Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 11431komentarzy: 4

Tragiczny weekend na drogach

03-07-2017 12:30

Dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne w tym 3-letnie dziecko. To bilans czterech wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend.

W miniony weekend na drogach śląska cieszyńskiego policjanci odnotowali 7 kolizji. Doszło także do czterech wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby i trzy zostały ranne. Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu.

- W piątek po 20.00 w Ustroniu na DW 941 w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i Brody 56-latek kierujący skodą yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Ranna 75-letnia mieszkanka Ustronia trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 79-latka ze Szczecina została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pisaliśmy:

Z kolei w sobotę około 13.30 w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Obrzeżnej i Komunalnej motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. = 42-latek kierujący jednośladem został ciężko ranny. Mężczyzna został zabrany miejsca wypadku śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Mimo wysiłku lekarzy mieszkaniec Ustronia zmarł – informuje Domagała

W piątek doszło jeszcze do dwóch wypadków drogowych. - O 15.00 w Hażlachu na ulicy Jastrzębskiej rowerzysta został potrącony przez kierowcę volkswagena golfa, który odjechał z miejsca wypadku. 49-letni kierujący jednośladem został ranny i trafił do szpitala. Poszkodowany zapamiętał początkowe numery rejestracyjne SJZ...   – mów Rafał Domagała  i dodaje, że policjanci z cieszyńskiej komendy poszukują sprawcy wypadku i zwracają się do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w Chybiu na prywatnej posesji. - Po 18.30 kierowca peugeota podczas cofania samochodem potrącił 3-letnie dziecko. Ranna dziewczynka z urazem brzucha i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Okazało się, że 57-latek ma orzeczony przez sad zakaz kierowania pojazdami – opisuje rzecznik. Dwie godziny po wypadku badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie…


(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-07-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dagmara011
03-07-2017 19:51
dagmara011
NIE TYLKO ZA PICIE powinny odbierać prawko 70% kierowcow NIE UMIE JEZDZIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to jest jak za swinke i flaszke prawko się dostalo
Przepierón
03-07-2017 21:17
Przepierón
Ale jakby co to służby drogowe nie zawinniły bo śniegu ani mrozu nie było.
bronek91
03-07-2017 21:39
bronek91
To wina siły wyższej, bo to ona pozwoliła aby dane osoby znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie...
JaSza11
04-07-2017 09:55
JaSza11
Cały czas mówię jeżeli w szkołach ni będzie obowiązkowa nauka przepisów ruchu drogowego to niestety ale wypadków będzie coraz więcej.Należy uczyć i wpajać młodzieży naukę poruszania się w ruchu pojazdów jak i pieszych i kończyć to egzaminem!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 72komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1023komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 471komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 441komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 378komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1720komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 219komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 421komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".