Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 26888komentarzy: 21

Zgwałcił, pobił i okradł!

12-06-2017 08:50

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o zgwałcenie, pobicie i rozbój w Istebnej. Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie przez rodzinę pokrzywdzonej. Do zdarzenia doszło w nocy 7 czerwca w Istebnej. Tej nocy mieszkanka Trójwsi wracała autobusem z pracy do domu.
 Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Fot: KPP w Cieszynie

 - Po 23.00 wysiadała na przystanku na DW 941 w jednym z przysiółków w Istebnej. Aby dotrzeć do domu musiała przejść drogą wiodącą przez las. Tam właśnie w ciemnościach ukrył się napastnik. Mężczyzna wybiegł na drogę i uderzył ją kilkakrotnie w twarz oraz zagroził użyciem noża. Następnie sprawca dopuścił się zgwałcenia kobiety. Ukradł kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem komórkowym. Potem zostawił swoją ofiarę w lesie i uciekł w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie pokrzywdzona dotarła do domu. Ranna kobieta trafiła pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego – relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis bandyty. Zarządzili też poszukiwania napastnika, do których włączyła się aktywnie rodzina pokrzywdzonej.  - Po kilku godzinach został zatrzymany przez mundurowych. Przed 5.00 nad ranem wiślańscy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę w Istebnej, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Ustronia. Mężczyzna przyznał się do zgwałcenia i rozboju oraz wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył skradzione przedmioty – mówi Domagała.

34-letni mieszkaniec Ustronia wcześniej nie był karany. Teraz usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-06-2017 08:50
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

gellwetka
12-06-2017 09:37
gellwetka
Ogromne wyrazy współczucia dla tej kobiety :(
czytelniczka
12-06-2017 09:51
czytelniczka
A to padalec :-( współczuję tej pani :-(
[konto zostało usunięte]
12-06-2017 10:33
[konto zostało usunięte]
W czasie oczekiwania na wymierzenie kary delikwenta można zgwałcić, pobić i okraść, a później przetransportować go do Wrocławia i zrobić powtórkę z rozrywki. Proste.
Przepierón
12-06-2017 14:10
Przepierón
Dwie cegły i chlas po jajach, jyny dać hrómski pozór co by se palca nie przitrzasnóć bo powstanie ból.
OWCZARZY1
12-06-2017 15:17
OWCZARZY1
DO PIECA DZIADA NIE MOŻNA PALIĆ ZŁEJ JAKOŚCI OPAŁEM TO MOŻE Z NIEGO KILKA STOPNI SIĘ WYCIŚNIE TYLKO NATO SIĘ NADAJE SZKODA GO ZAMYKAĆ I KARMIĆ ZA DARMO DZIADA -DO PIECA !!!
koszor
12-06-2017 17:04
koszor
Siekierami porąbać na cieszyńskim rynku, ku przestrodze dla podobnych zboczeńców.
bronek91
12-06-2017 19:28
bronek91
Wyrazy współczucia i współuczestnictwo w bólu kobiety i rodziny. Man nadzieję, że w chwili składania doniesienia Pani była dobrze traktowana ze strony organów ścigania. Otrzymała niezbędną pomoc, do dyspozycji miała osobę tej samej płci, ze strony funkcjonariuszy spotkała się ze zrozumieniem, a nie z drwiną oraz i ten czyn nie spotka się ze stygmatyzacją ze strony lokalnej społeczności. Apel dla Panów, postarajcie się, na ile to możliwe, aby wasze kobiety nie przemieszczały się same po nocach ani w miejscach niebezpiecznych. To ważne!!! Jakoś mało komentujących pochyliło się nad losem ofiary... Przecież tę Panią czeka proces gdzie jako ofiara będzie narażona na wtórną wiktymizację.... Wyrazy bólu łączę z życzeniem jak najszybszego powrotu do równowagi psychicznej i zachowania zimnej krwi na sali rozpraw. Organom ścigania należy podziękować za schwytanie zboczeńca a sprawcy życzę sprawiedliwej i adekwatnej do popełnienia czynu kary, oraz osądzenie przez sędziego-kobietę...
dyszol
12-06-2017 20:34
dyszol
W kwesti kary warto rozważyć rozpisanie przetargu na zbiorowy gwałt na tym brzydkim chudym chujku. Za karę za darmo wydupczyłbym go choćby kijem od kilofa. Do tego publikacja wizerunku.
bronek91
12-06-2017 22:02
bronek91
co do publikacji wizerunku- zgadzam się, powinna być wprowadzona, co do przemocy, ta psychiczna np. monotonna głośna muzyka, brak snu, ciągłe zmienianie miejsca pobytu, dają lepsze efekty i brudzić się nie trzeja...
Łustroniok
12-06-2017 23:48
Łustroniok
Gość kręcił się po Ustroniu w Niedzielę, zaczepiał ludzi, był wulgarny, gadał do siebie, zdecydowanie zachowywał się jak chory psychicznie, do tego był podpity. Raczej na pewno nie jest z Ustronia bo nikt go nie kojarzył, mógł pojawić się niedawno, może uciekł z jakiegoś psychiatryka?
yamah
13-06-2017 10:25
yamah
Czyn tego 34-latka faktycznie haniebny, godny potępienia i zasługujący na surową karę, a ofiara tego przestępcy ze wszech stron powinna otrzymać pomoc i wsparcie.

Zastanawia mnie jednak coś innego: dlaczego moderator tego portalu toleruje zwykłe prostackie chamstwo, wulgaryzmy i podjudzanie do przemocy, czyli generalnie dlaczego przyzwala na propagowanie nienawiści do drugiego człowieka? Przecież to wszystko aż kipi z większości powyższych komentarzy.
Czy na to pozwala regulamin? (bo o zwykłej ludzkiej kulturze to już nawet niema co mówić).
bronek91
13-06-2017 10:53
bronek91
@yamah
Druhu, wiedziałem rzucisz swą słuszną opinię;) Niechaj tradycja trwa;) Jako nieznany nikt, pozwolę dorzucić, w celu zrozumienia i odbycia dyskusji w temacie...
Zakładasz że ofiara powinna otrzymać pomoc itd. Zatem nie została jej udzielona do tej pory, skoro tak zakładasz? Wątpisz w bezbłędne działanie organów ścigania? A co ze społeczną stygmatyzacją, nie tyle ofiary, co rodziny? Co z wtórną wiktymizacją? Jestem ciekaw ile kobiet zostało w tak obrzydliwy sposób potraktowane w ostatnim czasie i nie zgłosiły tego, obawiały się stygmatyzacji i wtórnej wiktymizacji, dlatego już w tej chwili Pani gratuluję postawy.

Co do treści innych komentarzy, zgadzam się z tobą, w formie są dosadne, ale z drugiej strony w sposób najprostszy wyrażają społeczne oczekiwania. Po co coś ubierać w słowa, to zajmuje miejsce, jak coś można wyrazić prosto, bez ceregieli, i z właściwym, towarzyszącym danej osobie ładunkiem emocjonalnym. Moim zdaniem nie świadczy to o poziomie piszącego, brak tam wulgaryzmów. N
bronek91
13-06-2017 11:00
bronek91
C.D.
Regulamin nie służy cenzurze, ale tworzeniu ram działania. Czy jest to propagowanie nienawiści? Raczej społeczne potępienie. Żaden Muzułmanin nie powie, iż Allah w Koranie propaguje nienawiść, ponieważ znajdują się tam odwołania do zabijania niewiernych (Kafirów) Nacisk nie jest położony na osobę, ale jego czyn, który w społecznym odbiorze jest karygodny. Sprawca, zmuszony jest liczyć się z konsekwencjami swoich zachowań. Kara, choć czasem brak tak w K.K. jej ucywilizowanie polega na tym, iż jest orzekana przez sąd, nie w wyniku samosądu. A na jakiej podstawie budujesz swoje normy kulturowe, skoro to określenie przytaczasz?
as355
13-06-2017 11:18
as355
Trójwieś to sami znajomi. i rodzina więc na długo to zdarzenie pozostanie w pamięci lokalnej społeczności . Chociaż nie podano nazwiska ale i tak opis zdarzenia ,kiedy ,jak ,o której ,itd w takiej społeczności mówi wszystko . Więc tym bardziej przychylam się do głosów o podanie nazwiska imienia i wszelkich danych tego (tak troskliwie chronionego przez (prawo) zboka )
yamah
13-06-2017 11:18
yamah
Do bronek91
Akurat tutaj nie spodziewałem się nagabywania z twojej strony, do twojego komentarza nic nie mam. A co do dyskusji, to już ci kiedyś mówiłem, poszukaj sobie kogoś innego, ja już się na tobie poznałem i mam dosyć tych twoich chałpniczych filozofii.
bronek91
13-06-2017 11:59
bronek91
@yamah
"chałupniczej filozofii", jest tworzona ze złotych myśli wszelkich kolegów z komisariatu. Ty również masz swój wkład w terminie "nieznany nikt", za co serdecznie dziękuję. Jak masz jakieś inne złote myśli, to dawaj, dokoptuje się;)

Dziękuję za pozbawioną mowy nienawiści odpowiedź z Twojej strony. Propozycja jest adresowana nie tylko względem Ciebie, ale i innych;)

@as355
Dokładnie. A co mają powiedzieć dzieci, ewentualne dzieci ofiary. Jestem ciekaw czy sąd będzie brał te okoliczność w sprawie pod uwagę. Szkoła nie zna litości.... A gdy ofiara milczy, zwyrol dokonuje kolejnych czynów. Jestem za opublikowaniem całego wizerunku, być może są jeszcze jakieś inne ofiary, które milczą.
jo.papuga
13-06-2017 22:10
jo.papuga
A jo ciongle nie wiym wiela roków miała to poszkodowano kobieta. Jak żech sie wczora pytoł to moi wpisy były furt usuwane, chocioż nic takigo w nich nie było.
Dzisio tu widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo.
Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała?
Cysorski
14-06-2017 02:26
Cysorski
Jak to zrobil i sie prziznol, to je zalatwiony.
Ale ludzie, moze z tym chlastanim ceglami po swoich palcach i darmowym uzywanim kija od kilofa ( czymu nie sztyla albo swojigo dyszla) dalo by sie troche strzimac?
Zodyn nie wiy co mu sie stalo, co go do tego skusilo, moze i on som nie wiy?
Zol mi tej kobiety bardzo, ale on tez juz chyba nigdy nie zazno spokoju...
Jedno je pewne: 2 zycia som zniszczone... . Pomoze tu cos? Kara, zemsta, placz, modlitwa albo wspolczucie?
To sie juz stalo! Juz sie nie wroci! Szkoda...
bronek91
14-06-2017 14:43
bronek91
@jo.papuga
" widzym o wiela gorsze teksty, a jakosik żodyn ich nie usuwo." - cytat
widać to twoje w pełni subiektywne zdanie, żodyn inszy go nie podzielo....

"Bronek, tyś je taki mondry, może ty wiysz wiela ona roków miała? "- cytat
A co to wnosi do istoty sprawy? Można wywnioskować, że więcej niż 15.
jo.papuga
15-06-2017 14:13
jo.papuga
@bronek91
A widziołeś te moi usuniynte wpisy? Jak ni, to mi tu nie pieprz o subiektywnym zdaniu, a jak żeś ich widzioł to mi mondroku powiydz co było w nich nie tak.
To czy wiek do sprawy cosik wnosi czy ni to je inno para butów, ale jak sie podowo informacje to niech som one kompletne.
krzysztof.mm
15-06-2017 18:18
krzysztof.mm
chrześcijanie stela, jak zwykle przy takich okazjach, dali popis ewangelicznej miłości bliźniego w prakytyce
ps
jeśli wśród autorów komentarzy trafił się jakiś nieochrzczony - co statystycznie jednak mało prawdopodobne - to przepraszam go za nazwanie chrześcijaninem i przemianowuję na skończonego prymitywa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Magnolie nie tylko w Cieszynie

24-04-2018 12:00

Za miasto magnolii od lat uznawany jest Cieszyn. Tu tutaj powstał bijący rekordy popularności Szlak Kwitnącej Magnolii, a turyści zjeżdżają z całej Polski, żeby je zobaczyć. Tych pięknych roślin nie brakuje również w sąsiednich miejscowościach. Jak wskazał Czesław Stuchlik, działacz regionalny z Pogwizdowa, również w tym sołectwie można poruszać się szlakiem pięknych, wiosennych kwiatów.

wyświetleń: 142komentarzy: 0

Lepiej nie używać podczas jazdy...

24-04-2018 11:00

Do akcji mających poprawić stan bezpieczeństwa na drodze dołączyła kolejna, nosi ona kryptonim – „Telefon”. Ma ona m.in. za zadanie uświadomienie kierującym zagrożeń wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy. Akcja trwać będzie cały dzień.

wyświetleń: 576komentarzy: 1

Wczoraj nie zdążyli

24-04-2018 09:15

Z wczoraj na dzisiaj przeniesiono wizytację komisji, która odebrać ma tymczasowe oznakowanie w obrębie ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowej w Skoczowie. Przypomnijmy, u zbiegu tych dróg rusza budowa ronda. Przebudowana ma zostać również ulica Górny Bór.

wyświetleń: 1450komentarzy: 2

Wisła - ruszy klub seniora

24-04-2018 07:30

Wisła zakwalifikowała się do ministerialnego programu ‘Senior +’. Dzięki niemu jeszcze w tym roku w mieście powstanie sala spotkań dla seniorów.

wyświetleń: 338komentarzy: 0

Fortuna Bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna

23-04-2018 22:20

Wczoraj (22.04) po raz dziesiąty fani biegania mogli wziąć udział w cieszyńskim Fortuna Biegu. Po obu stronach Olzy biegali młodsi i starsi. W tym roku wystartowało ponad dwa tysiące zawodników, w tym 987 dzieci i młodzieży. Zobacz relację z tego wydarzenia.

wyświetleń: 1245komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy wystąpili na dwóch turniejach

23-04-2018 20:20

Podopieczni Arkadiusza Lipy wzięli udział w zawodach międzynarodowych. W sobotę rywalizowali tuż za naszą granicą, w Czeskim Cieszynie, a następnego dnia wybrali się do Sosnowca.

wyświetleń: 480komentarzy: 0

Coś dla młodych Zaborzan

23-04-2018 18:15

Prace geodezyjne już się zakończyły, niebawem na teren szkoły w Zaborzu wjedzie ciężki sprzęt. Przez najbliższe kilkanaście miesięcy przy placówce trwać będzie budowa nowej sali gimnastycznej.

wyświetleń: 372komentarzy: 0

Św. Jerzy - lokalne tradycje

23-04-2018 18:00

23 kwietnia to Dzień św. Jerzego – patrona wielu europejskich krajów, a także wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Również w regionie Śląska Cieszyńskiego bohaterski święty zasłużył sobie na specjalne obchody w dniu, kiedy jest wspominany.

wyświetleń: 554komentarzy: 0

Tramwajem po Cieszynie ? - podano wyniki analiz

23-04-2018 17:00

Były plany, by tramwaj wrócił na cieszyńskie ulice, ale na planach się skończyło. W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja zamykająca polsko-czeski projekt „Analiza możliwości przywrócenia tramwaju jako atrakcji turystycznej Cieszyna i Czeskiego Cieszyna”. Jak już wiadomo zamiast tramwaju będzie szlak świetlny.

wyświetleń: 2704komentarzy: 4

20 lat euroregionu - filmy w Avionie

23-04-2018 16:15

W niedzielę (22.04) na terenie czeskiego Avionu miały miejsce projekcje filmów, które w jakiś sposób nawiązywały do losów Czech oraz Polski w 2 połowie XX wieku. Wydarzenie było częścią obchodów 20-lecia Euroregionu Śląska Cieszyńskiego – podpisanie umowy polsko-czeskiej, która rozpoczynała współpracę regionalną miało miejsce 22 kwietnia 1998 roku.