Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 22836komentarzy: 7

Policjant uratował samobójcę

12-05-2017 12:45

To było dramatyczne wydarzenie. Mieszkaniec gminy Strumień z założoną pętlą na szyi przywiązanej do drzewa zamierzał popełnić samobójstwo. Na szczęście dzielnicowy z cieszyńskiej komendy uratował 19-latka, który dziś (12.05.2017) przed południem usiłował targnąć się na swoje życie.
Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia.  Fot: arc. KPP w Cieszynie Dzielnicowy mł. asp. Łukasz KOPIEC uratował mieszkańca Strumienia. Fot: arc. KPP w Cieszynie

Pomoc mundurowego nadeszła w samą porę. -  przed 11.00 w Cieszynie oficer dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza. Dyżurny skierował do interwencji dzielnicowego, który znajdował się najbliżej miejsca zgłoszenia. Młodszy aspirant Łukasz Kopiec rozpoczął poszukiwania osoby. W krótkim czasie odnalazł poszukiwanego mężczyznę, który stał na ławce pod drzewem i zakładał pętlę na szyję – relacjonuje przebieg zdarzenie podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało dzielnicowy wkroczył do akcji w ostatnim momencie, zapobiegając tragedii. - Policjant szybko podbiegł do niego i w ostatniej chwili zdecydowanym ruchem chwycił desperata, zdejmując zaciśniętą pętlę z jego szyi – opisuje Domagała.

Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego, niedoszły samobójca szybko trafił pod opiekę zespołu pogotowia

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 12-05-2017 12:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

JaSza11
12-05-2017 13:06
JaSza11
Bolek byłby dumny
mieszkaniec80
12-05-2017 19:56
mieszkaniec80
zostanie bohaterem?
drax1980
12-05-2017 23:26
drax1980
DESPERACJA POPYCHA DO OSTATECZNOSCI
mamona87
13-05-2017 11:40
mamona87
Wielkie brawa dla p. Łukasza!
bronek91
13-05-2017 16:27
bronek91
Oczywiście postawa Pana Dzielnicowego nie budzi wątpliwości, godna jest pochwały, zachował się właściwie, należycie. Taki człowiek zasługuje na miano Policjanta. Szkoda tylko, że nie był po służbie, byłby więcej chwalony a w treści zostałoby odnotowane.

W treści znajduje się informacja:
"został powiadomiony o tym, że na ulicy Katowickiej był widziany młody mężczyzna, który w ręce miał sznur i poszedł w kierunku niewielkiego zagajnika w pobliżu cmentarza"- cytat
Ciekawi mnie kto poinformował? Ktoś komu los tego człowieka nie jest obojętny czy osoba przypadkowa. Pragnę zauważyć, że w cyklu "W moim imieniu" w temacie ludzi, którzy chodzili z przedmiotami przypominającymi broń do lasu, także wedle treści tamtej wiadomości , została poinformowana policja? Jaka była reakcja? W końcu ludzie chodzili z czymś przypominającym broń do lasu, może też chcieli popełnić samobójstwo? Dlaczego skarżyli się, że policja nie podjęła żadnego zainteresowania?

Tu ktoś idzie ze sznurem w kierunku zagajnika i co??? Jest to przestępstwo? Wątpię, iż jest to wystarczający powód aby zawiadamiać policję, tym bardziej nie jest to powód, aby policja podejmowała interwencję. Zatem albo mamy do czynienia z donosicielstwem albo zadzwonił ktoś, komu życie człowieka nie było obojętne i doskonale określił cel tej wędrówki. Dlaczego w treści ta osoba została pominięta? Nie życzy sobie, a może nie pytał się jej nikt nawet o zdanie? Dane wrażliwe? To dlaczego określone zostało miejsce niedokonanego samobójstwa? Co jeżeli okoliczni domyślą się, że np. chodzi o konkretną osobę z ich otoczenia?

Czy nie mamy do czynienia z celową polityką odpowiedniego wydziału PR? Który własną chwałę buduje na ludzkiej krzywdzie?
yamah
16-05-2017 09:28
yamah
Bronek, co ty pieprzysz???
bronek91
16-05-2017 15:09
bronek91
@yamah
Lobby policyjne poczuło się urażone? Powtarzam-> do tematu i określ z czym się nie zgadzasz lub zamilcz. Swoje zdanie w sprawie wyraziłem, a Ty?

"co ty pieprzysz????" - cytat

argument -> no bo tak?

Zawsze podkreślam, że trzeba odróżniać postawę człowieka, godną pochwały, od instytucji;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 229komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 1190komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 807komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 965komentarzy: 5

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 757komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1224komentarzy: 3

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3895komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1047komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 390komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.