Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 11479komentarzy: 4

Tragiczny weekend na drogach

03-07-2017 12:30

Dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne w tym 3-letnie dziecko. To bilans czterech wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend.

W miniony weekend na drogach śląska cieszyńskiego policjanci odnotowali 7 kolizji. Doszło także do czterech wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby i trzy zostały ranne. Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu.

- W piątek po 20.00 w Ustroniu na DW 941 w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i Brody 56-latek kierujący skodą yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Ranna 75-letnia mieszkanka Ustronia trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 79-latka ze Szczecina została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pisaliśmy:

Z kolei w sobotę około 13.30 w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Obrzeżnej i Komunalnej motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. = 42-latek kierujący jednośladem został ciężko ranny. Mężczyzna został zabrany miejsca wypadku śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Mimo wysiłku lekarzy mieszkaniec Ustronia zmarł – informuje Domagała

W piątek doszło jeszcze do dwóch wypadków drogowych. - O 15.00 w Hażlachu na ulicy Jastrzębskiej rowerzysta został potrącony przez kierowcę volkswagena golfa, który odjechał z miejsca wypadku. 49-letni kierujący jednośladem został ranny i trafił do szpitala. Poszkodowany zapamiętał początkowe numery rejestracyjne SJZ...   – mów Rafał Domagała  i dodaje, że policjanci z cieszyńskiej komendy poszukują sprawcy wypadku i zwracają się do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w Chybiu na prywatnej posesji. - Po 18.30 kierowca peugeota podczas cofania samochodem potrącił 3-letnie dziecko. Ranna dziewczynka z urazem brzucha i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Okazało się, że 57-latek ma orzeczony przez sad zakaz kierowania pojazdami – opisuje rzecznik. Dwie godziny po wypadku badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie…


(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-07-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dagmara011
03-07-2017 19:51
dagmara011
NIE TYLKO ZA PICIE powinny odbierać prawko 70% kierowcow NIE UMIE JEZDZIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to jest jak za swinke i flaszke prawko się dostalo
Przepierón
03-07-2017 21:17
Przepierón
Ale jakby co to służby drogowe nie zawinniły bo śniegu ani mrozu nie było.
bronek91
03-07-2017 21:39
bronek91
To wina siły wyższej, bo to ona pozwoliła aby dane osoby znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie...
JaSza11
04-07-2017 09:55
JaSza11
Cały czas mówię jeżeli w szkołach ni będzie obowiązkowa nauka przepisów ruchu drogowego to niestety ale wypadków będzie coraz więcej.Należy uczyć i wpajać młodzieży naukę poruszania się w ruchu pojazdów jak i pieszych i kończyć to egzaminem!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 67komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 372komentarzy: 1

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 512komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3445komentarzy: 6

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 309komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 620komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3123komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 881komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 774komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem