Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5467komentarzy: 17

12 i 10 lat więzienia dla rodziców Szymona

01-06-2017 16:40

12 lat więzienia dla Jarosława R. oraz 10 lat dla Beaty Ch. takie kary wymierzył katowicki sąd okręgowy rodzicom 2-letniego Szymona z Będzina, zmarłego 7 lat temu w wyniku obrażeń po silnym uderzeniu w brzuch. Sąd uznał, że było to zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Przypomnijmy, jego zwłoki znaleziono w jednym z cieszyńskich stawów.
Beata Ch. Jarosław R. na ławie oskarżonych fot: DK/arc.ox.pl Beata Ch. Jarosław R. na ławie oskarżonych fot: DK/arc.ox.pl

Mimo tego że upłynęło już kilka lat  ta sprawa wciąż bulwersuje. 7 lat temu w Cieszynie w stawie znaleziono zwłoki 2-letniego chłopczyka. Jak się okazało w toku śledztwa, chłopczyk został uderzony mocno w brzuch i w wyniku obrażeń zmarł. Rodzice postanowili pozbyć się ciała i zmylić tropy śledczych. Na dziecko pobierali zasiłek, a do szczepień przywozili inne dziecko...

To wciaz jednak nie koniec tej sprawy, obrona zapowiada apelację od wyroku katowickiego sądu. Odwołania  nie wyklucza również prokuratura, która domagała się po 15 lat więzienia dla obu oskarżonych.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR 01-06-2017 16:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (17)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

koszor
01-06-2017 17:08
koszor
Dla zwyrodnialców dożywocie w obozie pracy bez możliwości powrotu do społeczeństwa.
as355
01-06-2017 17:47
as355
Pewien ( prawnik) miał wykład w szkole na temat prawa ,,,,ale uczniowie postanowili inaczej.Wysmarowali krzesło (kałem) i oparli o biurko .PO przywitaniu prelegent , rozpoczął tymi słowy ,,,Nasze prawo ( w tym czasie przesunął krzesło i podniósł rękę do nosa) g,,,,, śmierdzi .
tadek52
01-06-2017 17:47
tadek52
Co ten sąd taki litościwy dożywocie dać tym gnojom.
Przepierón
01-06-2017 19:51
Przepierón
Jakie to prawo jest litościwe dla takich skurwieli, 25 lat łagrów w rusach, podobno najtwardsi max. 8 lat wytrzymują.
agulpp
01-06-2017 19:53
agulpp
Prosimy o czytelne zdjęcia tych wampirów, żeby wiedzieć za kim się oglądać za pare lat.
krzysztof.mm
02-06-2017 05:41
krzysztof.mm
Dla moich poprzedników, w nagrodę za żywe i ambitne treści, proponuję w nagrodę po egzemplarzu Ewangelii, no i po kamieniu do wykonania pierwszego rzutu.
Z Panem Bogiem.
ciamajda
02-06-2017 06:05
ciamajda
Strzał w potylicę.
Marzanna
02-06-2017 08:26
Marzanna
Chłopczyk uderzony mocno w brzuch w wyniku obrażeń zmarł. Przecież to czyste zabójstwo, nie pomijając cierpień i boleści tego konającego maleństwa. Kara musi być adekwatna do czynu. Pisanie takich bzdur że w nagrodę proponuje po egzemplarzu ewangelii i po kamieniu do wykonania pierwszego rzutu nie wiem jak to mam rozumieć ale za zabijanie musi być kara i to duża wg. mnie to morderstwo nie bije się dzieci i to w jaki sposób potem się go wywozi wrzuca do stawu na pożarcie nie robiąc mu przyzwoitego pogrzebu. To zwyrodnienie, nawet nie wiem czy jakakolwiek resocjalizacja pomoże. Panie krzysztofie rozumie przyjdź ku mnie wg. pana zabijajmy i wybaczajmy.
knefel
02-06-2017 12:34
knefel
ja-sioKrzysio Tobie nawet Ewangelia nie pomoże. Zmień dilera i psychiatrę.
janusz s
02-06-2017 15:29
janusz s
Za zabicie dziecka to kula w łeb to oczywiste.Ale dlaczego nikt ich nie oskarża o narażenie zdrowia i życia drugiego dziecka które przywozili na podmianę do szczepienia ?
krzysztof.mm
02-06-2017 15:42
krzysztof.mm
Krwiożerczy, bezrozumny motłoch w amoku.
JANUSZ1978
02-06-2017 16:01
JANUSZ1978
Panie Krzysztofie to nie "bezrozumny motłoch" tylko grupa ludzi mocno oburzonych zbrodnią wykonaną na niewinnym, małym dziecku! Dziecku, które bezgranicznie kochało swoich wyrodnych rodziców a oni go po prostu zakatowali. Niech pan nie wypisuje bzdur.
krzysztof.mm
02-06-2017 16:39
krzysztof.mm
No jasne.
Oburzeni chrześcijanie.
W zdecydowanej większości katolicy.
elap
02-06-2017 21:37
elap
Oko za oko, ząb za ząb
bronek91
03-06-2017 19:08
bronek91
@krzysztof.mm
W prawie Karnym nie stosujemy analogii. Przypadek z ewangelii, o którym piszesz, dotyczył przestępstwa obyczajowego, nie na życiu i zdrowiu. Mylisz pojęcia. A jeżeli chcesz przykłady, proszę Lb 25,7. A co do życia i zdrowia Rdz 4,14n. Wj 2,14n. Pwt, 19-21. Wj, 21-25. Kpł, 24,17-21. Poczytaj sobie, To jest prawo żydowskie Koran tez mam podać? A tak w ogóle, jeżeli chodzi o ewangelię Łk 17, 3n- Co tam pisze? "Żałuję tego"- Sprawcy wyrazili szczerą skruchę? A co do normy religijnej, społeczność, nawet jeżeli wybaczy, pozostaje konsekwencja, z którą człowiek zmuszony jest się zmierzyć. Napiętnowanie społeczne to jedno, więzienie -> drugie.

Nie odrobiłeś jeszcze lekcji z Biblii, poprow sie!!!
krzysztof.mm
05-06-2017 06:07
krzysztof.mm
bronek
takich jak ty Ewangelia wprost nazywa faryzeuszami
myślę, że powinieneś po staremu realizować się przy wyrębach i zabijaniu zwierząt - wiele więcej nie ogarniesz
bronek91
05-06-2017 19:01
bronek91
@krzysztof.mm
Nie odrobiłeś jeszcze lekcji z Biblii, poprow sie!!!

Nazywasz mnie faryzeuszem? Dziękuję, zostało napisane Mt 5, 20.
"Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego." Widzisz, nawet Chrystus powiedzioł że mosz być jeszcze bardziej sprawiedliwy niż faryzeusz;) Nie wiesz o tym?
Co do zabijania, flintkorzym jest Bronek były prezydent a co do wyrębów, powinieneś wiedzieć że obecnie się zalesio a wycinka jest ograniczono do posuszu przed wzgląd na cykl rozwojowy drzew. A propos, mom pore fotek barbarzyńskich wycinek, mom je zamiar upublicznić i tam bydziesz mioł pole do popisu przy wypowiedzi.

A do Biblii się nie odwołuj, bo ino sie kompromitujesz. Piyrsze realizuj, potem nauczaj. Z przytoczonego tekstu artykułu wynika, iż skazani będą mieli dużo czasu do namysłu. Polecam im lekturę Biblii. Jak widać, popłaca. Melanchton powiedział za św. Pawłem i przypowieścią o obrotnym rządcy. Im kiery więcej nagrzeszył i jest winien Bogu krzywd, tym więcej będzie mu darowane i tym obficiej będzie nawrócony. Bydom mieli czas a po wyjściu zagną niejednego ksiyndza i każdego pastora. Na naukę nigdy ni ma za późno.

PS krzysztof.mm ile już posadziłeś drzew? Proponuję po jednym na każdy rok więzienia;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 39komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 294komentarzy: 0

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 486komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3316komentarzy: 5

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 303komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 604komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3102komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 878komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 766komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem