Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 10007komentarzy: 28

W Twoim imieniu: niesnaski po ŚTB

14-06-2017 19:00

Było święto, które ma łączyć. Dwa brzegi, pokolenia, gusty. Święto, które ma sprawić, by wszyscy byli zadowoleni. Jednak nie wszyscy po zakończonym Święcie Trzech Braci czują się szczęśliwi.
Święto Trzech Braci AD 2017 odeszło już do historii, dyskusja jednak na temat kilku niedociągnięć organizacyjnych nie ustaje, fot. MJ/ox.pl Święto Trzech Braci AD 2017 odeszło już do historii, dyskusja jednak na temat kilku niedociągnięć organizacyjnych nie ustaje, fot. MJ/ox.pl

Napisał do nas Czytelnik z prośbą o zainteresowanie się sprawą: - Chciałbym poinformować o bardzo bulwersującym wydarzeniu, jakie miało miejsce w trzecim dniu Święta Trzech Braci w Cieszynie. W niedzielę na godzinę 17:30 był zaplanowany występ dziecięcych grup tanecznych m.in. z cieszyńskiego studia tańca Releve. Występ opóźnił się o prawie godzinę. Gdy w końcu zapowiedziano występ naszych dzieci, prowadzący nakazał opuszczenie terenu przed sceną. Początkowo miały być tylko sprzątane ławki (co już przeszkadzało w oglądaniu występu) lecz po chwili nakazano ludziom opuszczenie całego terenu przed sceną. Ochroniarze w zaczęli wyrzucać ludzi w czasie, gdy na scenie występowały nasze dzieci!!! Osoby, które nie chciały opuścić terenu, były straszone, że „mają wyjść po dobroci albo inaczej będziemy z wami rozmawiać”.

Po całym zajściu grupa rodziców interweniowała u P. Dyrektor COK Moniki Sikory, która bagatelizowała sprawę i z drwiącym uśmiechem twierdziła, że przecież nic się nie stało. Ponadto zaprzeczała oczywistym faktom i mówiła, iż ludzie byli wypraszani w czasie przerwy, co było oczywistym kłamstwem. To, że byliśmy wyrzucani podczas występu dzieci, może potwierdzić kilkadziesiąt osób, a także nagranie video, które było prowadzone. Bardzo proszę Szanowną Redakcję o zajęcie się sprawą. Uważam (a także kilkudziesięciu innych rodziców) że takie zachowanie organizatorów wobec mieszkańców którzy przychodzą obejrzeć występ swoich pociech jest skandaliczne i niedopuszczalne. Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje.

Inaczej zajście widzi Monika Sikora Monkiewicz, dyrektor COK "Dom Narodowy" i na pytanie naszej Redakcji opisuje zajście:
- Rzeczywiście, miała miejsce niepotrzebna sytuacja. Rozdanie nagród sportowych miało trwać 30 min. Przedłużyło się to do ponad godziny. Nie mogliśmy czekać z przygotowaniem terenu do wymogów imprezy masowej, ponieważ gwiazda wieczoru była już w drodze. Szef ochrony twierdzi, że nie miało miejsca przedstawiane zajście, nikt z ochrony nikogo nie szarpał i nie wyrzucał, to absurdalne. Rodzice, którzy zrobili najwięcej zamieszania, spokojnie oglądali występy, możemy to wskazać na zdjęciach. Ochrona faktycznie zbierała ławki podczas występów dzieci, ale nikt nie został wyrzucony. Kilkoro rodziców zachowywało się w sposób agresywny w stosunku do prowadzącego imprezę, pracownika COKu Adama Cieślara, wykrzykując obraźliwe wyzwiska w jego kierunku. W stosunku do mnie również zachowywano się agresywnie, zostałam szarpnięta i zwyzywana przez rodziców, którzy ewidentnie byli w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. A ponieważ mamy zarejestrowany ten fakt, zastanawiamy się nad wytoczeniem sprawy z powództwa cywilnego, mamy już dane osób, które publicznie obrażały pracowników naszej instytucji. Cała zaistniała sytuacja ostrzega nas na przyszłość przed podobnym doborem elementów programu. Nadmienię, iż osobiście przepraszałam rodziców, za zaistniałe niedogodności, następnie ochrona przejęła negocjacje z agresywnymi osobami. Na szczęście to jedyny nieprzyjemny incydent na tegorocznym Święcie Trzech Braci.

Okazuje się, że nie był to jednak jedyny incydent. Podczas koncertu TEDE na scenę poleciały jajka. Z tego, co udało się nam ustalić, osoba, która je rzucała nie została namierzona przez organizatora. Kolejna sprawa – wiele osób nie mogło zagłosować podczas Bitwy na Nogi na swoją grupę, ponieważ… zabrakło kartek do głosowania. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie, kartek wydrukowano 500 i wydający je mieli wydawać po jednej sztuce na osobę. Wprawdzie ciężko byłoby kontrolować przy takiej ilości osób odbierających kartki, czy ktoś nie odebrał kartonika drugi raz, niemniej jednak dobrze byłoby zastanowić się na przyszłość, jak usprawnić system głosowania.

Wielu obecnych na płycie rynku narzekało również na to, że gwiazdy szybko uciekały i nie było można zdobyć autografu. Warto przemyśleć i ten temat – wszak często takie koncerty są jedyną okazją, by zobaczyć idoli z bliska i zdobyć podpis na płycie czy koszulce. Może wystarczyłoby nieco inaczej sformułować umowę z menagerami gwiazd, by poświęciły kwadrans na kontakt z fanami przed lub po koncercie?

Stare przysłowie powiada, że prawda leży zawsze pośrodku. Organizacja kilkudniowej imprezy, z wieloma gwiazdami, różnorodnym programem i wieloma atrakcjami jest bardzo trudna i wymaga doświadczenia oraz dobrej organizacji. Choć nie wszystko udało się tak, jak życzyliby sobie Organizatorzy i uczestnicy, imprezę większość zalicza do udanych. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej - więcej gwiazd i mniej niesnasek.

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.plnatasza.gorzolka@ox.pl  ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259 (pon-pt, 8-16).

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

 

vdka/MSZ

źródło: OX.PL
dodał: NG 14-06-2017 19:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (28)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

dawidcieszynski
14-06-2017 19:56
dawidcieszynski
A jednak za Pana BOGUSIA HARĘŻY - takie podchody nie odchodziły. Czy to brak profesjonalizmu czy zwykła amatorszczyzna :-(
Przepierón
14-06-2017 19:59
Przepierón
Przykład chamstwa idzie z góry, może dostali list od od córki leśniczego, żeby tak zrobić.
obserwator72
14-06-2017 20:33
obserwator72
Pani dyrektor COK-u trzeba będzie podziękować za współpracę,widać że nie panuje nad sytuacją !
stankens
14-06-2017 20:42
stankens
W pierwszy dzień też nie było OK. Małe dzieci musiały stać poza barierkami pomimo wolnych ławek jak to ochrona powiedziała mi osobiście "pan Burmistrz zabronił wpuszczać bo nie jesteśmy delegacją i nie mamy strojów" to ja się pytam czy to jest święto tylko dla władzy która i tak w połowie skeczu kabaretu wyszła i poszła na bankiet. Jak tak dalej będą robić to nikt nie będzie przychodził ale może o to właśnie chodzi ?!?!
stankens
14-06-2017 20:46
stankens
A zapomniałem jeszcze: na jakiej podstawie prawnej ochrona grzebała w torebkach i po co. Chyba szukali bomby :)
Mathia74
14-06-2017 21:22
Mathia74
Termobarycznej :))
mamona87
14-06-2017 21:41
mamona87
Całe to towarzystwo wzajemnej adoracji powinni na taczkach wywieźć. Ratusz - COK to układy ponad wszystko. Mają swoich ludzi od pisania głupot i siania propagandy. Tegoroczne ŚTB było niewypałem pod względem organizacyjnym a p. dyrektor COKU, którą wspierają inni z towarzystwa układów ma dowody w postaci nagrań video :) Byłem na koncertach i widziałem, że ochrona pod sceną odwaliła kaszanę. Rodzice dzieci mają rację niestety.
bartoo
14-06-2017 21:59
bartoo
To prawda że ochrona zachowywała się bardzo arogancko. Zmuszali publiczność do wyjścia w trakcie występu. Organizacja poziom ZERO.
altacet
14-06-2017 21:59
altacet
Gdyby byla to impreza koscielna to wszystko byloby ok. Dom Narodowy jest tylko dla waskiej grupy,a nie dla mieszkańców Cieszyna.Wyrzucono Koło Radiestetów,Uniwersytet Trzeciego Wieku itd.A nowa szefowa nie nadaje się do prowadzenia takiej instytucji.
Migacz
14-06-2017 22:07
Migacz
Ta sama Pani Dyrektor, która w wywiadzie przed ŚTB chwaliła się swoją intuicją, że z dwóch opcji - Krawczyk czy Wodecki - wybrała Krawczyka. ...kolejna gołębica...
bronek91
15-06-2017 04:50
bronek91
W tym artykule jest jednak pozytywna kwestia. Treść faktycznie nie nastraja optymistycznie, ale przynajmniej forma przedstawienia, jak chodzi o ox, jest nowatorska. Po raz pierwszy widzę przytoczenie słów jednej i drugiej strony. Tak dalej i więcej takich artykułów proszę, szczególnie w przypadkach relacji zajść z policją. Audiatur et altera pars samo ciśnie się na usta;)

Co do sytuacji, z pewnością mogło być nerwowo, jednak uważam, iż rodzice słusznie mogli być oburzeni. Niedopracowana organizacja i tyle. Powinno się przewidzieć taką sytuację. Myślę, iż rodzicom należą się przeprosiny, jest to moje subiektywne zdanie, nie jestem sędzią. Zresztą podobna sytuacja była przewidywana w wątku zapowiadającym tę imprezę. Coś faktycznie kuleje a obrażone osoby z pewnością nie będą stanowić reklamy i to na wiele lat.

Ale u nas taka mentalność, obywatel zawsze musi być spychany na plan dalszy.... W imię czego? W obronie czego? Władza alienuje się od obywateli i organizuje gdzieś poza prywatny bankiet.... Pytanie czy w ogóle na to zasługuje. Kim Ci ludzie byli jeszcze 10 lat temu? Prostymi zjadaczami chleba w większości. I to się nazywa puszczaniem chamstwa na salony!
JaSza11
15-06-2017 09:07
JaSza11
No cóż mamy dobrą zmianę, czuć pisem na kilometr!
Przepierón
15-06-2017 09:40
Przepierón
@bronek91, ostatnim zdaniem trafiłeś w 10.
@JaSza11, dokładnie tak.
bronsky1964
15-06-2017 09:51
bronsky1964
To na ŚTB były jakieś ''gwiazdy''? Na niebie z pewnością.A co do opisywanych wydarzeń,to zdaje się był jeden z przejawów ''dobrej zmiany'' i tyle,każda ze stron ma swoje nagrania,swoje argumenty-to mi przypomina Smoleńsk.
szafran
15-06-2017 10:08
szafran
ona niewinna bo nieodpowiednia osoba na stanowisku( gwiazda ugotowanych) a rodzice dzieci winni ze chcieli oglądać powinna być dyscyplinarka i przywrócony dyrektor z prawdziwego zdarzenia który całkowicie się poświęcał pracy a nie ta co nawet stroju cieszyńskiego nie założy i wyglądało to....... sami widzieliście .
Rodzicom proponuje zebrać podpisy o odwołanie i spotkanie z burmistrzem w takim przypadku niech z nią zrobi porządek , bo inaczej będzie to pod dywan zamiecione
wodz dziewieciu niedzwiedzi
15-06-2017 10:20
wodz dziewieciu niedzwiedzi
ja napisze tak ludzie z miasta mowia ze ludzie z okolicy to wiesniaki wiesnictwo itd ale jak ja widzialem tych ludzi to prosze mi uwieżyc zwierzatka które robią hrum hrum mają wiecej kultury i obycia ! tak jak by nigdy ludzie w cieszynie grila nie jedli normalnie ale oni ŻARLI jak by od miesiaca nic ne jedli!
altacet
15-06-2017 10:48
altacet
W Cieszynie tak jak w całym kraju-rzadzi PIS.Nie ważne kwalifikacje,a ważna przynależność partyjna.Wystarczy być zwolennikiem PIS-u i stanowisko zalatwione.Dyrektorka COK bezapelacyjnie do odwołania.
acid
15-06-2017 11:02
acid
Święto i po święcie, tragedia strata czasu i pieniędzy
caczorekwakwa
15-06-2017 11:43
caczorekwakwa
Najlepiej zlikwidować to niby święto piwa i kiełbasy,bo to i tak od paru ładnych lat wielkie g.... .
elkat
15-06-2017 11:56
elkat
Pani dyrektor COK-u faktycznie nie zawsze działa profesjonalnie - wiem z własnego doświadczenia. Za mało szacunku do ludzi. Ale cóż, nie ma ideałów.

Z jakiej okazji odbył się bankiet w COK-u??????
Dla kogo?? Bo było tam mnóstwo ludzi.
Kto to sponsorował?????

rainman
15-06-2017 12:28
rainman
Jedyna rzecz do zaakceptowania podczas tego "święta" to spotkanie burmistrzów na moście i korowód. Reszta - to znaczy, piwo, kiełbasy, przybysze "z daleka" - dziękuję bardzo. Myślę, że prawdziwi cieszyniacy na ten moment opuszczają miasto - jeśli tylko mogą. Trochę żałosne, że ludziom tak mało do szczęścia potrzeba.
pszeniczny
15-06-2017 15:07
pszeniczny
Trzeba było wpuszczać na rynek tylko ludzi w krawatach.Klient w krawacie jest mniej awanturujący się.Pozostaje jednak pytanie kto jest dla kogo.Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa.
Cieszyniok0001
15-06-2017 16:19
Cieszyniok0001
Niestety obserwuję w naszym mieście, że z roku na rok Święto Trzech Braci jest coraz bardziej denne. Dawniej na ŚTB bawili się mieszkańcy naszego grodu, Gwiazdy grały, a występy były dla mieszkańców, którzy przyszli na rynek. Teraz na moście pod zamkiem bawią się i piją szampana ważniacy z magistratu do ludzi nic nie mówią, bo po co? (Durny lud to kupi). na rynku rezerwują sobie miejsca pod sceną (dawniej nie do pomyślenia). Sztucznych ogni nie robią, bo za drogo no i pieski się boją. Ja też mam zwierzaka, ale nie zauważyłem u niego nerwowości z tego powodu. No i jeszcze miejsca przy jadłodajniach dwa razy za mało. O innych niedogodnościach lub brakach nie wspomnę żeby się nie czepiać. Miasto stało się staruszkiem o lasce któremu się już nic nie chce. Smutne to, ale może w przyszłości z okazji wyborów do władz miasta warto prześwietlić kandydatów również pod tym względem. Pozdrawiam wszystkich, którym się jeszcze chce.
jojestelagalicyjok
15-06-2017 16:27
jojestelagalicyjok
No więc tak:
1/odzienia tutejszego nie zakłada,bo Ona ni ma stela, nawet nie powinna-bardzo dobrze, że Ptoki nie równają się z krzokami, bo to by była sumeryja z kumedyjóm.
2/Pani derektór, je prowda, że te "karki albo jak ich nazywajóm "siłki" brały nóm spod zadku ławi i nie pytali, to ni ma piekne ale, że Wy na to dali pozwolyni- to je sumeryja.
3/Po nowymu Ochrona a po downymu wahtyrze bardzo chętnie zaglądali do pańskich torebek a co gorsza chcieli wkłodać do nich łapy, jo chlastnył po pazurach tego karka i było po zupie. Ustawa lebo prawo po naszymu pisze, że óni mogóm jyno sie podziwać do babski taszki a łapy przy sobie. i basta.
4/co do tych paniczek co na wos pyskowały...to je prowda óne od samygo poczóntku robiły fermynt na placu. Prziszły i sie wołały bez te swoi telefóny, machały rynkami jedna za drugóm, potym łaziły po ławkach zamias jak człowiek ominónć ławke i posadzić dupe na zicu. jak wystympowały te jeich dziecka to wrzeszczały i wcale nie były zainteresowane dieckami jyno sie óne lansowały przed dziwokami. Wyglóndały jakby były ...ae nie napiszym, skokały aż sie ławki pod jeich chudymi zadkami popsuły i wtedy usiedli na rzici jak sie patrzi.
Pani Derechtór...ale cziżby aże do sóndu trza było ...eh nie pasuje na swojich ludzi, (pardon że pisza na swoich-bo Wyście przeca nie sóm ze stela).
5/ Pani Derechtór powiym tak, majóm recht ci cogodali, że to co przedstowiali tego roku było tak płóne, słabe jak wczorajsze piwo. Pón Krzisztof przijechoł sanitarkóm, moja Starka mo lepszy gryf a mo 90 roków a jak śpiwywo i po dozynkach zarozki do sanitarki ji nie wkłodajóm, podpisuje te jak godajóm autografy. Śpiywoł Krzisiu...no tak sobie, nie musi Pani łocyniać, sami dobrze wiycie coście spaprali tego roku.
ocelari
15-06-2017 23:32
ocelari
Tak Was to boli . Przepierón musi boleć!!!!
longforgan
16-06-2017 12:11
longforgan
Zgadzam się z 'wodz dziewieciu niedzwiedzi'. Tylko przeszłam przez rynek z dziećmi w stronę zamku i miałam podobne wrażenia, że całe wieśniactwo tego miasta wyszło z domów. Masakra, brak taktu, obycia i kultury. A macie się cieszyniacy za nie wiadomo co! Pochodzę za stolicy Wielkopolski i to co się wyrabia w tym mieście przyprawia o zawrót głowy. Kumoterstwo, nepotyzm i brak profesjonalizmu ze strony władz.
torcin
16-06-2017 13:00
torcin
Można to samo powiedzieć o Poznaniakach gdy wyjdą na stary rynek w św. Marcina, rogale piwsko i burdele. Jakby im cały rok było mało,taki tam pyrowski naród.
Cieszynianka***
16-06-2017 13:06
Cieszynianka***
Widać chaos w organizacji, nieprofesjonalne i niepoważne podejście do ludzi. Przykra zmiana w dyrekcji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Paulina Hławiczka

23-08-2017 19:00

Gość Ox.pl - Paulina Hławiczka. Kobieta-ksiądz w Kościele, uchodźcy, emigracja i Brexit - to główne wątki rozmowy.

wyświetleń: 1937komentarzy: 1

Co nowego od jesieni na Scenie Polskiej?

23-08-2017 17:00

Pomału kończą się wakacje i czas przygotować się na sezon artystyczny 2017/2018 w Teatrze Cieszyńskim. Jakich premier możemy spodziewać się na Scenie Polskiej? Tradycyjnie będzie to sześć nowych przedstawień, wśród których znajdzie się dramaturgia współczesna, klasyka i propozycje rozrywkowe. Na afiszu znajdziemy też cieszące się popularnością spektakle z poprzednich sezonów.

wyświetleń: 350komentarzy: 0

Świetlica w Koralowej Arenie

23-08-2017 15:10

300 tysięcy złotych kosztować będzie nabudowa budynku zaplecza sportowego stadionu „Koralowa Arena”. Na powstałych w ten sposób 200 metrach pojawi się Świetlica Środowiskowa oraz sale masażu, magazyny i umywalnie.

wyświetleń: 333komentarzy: 0

Skontroluj swoje znamiona - akcja bezpłatnych badań dermatologicznych w Brennej

23-08-2017 13:40

Już 31 sierpnia mieszkańcy Brennej będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania wszystkich znamion na swojej skórze. Celem akcji zainicjowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

wyświetleń: 1594komentarzy: 0

Wyremontowali Na Węgrach

23-08-2017 12:20

Kolejny odcinek ulicy Na Węgrach w Międzyrzeczu Dolnym w Gminie Jasienica został wyremontowany.

wyświetleń: 498komentarzy: 0

Rajd Barum: Szejowie przed najważniejszą rundą Mistrzostw Czech

23-08-2017 11:00

Po starcie w Rajdzie Rzeszowskim Jarek i Marcin Szeja po raz drugi stają do rywalizacji z najlepszymi załogami Mistrzostw Europy. Po zeszłorocznym zwycięstwie w Grupie N, w tym roku bracia z Ustronia zmierzą się z odcinkami Rajdu Barum w aucie klasy R5. Na dwie rundy przed końcem sezonu załoga GK Forge Metkom Rally Team walczy o trzeci stopień podium w mistrzostwach Czech.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Święto rękodzieła przed nami po raz piąty

23-08-2017 09:15

Już w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) odbędzie się w Cieszynie kolejny już Cieszyński Jarmark Piastowski. Będzie to piąta odsłona tej imprezy, a do nadolziańskiego grodu ponownie zjadą rękodzielnicy i pracownie rękodzieła z różnych części Polski.

wyświetleń: 1201komentarzy: 1

Zamkną most na Al. Łyska!

23-08-2017 07:30

28 sierpnia br. (poniedziałek) most na Al. Łyska w Cieszynie zostanie wyłączony z ruchu.

wyświetleń: 3196komentarzy: 3

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 686komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.