Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3025komentarzy: 17

Mówią NIE prędkości

30-06-2017 14:00

Śląska drogówka rozpoczęła nowy cykl działań pod hasłem "NIE - dla prędkości". Do akcji tej zostaną skierowane większe ilości policyjnych patroli. Mundurowi będą sprawdzać prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz zwracać uwagę na to, czy podróżujący jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
fot. KPP Cieszyn/podkomisarz. Rafał Domagała fot. KPP Cieszyn/podkomisarz. Rafał Domagała

Dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa na śląskich drogach oraz uświadomienie społeczeństwa o nieuchronności kary za popełniane wykroczenia, to podstawowe założenia śląskiej drogówki. W ramach działań profilaktyczno-kontrolnych, którym towarzyszy hasło "NIE - dla prędkości", na drogę zostanie skierowana większa ilość policjantów, którzy walczyć będą z brawurą i nieodpowiedzialnością piratów drogowych.

Oprócz pomiarów prędkości, stróże prawa sprawdzać będą trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz bacznie przyglądać się, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. Działania będą prowadzone na odcinkach dróg całego regionu, najbardziej zagrożonych nadmierną prędkością.

mat.pras.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 30-06-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (17)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
30-06-2017 14:52
Przepierón
To co w zachodniej europie należy do codzienności żeby obywatelom zapewnić bezpieczeństwo na drogach to w Polsce jedna akcja od święta i rozpisują się o tym jak o narodzinach małego Jezuska. Wystarczy że polski pirat drogowy wyjedzie za granice to ze strachu jedzie poniżej dozwolonej prędkości bo nawet nie wie jaka jest dozwolona i powoduje korki.
[konto zostało usunięte]
30-06-2017 15:25
[konto zostało usunięte]
Podpowiedz dla p. Policów nie myślących a chcących wyrobić normę za mandaty , dostać medal itd... wystarczy "stanąć " na odcinku " zabawa - piersciec " aby być generałem . Teren zabudowany a średnia to chyba 100 . Po prostu tor wyścigowy po nosem policmajstrow ????
skuter66
30-06-2017 20:18
skuter66
Jak zwykle niezadowolenie,nic nowego.
jo.papuga
01-07-2017 10:01
jo.papuga
Hej, efelinga! Taki oświycyniowe podpowiedzi to se schowej... takich "koziowulkowych" odcinków to są setki i żodnej Ameryki żeś nie odkrył/a.
A policyjanty to akurat stoły pomiyndzy Kostkowicami a Gumnami i jakosik nie słyszołech żeby ktosik medal dostoł.
yamah
01-07-2017 10:12
yamah
Panie Przepierón. Zastanów się co piszesz mówiąc o zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli w zachodniej Europie. Wszyscy wiedzą co i dlaczego jest tam codziennością.
Przepierón
01-07-2017 12:48
Przepierón
Panie yamah. Zastanów się co piszesz i czytaj ze zrozumieniem. Ja pisałem wyraźnie o bezpieczeństwie na drogach, ci o których Ty piszesz raczej autami jeszcze nie jeżdżą tylko w większości siedzą w obozach. Na taką szarże przez miasto 100km/h jak w Polsce praktycznie żaden kierowca nie może sobie pozwolić bo grozi to utratą prawka. Fotoradarów i drogówki wszędzie w bród a nikt o łataniu dziury budżetowej nie mówi tylko grzecznie za przewinienia płaci.
W przyszłym tygodniu napiszą o wielkim sukcesie Sląskiej policji bo skontrolowała 150 aut i 130 kierowców ukarała mandatami. Technika kontroli ciżby drogowej jak za króla Cwieczka, zamaskowany mobilny fotoradar kontroluje wszystkie auta.
Jeżeli o mnie chodzi to fotoradar może stać co 500 w krzakach i być na zielono pomalowany, ja się trzymam przepisów.
bolo 5064
01-07-2017 13:55
bolo 5064
Przepierón mosz recht. Trzeba przestrzegać przepisy. Powstały one na skutek reakcji na zagrożenia występujące na drodze. Weźmy na przykład "wiślankę".Ograniczenie prędkośći 70/h. Kto tam tyle jedzie? Tam postawić policjanta z "suszarką" ,to żyła złota. Jadą tam ok. 100 lub ponad 100km/h. Przyjedzie taki szofer na Słowację i od razu jest potulny.Tam dostaje od strzału 200 eur "pokuty".
yamah
01-07-2017 15:11
yamah
Panie Przepierón, ...oni autami nie jeżdżą??? ...i naprawdę o bezpieczeństwie na tamtejszych drogach mówisz??? Jeżeli tak, to powiedz to rodzinom ofiar rozjechanych autami w Londynie, Brukseli, Niceii, etc, etc..., albo chociażby rodzinie Polskiego kierowcy który żywcem spłonął w swoim dostawczaku na drodze pod Calais. Naprawdę ci się wydaje że rozumiesz co piszesz???
A po drugie to w tym wszystkim chyba nie o policję chodzi, tylko o poczucie obowiązku przestrzegania prawa i to nie tylko tam gdzie stoi radar, czy jakaś inna kontrola.
Polacy to niestety taki naród który w genach ma zakodowane omijanie przepisów (ale tylko u siebie), albo interpretowanie ich wg. własnego "widzi mi się". Przykładów mamy aż za nadto i to z samej góry.
Przepierón
01-07-2017 15:32
Przepierón
Panie yamah, jesteś naprawdę taka tępa strzała czy tylko ci ciepło zaszkodziło? Uciekinierzy którzy niedawno przyjechali nie mają prawa jazdy i nie łamią przepisów ruchu drogowego. Ty podałeś przykłady ataków terroystycznych, zresztą tyle ludzi ile zginęło w atakach terrorystycznych w europie w ostatnich 3 latach to w Polsce ginie w ciągu miesiąca pod kołami samochodów. W Polsce co 10 kierowca może wysłać swoje CV do ISIS z ofertą zatrudnienia jako samobójca.
Wypij dzisiaj dużo wody mineralnej bo masz gęstą krew i kłopoty z krążeniem.
yamah
01-07-2017 16:55
yamah
Panie Przepierón, ty naprawdę uważasz się za takiego "mondrego" czy tylko się popisujesz? A może do ciebie po prostu nie dociera co się mówi?
Po za tym, nie odwracaj kota ogonem, czy ja pisałem że zamachów dokonali ci co teraz przyjechali? Nawet dzieci wiedzą że zamachów dokonali ci co są tam od dawna, a oni na pewno maja prawa jazdy.
A tak a'propo bezpieczeństwa na zachodnich drogach, to gdzie ty widziałeś tyle policjantów co u nas? Ja jeżdżę po całej Europie i więcej niż w Polsce radiowozów i kontroli na drogach to jest chyba tylko na Ukrainie i Białorusi. Niemcy to można przejechać całe w poprzek i radiowozu tam nie uświadczysz. Tam liczy się poczucie własnej odpowiedzialności, porządek, kultura i respekt do prawa, a przede wszystkim bezdyskusyjne przestrzeganie jego reguł. Niemcy w przeciwieństwie do Polaków mają to w genach i żaden policjant nie jest tam nikomu do tego potrzebny.
To tylko Polak musi czuć pręgierz nad głową, bo inaczej nie potrafi.
Więc jak chcesz zabierać głos w tym temacie to najpierw rusz d...e z tej swojej wiejskiej piaskownicy, pojedź tam i sprawdź, a nie hejtuj bezmyślnie, oklepanych sloganów.
I nie popisuj się tymi swoimi niskobudżetowymi uszczypliwymi docinkami markującymi knajpiane poczucie humoru, bo na mnie wrażenia to nie robi.
Przepierón
01-07-2017 17:49
Przepierón
Panie yamah, indolencie intelektualny, twój wysoce niski iloraz inteligencji powoduje to że nie rozumiesz nawet przez siebie napisanego prymitywnego tekstu.
Dyskusja z kimś tak tępym i ograniczonym umysłowo odbiera mi chęć do dalszej konwersacji z tobą.
Jeżeli w Niemczech radiowozu nie uświadczysz tzn. że jesteś nie tylko głupi ale i ślepy, są i to dobrze pochowani, na parkingach, zajazdach, tak samo jak fotoradary.
Tylko w Polsce durnie malują je na żółto i ostrzegają o kontroli radarowej.

o godz. 15,11 piszesz o bezpieczeństwie na drogach w UE i podajesz czyste przykłady zamachów terrorystycznych a
o godz. 16,55 wszystkiemu zaprzeczasz i odwracasz kota ogonem.
Idź się leczyć na nogi bo na głowe za późno, Tobie nawet nie polecam szpitala w Rybniku na ul. Gliwickiej 33 bo nic ci nic nie pomogą.
Ps po UE mam przejechane więcej km niż po Polsce durniu.
yamah
01-07-2017 19:18
yamah
Panie Przepierónie.
Z kulturą i ogładą to Ty jesteś na bakier i na całej linii, za kierownicą zapewne też.
Właśnie dzięki takim jak Ty, polscy kierowcy mają opinię taką jaką mają.
Szkoda że te rzekomo przejechane kilometry niczego cię nie nauczyły.
A może to tylko dziecinne przechwałki??? Pyskaty ton, tupeciarska retoryka i ten szczeniacki polot emocji tylko to potwierdza.
Pisz dalej te swoje hejty, bo najwyraźniej sprawia ci to wielką satysfakcję i tylko w ten sposób potrafisz się dowartościować. W realu już zapewne nie masz tak różowo, więc chociaż tutaj sobie ulżyj.
Przepierón
01-07-2017 20:09
Przepierón
Panie yamah,
nie będę ciebie już bardziej dobijał bo już bredzisz 3po3, jeszcze sobie coś zrobisz i będzie na mnie, leżących nie kopie. Naszępnym razem komentuj artykuł a nie zaczepiaj innych sieroto. Według ciebie wszyscy ludzie muszą myśleć tak jak ty, ci co tak nie myślą są twoimi wrogami, co jest typowe dla trolla.
Pisz dalej te swoje hejty i się dowartościowuj ty trollu od siedmiu boleści.
Bye, Bye
yamah
02-07-2017 10:48
yamah
Panie Przepierón.
Napisałeś dokładnie to co sam powinieneś usłyszeć i to nic innego jak podsumowanie twojej autobiografii.
Całe szczęście że żegnasz się z tym tematem, chociaż tutaj zaoszczędzisz sobie dalszej słowno-intelektualnej kompromitacji. Mam nadzieje ze słów "Bay, Bay" nie rzucasz na wiatr.
Przepierón
02-07-2017 13:14
Przepierón
Panie yamah,
twoja autobiografia lemingu jest piosenka Lady Pank "mniej niż zero" , powinieneś ją sobie codziennie nucić trollu.
yamah
02-07-2017 23:04
yamah
No cóż, Panie Przepierón.... można się było tego spodziewać, tacy jak ty przecież nie dotrzymują słowa i muszą powiedzieć ostatnie swoje ja.
Zrobiłeś to wprawdzie w specyficznym dla siebie mało wyszukanym stylu, ale paradoksalnie udało ci się trafić, bo faktycznie lubię ten utwór :).
Ale dlaczego akurat tobie on się nasunął? ...przypadek? ...a może motto własnego życia ??? ...musisz tylko słowa zwrotek odmienić przez pierwszą osobę.
Tak czy inaczej, teraz możesz sobie już pogratulować i poczuć się ważnym, niech twoje będzie na wierzchu. Komuś takiemu jak ty trzeba ustąpić, więc oddaję ci pola.
Baw się dalej dzieciaczku i bywaj zdrów.
Przepierón
03-07-2017 08:03
Przepierón
No cóż, Panie yamah,
dlaczego ja mam dotzrymywać słowa jeżeli twoi wodzowie Jarek i jego Adrian z Dratwą nie dotrzymują obietnic wyborczych , przykład idzie z góry :D.
Oddajesz pole bo ci sie skończył repertuar tępa dzido, już w trzech swoich ostatnich postach nie piszesz nic nowego tylko odwracasz kota ogonem. Zmień portal na taki gdzie piszą ludzie o niskim IQ np pudelek.pl, tam będziesz w śród swoich i będziesz się czuł jak w domu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 199komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 1111komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 783komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 960komentarzy: 5

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 755komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1215komentarzy: 3

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3868komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1044komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 388komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.