Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2363komentarzy: 0

Życie bez bólu? Jest metoda!

14-11-2017 07:30

O życiu bez bólu niektórzy mogą jedynie pomarzyć. Codzienne zmagania z bólami przewlekłymi, czy to korzeniowymi kręgosłupa, czy nowotworowymi, to duży ciężar zarówno dla samego cierpiącego, jak i jego najbliższych osób. Ból wpływa na nasze życie, uniemożliwiając wykonywanie nawet codziennych czynności. Nie trzeba się na niego godzić. Istnieje metoda, dzięki której można pożegnać ból nawet na kilka lat. Teraz zabiegi ''wyłączające'' ból wykonywane są w Cieszynie.
www.bez-bolu.pl www.bez-bolu.pl

Wyłączyć ból

Metod leczenia bólu jest wiele – od tych najbardziej „domowych”, jak różnego rodzaju okłady, poprzez najczęściej stosowane, czyli leki przeciwbólowe, aż po wizyty w poradniach leczenia bólu. Te ostatnie świadczą profesjonalne usługi ukierunkowane na „wyłączanie” bólu. Wiele tego typu poradni funkcjonujących przy pracowniach tomografii komputerowej oferuje zastrzyk leczący ból. Niestety, zastrzyk ten często wykonywany jest przez ortopedę „na oko”, a to odbija się na skuteczności tego typu zabiegów. W wykonywaniu zastrzyków przeciwbólowych brakuje dokładności. Na szczęście, precyzyjna lokalizacja bólu i zaatakowanie go idealnie dobraną ilością preparatu przeciwbólowego, jest możliwe. Taką szansę daje zabieg o trudnej nazwie: blokada okołokorzeniowa lub periradikularna terapia bólu – w skrócie PRT.

Precyzja to skuteczność

PRT, czyli periradikularna terapia bólu polega na wprowadzeniu odpowiednich preparatów leczniczych do ośrodka bólu. Zastrzyk wykonywany jest pod kontrolą wysoko precyzyjnej aparatury umożliwiającej podgląd „na żywo” umiejscowienia igły. Niewiele centrów leczenia bólu ma dostęp do tak specjalistycznego sprzętu. Specjalistyczny Ośrodek Medycznej Diagnostyki Obrazowej NZOZ TOMOGRAF mieszczący się od wielu lat przy ul. Stawowej 71 w Cieszynie, w budynku Elektrometalu wykonuje zabiegi PRT z pomocą 16-rzędowego aparatu z zestawem do fluoroskopii. Tak wysoce wyspecjalizowane urządzenie pozwala lekarzowi w precyzyjny sposób określić miejsce występowania bólu. Cieszyński „TOMOGRAF” zalicza się do nielicznych polskich placówek medycznych dysponujących skopią TK podłączoną do tomografu. Na zabiegi wyłączające ból przyjeżdżają tu pacjenci z całego województwa śląskiego, a także z Czech, Niemiec oraz pacjenci z całej Polski przebywający na turnusach rehabilitacyjnych w pobliskich miejscowościach. Za tak skuteczny zabieg pozwalający zablokować ból na długo płaci się tu znacznie mniej niż za granicą. Więcej szczegółów na temat metody PRT i samego zabiegu wykonywanego w Cieszynie znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl

Kiedy boli dłużej niż 3 miesiące

Ból to trudny przeciwnik. Czasami nie wiadomo, jaką bronią w niego uderzyć, by pokonać lub chociaż opóźnić kolejny jego atak. Światowa Organizacja Zdrowia w 1986 roku opracowała schemat stosowania leków przeciwbólowych i innych farmaceutyków w celu zmniejszenia doznań bólowych. Schemat ten nazywany jest drabiną analgetyczną. Leki przeciwbólowe to jednak pomoc doraźna, w dodatku znacznie wpływają na codzienne funkcjonowanie człowieka. Kiedy ból trwa kilka miesiący warto sięgnąć po bardziej specjalistyczną pomoc – metodę PRT, która pozwoli zapomnieć o bólu na wiele miesięcy, czasami nawet na kilka lat. Wskazaniem do tego zabiegu jest udokumentowany, trwający przynajmniej 3 miesiące ból niepoddający się konwencjonalnej terapii.

Więcej informacji na temat zabiegu PRT znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl . Konsultacje w sprawie zabiegów PRT od poniedziałku do soboty w godzinach 17:00-20:00 pod numerem telefonu 734 423 818.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: AGA 14-11-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Trudny początek sezonu braci Szejów

24-03-2018 22:40

Swój czwarty sezon startów na czeskich oesach, a drugi w samochodzie klasy R5, bracia Szejowie rozpoczęli od obiecującego tempa, mimo że od ich ostatniego startu minęło już blisko pół roku. Na otwierającej tegoroczną edycję Rajdu Valasska próbie Fulnek Polacy finiszowali na siódmej pozycji na 23 załogi w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

wyświetleń: 114komentarzy: 0

Ostrzeże przed zjawiskami

24-03-2018 19:00

Na dachu budynku Terenowego Centrum Badawczego, tuż przy zaporze w Goczałkowicach, po serii testów uruchomiono na stałe supernowoczesny radar umożliwiający rozpoznanie i prognozowanie groźnych zjawisk atmosferycznych w promieniu 100 km od Jeziora Goczałkowickiego.

wyświetleń: 1176komentarzy: 0

PŚ: Najlepszy z Polaków, Paweł Słowiok, był 43.

24-03-2018 17:49

W Schonach zaplanowano zakończenie sezonu w kombinacji norweskiej. Do Niemiec udało się czterech polskich kombinatorów, w tym dwóch z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar. Ale o wynikach biało-czerwonych ciężko powiedzieć coś dobrego.

wyświetleń: 52komentarzy: 0

Oczami niewidomego: choroby oczu (3) powikłania cukrzycowe

24-03-2018 16:45

Każdy z nas posiada wiele zmysłów: smak, węch, zapach, słuch, wzrok itp. Każdy z nich jest nam przydatnym w codziennym życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Cenimy sobie je raz więcej raz mniej jednak ciężko nam sobie wyobrazić życie bez nich.

wyświetleń: 629komentarzy: 0

Zmieniać, czy nie zmieniać?

24-03-2018 14:15

W marcu przesuwamy do przodu, w październiku cofamy o godzinę. I tak od ponad czterdziestu lat. Mimo upływającego czasu, dwukrotnie w ciągu roku, właśnie w ten czas ingerujemy.

wyświetleń: 1074komentarzy: 0

Reprezentanci istebniańskiego klubu znowu na podium

24-03-2018 14:00

Po wczorajszych sukcesach mężczyzn, w biegu na 30 km stylem klasycznym, podczas Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej, dzisiaj zawodnicy z naszego regionu znowu stanęli na podium. Tym razem rywalizowano w sprintach drużynowych techniką dowolną.

wyświetleń: 260komentarzy: 0

Biało-czerwonym niewiele zabrakło do trzeciego miejsca

24-03-2018 13:15

Polacy, w ostatnim konkursie drużynowym tego sezonu, zajęli czwarte miejsce. Zwyciężyli, z wielką przewagą nad resztą stawki, Norwegowie.

wyświetleń: 332komentarzy: 0

Dziś Cieszyn na antenie TVP

24-03-2018 12:00

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków – zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj”, który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

wyświetleń: 3597komentarzy: 3

Cieszyn: piesza Droga Krzyżowa

24-03-2018 11:00

Tradycyjnie, jak co roku, w piątek 23.03.2018 ulicami Cieszyna miała miejsce piesza Droga Krzyżowa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00 w Kościele pw. św. Elżbiety i zakończyła Mszą św. w Kościele pw. Imienia NMP w Cieszynie. Fot: Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 1525komentarzy: 2

Droga Krzyżowa Kończyce

24-03-2018 10:00

W piątek 23.03.2018 o godz. 18:00 z Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich wyruszyła piesza droga krzyżowa do Kościoła p.w Narodzenia NMP w Kończycach Małych.

wyświetleń: 956komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .