Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 2317komentarzy: 6

Długi, spokojny weekend

04-05-2017 13:45

Zakończyła się prowadzona w całym województwie akcja pn. ''Majowy Weekend''. Drogi powiatu cieszyńskiego były bezpieczne - informują cieszyńscy funkcjonariusze. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 300 policjantów.

- Bez wypadków i rannych - jednym słowem był to bardzo spokojny długi weekend - ocenia st. asp. Tomasz Pszczółka z cieszyńskiej komendy policji. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 28 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Na drogach powiatu cieszyńskiego służbę pełniło ponad 300 policjantów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do środy nie doszło do żadnego wypadku, nie było również osób rannych ani zabitych. Policjanci obsłużyli 39 kolizji drogowych, zatrzymali 4 pijanych kierowców, jednego kierującego po użyciu alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów.

 

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 04-05-2017 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

q96
04-05-2017 15:49
q96
Ciekawe gdzie ta policja stała. Wczoraj święto, zakaz dla ciężarówek i cały dzień na Katowickiej ruch od strony Czech.
west45
04-05-2017 20:17
west45
na wiślance też nic się nie stało?
jo.papuga
05-05-2017 08:46
jo.papuga
...a jak stojom to też narzykocie że chytajom nie tych co trza.
Co za czasy, żodnymu nie dogodzi...
sciemal
05-05-2017 22:00
sciemal
Ciekawe jak kierowcy się trzymali na nogach i za kierownicę 4 maja jadąc na pierwszą zmianę?? Ale policja już wtedy miała MAJÓWKĘ!
sciemal
05-05-2017 22:10
sciemal
Gdzie Oni stoją - jadę codziennie od Ustronia i od ponad roku nie widziałem AKTYWNEGO, stojącego
radiowozu poz tymi które mnie mijają - se jeżdżą bo muszą i czekają aż jakiś nietrzeźwy spowoduje - wtedy "Łaps" i w OX świecą aktywnością! A dmuchanko to też "na pałę" bo im się zachciało a podstaw żadnych ale władza to władza nie trza podstaw ważna "AKTYWNOŚĆ".
yamah
06-05-2017 10:24
yamah
A gdzie to pisze że policja musi stać??? Kiedyś jak stali to wszyscy narzekali ze łapanki robią, teraz jak nie stoją, to znowu inni malkontenci narzekają....
jo.papuga ma rację, teraz takie czasy że nikomu nie wygodzi.
A tak z drugiej strony, to za granicą stojących radiowozów też jakoś nie widać i wydaje się wszystko jest tam w porządku. Kiedyś właśnie takie przykłady były przywoływane, że na zachodzie w ogóle policji na drogach nie widać, że pojawiają się tylko wtedy kiedy jest potrzeba. W demokratycznych standardach współczesnego życia chyba właśnie tak powinno być, ale niestety niektórym marzy się powrót do totalitarnego państwa kontrolującego i dyscyplinującego obywateli na każdym kroku.
Obserwując jednak to co się dzieje u sterów naszego państwa obawiam się że za niedługo obywatel i tak będzie kontrolowany (prześwietlany) z każdej strony i to w cale nie przez drogowa policję. W sumie już teraz tak jest...a ci którym się to marzy chyba nie do końca zdawają sobie sprawę z tego piszą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Została opracowana koncepcja stadionu

25-07-2017 19:00

W Cieszynie powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VA. Jak informuje cieszyński magistrat opracowano koncepcję stadionu, a po jej ostatecznym zatwierdzeniu zostanie przygotowany projekt.

wyświetleń: 334komentarzy: 1

Nasi maturzyści liderami!

25-07-2017 17:20

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie tegoroczni maturzyści powiatu cieszyńskiego są najlepsi w województwie! Mamy ponad 82% zdawalność.

wyświetleń: 585komentarzy: 0

Promowali góry nad morzem

25-07-2017 15:40

Powiat Cieszyński uczestniczył w osiemnastej edycji imprezy promocyjnej pn. „Dni Bielska Białej i Beskidów w Ustce” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Bielsku – Białej przy współpracy ze Starostwami Cieszyńskim, Bielskim, Żywieckim oraz Stowarzyszeniem Euroregion Beskidy.

wyświetleń: 384komentarzy: 0

Utopiec spogląda z góry

25-07-2017 14:05

Na zmodernizowanym w 2015 roku budynku przedszkola w Mnichu pojawił się utopiec. To nie pierwsze miejsce, gdzie w Gminie Chybie ten legendarny stwór widnieje.

wyświetleń: 455komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Dawid Bawor

25-07-2017 12:05

Taniec z Gościem Ox.pl - Dawid Bawor, który opowiada o kłótniach, paryskich przygodach i udziale w bollywoodzkim filmie. Wyjaśnia, dlaczego pracuje w fabryce i pokazuje taneczny klucz. Jacek Porzycki - "tancerz wewnętrzny" pyta również o bataty, talent show i wymarzony musical.

wyświetleń: 611komentarzy: 1

Wysyp pijanych kierowców

25-07-2017 10:20

W nocy aż dwóch pijanych kierowców  uczestniczyło w kolizjach drogowych. Inny  duet na podwójnym gazie zatrzymali policjanci w minioną (23.07.2017) niedzielę. 

wyświetleń: 4445komentarzy: 3

Uważaj, gdy zasypiasz w aucie

25-07-2017 09:15

Godzinna drzemka w samochodzie z włączoną klimatyzacją może spowodować śmierć. Jak to możliwe?

wyświetleń: 2301komentarzy: 1

Awanse i medale dla mundurowych

25-07-2017 07:30

Z dniem 24 lipca 2017 roku na wyższe stopnie policyjne awansowało sześciu oficerów z cieszyńskiej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie awansował na stopień inspektora policji, a jego pierwszy zastępca został mianowany na stopień młodszego inspektora policji. Jeden z policjantów otrzymał medal Prezydenta RP.

wyświetleń: 3209komentarzy: 1

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 3463komentarzy: 3

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.