Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 11344komentarzy: 4

Tragiczny weekend na drogach

03-07-2017 12:30

Dwie osoby nie żyją, a trzy zostały ranne w tym 3-letnie dziecko. To bilans czterech wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend.

W miniony weekend na drogach śląska cieszyńskiego policjanci odnotowali 7 kolizji. Doszło także do czterech wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby i trzy zostały ranne. Do najgroźniejszych zdarzeń doszło w Ustroniu.

- W piątek po 20.00 w Ustroniu na DW 941 w pobliżu skrzyżowania ulicy Katowickiej i Brody 56-latek kierujący skodą yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Ranna 75-letnia mieszkanka Ustronia trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 79-latka ze Szczecina została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Sosnowcu, gdzie po kilku godzinach zmarła. Kierowca samochodu był trzeźwy – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pisaliśmy:

Z kolei w sobotę około 13.30 w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Obrzeżnej i Komunalnej motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. = 42-latek kierujący jednośladem został ciężko ranny. Mężczyzna został zabrany miejsca wypadku śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Mimo wysiłku lekarzy mieszkaniec Ustronia zmarł – informuje Domagała

W piątek doszło jeszcze do dwóch wypadków drogowych. - O 15.00 w Hażlachu na ulicy Jastrzębskiej rowerzysta został potrącony przez kierowcę volkswagena golfa, który odjechał z miejsca wypadku. 49-letni kierujący jednośladem został ranny i trafił do szpitala. Poszkodowany zapamiętał początkowe numery rejestracyjne SJZ...   – mów Rafał Domagała  i dodaje, że policjanci z cieszyńskiej komendy poszukują sprawcy wypadku i zwracają się do osób, które mogą udzielić informacji na temat powyższego zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w Chybiu na prywatnej posesji. - Po 18.30 kierowca peugeota podczas cofania samochodem potrącił 3-letnie dziecko. Ranna dziewczynka z urazem brzucha i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Okazało się, że 57-latek ma orzeczony przez sad zakaz kierowania pojazdami – opisuje rzecznik. Dwie godziny po wypadku badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie…


(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-07-2017 12:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dagmara011
03-07-2017 19:51
dagmara011
NIE TYLKO ZA PICIE powinny odbierać prawko 70% kierowcow NIE UMIE JEZDZIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to jest jak za swinke i flaszke prawko się dostalo
Przepierón
03-07-2017 21:17
Przepierón
Ale jakby co to służby drogowe nie zawinniły bo śniegu ani mrozu nie było.
bronek91
03-07-2017 21:39
bronek91
To wina siły wyższej, bo to ona pozwoliła aby dane osoby znalazły się w odpowiednim miejscu i czasie...
JaSza11
04-07-2017 09:55
JaSza11
Cały czas mówię jeżeli w szkołach ni będzie obowiązkowa nauka przepisów ruchu drogowego to niestety ale wypadków będzie coraz więcej.Należy uczyć i wpajać młodzieży naukę poruszania się w ruchu pojazdów jak i pieszych i kończyć to egzaminem!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 533komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2717komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9452komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1906komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1057komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 910komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.