Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2374komentarzy: 6

Długi, spokojny weekend

04-05-2017 13:45

Zakończyła się prowadzona w całym województwie akcja pn. ''Majowy Weekend''. Drogi powiatu cieszyńskiego były bezpieczne - informują cieszyńscy funkcjonariusze. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 300 policjantów.

- Bez wypadków i rannych - jednym słowem był to bardzo spokojny długi weekend - ocenia st. asp. Tomasz Pszczółka z cieszyńskiej komendy policji. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 28 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Na drogach powiatu cieszyńskiego służbę pełniło ponad 300 policjantów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do środy nie doszło do żadnego wypadku, nie było również osób rannych ani zabitych. Policjanci obsłużyli 39 kolizji drogowych, zatrzymali 4 pijanych kierowców, jednego kierującego po użyciu alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów.

 

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 04-05-2017 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

q96
04-05-2017 15:49
q96
Ciekawe gdzie ta policja stała. Wczoraj święto, zakaz dla ciężarówek i cały dzień na Katowickiej ruch od strony Czech.
west45
04-05-2017 20:17
west45
na wiślance też nic się nie stało?
jo.papuga
05-05-2017 08:46
jo.papuga
...a jak stojom to też narzykocie że chytajom nie tych co trza.
Co za czasy, żodnymu nie dogodzi...
sciemal
05-05-2017 22:00
sciemal
Ciekawe jak kierowcy się trzymali na nogach i za kierownicę 4 maja jadąc na pierwszą zmianę?? Ale policja już wtedy miała MAJÓWKĘ!
sciemal
05-05-2017 22:10
sciemal
Gdzie Oni stoją - jadę codziennie od Ustronia i od ponad roku nie widziałem AKTYWNEGO, stojącego
radiowozu poz tymi które mnie mijają - se jeżdżą bo muszą i czekają aż jakiś nietrzeźwy spowoduje - wtedy "Łaps" i w OX świecą aktywnością! A dmuchanko to też "na pałę" bo im się zachciało a podstaw żadnych ale władza to władza nie trza podstaw ważna "AKTYWNOŚĆ".
yamah
06-05-2017 10:24
yamah
A gdzie to pisze że policja musi stać??? Kiedyś jak stali to wszyscy narzekali ze łapanki robią, teraz jak nie stoją, to znowu inni malkontenci narzekają....
jo.papuga ma rację, teraz takie czasy że nikomu nie wygodzi.
A tak z drugiej strony, to za granicą stojących radiowozów też jakoś nie widać i wydaje się wszystko jest tam w porządku. Kiedyś właśnie takie przykłady były przywoływane, że na zachodzie w ogóle policji na drogach nie widać, że pojawiają się tylko wtedy kiedy jest potrzeba. W demokratycznych standardach współczesnego życia chyba właśnie tak powinno być, ale niestety niektórym marzy się powrót do totalitarnego państwa kontrolującego i dyscyplinującego obywateli na każdym kroku.
Obserwując jednak to co się dzieje u sterów naszego państwa obawiam się że za niedługo obywatel i tak będzie kontrolowany (prześwietlany) z każdej strony i to w cale nie przez drogowa policję. W sumie już teraz tak jest...a ci którym się to marzy chyba nie do końca zdawają sobie sprawę z tego piszą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 520komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 536komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 2724komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 876komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 307komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 9475komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1908komentarzy: 2

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 1058komentarzy: 5

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 912komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.