Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 22569komentarzy: 7

Policjant uratował samobójcę

12-05-2017 12:45

To było dramatyczne wydarzenie. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Na szczęście dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś (12.05.2017) przed południem usiłował targnąć się na swoje życie.
Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia.  Fot: arc. KPP w Cieszynie Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia. Fot: arc. KPP w Cieszynie

Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. -  przed 11.00 w Cieszynie oficer dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza. Dyżurny skierował do interwencji dzielnicowego, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Młodszy aspirant Łukasz Kopiec rozpoczął poszukiwania osoby. W krótkim czasie odnalazł poszukiwanego mężczyznę, który stał na ławce pod drzewem i zakładał pętlę na szyję – relacjonuje przebieg zdarzenie podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało dzielnicowy wkroczył do akcji w ostatnim momencie, zapobiegając tragedii. - Policjant szybko podbiegł do niego i w ostatniej chwili zdecydowanym ruchem chwycił desperata, zdejmując zaciśniętą pętlę z jego szyi – opisuje Domagała.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, niedoszły samobójca szybko trafił pod opiekę zespołu pogotowia

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-05-2017 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
12-05-2017 13:06
JaSza11
Bolek byłby dumny
mieszkaniec80
12-05-2017 19:56
mieszkaniec80
zostanie bohaterem?
drax1980
12-05-2017 23:26
drax1980
DESPERACJA POPYCHA DO OSTATECZNOSCI
mamona87
13-05-2017 11:40
mamona87
Wielkie brawa dla p. Łukasza!
bronek91
13-05-2017 16:27
bronek91
Oczywiście postawa Pana Dzielnicowego nie budzi wątpliwości, godna jest pochwały, zachował się właściwie, należycie. Taki człowiek zasługuje na miano Policjanta. Szkoda tylko, że nie był po służbie, byłby więcej chwalony a w treści zostałoby odnotowane.

W treści znajduje się informacja:
"został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza"- cytat
Ciekawi mnie kto poinformował? Ktoś komu los tego człowieka nie jest obojętny czy osoba przypadkowa. Pragnę zauważyć, że w cyklu "W moim imieniu" w temacie ludzi, którzy chodzili z przedmiotami przypominającymi broń do lasu, także wedle treści tamtej wiadomości , została poinformowana policja? Jaka była reakcja? W końcu ludzie chodzili z czymś przypominającym broń do lasu, może też chcieli popełnić samobójstwo? Dlaczego skarżyli się, że policja nie podjęła żadnego zainteresowania?

Tu ktoś idzie ze sznurem w kierunku zagajnika i co??? Jest to przestępstwo? Wątpię, iż jest to wystarczający powód aby zawiadamiać policję, tym bardziej nie jest to powód, aby policja podejmowała interwencję. Zatem albo mamy do czynienia z donosicielstwem albo zadzwonił ktoś, komu życie człowieka nie było obojętne i doskonale określił cel tej wędrówki. Dlaczego w treści ta osoba została pominięta? Nie życzy sobie, a może nie pytał się jej nikt nawet o zdanie? Dane wrażliwe? To dlaczego określone zostało miejsce niedokonanego samobójstwa? Co jeżeli okoliczni domyślą się, że np. chodzi o konkretną osobę z ich otoczenia?

Czy nie mamy do czynienia z celową polityką odpowiedniego wydziału PR? Który własną chwałę buduje na ludzkiej krzywdzie?
yamah
16-05-2017 09:28
yamah
Bronek, co ty pieprzysz???
bronek91
16-05-2017 15:09
bronek91
@yamah
Lobby policyjne poczuło się urażone? Powtarzam-> do tematu i określ z czym się nie zgadzasz lub zamilcz. Swoje zdanie w sprawie wyraziłem, a Ty?

"co ty pieprzysz????" - cytat

argument -> no bo tak?

Zawsze podkreślam, że trzeba odróżniać postawę człowieka, godną pochwały, od instytucji;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Koncert Życzeń Stela

19-11-2017 12:25

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Program poprowadzą: Małgorzata Szteler - Furmaniuk i Jacek Porzycki.

wyświetleń: 86komentarzy: 0

Ślubowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

19-11-2017 10:15

W czwartek (16.11) na terenie Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku – w tym roku było to ok. 60 osób. Zgodnie ze statutem UTW, członkiem Uniwersytetu może zostać osoba, która ukończyła 55. Lat, jednak osoba młodsza może zostać tak zwanym członkiem wspierającym – w tym roku z tej możliwości skorzystała jedna osoba.

wyświetleń: 399komentarzy: 0

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 1061komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 474komentarzy: 1

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 448komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 382komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1740komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 221komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".