Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 21763komentarzy: 7

Policjant uratował samobójcę

12-05-2017 12:45

To było dramatyczne wydarzenie. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Na szczęście dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś (12.05.2017) przed południem usiłował targnąć się na swoje życie.
Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia.  Fot: arc. KPP w Cieszynie Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia. Fot: arc. KPP w Cieszynie

Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. -  przed 11.00 w Cieszynie oficer dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza. Dyżurny skierował do interwencji dzielnicowego, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Młodszy aspirant Łukasz Kopiec rozpoczął poszukiwania osoby. W krótkim czasie odnalazł poszukiwanego mężczyznę, który stał na ławce pod drzewem i zakładał pętlę na szyję – relacjonuje przebieg zdarzenie podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało dzielnicowy wkroczył do akcji w ostatnim momencie, zapobiegając tragedii. - Policjant szybko podbiegł do niego i w ostatniej chwili zdecydowanym ruchem chwycił desperata, zdejmując zaciśniętą pętlę z jego szyi – opisuje Domagała.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, niedoszły samobójca szybko trafił pod opiekę zespołu pogotowia

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 12-05-2017 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
12-05-2017 13:06
JaSza11
Bolek byłby dumny
mieszkaniec80
12-05-2017 19:56
mieszkaniec80
zostanie bohaterem?
drax1980
12-05-2017 23:26
drax1980
DESPERACJA POPYCHA DO OSTATECZNOSCI
mamona87
13-05-2017 11:40
mamona87
Wielkie brawa dla p. Łukasza!
bronek91
13-05-2017 16:27
bronek91
Oczywiście postawa Pana Dzielnicowego nie budzi wątpliwości, godna jest pochwały, zachował się właściwie, należycie. Taki człowiek zasługuje na miano Policjanta. Szkoda tylko, że nie był po służbie, byłby więcej chwalony a w treści zostałoby odnotowane.

W treści znajduje się informacja:
"został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza"- cytat
Ciekawi mnie kto poinformował? Ktoś komu los tego człowieka nie jest obojętny czy osoba przypadkowa. Pragnę zauważyć, że w cyklu "W moim imieniu" w temacie ludzi, którzy chodzili z przedmiotami przypominającymi broń do lasu, także wedle treści tamtej wiadomości , została poinformowana policja? Jaka była reakcja? W końcu ludzie chodzili z czymś przypominającym broń do lasu, może też chcieli popełnić samobójstwo? Dlaczego skarżyli się, że policja nie podjęła żadnego zainteresowania?

Tu ktoś idzie ze sznurem w kierunku zagajnika i co??? Jest to przestępstwo? Wątpię, iż jest to wystarczający powód aby zawiadamiać policję, tym bardziej nie jest to powód, aby policja podejmowała interwencję. Zatem albo mamy do czynienia z donosicielstwem albo zadzwonił ktoś, komu życie człowieka nie było obojętne i doskonale określił cel tej wędrówki. Dlaczego w treści ta osoba została pominięta? Nie życzy sobie, a może nie pytał się jej nikt nawet o zdanie? Dane wrażliwe? To dlaczego określone zostało miejsce niedokonanego samobójstwa? Co jeżeli okoliczni domyślą się, że np. chodzi o konkretną osobę z ich otoczenia?

Czy nie mamy do czynienia z celową polityką odpowiedniego wydziału PR? Który własną chwałę buduje na ludzkiej krzywdzie?
yamah
16-05-2017 09:28
yamah
Bronek, co ty pieprzysz???
bronek91
16-05-2017 15:09
bronek91
@yamah
Lobby policyjne poczuło się urażone? Powtarzam-> do tematu i określ z czym się nie zgadzasz lub zamilcz. Swoje zdanie w sprawie wyraziłem, a Ty?

"co ty pieprzysz????" - cytat

argument -> no bo tak?

Zawsze podkreślam, że trzeba odróżniać postawę człowieka, godną pochwały, od instytucji;)
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej. 

wyświetleń: 91komentarzy: 0

10. Cieszyńska Noc Muzeów

28-05-2017 22:30

W obchody 10. cieszyńskiej Nocy Muzeów włączyło się w tym roku (26.05) ponad 20 instytucji. Do późnych godzin, można było zwiedzać m.in.: Muzeum Protestantyzmu, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Cafe Muzeum, COK Dom Narodowy, Bibliotekę Miejską w Cieszynie, Zamek Cieszyn, Państwową Szkołę Muzyczną w Cieszynie i wiele innych miejsc oraz instytucji.

wyświetleń: 571komentarzy: 0

Najmłodsi stela 43/569/2017

28-05-2017 18:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2175komentarzy: 0

Cieszyn: kiedyś i dziś - Kościół Jezusowy

28-05-2017 16:30

Tym razem kilka słów o cieszyńskiej budowli, która przed z górą trzystu laty zaprojektowana i zbudowana została w taki sposób, że już z daleka widać ją jak na dłoni – niezależnie, z której strony wjeżdżamy do miasta. Mowa oczywiście o kościele ewangelickim!

wyświetleń: 814komentarzy: 0

Zagłosuj na salę terapeutyczną

28-05-2017 14:30

Skoczowskie Stowarzyszenie „ Zobaczyć Marzenia”prosi o głosy w konkursie Avivy „To dla mnie ważne”. Instytucja walczy o dofinansowanie na salę terapeutyczną dla niepełnosprawnych dzieci.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

28-05-2017 11:40

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 763komentarzy: 0

Oczami niewidomego: szacunek do siebie i innych

28-05-2017 09:00

Każdy z nas chciałby być szanowany, tolerowany przez innych. Szacunek wobec drugiego człowieka objawia się przede wszystkim akceptacją go oraz jego zachowania. Ale czy w tak zagonionym świecie znajdujemy czas albo myślimy o szacunku.

wyświetleń: 764komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

28-05-2017 07:00

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 774komentarzy: 1

Miejska Galeria Sztuki 12 w Cieszynie

27-05-2017 21:00

Wczoraj (26.05) w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" została otwarta Miejska Galeria Sztuki 12. To była potrzeba - luka którą wypełniamy - podkreślała podczas oficjalnego otwarcia Monika Sikora Monkiewicz Dyrektor COK "Dom Narodowy".

wyświetleń: 1674komentarzy: 2

Jak powinna wyglądać ul. Kluckiego w Cieszynie? - II debata

27-05-2017 19:10

Za nami II debata podwórkowa przy ul. Ludwika Kluckiego w Cieszynie. Osoby zainteresowane zmianą wizerunku wspomnianej ulicy, projektanci, przedstawiciele Urzędu Miasta, a także różnych instytucji oraz środowisk zajmujących się sztuką, spotkali się już w kwietniu. Pojawiły się wówczas pierwsze propozycje zmiany wizerunku tej ulicy. Podczas II debaty zaproponowano konkretne rozwiązania.