Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 22416komentarzy: 7

Policjant uratował samobójcę

12-05-2017 12:45

To było dramatyczne wydarzenie. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Na szczęście dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś (12.05.2017) przed południem usiłował targnąć się na swoje życie.
Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia.  Fot: arc. KPP w Cieszynie Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia. Fot: arc. KPP w Cieszynie

Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. -  przed 11.00 w Cieszynie oficer dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza. Dyżurny skierował do interwencji dzielnicowego, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Młodszy aspirant Łukasz Kopiec rozpoczął poszukiwania osoby. W krótkim czasie odnalazł poszukiwanego mężczyznę, który stał na ławce pod drzewem i zakładał pętlę na szyję – relacjonuje przebieg zdarzenie podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało dzielnicowy wkroczył do akcji w ostatnim momencie, zapobiegając tragedii. - Policjant szybko podbiegł do niego i w ostatniej chwili zdecydowanym ruchem chwycił desperata, zdejmując zaciśniętą pętlę z jego szyi – opisuje Domagała.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, niedoszły samobójca szybko trafił pod opiekę zespołu pogotowia

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-05-2017 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
12-05-2017 13:06
JaSza11
Bolek byłby dumny
mieszkaniec80
12-05-2017 19:56
mieszkaniec80
zostanie bohaterem?
drax1980
12-05-2017 23:26
drax1980
DESPERACJA POPYCHA DO OSTATECZNOSCI
mamona87
13-05-2017 11:40
mamona87
Wielkie brawa dla p. Łukasza!
bronek91
13-05-2017 16:27
bronek91
Oczywiście postawa Pana Dzielnicowego nie budzi wątpliwości, godna jest pochwały, zachował się właściwie, należycie. Taki człowiek zasługuje na miano Policjanta. Szkoda tylko, że nie był po służbie, byłby więcej chwalony a w treści zostałoby odnotowane.

W treści znajduje się informacja:
"został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza"- cytat
Ciekawi mnie kto poinformował? Ktoś komu los tego człowieka nie jest obojętny czy osoba przypadkowa. Pragnę zauważyć, że w cyklu "W moim imieniu" w temacie ludzi, którzy chodzili z przedmiotami przypominającymi broń do lasu, także wedle treści tamtej wiadomości , została poinformowana policja? Jaka była reakcja? W końcu ludzie chodzili z czymś przypominającym broń do lasu, może też chcieli popełnić samobójstwo? Dlaczego skarżyli się, że policja nie podjęła żadnego zainteresowania?

Tu ktoś idzie ze sznurem w kierunku zagajnika i co??? Jest to przestępstwo? Wątpię, iż jest to wystarczający powód aby zawiadamiać policję, tym bardziej nie jest to powód, aby policja podejmowała interwencję. Zatem albo mamy do czynienia z donosicielstwem albo zadzwonił ktoś, komu życie człowieka nie było obojętne i doskonale określił cel tej wędrówki. Dlaczego w treści ta osoba została pominięta? Nie życzy sobie, a może nie pytał się jej nikt nawet o zdanie? Dane wrażliwe? To dlaczego określone zostało miejsce niedokonanego samobójstwa? Co jeżeli okoliczni domyślą się, że np. chodzi o konkretną osobę z ich otoczenia?

Czy nie mamy do czynienia z celową polityką odpowiedniego wydziału PR? Który własną chwałę buduje na ludzkiej krzywdzie?
yamah
16-05-2017 09:28
yamah
Bronek, co ty pieprzysz???
bronek91
16-05-2017 15:09
bronek91
@yamah
Lobby policyjne poczuło się urażone? Powtarzam-> do tematu i określ z czym się nie zgadzasz lub zamilcz. Swoje zdanie w sprawie wyraziłem, a Ty?

"co ty pieprzysz????" - cytat

argument -> no bo tak?

Zawsze podkreślam, że trzeba odróżniać postawę człowieka, godną pochwały, od instytucji;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 536komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2724komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 876komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9475komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1908komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1058komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 912komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.