Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 17398komentarzy: 25

Podwójne potrącenie

30-06-2017 22:35

Dwie kobiety zostały dzisiaj (30.06) wieczorem potrącone na przejściu dla pieszych w Ustroniu.
fot. Facebook/Cieszyniokolice fot. Facebook/Cieszyniokolice

Po godzinie 20.00 w Ustroniu na DW 941 w rejonie skrzyżowania z ulicą Brody kierowca skody yeti potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Obie zostały ranne. Jedną z poszkodowanych zabrał śmigłowiec LPR. Drugą karetką pogotowia przetransportowano do szpitala w Cieszynie. Utrudnienia na pasie ruchu w kierunku Katowic, droga jest zablokowana, objazd wyznaczono przez centrum miasta.

- Na miejscu trwają oględziny miejsca zdarzenia, nieznane są jeszcze personalia poszkodowanych kobiet. Ustalono, że kierowcą skody był 56-letni mieszkaniec Ustronia. Kierowca był trzeźwy – informuje podkom. Rafał Domagałą, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

 

red.

Aktualizacja 1 lipca godz. 11.30
Nie żyje jedna z osób z wczorajszego wypadku w Ustroniu. 79-letnia mieszkanka Szczecina zmarła w szpitalu w Sosnowcu. Druga kobieta, 75-latka z Ustronia nadal przebywa w cieszyńskim szpitalu.

Zobacz też profil Cieszyn i okolice

źródło: ox.pl
dodał: JB 30-06-2017 22:35
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (25)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
01-07-2017 13:15
Przepierón
Kolejny debil drogowy wpisał się na listę nieumyślnych zabójców.
Kaj sie tym ludzióm tak śpiycho, że aji na przejściu dla pieszych muszą staruszki zabijać?
góry
01-07-2017 13:56
góry
Debile to ci którzy pozwolili tą biedronkę wybudować w tamtym miejscu i w projekcie nie nakazali budowy kładki nad drogą,z resztą w wielu miejscach tak powinno być. Trzy dni temu auto wyjechało ze Skalnego Młyna w lewo i całe szczęście że na światłach w NIERODZIMIU było akurat czerwone światło bo mogło się to też nie za ciekawie skończyć, Ciekawe że stacje benzynowe mają trzecie pasy do zjazdu i wyjazdu,a CI co pootwierali lokale to mają to gdzieś,chyba że przepisy są takie że ich to nie obowiązuje.
[konto zostało usunięte]
01-07-2017 14:16
[konto zostało usunięte]
Przepieron ty jesteś j. debil i k. na dodatek! Nie byles tam nie widziales jak bylo wiec zamknij mordę w kazdej sprawie boś mądry ze aż w d. szczypie.
Przepierón
01-07-2017 14:23
Przepierón
Wiedziałem, że jak napisze tu jeden krytyczny post pod adresem bezmózgowej watahy drogowej to ktoś z nich skomentuje nie artykuł lecz mój post. Udało się debila 1234567890 obudzić.
[konto zostało usunięte]
01-07-2017 14:32
[konto zostało usunięte]
A ty teraz debilu udowodniles to ze jesteś zwykłym prowokatorem nie mającym bladego pojęcia o czymkolwiek. Zwykly gnojek któremu się nudzi w wakacje! Na dwór gnojku w piaskownicy się pobaw a nie fonem.
Przepierón
01-07-2017 15:23
Przepierón
Poziom twoich wypowiedzi nigdy nie odesłał rozmówcy do słownika :D:D:D
jo.papuga
01-07-2017 15:25
jo.papuga
Jo je jyny ciekawy czy Clint Eastwood wiy że Przepierón wykorzystuje jego wizerunek do firmowania tych swoich gupkowatych heytów.
Przepierón
01-07-2017 15:35
Przepierón
Spytej sie go :D
jo.papuga
01-07-2017 15:52
jo.papuga
...a tyś sie pytoł?
Przepierón
01-07-2017 16:46
Przepierón
Tyś je ciekawy a nie jo, to sie spytej , bo mie to wisi. Jak sie dowiysz to nie musisz mie o tym informować bo móm to tam kaj słóńce nie zaglóndo.
[konto zostało usunięte]
01-07-2017 17:17
[konto zostało usunięte]
Piesi myślą że mogą wchodzić na pasy nie patrząc się czy coś nadjeżdżą, bez odblasków a potem jest tragedia, tam koło biedronki jest wysepka gdzie pieszy ma się zatrzymać, zwróćcie uwagę kto się zatrzymuje. Prży słabej widoczności, wieczorem piesi powinni mieć obowiązek noszenia odblaskow tak jak kierowca w aucie ma mieć załączone światła. A teraz kierowca beknie, szanujmy się jako pieszy i kierowca
Miro101
01-07-2017 18:20
Miro101
Byliśmy z żoną jako jedni z pierwszych na miejscu czytając niektóre komentarze mam wrażenie że żyjemy w totalnie znieczulonym społeczeństwie.dla tych co z góry osądzają kierowcę powiem tyle skręcałem do biedronki kilka minut wcześniej był zachód słońca wyjeżdżając zza ekranów jest moment że nie widać dosłownie nic mam pytanie kto zezwolił na przejście dla pieszych w tym miejscu?. Kierowca był trzeźwy a starsze wolno poruszające panie bez odblasków bardzo trudno zauważyć.
Przepierón
01-07-2017 18:32
Przepierón
Co wy tak z tymi odblaskami? Dyć mómy najdłuższe dni w roku, słońce zachodzi po 21 godz. Wczora o 20 nawet jeszcze szaro nie było. Jakoś sobie nie umiem wyobrazić że 79 letnia dama nagle wbiegła na przejście dla pieszych. Zło tancerka to sie i na suknie wymówi.
Miro101
01-07-2017 18:37
Miro101
Było 8 min po 20tej weź samochód (jak masz prawo jazdy )i przejedź się tą drogą a potem komentuj
Przepierón
01-07-2017 18:41
Przepierón
Może koleś ze Skody Yeti tak przestrzega przepisy ruchu drogowego jak ten z Peugeota?
https://www.youtube.com/watch?v=ct-6p8ZWESI
Myślisz że ten kierowca pojedzie obwodnicą 60km/h i będzie uważał na pieszch?
lady.rebel888
01-07-2017 20:23
lady.rebel888
camel1 ma rację. Ludzie czasami przechodzą przez drogę jak im się podoba. Te przejścia pod Biedronką są szczególnie niebezpieczne. W stronę Skoczowa przed przejściem zaczynają się dwa pasy. I wszyscy ci posiadacze liczby koni mechanicznych wyższych niż własne IQ, na wysokości Biedronki pędzą już ze 100-120. Strach się bać włączyć do ruchu w godzinach szczytu. I to pewnie nie ostatni wypadek w tym miejscu. Na tym skrzyżowaniu powinny być światła albo rondo. Bezpieczeństwa nigdy nie dość!

Przepierón - gdyby pędził jak bohater tego filmu, nie zatrzymałby się zaraz za pasami i pewnie starsze panie nie trzeba byłoby już ratować...
skuter66
01-07-2017 21:22
skuter66
Każdy wypadek to tragedia , tylko przepieron na to czeka.
Przepierón
01-07-2017 21:33
Przepierón
Trzeba jeździć rozważnie i myśleć na drodze a nie po fakcie płakać i biadolić .
kastoripollux
01-07-2017 21:37
kastoripollux
Pieszym wmówiono, że mają pierwszeństwo na pasach i oni uwierzyli. Ten przepis jest wbrew prawom fizyki. Samochód nie zatrzyma się w miejscu, natomiast pieszy może to zrobić. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania do innych użytkowników drogi. Te panie weszły na drogę nie upewniając się czy mogą to zrobić. Kierowca jeśli jechał od Wisły miał słońce nisko nad horyzontem świecące prosto w oczy. Mógł nie zauważyć pieszych. Ponadto wchodzenie na pewnego na jezdnię, bo idzie się po pasach jest nieodpowiedzialne. Kierowca ma obowiązek się zatrzymać, ale skąd wiadomo, czy jest trzeźwy, może jest naćpany, albo właśnie zasłabł, lub ma zawał albo udar. Mogą mu nawalić hamulce, jest rozkojarzony, bo właśnie kłóci się z siedzącą obok żoną , ktoś go denerwuje przez telefon itd, itp. Nie można wchodzić na pasy tak aby kierowca musiał hamować. Jest duże prawdopodobieństwo, że chociaż ma obowiązek przepuścić pieszego nie zrobi tego. Nic mi po takim pierwszeństwie. To jest pierwszeństwo na cmentarz. Praw fizyki się nie oszuka. Tysiąckilogramowe auto jadące z prędkością 60 km/h ma energię kinetyczną 4000 razy większą od pieszego ważącego 100 kg i poruszającego się z prędkością 3 km/h. 4000 razy !!! A teraz policzcie sobie jak się te proporcje zmieniają w przypadku TIR-a, który waży 40 ton! Chcesz żyć - nie wchodź pod nadjeżdżające auto. Pierwszeństwo nie gwarantuje przeżycia.
mitsutech
02-07-2017 11:18
mitsutech
Nareszcie jakiś mądry komentarz. Brawo kastoripollux.
Ja na ten problem mam dokładnie taki sam pogląd, wielokrotnie go tu wyrażałem, ale niestety mało kto mnie popierał. Przeważnie odzywali się krzykacze wyzywający kierowców od piratów i morderców (zresztą tak jak i tutaj), a pieszym wmawiający że na przejściu są świętością. Niestety wielu w to wierzy, a co gorsza tę świętość chce na siłę udowodnić. Skutki takiego podejścia w wielu przypadkach są tragiczne.
Zawsze powinniśmy kierować się rozumem i zdrowym rozsądkiem, jak sami nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, to żadem przepis nam tego nie zagwarantuje.
Takich co niby mieli "pierwszeństwo" to na cmentarzach jest wielu i jak widać ciągle ich przybywa. Pamiętajmy o tym aby przedwcześnie się tam nie znaleźć.
kastoripollux
03-07-2017 22:19
kastoripollux
Do mitsutech: Takie jest moje zdanie i rzadko się zdarza, że ktoś ma podobne. Z reguły na różnych forach nie zostawiają na mnie suchej nitki. Piszę to jako kierowca i pieszy. Obserwuję te sytuacje prawie codziennie, bo mieszkam przy tej drodze. Niejednokrotnie o włos jest od takich tragedii. Nikomu tego nie życzę, bo w jednej chwili życie może lec w gruzach. I tego pieszego i kierowcy. Dziecku zabraniam przechodzić jeśli ktoś się zatrzyma przed pasami. Ma udawać, że nie chce przechodzić aby nie "sprowokować" kierowcy do zatrzymania i udzielenia pierwszeństwa. Jeden się zatrzyma a drugu wjeżdża mu w kuper i popycha go na pasy. Już to nie raz widziałem. Na drodze jest niebezpiecznie i przechodzi się wtedy, kiedy nic nie jedzie. Tak jeszcze kilkanaście lat temu uczono dzieci od przedszkola, a nie wmawiano, że pasy to jakaś eksterytorialna przestrzeń, na której samochód nie ma prawa się znaleźć. Czekam tylko kiedy ktoś wymyśli, że pieszy ma też pierwszeństwo na przejeździe kolejowym przed składem z węglem. A dlaczego nie?! Poprawność to katastrofa! Zdrowy rozsądek nie jest w cenie.
mitsutech
04-07-2017 16:06
mitsutech
Dokładnie tak, masz całkowitą rację kastoripollux. Też pamiętam te czasy kiedy od dziecka wpajano zasadę, że nim wejdzie się na pasy to trzeba najpierw popatrzeć w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo i jeżeli nic nie jedzie to dopiero potem można przechodzić i to w sposób zdecydowany po najkruszej linii. A teraz... czy o tym w ogóle jeszcze ktoś pamięta??? Teraz wręcz przeciwnie... samochodów jest dużo więcej, poruszają się znacznie szybciej, a ludziom paradoksalnie wmawia się że idąc piechotą jest się świętością. Niektórzy wychodzą nawet z założeniem że kierowca w samochodzie to uczestnik ruchu "gorszego sortu" i pieszemu ma się kłaniać i ustępować mu w każdej sytuacji. Nic bardziej głupiego i mylnego, ale niestety niektórzy w to uwierzyli, a co gorsza to stosują, włażą tacy bezpośrednio przed samochód i jeszcze mają pretensje jak ich ktoś strąbi. Właśnie tacy są prawdziwym zagrożeniem na drodze i jeżeli nie zmienią swojego myślenia to prędzej niż by tego chcieli faktycznie staną się świętymi.
Jednak jak to ostatnio w modzie, populiści od razu i bez zastanowienia okrzykną kierowcę piratem, mordercą, etc, etc.... a z pieszego zrobią męczennika.
Oczywiście nie można wszystkiego wsadzać wszystkich zdarzeń do jednego worka, ale jeżeli nie zmieni się ta dziwna nie wiadomo czemu służąca moda, to ofiar na przejściach będzie coraz więcej. Z jednej strony mówi się o korkach, a z drugiej strony promuje się zatrzymywanie przed każdymi pasami. To w końcu o co chodzi, czy naprawdę tak trudno zauważyć to kuriozalne powiązanie??? A co na to ekolodzy??? Przecież stojące w korkach pojazdy to masa spalin??? Ustroń Zdrój wita...
kastoripollux
04-07-2017 18:12
kastoripollux
Do mistutech: nic dodać, nic ująć. Ale kto to zrozumie? Argumenty merytoryczne się nie liczą. Teraz jest moda na święte krowy na jezdni. A młodzież jest już do tego stopnia rozpuszczona, że w ogóle nie patrzą zbliżając się do przejścia, tylko wchodzą na drogę nie odrywając wzroku od telefonów. Słuchają tej propagandy o pierwszeństwie, a zdrowy rozsądek nie ma szans dojść do głosu, instynkt samozachowawczy też leży gdzieś w kącie. Starsi jeszcze mają dobre nawyki z dawnych lat, ale pomału stają się mniejszością. Będzie coraz gorzej. Fizyka jest bez litości a jej prawa są nie do obejścia. Jeśli przepisy drogowe dają jej kontrę, to nie można liczyć na cuda.
Przepierón
04-07-2017 20:24
Przepierón
@kastoripollux, masz 100% racji zwłaszcza z tą fizyką, ale w innych sprawach można
polemizować.
-Dzieciom możesz od najmłodszych lat wpajać zasady ile chcesz, jak podrosną i tak
będą przemądrzani i zrobią po swojemu, nauka pójdzie na marne.
Oczywiście będą wyjątki które sobie te nauki wezmą do serca, ale nie wszyscy.
-"Starsi jeszcze mają dobre nawyki z dawnych lat" nie tak całkowicie, starsi
przechodzą przez jezdnie w miejscach niedozwolonych i bardzo wolno i tak samo nie patrzą czy coś nadjeżdża tylko walą przed siebie. Mam na to dowody, ale nie chce mi sie teraz filmu obrabiać i na youtuba wrzucać. W zeszłym tygodniu o mały włos przejechałbym starszą babke na pasach a w cześniej osobe po 70-tce, nie spojrzała tylko przechodziła w miejscu niedozwolonym i baaaaardzo wolno.
mitsutech
05-07-2017 13:36
mitsutech
Przepierónie, czy to przypadkiem nie ty jesteś autorem pierwszego komentarza?
Coś średnio współgra on z tym powyższym.
To jakaś huśtawka nastrojów, czy tylko brak konsekwencji?

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 1124komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 790komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 960komentarzy: 5

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 755komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1217komentarzy: 3

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3872komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1044komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 388komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2703komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .