Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2836komentarzy: 17

Mówią NIE prędkości

30-06-2017 14:00

Śląska drogówka rozpoczęła nowy cykl działań pod hasłem "NIE - dla prędkości". Do akcji tej zostaną skierowane większe ilości policyjnych patroli. Mundurowi będą sprawdzać prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz zwracać uwagę na to, czy podróżujący jeżdżą w zapiętych pasach bezpieczeństwa.
fot. KPP Cieszyn/podkomisarz. Rafał Domagała fot. KPP Cieszyn/podkomisarz. Rafał Domagała

Dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa na śląskich drogach oraz uświadomienie społeczeństwa o nieuchronności kary za popełniane wykroczenia, to podstawowe założenia śląskiej drogówki. W ramach działań profilaktyczno-kontrolnych, którym towarzyszy hasło "NIE - dla prędkości", na drogę zostanie skierowana większa ilość policjantów, którzy walczyć będą z brawurą i nieodpowiedzialnością piratów drogowych.

Oprócz pomiarów prędkości, stróże prawa sprawdzać będą trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz bacznie przyglądać się, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. Działania będą prowadzone na odcinkach dróg całego regionu, najbardziej zagrożonych nadmierną prędkością.

mat.pras.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 30-06-2017 14:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (17)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
30-06-2017 14:52
Przepierón
To co w zachodniej europie należy do codzienności żeby obywatelom zapewnić bezpieczeństwo na drogach to w Polsce jedna akcja od święta i rozpisują się o tym jak o narodzinach małego Jezuska. Wystarczy że polski pirat drogowy wyjedzie za granice to ze strachu jedzie poniżej dozwolonej prędkości bo nawet nie wie jaka jest dozwolona i powoduje korki.
efelinqa
30-06-2017 15:25
efelinqa
Podpowiedz dla p. Policów nie myślących a chcących wyrobić normę za mandaty , dostać medal itd... wystarczy "stanąć " na odcinku " zabawa - piersciec " aby być generałem . Teren zabudowany a średnia to chyba 100 . Po prostu tor wyścigowy po nosem policmajstrow ????
skuter66
30-06-2017 20:18
skuter66
Jak zwykle niezadowolenie,nic nowego.
jo.papuga
01-07-2017 10:01
jo.papuga
Hej, efelinga! Taki oświycyniowe podpowiedzi to se schowej... takich "koziowulkowych" odcinków to są setki i żodnej Ameryki żeś nie odkrył/a.
A policyjanty to akurat stoły pomiyndzy Kostkowicami a Gumnami i jakosik nie słyszołech żeby ktosik medal dostoł.
yamah
01-07-2017 10:12
yamah
Panie Przepierón. Zastanów się co piszesz mówiąc o zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli w zachodniej Europie. Wszyscy wiedzą co i dlaczego jest tam codziennością.
Przepierón
01-07-2017 12:48
Przepierón
Panie yamah. Zastanów się co piszesz i czytaj ze zrozumieniem. Ja pisałem wyraźnie o bezpieczeństwie na drogach, ci o których Ty piszesz raczej autami jeszcze nie jeżdżą tylko w większości siedzą w obozach. Na taką szarże przez miasto 100km/h jak w Polsce praktycznie żaden kierowca nie może sobie pozwolić bo grozi to utratą prawka. Fotoradarów i drogówki wszędzie w bród a nikt o łataniu dziury budżetowej nie mówi tylko grzecznie za przewinienia płaci.
W przyszłym tygodniu napiszą o wielkim sukcesie Sląskiej policji bo skontrolowała 150 aut i 130 kierowców ukarała mandatami. Technika kontroli ciżby drogowej jak za króla Cwieczka, zamaskowany mobilny fotoradar kontroluje wszystkie auta.
Jeżeli o mnie chodzi to fotoradar może stać co 500 w krzakach i być na zielono pomalowany, ja się trzymam przepisów.
bolo 5064
01-07-2017 13:55
bolo 5064
Przepierón mosz recht. Trzeba przestrzegać przepisy. Powstały one na skutek reakcji na zagrożenia występujące na drodze. Weźmy na przykład "wiślankę".Ograniczenie prędkośći 70/h. Kto tam tyle jedzie? Tam postawić policjanta z "suszarką" ,to żyła złota. Jadą tam ok. 100 lub ponad 100km/h. Przyjedzie taki szofer na Słowację i od razu jest potulny.Tam dostaje od strzału 200 eur "pokuty".
yamah
01-07-2017 15:11
yamah
Panie Przepierón, ...oni autami nie jeżdżą??? ...i naprawdę o bezpieczeństwie na tamtejszych drogach mówisz??? Jeżeli tak, to powiedz to rodzinom ofiar rozjechanych autami w Londynie, Brukseli, Niceii, etc, etc..., albo chociażby rodzinie Polskiego kierowcy który żywcem spłonął w swoim dostawczaku na drodze pod Calais. Naprawdę ci się wydaje że rozumiesz co piszesz???
A po drugie to w tym wszystkim chyba nie o policję chodzi, tylko o poczucie obowiązku przestrzegania prawa i to nie tylko tam gdzie stoi radar, czy jakaś inna kontrola.
Polacy to niestety taki naród który w genach ma zakodowane omijanie przepisów (ale tylko u siebie), albo interpretowanie ich wg. własnego "widzi mi się". Przykładów mamy aż za nadto i to z samej góry.
Przepierón
01-07-2017 15:32
Przepierón
Panie yamah, jesteś naprawdę taka tępa strzała czy tylko ci ciepło zaszkodziło? Uciekinierzy którzy niedawno przyjechali nie mają prawa jazdy i nie łamią przepisów ruchu drogowego. Ty podałeś przykłady ataków terroystycznych, zresztą tyle ludzi ile zginęło w atakach terrorystycznych w europie w ostatnich 3 latach to w Polsce ginie w ciągu miesiąca pod kołami samochodów. W Polsce co 10 kierowca może wysłać swoje CV do ISIS z ofertą zatrudnienia jako samobójca.
Wypij dzisiaj dużo wody mineralnej bo masz gęstą krew i kłopoty z krążeniem.
yamah
01-07-2017 16:55
yamah
Panie Przepierón, ty naprawdę uważasz się za takiego "mondrego" czy tylko się popisujesz? A może do ciebie po prostu nie dociera co się mówi?
Po za tym, nie odwracaj kota ogonem, czy ja pisałem że zamachów dokonali ci co teraz przyjechali? Nawet dzieci wiedzą że zamachów dokonali ci co są tam od dawna, a oni na pewno maja prawa jazdy.
A tak a'propo bezpieczeństwa na zachodnich drogach, to gdzie ty widziałeś tyle policjantów co u nas? Ja jeżdżę po całej Europie i więcej niż w Polsce radiowozów i kontroli na drogach to jest chyba tylko na Ukrainie i Białorusi. Niemcy to można przejechać całe w poprzek i radiowozu tam nie uświadczysz. Tam liczy się poczucie własnej odpowiedzialności, porządek, kultura i respekt do prawa, a przede wszystkim bezdyskusyjne przestrzeganie jego reguł. Niemcy w przeciwieństwie do Polaków mają to w genach i żaden policjant nie jest tam nikomu do tego potrzebny.
To tylko Polak musi czuć pręgierz nad głową, bo inaczej nie potrafi.
Więc jak chcesz zabierać głos w tym temacie to najpierw rusz d...e z tej swojej wiejskiej piaskownicy, pojedź tam i sprawdź, a nie hejtuj bezmyślnie, oklepanych sloganów.
I nie popisuj się tymi swoimi niskobudżetowymi uszczypliwymi docinkami markującymi knajpiane poczucie humoru, bo na mnie wrażenia to nie robi.
Przepierón
01-07-2017 17:49
Przepierón
Panie yamah, indolencie intelektualny, twój wysoce niski iloraz inteligencji powoduje to że nie rozumiesz nawet przez siebie napisanego prymitywnego tekstu.
Dyskusja z kimś tak tępym i ograniczonym umysłowo odbiera mi chęć do dalszej konwersacji z tobą.
Jeżeli w Niemczech radiowozu nie uświadczysz tzn. że jesteś nie tylko głupi ale i ślepy, są i to dobrze pochowani, na parkingach, zajazdach, tak samo jak fotoradary.
Tylko w Polsce durnie malują je na żółto i ostrzegają o kontroli radarowej.

o godz. 15,11 piszesz o bezpieczeństwie na drogach w UE i podajesz czyste przykłady zamachów terrorystycznych a
o godz. 16,55 wszystkiemu zaprzeczasz i odwracasz kota ogonem.
Idź się leczyć na nogi bo na głowe za późno, Tobie nawet nie polecam szpitala w Rybniku na ul. Gliwickiej 33 bo nic ci nic nie pomogą.
Ps po UE mam przejechane więcej km niż po Polsce durniu.
yamah
01-07-2017 19:18
yamah
Panie Przepierónie.
Z kulturą i ogładą to Ty jesteś na bakier i na całej linii, za kierownicą zapewne też.
Właśnie dzięki takim jak Ty, polscy kierowcy mają opinię taką jaką mają.
Szkoda że te rzekomo przejechane kilometry niczego cię nie nauczyły.
A może to tylko dziecinne przechwałki??? Pyskaty ton, tupeciarska retoryka i ten szczeniacki polot emocji tylko to potwierdza.
Pisz dalej te swoje hejty, bo najwyraźniej sprawia ci to wielką satysfakcję i tylko w ten sposób potrafisz się dowartościować. W realu już zapewne nie masz tak różowo, więc chociaż tutaj sobie ulżyj.
Przepierón
01-07-2017 20:09
Przepierón
Panie yamah,
nie będę ciebie już bardziej dobijał bo już bredzisz 3po3, jeszcze sobie coś zrobisz i będzie na mnie, leżących nie kopie. Naszępnym razem komentuj artykuł a nie zaczepiaj innych sieroto. Według ciebie wszyscy ludzie muszą myśleć tak jak ty, ci co tak nie myślą są twoimi wrogami, co jest typowe dla trolla.
Pisz dalej te swoje hejty i się dowartościowuj ty trollu od siedmiu boleści.
Bye, Bye
yamah
02-07-2017 10:48
yamah
Panie Przepierón.
Napisałeś dokładnie to co sam powinieneś usłyszeć i to nic innego jak podsumowanie twojej autobiografii.
Całe szczęście że żegnasz się z tym tematem, chociaż tutaj zaoszczędzisz sobie dalszej słowno-intelektualnej kompromitacji. Mam nadzieje ze słów "Bay, Bay" nie rzucasz na wiatr.
Przepierón
02-07-2017 13:14
Przepierón
Panie yamah,
twoja autobiografia lemingu jest piosenka Lady Pank "mniej niż zero" , powinieneś ją sobie codziennie nucić trollu.
yamah
02-07-2017 23:04
yamah
No cóż, Panie Przepierón.... można się było tego spodziewać, tacy jak ty przecież nie dotrzymują słowa i muszą powiedzieć ostatnie swoje ja.
Zrobiłeś to wprawdzie w specyficznym dla siebie mało wyszukanym stylu, ale paradoksalnie udało ci się trafić, bo faktycznie lubię ten utwór :).
Ale dlaczego akurat tobie on się nasunął? ...przypadek? ...a może motto własnego życia ??? ...musisz tylko słowa zwrotek odmienić przez pierwszą osobę.
Tak czy inaczej, teraz możesz sobie już pogratulować i poczuć się ważnym, niech twoje będzie na wierzchu. Komuś takiemu jak ty trzeba ustąpić, więc oddaję ci pola.
Baw się dalej dzieciaczku i bywaj zdrów.
Przepierón
03-07-2017 08:03
Przepierón
No cóż, Panie yamah,
dlaczego ja mam dotzrymywać słowa jeżeli twoi wodzowie Jarek i jego Adrian z Dratwą nie dotrzymują obietnic wyborczych , przykład idzie z góry :D.
Oddajesz pole bo ci sie skończył repertuar tępa dzido, już w trzech swoich ostatnich postach nie piszesz nic nowego tylko odwracasz kota ogonem. Zmień portal na taki gdzie piszą ludzie o niskim IQ np pudelek.pl, tam będziesz w śród swoich i będziesz się czuł jak w domu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle

wyświetleń: 7komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 226komentarzy: 0

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 157komentarzy: 0

Strażnicy kontrolowali niewidzialnych

18-11-2017 13:40

Niewidzialni piesi i rowerzyści. Jak to możliwe? Bez właściwych odblasków na nieoświetlonej drodze wieczorem jesteśmy praktycznie niewidoczni. Właśnie takich pieszych i rowerzystów wyłapywali czeskocieszyńscy strażnicy miejscy podczas akcji „Zmierzch”.

wyświetleń: 825komentarzy: 0

Zgłoś swoje drzewo

18-11-2017 12:40

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja to propozycja dla wszystkich miłośników przyrody. Zwraca uwagę na drzewa i ich historie jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. To także doskonała okazja do promocji swojej miejscowości oraz integracji lokalnej społeczności. Na zgłoszenia drzew do konkursu Drzewo Roku 2018 czekamy do końca listopada.

wyświetleń: 471komentarzy: 1

Na żywo: Silesia Cup

18-11-2017 11:50

W sobotę 18 listopada na kompleksie małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odbywają się zawody Silesia CUP w skokach narciarskich na igelicie dzieci i młodzieży.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

1,9 mln zł na strażnicę

18-11-2017 11:35

1,9 mln zł – tyle ma kosztować rozbudowa strażnicy OSP w Grodźcu. Budynek będzie dwukrotnie większy.

wyświetleń: 453komentarzy: 0

Pamiętają o poległych Polakach

18-11-2017 10:00

Dawna Karwina, choć już praktycznie nie istnieje, nadal pozostaje w pamięci jej byłych mieszkańców oraz w pamięci ich potomków. Również Polacy polegli w czasie wojny mogą tam liczyć na pamięć.

wyświetleń: 243komentarzy: 0

Skoczkowie w strefie kibica!

18-11-2017 07:00

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Tysiące osób na skoczni kibicowało zawodnikom. Setki osób bawiło się także w wiślańskiej strefie kibica.