Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 22286komentarzy: 7

Policjant uratował samobójcę

12-05-2017 12:45

To było dramatyczne wydarzenie. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Na szczęście dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś (12.05.2017) przed południem usiłował targnąć się na swoje życie.
Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia.  Fot: arc. KPP w Cieszynie Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia. Fot: arc. KPP w Cieszynie

Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. -  przed 11.00 w Cieszynie oficer dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza. Dyżurny skierował do interwencji dzielnicowego, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Młodszy aspirant Łukasz Kopiec rozpoczął poszukiwania osoby. W krótkim czasie odnalazł poszukiwanego mężczyznę, który stał na ławce pod drzewem i zakładał pętlę na szyję – relacjonuje przebieg zdarzenie podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało dzielnicowy wkroczył do akcji w ostatnim momencie, zapobiegając tragedii. - Policjant szybko podbiegł do niego i w ostatniej chwili zdecydowanym ruchem chwycił desperata, zdejmując zaciśniętą pętlę z jego szyi – opisuje Domagała.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, niedoszły samobójca szybko trafił pod opiekę zespołu pogotowia

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-05-2017 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
12-05-2017 13:06
JaSza11
Bolek byłby dumny
mieszkaniec80
12-05-2017 19:56
mieszkaniec80
zostanie bohaterem?
drax1980
12-05-2017 23:26
drax1980
DESPERACJA POPYCHA DO OSTATECZNOSCI
mamona87
13-05-2017 11:40
mamona87
Wielkie brawa dla p. Łukasza!
bronek91
13-05-2017 16:27
bronek91
Oczywiście postawa Pana Dzielnicowego nie budzi wątpliwości, godna jest pochwały, zachował się właściwie, należycie. Taki człowiek zasługuje na miano Policjanta. Szkoda tylko, że nie był po służbie, byłby więcej chwalony a w treści zostałoby odnotowane.

W treści znajduje się informacja:
"został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza"- cytat
Ciekawi mnie kto poinformował? Ktoś komu los tego człowieka nie jest obojętny czy osoba przypadkowa. Pragnę zauważyć, że w cyklu "W moim imieniu" w temacie ludzi, którzy chodzili z przedmiotami przypominającymi broń do lasu, także wedle treści tamtej wiadomości , została poinformowana policja? Jaka była reakcja? W końcu ludzie chodzili z czymś przypominającym broń do lasu, może też chcieli popełnić samobójstwo? Dlaczego skarżyli się, że policja nie podjęła żadnego zainteresowania?

Tu ktoś idzie ze sznurem w kierunku zagajnika i co??? Jest to przestępstwo? Wątpię, iż jest to wystarczający powód aby zawiadamiać policję, tym bardziej nie jest to powód, aby policja podejmowała interwencję. Zatem albo mamy do czynienia z donosicielstwem albo zadzwonił ktoś, komu życie człowieka nie było obojętne i doskonale określił cel tej wędrówki. Dlaczego w treści ta osoba została pominięta? Nie życzy sobie, a może nie pytał się jej nikt nawet o zdanie? Dane wrażliwe? To dlaczego określone zostało miejsce niedokonanego samobójstwa? Co jeżeli okoliczni domyślą się, że np. chodzi o konkretną osobę z ich otoczenia?

Czy nie mamy do czynienia z celową polityką odpowiedniego wydziału PR? Który własną chwałę buduje na ludzkiej krzywdzie?
yamah
16-05-2017 09:28
yamah
Bronek, co ty pieprzysz???
bronek91
16-05-2017 15:09
bronek91
@yamah
Lobby policyjne poczuło się urażone? Powtarzam-> do tematu i określ z czym się nie zgadzasz lub zamilcz. Swoje zdanie w sprawie wyraziłem, a Ty?

"co ty pieprzysz????" - cytat

argument -> no bo tak?

Zawsze podkreślam, że trzeba odróżniać postawę człowieka, godną pochwały, od instytucji;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Została opracowana koncepcja stadionu

25-07-2017 19:00

W Cieszynie powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VA. Jak informuje cieszyński magistrat opracowano koncepcję stadionu, a po jej ostatecznym zatwierdzeniu zostanie przygotowany projekt.

wyświetleń: 338komentarzy: 1

Nasi maturzyści liderami!

25-07-2017 17:20

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie tegoroczni maturzyści powiatu cieszyńskiego są najlepsi w województwie! Mamy ponad 82% zdawalność.

wyświetleń: 587komentarzy: 0

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 385komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 455komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 619komentarzy: 1

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 4449komentarzy: 3

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 2303komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 3210komentarzy: 1

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3464komentarzy: 3

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.