Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 11134komentarzy: 4

Tragiczny weekend na drogach

03-07-2017 12:30

Dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne w tym 3-letnie dziecko. To bilans czterech wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend.

W miniony weekend na drogach śląska cieszyńskiego policjanci odnotowali 7 kolizji. Doszło także do czterech wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby i trzy zostały ranne. Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu.

- W piątek po 20.00 w Ustroniu na DW 941 w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i Brody 56-latek kierujący skodą yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Ranna 75-letnia mieszkanka Ustronia trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 79-latka ze Szczecina została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pisaliśmy:

Z kolei w sobotę około 13.30 w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Obrzeżnej i Komunalnej motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. = 42-latek kierujący jednośladem został ciężko ranny. Mężczyzna został zabrany miejsca wypadku śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Mimo wysiłku lekarzy mieszkaniec Ustronia zmarł – informuje Domagała

W piątek doszło jeszcze do dwóch wypadków drogowych. - O 15.00 w Hażlachu na ulicy Jastrzębskiej rowerzysta został potrącony przez kierowcę volkswagena golfa, który odjechał z miejsca wypadku. 49-letni kierujący jednośladem został ranny i trafił do szpitala. Poszkodowany zapamiętał początkowe numery rejestracyjne SJZ...   – mów Rafał Domagała  i dodaje, że policjanci z cieszyńskiej komendy poszukują sprawcy wypadku i zwracają się do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w Chybiu na prywatnej posesji. - Po 18.30 kierowca peugeota podczas cofania samochodem potrącił 3-letnie dziecko. Ranna dziewczynka z urazem brzucha i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Okazało się, że 57-latek ma orzeczony przez sad zakaz kierowania pojazdami – opisuje rzecznik. Dwie godziny po wypadku badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie…


(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-07-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dagmara011
03-07-2017 19:51
dagmara011
NIE TYLKO ZA PICIE powinny odbierać prawko 70% kierowcow NIE UMIE JEZDZIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to jest jak za swinke i flaszke prawko się dostalo
Przepierón
03-07-2017 21:17
Przepierón
Ale jakby co to służby drogowe nie zawinniły bo śniegu ani mrozu nie było.
bronek91
03-07-2017 21:39
bronek91
To wina siły wyższej, bo to ona pozwoliła aby dane osoby znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie...
JaSza11
04-07-2017 09:55
JaSza11
Cały czas mówię jeżeli w szkołach ni będzie obowiązkowa nauka przepisów ruchu drogowego to niestety ale wypadków będzie coraz więcej.Należy uczyć i wpajać młodzieży naukę poruszania się w ruchu pojazdów jak i pieszych i kończyć to egzaminem!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 132komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 277komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 323komentarzy: 0

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 3255komentarzy: 3

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 1837komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 2660komentarzy: 0

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3126komentarzy: 2

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.

wyświetleń: 2783komentarzy: 0

Rywalizacja mikstów w Cieszynie

24-07-2017 16:00

W niedzielę 23 lipca w Cieszynie, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Śląska Mikstów w siatkówce plażowej. Impreza odbyła się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a organizatorem imprezy był Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 877komentarzy: 0

Obchody 110-lecia OSP Godziszów

24-07-2017 14:50

W upalne, sobotnie popołudnie 22 lipca na placu przed remizą w Godziszowie odbyła się uroczystość 110-lecia miejscowej straży. W obchodach wzięły udział delegacje z ośmiu jednostek OSP gminy Goleszów: Bażanowice, Cisownica, Dzięgielów, Goleszów,  Kisielów, Kozakowice, Leszna Górna, Puńców oraz zaprzyjaźnione straże z Bładnic, Kiczyc i Nierodzimia.