Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1044komentarzy: 0

Rajd Jubileuszowy

01-07-2017 10:50

25 czerwca 2017 r. cieszyński rynek stał się miejscem spotkania kilku pokoleń rowerzystów, którzy wyruszyli na trasę tegorocznej, jubileuszowej już XX edycji rodzinnego rajdu rowerowego.
fot. PTTK TKK Ondraszek/Facebook fot. PTTK TKK Ondraszek/Facebook

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ryszard Macura Burmistrz Miasta Cieszyna, Krzysztof Glajcar Wójt Gminy Goleszów, na terenie której zorganizowano metę, a także Jacek Tyczkowski Prezes Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie.

Celem imprezy było propagowanie czynnego wypoczynku na rowerze jako środka integrującego rodzinę, promowanie oznakowanych ścieżek rowerowych, poznanie uroków Ziemi Cieszyńskiej oraz popularyzacja wiedzy z zakresu pomocy medycznej i bezpiecznego poruszania się po drodze.

W rajdzie udział wzięło ok.115 uczestników-przedstawicieli aż czterech pokoleń, w tym nastoletnich gości z USA, którzy przyjechali tutaj na wakacje. Licznie była reprezentowana grupa dzieci i młodzieży. W rajdzie uczestniczyli przedstawiciele grup zorganizowanych należących do okolicznych turystycznych klubów kolarskich: „Przerzutka” Zebrzydowice ,”Ondraszek” Cieszyn, a także „Wiercipięta” Jastrzębie -Zdrój.
W ramach opłaty wpisowej uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę z wyszczególnieniem wszystkich dotychczas zorganizowanych rajdów, a także najnowszą wersję mapy tras rowerowych Śląska Cieszyńskiego.

O godz.10.00 wystartowała pierwsza grupa. Na tym rajdzie dotychczasowy wielki i pilotowany przez Policję peleton został zastąpiony małymi max.15-osobowymi grupkami, które dojeżdżały na metę wieloma trasami prowadzone przez klubowych przodowników turystyki kolarskiej. Była też możliwość indywidualnego przejazdu w ramach przygotowanej rowerowej gry terenowej, z czego skorzystało 5 zespołów. Ogólnie trasy liczyły ok. 20 km i prowadziły przez malownicze tereny gminy Goleszów do gospodarstwa agroturystycznego Etnochata „Topolej”, gdzie zorganizowano metę. W trakcie odpoczynku na trasach prowadzący przekazali uczestnikom słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Mondelez Olza.

Na mecie uczestników powitała w imieniu władz gminy Zastępca Wójta Grażyna Porębska -Jochacy, pracownik UG Goleszów Tomasz Lenkiewicz oraz Ryszard Mazur.

Tutaj uczestnicy otrzymali ciepły posiłek i po krótkim odpoczynku przystąpiono do realizacji zaplanowanego bloku sportowo-rekreacyjnego.

Odbyły się następujące konkurencje:
- Konkurs rysunkowy dla dzieci „Moja wycieczka rowerowa”. Wszystkie prace wykonane kredą na kartonach przez naszych milusińskich zostały nagrodzone upominkami. Najmłodsza artystka miała 2,5 roku.

-Konkurs „bieg w workach” dla dzieci zwyciężyli:
1. Jonasz Raszka 10 lat, 2. Szymon Górniak 5 lat, 3. Marcin Pońc 10 lat. Dodatkowo za zaangażowanie w konkurencję uhonorowano Alicję Węglorz 4 lata

-Konkurs „wiedzy rowerzysta w ruchu drogowych ” zwyciężyli:
1. Jarosław Rezmer 10 pkt 2. Mariusz Bubik 8pkt, 3.Janusz Czech 7 pkt

-Konkurs „ wymiana dętki w rowerowym kole” na czas zwyciężyli:
1. Henryk Słowiak 52.05 sek ,2. Henryk Brylewski 57.39 sek, 3. Mariusz Bubik 68,8 sek

-Konkurs rzutu oponą kat. dorośli zwyciężyli:
1. Jadwiga Przywara 15 pkt ,2. Andrzej Nowak „Ziołowy” 12 pkt , 3. Fryderyk Wędrzyn 11 pkt

-Konkurs rzutu oponą kat. dzieci zwyciężyli:
1. Jonasz Raszka , 2. Miłosz Fijałkowski, 3 Marcin Pońc, i dodatkowo uhonorowano Erwina Pawliczka

Zwycięzcy we wszystkich zmaganiach konkursowych otrzymali nagrody rzeczowe. Otrzymali je również uczestnicy rowerowej gry terenowej, którzy na podstawie mapy startowej ze znalezionych w terenie liter odcyfrowali hasło „Na rowerze z Ondraszkiem”.

W ramach bloku edukacyjnego szkolenie z sztucznego oddychania przeprowadził Grzegorz Gawłowski -zastępca szefa grupy GOPR w Cieszynie. Uczestnicy mogli po jego kierunkiem samodzielnie sprawdzić nabytą wiedzę na przygotowanym fantomie. Inną atrakcją mety było tez stoisko firmowe Dr Marchewka ,gdzie prowadzono nieodpłatne badania wzroku.

Najbardziej oczekiwaną częścią imprezy było zapewne wręczenie ufundowanych pucharów. Otrzymali je:

1/ W kategorii „ Rodzina rajdowa” : 4- osobowa rodzina p. Górniaków. Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta Cieszyna wręczył kol.R.Mazur.

2/ W kategorii „najwcześniej urodzeni rajdowicze”: puchary ufundował wójt Gminy Goleszów, a otrzymali je: Krystyna Pawliczek oraz Władysław Gojniczek oboje z klubu Ondraszek. Puchary wręczyła p Grażyna Porębska-Jochacy.

3/ W kategorii „Najliczniejsza grupa zorganizowana”: Puchar ufundowany przez Honorowego Prezesa Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie zdobyła ekipa 12 osobowa ekipa z klubu „Przerzutka” Zebrzydowice, a wręczył go osobiście sam fundator. Przedstawicielom 11-osobowej grupie klubu „Wiercipięta” Jastrzębie wręczono dodatkowo upominek.

Wyróżniono również rajdowych juniorów:
4/ W kategorii „Rajdowego Juniora”, czyli najmłodszego rowerzysty, który samodzielnie pokonał trasę nagrodę rzeczową otrzymał 6 letni Benjamin Mrózek ( r.2011).

5/W kategorii „Najmłodszy uczestnik rajdu”. Słodką nagrodę i upominek odebrała Aleksandra Węglorz (r.2014), która była pasażerem na rowerze rodziców.

red./mat.pas.[Zbigniew Pawlik,Prezes TKK PTTK „Ondraszek]

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 01-07-2017 10:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 535komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2721komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 875komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9465komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1907komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1058komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 911komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.

wyświetleń: 1863komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .