Plażowe granie w Skoczowie

Już po raz osiemnasty na boiskach przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Ziemi Cieszyńskiej w Siatkówce Plażowej (21.05.2017 r.).

Podobnie jak w latach poprzednich na skoczowski turniej zjechało się wiele bardzo mocnych drużyn. Mistrzostwa rozgrywane były tradycyjnie systemem „brazylijskim”. Po całodniowych zmaganiach, przy pieknej pogodzie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Jastrzębia w składzie: Maciej Madej i Kacper Ledwoń pokonując w finale przedstawicieli z Brzeszcz: Marek Drobisz i Rafał Zając. Trzecie miejsce zajęła para również z Jastrzębia: Sebastian Marczyński i Bartosz Schmidt.  Wśród drużyn reprezentujących Ziemię Cieszyńską najlepiej zaprezentowali się wychowankowie KS „Siatkarz Beskid” Skoczów: Mateusz Kukulski i Kamil Macura, którzy zajęli 4 miejsce.

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Gminę Skoczów, Powiat Cieszyński i Bank Spółdzielczy w Skoczowie oraz Stowarzyszenie „WRZOS” działające przy skoczowskim technikum.