Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1842komentarzy: 0

Życie bez bólu? Jest metoda!

14-11-2017 07:30

O życiu bez bólu niektórzy mogą jedynie pomarzyć. Codzienne zmagania z bólami przewlekłymi, czy to korzeniowymi kręgosłupa, czy nowotworowymi, to duży ciężar zarówno dla samego cierpiącego, jak i jego najbliższych osób. Ból wpływa na nasze życie, uniemożliwiając wykonywanie nawet codziennych czynności. Nie trzeba się na niego godzić. Istnieje metoda, dzięki której można pożegnać ból nawet na kilka lat. Teraz zabiegi ''wyłączające'' ból wykonywane są w Cieszynie.
www.bez-bolu.pl www.bez-bolu.pl

Wyłączyć ból

Metod leczenia bólu jest wiele – od tych najbardziej „domowych”, jak różnego rodzaju okłady, poprzez najczęściej stosowane, czyli leki przeciwbólowe, aż po wizyty w poradniach leczenia bólu. Te ostatnie świadczą profesjonalne usługi ukierunkowane na „wyłączanie” bólu. Wiele tego typu poradni funkcjonujących przy pracowniach tomografii komputerowej oferuje zastrzyk leczący ból. Niestety, zastrzyk ten często wykonywany jest przez ortopedę „na oko”, a to odbija się na skuteczności tego typu zabiegów. W wykonywaniu zastrzyków przeciwbólowych brakuje dokładności. Na szczęście, precyzyjna lokalizacja bólu i zaatakowanie go idealnie dobraną ilością preparatu przeciwbólowego, jest możliwe. Taką szansę daje zabieg o trudnej nazwie: blokada okołokorzeniowa lub periradikularna terapia bólu – w skrócie PRT.

Precyzja to skuteczność

PRT, czyli periradikularna terapia bólu polega na wprowadzeniu odpowiednich preparatów leczniczych do ośrodka bólu. Zastrzyk wykonywany jest pod kontrolą wysoko precyzyjnej aparatury umożliwiającej podgląd „na żywo” umiejscowienia igły. Niewiele centrów leczenia bólu ma dostęp do tak specjalistycznego sprzętu. Specjalistyczny Ośrodek Medycznej Diagnostyki Obrazowej NZOZ TOMOGRAF mieszczący się od wielu lat przy ul. Stawowej 71 w Cieszynie, w budynku Elektrometalu wykonuje zabiegi PRT z pomocą 16-rzędowego aparatu z zestawem do fluoroskopii. Tak wysoce wyspecjalizowane urządzenie pozwala lekarzowi w precyzyjny sposób określić miejsce występowania bólu. Cieszyński „TOMOGRAF” zalicza się do nielicznych polskich placówek medycznych dysponujących skopią TK podłączoną do tomografu. Na zabiegi wyłączające ból przyjeżdżają tu pacjenci z całego województwa śląskiego, a także z Czech, Niemiec oraz pacjenci z całej Polski przebywający na turnusach rehabilitacyjnych w pobliskich miejscowościach. Za tak skuteczny zabieg pozwalający zablokować ból na długo płaci się tu znacznie mniej niż za granicą. Więcej szczegółów na temat metody PRT i samego zabiegu wykonywanego w Cieszynie znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl

Kiedy boli dłużej niż 3 miesiące

Ból to trudny przeciwnik. Czasami nie wiadomo, jaką bronią w niego uderzyć, by pokonać lub chociaż opóźnić kolejny jego atak. Światowa Organizacja Zdrowia w 1986 roku opracowała schemat stosowania leków przeciwbólowych i innych farmaceutyków w celu zmniejszenia doznań bólowych. Schemat ten nazywany jest drabiną analgetyczną. Leki przeciwbólowe to jednak pomoc doraźna, w dodatku znacznie wpływają na codzienne funkcjonowanie człowieka. Kiedy ból trwa kilka miesiący warto sięgnąć po bardziej specjalistyczną pomoc – metodę PRT, która pozwoli zapomnieć o bólu na wiele miesięcy, czasami nawet na kilka lat. Wskazaniem do tego zabiegu jest udokumentowany, trwający przynajmniej 3 miesiące ból niepoddający się konwencjonalnej terapii.

Więcej informacji na temat zabiegu PRT znaleźć można na stronie www.bez-bolu.pl . Konsultacje w sprawie zabiegów PRT od poniedziałku do soboty w godzinach 17:00-20:00 pod numerem telefonu 734 423 818.

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: AGA 14-11-2017 07:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączonePozostałe wiadomości

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 207komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 818komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 399komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 387komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 320komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1618komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 403komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 545komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 542komentarzy: 1
Kontakt z redkacją .