Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2186komentarzy: 0

Życie bez bólu? Jest metoda!

14-11-2017 07:30

O życiu bez bólu niektórzy mogą jedynie pomarzyć. Codzienne zmagania z bólami przewlekłymi, czy to korzeniowymi kręgosłupa, czy nowotworowymi, to duży ciężar zarówno dla samego cierpiącego, jak i jego najbliższych osób. Ból wpływa na nasze życie, uniemożliwiając wykonywanie nawet codziennych czynności. Nie trzeba się na niego godzić. Istnieje metoda, dzięki której można pożegnać ból nawet na kilka lat. Teraz zabiegi ''wyłączające'' ból wykonywane są w Cieszynie.
www.bez-bolu.pl www.bez-bolu.pl

Wyłączyć ból

Metod leczenia bólu jest wiele – od tych najbardziej „domowych”, jak różnego rodzaju okłady, poprzez najczęściej stosowane, czyli leki przeciwbólowe, aż po wizyty w poradniach leczenia bólu. Te ostatnie świadczą profesjonalne usługi ukierunkowane na „wyłączanie” bólu. Wiele tego typu poradni funkcjonujących przy pracowniach tomografii komputerowej oferuje zastrzyk leczący ból. Niestety, zastrzyk ten często wykonywany jest przez ortopedę „na oko”, a to odbija się na skuteczności tego typu zabiegów. W wykonywaniu zastrzyków przeciwbólowych brakuje dokładności. Na szczęście, precyzyjna lokalizacja bólu i zaatakowanie go idealnie dobraną ilością preparatu przeciwbólowego, jest możliwe. Taką szansę daje zabieg o trudnej nazwie: blokada okołokorzeniowa lub periradikularna terapia bólu – w skrócie PRT.

Precyzja to skuteczność

PRT, czyli periradikularna terapia bólu polega na wprowadzeniu odpowiednich preparatów leczniczych do ośrodka bólu. Zastrzyk wykonywany jest pod kontrolą wysoko precyzyjnej aparatury umożliwiającej podgląd „na żywo” umiejscowienia igły. Niewiele centrów leczenia bólu ma dostęp do tak specjalistycznego sprzętu. Specjalistyczny Ośrodek Medycznej Diagnostyki Obrazowej NZOZ TOMOGRAF mieszczący się od wielu lat przy ul. Stawowej 71 w Cieszynie, w budynku Elektrometalu wykonuje zabiegi PRT z pomocą 16-rzędowego aparatu z zestawem do fluoroskopii. Tak wysoce wyspecjalizowane urządzenie pozwala lekarzowi w precyzyjny sposób określić miejsce występowania bólu. Cieszyński „TOMOGRAF” zalicza się do nielicznych polskich placówek medycznych dysponujących skopią TK podłączoną do tomografu. Na zabiegi wyłączające ból przyjeżdżają tu pacjenci z całego województwa śląskiego, a także z Czech, Niemiec oraz pacjenci z całej Polski przebywający na turnusach rehabilitacyjnych w pobliskich miejscowościach. Za tak skuteczny zabieg pozwalający zablokować ból na długo płaci się tu znacznie mniej niż za granicą. Więcej szczegółów na temat metody PRT i samego zabiegu wykonywanego w Cieszynie znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl

Kiedy boli dłużej niż 3 miesiące

Ból to trudny przeciwnik. Czasami nie wiadomo, jaką bronią w niego uderzyć, by pokonać lub chociaż opóźnić kolejny jego atak. Światowa Organizacja Zdrowia w 1986 roku opracowała schemat stosowania leków przeciwbólowych i innych farmaceutyków w celu zmniejszenia doznań bólowych. Schemat ten nazywany jest drabiną analgetyczną. Leki przeciwbólowe to jednak pomoc doraźna, w dodatku znacznie wpływają na codzienne funkcjonowanie człowieka. Kiedy ból trwa kilka miesiący warto sięgnąć po bardziej specjalistyczną pomoc – metodę PRT, która pozwoli zapomnieć o bólu na wiele miesięcy, czasami nawet na kilka lat. Wskazaniem do tego zabiegu jest udokumentowany, trwający przynajmniej 3 miesiące ból niepoddający się konwencjonalnej terapii.

Więcej informacji na temat zabiegu PRT znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl . Konsultacje w sprawie zabiegów PRT od poniedziałku do soboty w godzinach 17:00-20:00 pod numerem telefonu 734 423 818.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: AGA 14-11-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 176komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 151komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 707komentarzy: 5

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 630komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3957komentarzy: 8

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 347komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 672komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3280komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 917komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 816komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .