Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 26628komentarzy: 21

Zgwałcił, pobił i okradł!

12-06-2017 08:50

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie przez rodzinę pokrzywdzonej. Do zdarzenia doszło w nocy 7 czerwca w Istebnej. Tej nocy mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu.
 Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie

 - Po 23.00 wysiadała na przystanku na DW 941 w jednym z przysiółków w Istebnej. Aby dotrzeć do domu musiała przejść drogą wiodącą przez las. Tam właśnie w ciemnościach ukrył się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety. Ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie pokrzywdzona dotarła do domu. Ranna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis bandyty. Zarządzili też poszukiwania napastnika, do których włączyła się aktywnie rodzina pokrzywdzonej.  - Po kilku godzinach został zatrzymany przez mundurowych. Przed 5.00 nad ranem wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty – mówi Domagała.

34-letni mieszkaniec Ustronia wcześniej nie był karany. Teraz usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-06-2017 08:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

gellwetka
12-06-2017 09:37
gellwetka
Ogromne wyrazy współczucia dla tej kobiety :(
czytelniczka
12-06-2017 09:51
czytelniczka
A to padalec :-( współczuję tej pani :-(
[konto zostało usunięte]
12-06-2017 10:33
[konto zostało usunięte]
W czasie oczekiwania na wymierzenie kary delikwenta można zgwałcić, pobić i okraść, a później przetransportować go do Wrocławia i zrobić powtórkę z rozrywki. Proste.
Przepierón
12-06-2017 14:10
Przepierón
Dwie cegły i chlas po jajach, jyny dać hrómski pozór co by se palca nie przitrzasnóć bo powstanie ból.
OWCZARZY1
12-06-2017 15:17
OWCZARZY1
DO PIECA DZIADA NIE MOŻNA PALIĆ ZŁEJ JAKOŚCI OPAŁEM TO MOŻE Z NIEGO KILKA STOPNI SIĘ WYCIŚNIE TYLKO NATO SIĘ NADAJE SZKODA GO ZAMYKAĆ I KARMIĆ ZA DARMO DZIADA -DO PIECA !!!
koszor
12-06-2017 17:04
koszor
Siekierami porąbać na cieszyńskim rynku, ku przestrodze dla podobnych zboczeńców.
bronek91
12-06-2017 19:28
bronek91
Wyrazy współczucia i współuczestnictwo w bólu kobiety i rodziny. Man nadzieję, że w chwili składania doniesienia Pani była dobrze traktowana ze strony organów ścigania. Otrzymała niezbędną pomoc, do dyspozycji miała osobę tej samej płci, ze strony funkcjonariuszy spotkała się ze zrozumieniem, a nie z drwiną oraz i ten czyn nie spotka się ze stygmatyzacją ze strony lokalnej społeczności. Apel dla Panów, postarajcie się, na ile to możliwe, aby wasze kobiety nie przemieszczały się same po nocach ani w miejscach niebezpiecznych. To ważne!!! Jakoś mało komentujących pochyliło się nad losem ofiary... Przecież tę Panią czeka proces gdzie jako ofiara będzie narażona na wtórną wiktymizację.... Wyrazy bólu łączę z życzeniem jak najszybszego powrotu do równowagi psychicznej i zachowania zimnej krwi na sali rozpraw. Organom ścigania należy podziękować za schwytanie zboczeńca a sprawcy życzę sprawiedliwej i adekwatnej do popełnienia czynu kary, oraz osądzenie przez sędziego-kobietę...
dyszol
12-06-2017 20:34
dyszol
W kwesti kary warto rozważyć rozpisanie przetargu na zbiorowy gwałt na tym brzydkim chudym chujku. Za karę za darmo wydupczyłbym go choćby kijem od kilofa. Do tego publikacja wizerunku.
bronek91
12-06-2017 22:02
bronek91
co do publikacji wizerunku- zgadzam się, powinna być wprowadzona, co do przemocy, ta psychiczna np. monotonna głośna muzyka, brak snu, ciągłe zmienianie miejsca pobytu, dają lepsze efekty i brudzić się nie trzeja...
Łustroniok
12-06-2017 23:48
Łustroniok
Gość kręcił się po Ustroniu w Niedzielę, zaczepiał ludzi, był wulgarny, gadał do siebie, zdecydowanie zachowywał się jak chory psychicznie, do tego był podpity. Raczej na pewno nie jest z Ustronia bo nikt go nie kojarzył, mógł pojawić się niedawno, może uciekł z jakiegoś psychiatryka?
yamah
13-06-2017 10:25
yamah
Czyn tego 34-latka faktycznie haniebny, godny potępienia i zasługujący na surową karę, a ofiara tego przestępcy ze wszech stron powinna otrzymać pomoc i wsparcie.

Zastanawia mnie jednak coś innego: dlaczego moderator tego portalu toleruje zwykłe prostackie chamstwo, wulgaryzmy i podjudzanie do przemocy, czyli generalnie dlaczego przyzwala na propagowanie nienawiści do drugiego człowieka? Przecież to wszystko aż kipi z większości powyższych komentarzy.
Czy na to pozwala regulamin? (bo o zwykłej ludzkiej kulturze to już nawet niema co mówić).
bronek91
13-06-2017 10:53
bronek91
@yamah
Druhu, wiedziałem rzucisz swą słuszną opinię;) Niechaj tradycja trwa;) Jako nieznany nikt, pozwolę dorzucić, w celu zrozumienia i odbycia dyskusji w temacie...
Zakładasz że ofiara powinna otrzymać pomoc itd. Zatem nie została jej udzielona do tej pory, skoro tak zakładasz? Wątpisz w bezbłędne działanie organów ścigania? A co ze społeczną stygmatyzacją, nie tyle ofiary, co rodziny? Co z wtórną wiktymizacją? Jestem ciekaw ile kobiet zostało w tak obrzydliwy sposób potraktowane w ostatnim czasie i nie zgłosiły tego, obawiały się stygmatyzacji i wtórnej wiktymizacji, dlatego już w tej chwili Pani gratuluję postawy.

Co do treści innych komentarzy, zgadzam się z tobą, w formie są dosadne, ale z drugiej strony w sposób najprostszy wyrażają społeczne oczekiwania. Po co coś ubierać w słowa, to zajmuje miejsce, jak coś można wyrazić prosto, bez ceregieli, i z właściwym, towarzyszącym danej osobie ładunkiem emocjonalnym. Moim zdaniem nie świadczy to o poziomie piszącego, brak tam wulgaryzmów. N
bronek91
13-06-2017 11:00
bronek91
C.D.
Regulamin nie służy cenzurze, ale tworzeniu ram działania. Czy jest to propagowanie nienawiści? Raczej społeczne potępienie. Żaden Muzułmanin nie powie, iż Allah w Koranie propaguje nienawiść, ponieważ znajdują się tam odwołania do zabijania niewiernych (Kafirów) Nacisk nie jest położony na osobę, ale jego czyn, który w społecznym odbiorze jest karygodny. Sprawca, zmuszony jest liczyć się z konsekwencjami swoich zachowań. Kara, choć czasem brak tak w K.K. jej ucywilizowanie polega na tym, iż jest orzekana przez sąd, nie w wyniku samosądu. A na jakiej podstawie budujesz swoje normy kulturowe, skoro to określenie przytaczasz?
as355
13-06-2017 11:18
as355
Trójwieś to sami znajomi. i rodzina więc na długo to zdarzenie pozostanie w pamięci lokalnej społeczności . Chociaż nie podano nazwiska ale i tak opis zdarzenia ,kiedy ,jak ,o której ,itd w takiej społeczności mówi wszystko . Więc tym bardziej przychylam się do głosów o podanie nazwiska imienia i wszelkich danych tego (tak troskliwie chronionego przez (prawo) zboka )
yamah
13-06-2017 11:18
yamah
Do bronek91
Akurat tutaj nie spodziewałem się nagabywania z twojej strony, do twojego komentarza nic nie mam. A co do dyskusji, to już ci kiedyś mówiłem, poszukaj sobie kogoś innego, ja już się na tobie poznałem i mam dosyć tych twoich chałpniczych filozofii.
bronek91
13-06-2017 11:59
bronek91
@yamah
"chałupniczej filozofii", jest tworzona ze złotych myśli wszelkich kolegów z komisariatu. Ty również masz swój wkład w terminie "nieznany nikt", za co serdecznie dziękuję. Jak masz jakieś inne złote myśli, to dawaj, dokoptuje się;)

Dziękuję za pozbawioną mowy nienawiści odpowiedź z Twojej strony. Propozycja jest adresowana nie tylko względem Ciebie, ale i innych;)

@as355
Dokładnie. A co mają powiedzieć dzieci, ewentualne dzieci ofiary. Jestem ciekaw czy sąd będzie brał te okoliczność w sprawie pod uwagę. Szkoła nie zna litości.... A gdy ofiara milczy, zwyrol dokonuje kolejnych czynów. Jestem za opublikowaniem całego wizerunku, być może są jeszcze jakieś inne ofiary, które milczą.
jo.papuga
13-06-2017 22:10
jo.papuga
A jo ciongle nie wiym wiela roków miała to poszkodowano kobieta. Jak żech sie wczora pytoł to moi wpisy były furt usuwane, chocioż nic takigo w nich nie było.
Dzisio tu widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo.
Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała?
Cysorski
14-06-2017 02:26
Cysorski
Jak to zrobil i sie prziznol, to je zalatwiony.
Ale ludzie, moze z tym chlastanim ceglami po swoich palcach i darmowym uzywanim kija od kilofa ( czymu nie sztyla albo swojigo dyszla) dalo by sie troche strzimac?
Zodyn nie wiy co mu sie stalo, co go do tego skusilo, moze i on som nie wiy?
Zol mi tej kobiety bardzo, ale on tez juz chyba nigdy nie zazno spokoju...
Jedno je pewne: 2 zycia som zniszczone... . Pomoze tu cos? Kara, zemsta, placz, modlitwa albo wspolczucie?
To sie juz stalo! Juz sie nie wroci! Szkoda...
bronek91
14-06-2017 14:43
bronek91
@jo.papuga
" widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo." - cytat
widać to twoje w pełni subiektywne zdanie, żodyn inszy go nie podzielo....

"Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała? "- cytat
A co to wnosi do istoty sprawy? Można wywnioskować, że więcej niż 15.
jo.papuga
15-06-2017 14:13
jo.papuga
@bronek91
A widziołeś te moi usuniynte wpisy? Jak ni, to mi tu nie pieprz o subiektywnym zdaniu, a jak żeś ich widzioł to mi mondroku powiydz co było w nich nie tak.
To czy wiek do sprawy cosik wnosi czy ni to je inno para butów, ale jak sie podowo informacje to niech som one kompletne.
krzysztof.mm
15-06-2017 18:18
krzysztof.mm
chrześcijanie stela, jak zwykle przy takich okazjach, dali popis ewangelicznej miłości bliźniego w prakytyce
ps
jeśli wśród autorów komentarzy trafił się jakiś nieochrzczony - co statystycznie jednak mało prawdopodobne - to przepraszam go za nazwanie chrześcijaninem i przemianowuję na skończonego prymitywa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 109komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 162komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.

wyświetleń: 361komentarzy: 0

Fryderyka bez większych szkód

19-01-2018 08:45

Kilka wyjazdów strażaków do połamanych konarów, to efekt działań orkanu Fryderyka, którego podmuchy odczuwaliśmy przez całą noc.

wyświetleń: 1738komentarzy: 1

Kwalifikacja wojskowa

19-01-2018 07:30

Mimo że obowiązkowa służba wojskowa w naszym kraju już nie obowiązuje, to kwalifikacja wojskowa tak i jest obowiązkowa.  Tegoroczna "Kwalifikacja wojskowa" na terenie kraju rozpocznie się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 kwietnia 2018 r.

wyświetleń: 915komentarzy: 0

O budżecie gminy Goleszów

18-01-2018 19:30

Rozpoczynamy cykl rozmów z samorządowcami powiatu cieszyńskiego. Tematem przewodnim jest budżet gminy na rok 2018. Dzisiaj gościem Portalu Śląska Cieszyńskiego jest wójt Goleszowa – Krzysztof Glajcar.

wyświetleń: 1220komentarzy: 0

Strumień: przybyło mieszkańców

18-01-2018 17:50

Nie tylko Jasienica podsumowała miniony rok, również styczeń przeanalizował ilu mieszkańców przybyło w gminie Strumień, jakie były najpopularniejsze imiona oraz ile zawarto małżeństwa  w ubiegłym roku kalendarzowym.

wyświetleń: 1238komentarzy: 1

Potrącenie pieszych w Jaworzu

18-01-2018 16:45

W czwartek (18.01) około godziny 13:50 doszło do potrącenia pieszych na pasach przez kierowcę samochodu osobowego.

wyświetleń: 2122komentarzy: 0

Z Zoru do Tunezji

18-01-2018 16:30

W środę (17.01) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy SM "Cieszynianka" odbyło się spotkanie z Genowefą i Zbigniewem Koczoniami, którzy przybliżyli kulturę, krajobrazy oraz zwyczaje południowej części Tunezji. Zgromadzonym gościom została zaprezentowana nie tylko opowieść, ale również zdjęcia, które doskonale obrazowały realia Tunezji Północnej.

wyświetleń: 1151komentarzy: 3

Szkolenie strzeleckie w Goleszowie

18-01-2018 16:00

W czwartek  18 stycznia 2018 od godz. 9.00 na strzelnicy HUBERTUS w Goleszowie odbyło się szkolenie strzeleckie z broni długiej AKMS i KBKS uczniów klas mundurowych ZS im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie.