardzili nawet stadninami. Posługują się na co dzień jawnym i bezczelnym kłamstwem. Pomówieniami, fałszywymi oskarżeniami.
Propagandowych trików uczyli się od Goebbelsa, sowieckich politruków, Urbana.
W swej bucie, arogancji i pysze osiągnęli niespotykane dotąd wyżyny. Teraz, kiedy ma zapaść wyrok Sądu Najwyższego w sprawie jednego z nich, przypuścili atak na polskie sądy.
Metody te same co zawsze - powtarzane po tysiąckroć za partyjnymi podręcznikami łgarstwa, obrzucanie błotem, chamowate komentarze, przemoc.
Są tacy wśród nich inteligentni inaczej, którzy biją brawo oprawcy podnoszącemu na nich bat. Cóż, głupota też dar Boży.
Są sfrustrowani swym życiowym nieudacznictwem ci, których największym marzeniem jest by sąsiadowi, co mu się lepiej powodzi, zdechła krowa i spalił się dom. Tych, choćbym był jak święty Franciszek, nigdy nie będzie mi żal.
Są wreszcie cwaniacy, co pragną robić kariery w gwardii kurdupla Liliputina - takich osądzać i rozliczać będziemy jak wcześniej ubeków. Są w Cieszynie, w Koziej Wólce, pod Jasną Górą.
Z uchem przyklejonym do radia z toruńską gadzinówką, nieraz z różańcem w dłoniach.

Obrzydliwy krajobraz.
maciek0
16-07-2017 08:52
maciek0
Krajobraz POprzedniego rządu ma najwięcej zwolenników sPOśród osadzonych w ZK (90%) oraz przyjaciół Skarbu Państwa. Niestety, smutne to
Volvik
16-07-2017 15:56
Volvik
Tak, tak panie maciek0, może i kończy się era w stylu: (cyt.) "HEJ DUPA i KAMIENI KUPA", ale nie wiem czy zaczęła się dużo gorsza m.in. w stylu: (cyt.)"...TO JEST TAKA CÓRKA LEŚNICZEGO", albo: (cyt.)"SPIEPRZAJ DZIADU", nie mówiąc już o fanatycznym kulcie typu: "MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA", dla potrzeb której nawet prawo zostało zmienione. To właśnie jest smutne, że liczy się tylko cel i potrzeby opętanych własną ideologią i własną wizją świata Pis-iorów, a kto się z nimi nie zgadza jest "GORSZEGO SORTU", a poza tym:(cyt.) "MOŻE WYJECHAĆ, NIKT GO PRZECIEŻ W KRAJU NIE TRZYMA".
A gdzie Polska dla wszystkich Polaków? A gdzie Prezydent mający stać na straży Konstytucji i Praw obywateli? Gdzie równość i demokracja, gdzie sprawiedliwość???
Przecież liczą się tylko wybrańcy i wyznawcy jednej partii, resztę okrzyknięto ubekami, agentami, zdrajcami, itp, itd... czyli wg. PiS-owskiej propagandy wyrzutki i wrogowie państwa. Czyż to nie powrót do złych ideologi z przeszłości(?), przecież to te same metody i ten sam styl, a co gorsza za rzekomym poparciem suwerena. Nie chcę przesadzać, ale Europa w latach trzydziestych ubiegłego wieku przeżywała podobne zawirowania i wszyscy dobrze wiemy jak to się skończyło.
A niestety smutne jest to, że mało kto o tym myśli.
maciek0
16-07-2017 17:30
maciek0
Przypomnij Pan sobie co mówił Prezydent Stanów Zjednoczonych DONALD TRAMP w Warszawie!!!!
Więcej przyzwoitości i empatii życzę !
Volvik
17-07-2017 18:38
Volvik
To może Pan mi przypomni, bo ja jakoś kojarzę że Donalda Trampa w swych wypowiedziach wręcz unikał tematów związanych z poruszanymi tu kwestiami.
Robił to na tyle sprawnie że PiS-owska propaganda uznała to jako poparcie obecnych rządów. To jednak tylko polityczna iluzja wynikająca z szacunku dla gospodarza. Prawdziwa polityka i twarde realia są zupełnie inne, ale oczywiście PiS-iorki widzą i słyszą tylko to co chcą widzieć i słyszeć.
A ja z kolei życzę więcej samodzielnego racjonalnego myślenia i zwykłego zdrowego rozsądku. Bezgraniczna wiara w propagandę tylko zaślepia umysł, a gdy rozum śpi budzą się demony.
krzysztof.mm
17-07-2017 19:06
krzysztof.mm
Zanim fanatyk sekty przeglądnie propagandowe biuletyny partyjne i coś wyduka, ja przypomnę:
Trump ani jednym zdaniem nie pochwalił kaczystów za to co robią - w ogóle za nic nie chwalił dziadów.
A przemilczał ich bolszewickie wybryki, bo to była uzgodniona wymiana - ja nie opi^erdolę, a wy mi za to zorganizujecie klakę i fanfary.
Tak więc za sukces te postkomuchy uważają, że Trump ich nie opi^rdolił - i taka jest właściwa miara tego wydarzenia.
maciek0
17-07-2017 22:12
maciek0
"Prawdziwa polityka i twarde realia są zupełnie inne"- jakie?? - Jeśli Pan 'volvik' ogląda "POlityczną iluzje" - to POsiada Pan chyba ruski telewizor nastawiony na "całą prawdę przez całą dobę" .

Wg. mojej opinii Tramp w Warszawie miał piękne przemówienie dowartościujące Polskę ! oraz pokazał światu piękną lekcję polskiej historii.
Jest to tym bardziej znaczące, że za rządów PO-PSL byliśmy jedynie POpychadłem Europy, zwłaszcza POpychdłem Makreli. Jeśli przemówienie prezydenta Trumpa kogoś boli, to tylko dlatego, że było dobre oraz satysfakcjonujące dla większości Polaków. Mało tego, Trump jednym przemówieniem zaorał targowicę i całe lewactwo w wraz z ich obłąkańczą ideą: multi - kulti, tęczowym szaleństwem oraz ideologią gender.

Jeśli Pan 'volvik' twierdzi, że: "PiS-iorki widzą i słyszą tylko to co chcą widzieć i słyszeć" powiem tylko -
Polacy dobrze wiedzą jak PO nauczyło się zjadać resztki z Berlińskiego i Francuskiego stołu, że aż teraz ciężko uwierzyć iż
można być samodzielnym :D
maciek0
17-07-2017 22:31
maciek0
Brak złodziei rządzących a gospodarka powoli kwitnie. 'pasożyty' nie mogą opanować wściekłości, że teraz u steru są politycy, dla których na pierwszym miejscy jest INTERES POLSKI. Kwiczą o: "bolszewiźmie o sekcie... " ale jak zapytać ich o coś to tylko wyzywają , atakują....
Czy to Nowoczesna Temida - taka siostra w stylu Michnika XXI wieku ? A mo Nowoczesna POdpaska na oczach !
krzysztof.mm
18-07-2017 07:28
krzysztof.mm
Wcześniej czy później pisowskie szambo zawsze wylewa, w tym wypadku wcześniej
z takim potencjałem intelektualnym te popłuczyny po komunie zajdą najdalej do pierdla, bez dwóch zdań

ZERO, puste jak maciek
ZERO pochwał czy komplementów dla pisu, Kaczyńskiego, dla czegokolwiek co z nimi związane

wydymał Trump bez mydła Kaczyńskiego i jego dwór
za garść darmowych frazesów na temat Polski, z których najbardziej zadowoleni mogliby być (gdyby nie z ust największej POMYŁKI w dziejach USA) Wałęsa i Tusk, oraz za obietnicę najdroższego na świecie gazu dostał Trump przyjęcie jak faraon, nadstawione tyłki i bicie czołem w asfalt od całej wierchuszki postkomuchów z Nowogrodzkiej
maciek0
18-07-2017 10:16
maciek0
POkemony są POmylone - że osądzą nie tego co kradnie tylko tego co zadzwonił na policję- za to, że to nagrał - taki kabaret i tępy by załapał.
maciek0
18-07-2017 14:44
maciek0
Jeszcze najnowszy news: "SZOKUJĄCE DONIESIENIA DYREKTORA AGENCJI RATINGOWEJ: SPECJALNIE OBNIŻANO RATING POLSKI !!
" Kilka dni temu w polskim wydaniu Forbsa ukazał się wywiad z dyrektorem regionalnym agencji ratingowej Standard & Poor?s Marcinem Petrykowskim, który próbuje wyjaśnić co było powodem obniżenia ratingu Polski przez tę agencję w połowie stycznia 2016 roku" - jedna wielka HUĆPA ! Koń trojański jaki jest każdy widzi !
Każdy myślacy samodzielnie wie, wie co to kasta POkemonów- pouczają nas, a także poniżają, sądząc, że jesteśmy tylko bandą bolszewików.
I co tu komentować ?
Pozdro dla brata michnika :D
Volvik
18-07-2017 16:50
Volvik
Drogi maćku! Ty weź biedaku przełącz swój TV na inny kanał i zobacz jak wygląda świat bez PiS-owskiej propagandy. Jak na razie to widzę że nienawiść, hipokryzja, obłuda, wybiórczość, stronniczość, samochwalstwo, etc, etc...czyli jednym słowem PiS-owska propaganda lejąca się bezustannym strumieniem z TVP Kurskiego zrobiła ci z mózgu niezłą miazgę. I powiedz mi człowieku że ty w to wszystko wierzysz i jesteś przekonany do tego co tu wypisujesz? Jeżeli tak to mi ciebie bardzo żal, bo rozczarujesz się szybciej niż myślisz. Jak na razie to przydał by ci się kubeł zimnej wody na głowę, chociaż nie wiem czy to wystarczy.
maciek0
18-07-2017 19:09
maciek0
Sz. Panie 'volvik' !
NIE odp. Pan na moje proste pytanie: "Prawdziwa polityka i twarde realia są zupełnie inne - jakie??" - Jeśli NIE masz argumentów, nie POtrafisz odpowiedzieć.... to przynajmniej - jak już inny taki jeden tu POkemon - POstarałbyś chociaż NIE obrażać INNYCH swoich rozmówców !

TO NIE TEN RZĄD PIS-U ODWRÓCIŁ SIĘ OD OBYWATELI TYLKO WY - TOTALNA OPOZYCJO !!! - takie są fakty, tak to wygląda niestety.

"Jak na razie".... - cóż, słuchałem wywiadu w Polsat News z Tuskiem ( a NIE w TVP - jak Pan mi wmawia ) - i to on- czyli Tusk zaznaczył: " jest to olbrzymi sukces obecnej władzy" !!! a nawet im pogratulował tego sukcesu dyplomatycznego ! - oczywiście Kreml też się nie zgadza się z tym, co Trump powiedział w Warszawie - ale przynajmniej na tym portalu każdy może się wypowiadać i wyrażać swoje poglądy - NIE koniecznie zgodne z 'twoim' światopoglądem.

TRZEBA było: nie kraść, niszczyć, łasić się u obcych..... - to PIS by nie rządził wy jaśnie oświecone istoty
Volvik
18-07-2017 20:11
Volvik
Mój Boże...ty naprawdę jesteś otumaniony tą propagandą.
A ci obecni to może nie kradną, nie niszczą, co? Hipokryzja z nich aż kipi, czy ty tego nie widzisz? No chyba że widzisz tylko to chcesz, albo inaczej - widzisz tylko to co ONI chcą żebyś widział. Na tym właśnie polega ICH geniusz - mówią ludziom tylko to co chcą usłyszeć, a wszystko po to aby zwiększyć swoje poparcie przy jednoczesnym zdyskredytowaniu przeciwników. Przecież to zwykły cyniczny populizm skierowany do zmanipulowanych i ideologicznie zaślepionych istot.
maciek0
18-07-2017 21:47
maciek0
Pierdu, pierdu... Panie 'volvik', papużenie, dowody proszę. Coś kręcisz, chyba nadal nie wiesz co mi odp.
Jeśli widzisz, że ktoś "kradnie, niszczy" - pierdu zgłoś to ! "Bogiem" się nie podpieraj, prawdy tym nie zmienisz, jesteście - niewierzący, a hasło "Bóg" służyło "wam" jedynie do DOJENIA kraju.

Piszesz cyt. "Przecież to zwykły cyniczny populizm skierowany do zmanipulowanych i ideologicznie zaślepionych istot." - Zatem pytam: Co Bartłomiej Sienkiewicz ( były szef MSW ) miał na myśli mówiąc, że "państwo polskie istnieje tylko teoretycznie" ?
Volvik
18-07-2017 23:37
Volvik
Co miał na myśli B.Sienkiewicz, to jego zapytaj?, On wtedy był w takim stanie że pewnie sam nie wie, a poza tym to była prywatna luźna rozmowa jakich wiele przy kieliszku, nie mówiąc już o tym że była nielegalnie podsłuchana i cynicznie wykorzystana przez agentów Pis-u.
A skoro już chcesz czepiać się słówek to może ty powiesz mi co miał na myśli obecny szef MON Antoni Maciarewicz grzmiący z mównicy sejmowej i kompromitujący nasz kraj nieprawdziwymi pomówieniami o francuskich okrętach typu "Mistral" rzekomo sprzedanych Rosji za 1$, nie mówiąc już o obietnicach bez pokrycia i zawirowaniach z kontraktami na śmigłowce, których Polska armia nie ma do dziś(?). A co z Berczyńskim który rzekomo "wykończył Caracale"?
Albo odpowiedz mi co miał na myśli twój najjaśniejszy prezes Jarosław nazywający połowę mieszkańców naszego kraju "obywatelami gorszego sortu", albo wypowiadający się o Ślązakach, że to "zakamuflowana nacja niemiecka". To ma być ta wasza "dobra zmiana" oparta na patriotyzmie i katolickiej miłość bliźniego? Przecież to ewidentna obłuda, fałsz i nienawiść płynąca od najwyższych elit, więc nie pieprz mi tu o podpieraniu się Bogiem bo bluźnisz i obrażasz jego imię. To właśnie wam się wydaje że zawłaszczyliście Boga i Krzyż do własnych celów i to samo próbujecie robić z Polską. Co ??? ...w kryteriach wiary tez zamierzacie podzielić Polaków, a samych katolików też dzielicie na lepszych i gorszych? No tak, wg. was ci prawdziwi to wierzą w Boga, a przede wszystkim w PiS, a tych co wierzą tylko w Boga traktujecie jako niewierzących. Modlicie się pod Boska figurą, a diabła macie pod skórą. Zionie od was jadem z każdej strony. Nawet episkopat powoli zaczyna odcinać się od tych waszych opętańczo obłudnych zapędów.
Jestem ciekaw jak długo to wasze państwo będzie istnieć.
maciek0
19-07-2017 19:25
maciek0
Nie wszystko można odp. w krótkim tekście :D
"Czemu rządzący zrezygnowali z Francuzów"? - Jaki to zarzut, skoro i tak lobbują za interesami obcych - skoro oferta amerykańska była lepsza ? Cóż, kupujemy od obcych, forsa tam wypływa ! A Antek ....ha ha jest człowiekiem oryginalnym, ale pod każdym względem dżentelmen, patriota, uczciwy i mądry :D ..... a dlaczego go tak lubią :D ? POnieważ POsłowie Nowośmieszni nie mają autorytetu, myślą że są najmądrzejsi, a w sumie to takie dno na poziomie schetyny, petru, kwaśniewskiego.
Ciekawe, że ci którzy sprzedawali za bezcen Mielec i Świdnik nagle dochodzą do wniosku, że Polsce potrzebne są helikoptery i to zaraz ! - To jest logika ? Kolejna lipa ? -a na szczaw POpędzić niedorajdów, niech tam sobie POścielą !
"A co miał na myśli twój najjaśniejszy prezes Jarosław nazywający połowę mieszkańców naszego kraju "obywatelami gorszego sortu" - a no to, że Prezes PiS mianem "najgorszego sortu Polaków" określił w wywiadzie (dla TV Republika) POlityków oPOzycji, którzy - w jego opinii - "donoszą na Polskę poza granicami kraju" - Ale NIE pół Polaków wasza inteligecya -elityja jaśnie oświeconych zmanipulowanych przez czerską dziennikare Olejnik.

Ciekawa teza cyt: "rozmowa (Sienkiewicza) była prywatna luźna rozmowa jakich wiele, " - hmm :/
Tylko, że taśmy z "Sowy" pokazują, jak w czasach 8-letnich rządów PO-PSL funkcjonował byt POlityczny, który w epoce SLD nazwano: "grupą trzymającą władzę" !!!
Tusk do końca im cukrował A oni szli jak ślepcy za nim - na DNO ! Idą nawet dziś, gdy się na nich wypiął :D

Widać wyraźnie kundelek z platformy czegoś się wystraszył ?
- Bolek już dawno zaprzedał dusze diabłu. Pytanie tylko: po co mu Matka Boska w klapie ?
- Tusk wziął ślub przed wyborami - jego szanse na zostanie premierem będą większe, jeśli ludzie zobaczą w nim normalnego katolika - (Tak stwierdził Jacek Merkel, współzałożyciel PO).
- "ks.sowa" w restauracji znalazł "sPOsób" jak obstawiać kolegów w spółkach skarbu państwa" ! POkazał jak zniszczyć wydawnictwo nie POsłuszne swojemu rządowi kopacz !
Ooo tak, modlitwę pod krzyżem , klęcznik i strach przed Bogiem -Wszystkim i Panu 'volvik-owi' życzę !
Volvik
19-07-2017 22:48
Volvik
Kto ma Boga w sercu nie musi się go bać, bać się go powinien ten co tylko na pokaz przed krzyżem na klęczniku ślęczy, a w rzeczywistości i na co dzień zionie nienawiścią do bliźniego swego. Człowieku, nawet nie próbuj porównywać tej fałszywej obłudy do modlitwy, bo to świetokractwo jest. Ja życzę prawdziwej modlitwy, pokornej, szczerej, a przede wszystkim ukierunkowanej na oddanie czci Bogu. Jak na razie to modlitwa wg. PiS sprowadza się do comiesięcznych politycznych wieców uwięczonych "kazaniem" taboretowego krzykacza propagującego głównie gniew i nienawiść. Propaganda TVP Kurskiego, szumnie nazywa to uliczne awanturnictwo "Uroczystościami Religijnymi", tyle tylko że nie precyzuje o jaką religię chodzi. Jak dla mnie, oraz dla wielu innych jest to nowa religia zwana "Kaczyzmem", która Boga i jego Krzyż wykorzystuje tylko jako przykrywkę. I właśnie nie kto inny, tylko wyznawcy, a przede wszystkim promotorzy tej nowej propolitycznej, wręcz fanatyczno-sekciarskiej odmiany religii powinni czuć strach przed gniewem Bożym. (wg. ew. św. Mateusza) "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie".
maciek0
20-07-2017 10:18
maciek0
Naród POznał boskie serce plemiona żmijowego, dostał taką POgardę, że zapamięta ich na wiele, wiele lat....
Volvik
20-07-2017 14:49
Volvik
Nie odwracaj kota ogonem, większej pogardy niż jest teraz to ze świecą szukać. A obłuda jeszcze większa, Naród takiej nie widział od wielu, wielu lat...
maciek0
20-07-2017 18:07
maciek0
Tylko szaleńcy nie dostrzegają tego, że Polska ma się coraz lepiej.
Strasznie Pisem, już dawno nie modne. Myślisz, że takie plucie nawet na samego Kaczora działa na kogokolwiek ?
Chyba tylko na pajaców z twojego środowiska, bo na normalnych ludzi już nie !
Volvik
20-07-2017 19:42
Volvik
I to jest właśnie problem PiS-owców, nie przyjmują do wiadomości żadnych innych argumentów wypowiadanych przez innych, wszystkie z założenia i ot tak, dla zasady traktują jak atak lub opluwanie, chociaż wcale tak nie jest. A co gorsza (jak zresztą widać w powyższym komentarzu maćka0) za normalnych uważają tylko ludzi ze swojego środowiska, a wszystkich innych mają za pajaców.
Cały czas retoryka nienawiści, wyzwisk i podziału Polaków na lepszy i gorszy sort.
I oni uważają się za wierzących chrześcijan - katolików...(?) ...szkoda słów.
Widząc taką postawę trudno się dziwić że coraz więcej ludzi odwraca się od kościoła. Tylko szaleniec tego nie dostrzega i ślepo wierzy w propagandę o krainie mlekiem i miodem płynącej.
maciek0
20-07-2017 21:26
maciek0
Lepiej wiarą się nie POdpieraj- już to Panu wyraźnie mówiłem ! ,możesz nie zgadzać się światopoglądowo z PIS bo ja też jestem powiedzmy-
centrystą, ale qrna nie można udawać, że jest inaczej niż w rzeczywistości i malować swoje ego- MATRIX.
CO Rząd Pani Premier Szydło zmienił za 2 lata krótko:
- wprowadził 500 +
- wrócił do wieku emerytalnego
- wprowadził mieszkanie +
- zwiększył wydatki na armię do 2 % PKB
- zwiększył wpływy z VAT i CIT( WIELE MILIARDÓW ZŁOTYCH !)
- obniżył bezrobocie, narazie7,4 % ?? i ciągle spada !
- podniósł najniższe wypłaty, emerytury i renty
- wprowadził częściowo darmowe leki dla najstarszych Polaków
- NIE WPUŚCIŁ potencjalnych terrorystów ha haa
- robi zmiany w sądach powszechnie oczekiwane przez większość społeczeństwa mimo kwiku części POstkomuny sędziowskiej !
- spowodował, że w ubiegłym roku pierwszy raz od wielu, wielu... lat wróciło do Polski więcej Polaków niż z niej wyjechało.
- Polska stała się niestałym ONZ członkiem RB.
- itd............................ !

TAK - Jak długo będziecie bzdury POwtarzać - tak PIS 2 kadencję będzie miał w kieszeni a kraj będzie się rozwijał !
Bez odbioru.
Volvik
20-07-2017 23:00
Volvik
No i dobrze że beż odbioru, bo nadajesz ciągle to samo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Katarzyna Gładczak [zwiastun]

23-05-2018 15:25

Katarzyna Gładczak o jubileuszu największej Szkoły Podstawowej w Cieszynie i o pracy na stanowisku dyrektora. Jak funkcjonuje SP nr 2? Co oferuje uczniom, nauczycielom i rodzicom? Jacek Porzycki zapytał również o schron, podróż tramwajem i najtrudniejsze obowiązki. Cała rozmowa już w najbliższą niedzielę, 27.05.2018 - Zapraszamy!

wyświetleń: 171komentarzy: 0

Stacje naprawcze dla rowerów

23-05-2018 13:45

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu „Razem Damy Radę” została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów – była to inicjatywa Urzędu Miasta.

wyświetleń: 410komentarzy: 0

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

23-05-2018 12:35

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

wyświetleń: 225komentarzy: 0

II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach

23-05-2018 11:00

W sobotę 26 maja 2018 w odbędzie się II Turniej Polskiej Ligi Hokeja na rolkach. Gospodarzami tego wydarzenia będzie LUCE Bielsko Biała I. 

wyświetleń: 137komentarzy: 0

Najmłodsi stela 39/663/2018

23-05-2018 09:15

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2193komentarzy: 0

Menażka i ożeż ty! - najtrudniejsze słowa dyktanda

23-05-2018 07:30

Wczoraj (22.05) w Cieszynie odbyła się kolejna, IX już edycja, Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie", skierowanego do uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. W tym roku nagrodę główną, unikatowe pióro, po raz pierwszy w historii konkursu otrzymał uczeń z Czeskiego Cieszyna.

wyświetleń: 587komentarzy: 0

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 532komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 359komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 664komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 3079komentarzy: 7
Kontakt z redkacją .