Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 26018komentarzy: 21

Zgwałcił, pobił i okradł!

12-06-2017 08:50

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie przez rodzinę pokrzywdzonej. Do zdarzenia doszło w nocy 7 czerwca w Istebnej. Tej nocy mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu.
 Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie

 - Po 23.00 wysiadała na przystanku na DW 941 w jednym z przysiółków w Istebnej. Aby dotrzeć do domu musiała przejść drogą wiodącą przez las. Tam właśnie w ciemnościach ukrył się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety. Ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie pokrzywdzona dotarła do domu. Ranna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis bandyty. Zarządzili też poszukiwania napastnika, do których włączyła się aktywnie rodzina pokrzywdzonej.  - Po kilku godzinach został zatrzymany przez mundurowych. Przed 5.00 nad ranem wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty – mówi Domagała.

34-letni mieszkaniec Ustronia wcześniej nie był karany. Teraz usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-06-2017 08:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

gellwetka
12-06-2017 09:37
gellwetka
Ogromne wyrazy współczucia dla tej kobiety :(
czytelniczka
12-06-2017 09:51
czytelniczka
A to padalec :-( współczuję tej pani :-(
Charles
12-06-2017 10:33
Charles
W czasie oczekiwania na wymierzenie kary delikwenta można zgwałcić, pobić i okraść, a później przetransportować go do Wrocławia i zrobić powtórkę z rozrywki. Proste.
Przepierón
12-06-2017 14:10
Przepierón
Dwie cegły i chlas po jajach, jyny dać hrómski pozór co by se palca nie przitrzasnóć bo powstanie ból.
OWCZARZY1
12-06-2017 15:17
OWCZARZY1
DO PIECA DZIADA NIE MOŻNA PALIĆ ZŁEJ JAKOŚCI OPAŁEM TO MOŻE Z NIEGO KILKA STOPNI SIĘ WYCIŚNIE TYLKO NATO SIĘ NADAJE SZKODA GO ZAMYKAĆ I KARMIĆ ZA DARMO DZIADA -DO PIECA !!!
koszor
12-06-2017 17:04
koszor
Siekierami porąbać na cieszyńskim rynku, ku przestrodze dla podobnych zboczeńców.
bronek91
12-06-2017 19:28
bronek91
Wyrazy współczucia i współuczestnictwo w bólu kobiety i rodziny. Man nadzieję, że w chwili składania doniesienia Pani była dobrze traktowana ze strony organów ścigania. Otrzymała niezbędną pomoc, do dyspozycji miała osobę tej samej płci, ze strony funkcjonariuszy spotkała się ze zrozumieniem, a nie z drwiną oraz i ten czyn nie spotka się ze stygmatyzacją ze strony lokalnej społeczności. Apel dla Panów, postarajcie się, na ile to możliwe, aby wasze kobiety nie przemieszczały się same po nocach ani w miejscach niebezpiecznych. To ważne!!! Jakoś mało komentujących pochyliło się nad losem ofiary... Przecież tę Panią czeka proces gdzie jako ofiara będzie narażona na wtórną wiktymizację.... Wyrazy bólu łączę z życzeniem jak najszybszego powrotu do równowagi psychicznej i zachowania zimnej krwi na sali rozpraw. Organom ścigania należy podziękować za schwytanie zboczeńca a sprawcy życzę sprawiedliwej i adekwatnej do popełnienia czynu kary, oraz osądzenie przez sędziego-kobietę...
dyszol
12-06-2017 20:34
dyszol
W kwesti kary warto rozważyć rozpisanie przetargu na zbiorowy gwałt na tym brzydkim chudym chujku. Za karę za darmo wydupczyłbym go choćby kijem od kilofa. Do tego publikacja wizerunku.
bronek91
12-06-2017 22:02
bronek91
co do publikacji wizerunku- zgadzam się, powinna być wprowadzona, co do przemocy, ta psychiczna np. monotonna głośna muzyka, brak snu, ciągłe zmienianie miejsca pobytu, dają lepsze efekty i brudzić się nie trzeja...
Łustroniok
12-06-2017 23:48
Łustroniok
Gość kręcił się po Ustroniu w Niedzielę, zaczepiał ludzi, był wulgarny, gadał do siebie, zdecydowanie zachowywał się jak chory psychicznie, do tego był podpity. Raczej na pewno nie jest z Ustronia bo nikt go nie kojarzył, mógł pojawić się niedawno, może uciekł z jakiegoś psychiatryka?
yamah
13-06-2017 10:25
yamah
Czyn tego 34-latka faktycznie haniebny, godny potępienia i zasługujący na surową karę, a ofiara tego przestępcy ze wszech stron powinna otrzymać pomoc i wsparcie.

Zastanawia mnie jednak coś innego: dlaczego moderator tego portalu toleruje zwykłe prostackie chamstwo, wulgaryzmy i podjudzanie do przemocy, czyli generalnie dlaczego przyzwala na propagowanie nienawiści do drugiego człowieka? Przecież to wszystko aż kipi z większości powyższych komentarzy.
Czy na to pozwala regulamin? (bo o zwykłej ludzkiej kulturze to już nawet niema co mówić).
bronek91
13-06-2017 10:53
bronek91
@yamah
Druhu, wiedziałem rzucisz swą słuszną opinię;) Niechaj tradycja trwa;) Jako nieznany nikt, pozwolę dorzucić, w celu zrozumienia i odbycia dyskusji w temacie...
Zakładasz że ofiara powinna otrzymać pomoc itd. Zatem nie została jej udzielona do tej pory, skoro tak zakładasz? Wątpisz w bezbłędne działanie organów ścigania? A co ze społeczną stygmatyzacją, nie tyle ofiary, co rodziny? Co z wtórną wiktymizacją? Jestem ciekaw ile kobiet zostało w tak obrzydliwy sposób potraktowane w ostatnim czasie i nie zgłosiły tego, obawiały się stygmatyzacji i wtórnej wiktymizacji, dlatego już w tej chwili Pani gratuluję postawy.

Co do treści innych komentarzy, zgadzam się z tobą, w formie są dosadne, ale z drugiej strony w sposób najprostszy wyrażają społeczne oczekiwania. Po co coś ubierać w słowa, to zajmuje miejsce, jak coś można wyrazić prosto, bez ceregieli, i z właściwym, towarzyszącym danej osobie ładunkiem emocjonalnym. Moim zdaniem nie świadczy to o poziomie piszącego, brak tam wulgaryzmów. N
bronek91
13-06-2017 11:00
bronek91
C.D.
Regulamin nie służy cenzurze, ale tworzeniu ram działania. Czy jest to propagowanie nienawiści? Raczej społeczne potępienie. Żaden Muzułmanin nie powie, iż Allah w Koranie propaguje nienawiść, ponieważ znajdują się tam odwołania do zabijania niewiernych (Kafirów) Nacisk nie jest położony na osobę, ale jego czyn, który w społecznym odbiorze jest karygodny. Sprawca, zmuszony jest liczyć się z konsekwencjami swoich zachowań. Kara, choć czasem brak tak w K.K. jej ucywilizowanie polega na tym, iż jest orzekana przez sąd, nie w wyniku samosądu. A na jakiej podstawie budujesz swoje normy kulturowe, skoro to określenie przytaczasz?
as355
13-06-2017 11:18
as355
Trójwieś to sami znajomi. i rodzina więc na długo to zdarzenie pozostanie w pamięci lokalnej społeczności . Chociaż nie podano nazwiska ale i tak opis zdarzenia ,kiedy ,jak ,o której ,itd w takiej społeczności mówi wszystko . Więc tym bardziej przychylam się do głosów o podanie nazwiska imienia i wszelkich danych tego (tak troskliwie chronionego przez (prawo) zboka )
yamah
13-06-2017 11:18
yamah
Do bronek91
Akurat tutaj nie spodziewałem się nagabywania z twojej strony, do twojego komentarza nic nie mam. A co do dyskusji, to już ci kiedyś mówiłem, poszukaj sobie kogoś innego, ja już się na tobie poznałem i mam dosyć tych twoich chałpniczych filozofii.
bronek91
13-06-2017 11:59
bronek91
@yamah
"chałupniczej filozofii", jest tworzona ze złotych myśli wszelkich kolegów z komisariatu. Ty również masz swój wkład w terminie "nieznany nikt", za co serdecznie dziękuję. Jak masz jakieś inne złote myśli, to dawaj, dokoptuje się;)

Dziękuję za pozbawioną mowy nienawiści odpowiedź z Twojej strony. Propozycja jest adresowana nie tylko względem Ciebie, ale i innych;)

@as355
Dokładnie. A co mają powiedzieć dzieci, ewentualne dzieci ofiary. Jestem ciekaw czy sąd będzie brał te okoliczność w sprawie pod uwagę. Szkoła nie zna litości.... A gdy ofiara milczy, zwyrol dokonuje kolejnych czynów. Jestem za opublikowaniem całego wizerunku, być może są jeszcze jakieś inne ofiary, które milczą.
jo.papuga
13-06-2017 22:10
jo.papuga
A jo ciongle nie wiym wiela roków miała to poszkodowano kobieta. Jak żech sie wczora pytoł to moi wpisy były furt usuwane, chocioż nic takigo w nich nie było.
Dzisio tu widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo.
Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała?
Cysorski
14-06-2017 02:26
Cysorski
Jak to zrobil i sie prziznol, to je zalatwiony.
Ale ludzie, moze z tym chlastanim ceglami po swoich palcach i darmowym uzywanim kija od kilofa ( czymu nie sztyla albo swojigo dyszla) dalo by sie troche strzimac?
Zodyn nie wiy co mu sie stalo, co go do tego skusilo, moze i on som nie wiy?
Zol mi tej kobiety bardzo, ale on tez juz chyba nigdy nie zazno spokoju...
Jedno je pewne: 2 zycia som zniszczone... . Pomoze tu cos? Kara, zemsta, placz, modlitwa albo wspolczucie?
To sie juz stalo! Juz sie nie wroci! Szkoda...
bronek91
14-06-2017 14:43
bronek91
@jo.papuga
" widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo." - cytat
widać to twoje w pełni subiektywne zdanie, żodyn inszy go nie podzielo....

"Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała? "- cytat
A co to wnosi do istoty sprawy? Można wywnioskować, że więcej niż 15.
jo.papuga
15-06-2017 14:13
jo.papuga
@bronek91
A widziołeś te moi usuniynte wpisy? Jak ni, to mi tu nie pieprz o subiektywnym zdaniu, a jak żeś ich widzioł to mi mondroku powiydz co było w nich nie tak.
To czy wiek do sprawy cosik wnosi czy ni to je inno para butów, ale jak sie podowo informacje to niech som one kompletne.
krzysztof.mm
15-06-2017 18:18
krzysztof.mm
chrześcijanie stela, jak zwykle przy takich okazjach, dali popis ewangelicznej miłości bliźniego w prakytyce
ps
jeśli wśród autorów komentarzy trafił się jakiś nieochrzczony - co statystycznie jednak mało prawdopodobne - to przepraszam go za nazwanie chrześcijaninem i przemianowuję na skończonego prymitywa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 519komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 531komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2711komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 874komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9434komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1904komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1056komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 910komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.