Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2462komentarzy: 6

Długi, spokojny weekend

04-05-2017 13:45

Zakończyła się prowadzona w całym województwie akcja pn. ''Majowy Weekend''. Drogi powiatu cieszyńskiego były bezpieczne - informują cieszyńscy funkcjonariusze. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 300 policjantów.

- Bez wypadków i rannych - jednym słowem był to bardzo spokojny długi weekend - ocenia st. asp. Tomasz Pszczółka z cieszyńskiej komendy policji. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 28 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Na drogach powiatu cieszyńskiego służbę pełniło ponad 300 policjantów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do środy nie doszło do żadnego wypadku, nie było również osób rannych ani zabitych. Policjanci obsłużyli 39 kolizji drogowych, zatrzymali 4 pijanych kierowców, jednego kierującego po użyciu alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów.

 

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 04-05-2017 13:45
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (6)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

q96
04-05-2017 15:49
q96
Ciekawe gdzie ta policja stała. Wczoraj święto, zakaz dla ciężarówek i cały dzień na Katowickiej ruch od strony Czech.
west45
04-05-2017 20:17
west45
na wiślance też nic się nie stało?
jo.papuga
05-05-2017 08:46
jo.papuga
...a jak stojom to też narzykocie że chytajom nie tych co trza.
Co za czasy, żodnymu nie dogodzi...
sciemal
05-05-2017 22:00
sciemal
Ciekawe jak kierowcy się trzymali na nogach i za kierownicę 4 maja jadąc na pierwszą zmianę?? Ale policja już wtedy miała MAJÓWKĘ!
sciemal
05-05-2017 22:10
sciemal
Gdzie Oni stoją - jadę codziennie od Ustronia i od ponad roku nie widziałem AKTYWNEGO, stojącego
radiowozu poz tymi które mnie mijają - se jeżdżą bo muszą i czekają aż jakiś nietrzeźwy spowoduje - wtedy "Łaps" i w OX świecą aktywnością! A dmuchanko to też "na pałę" bo im się zachciało a podstaw żadnych ale władza to władza nie trza podstaw ważna "AKTYWNOŚĆ".
yamah
06-05-2017 10:24
yamah
A gdzie to pisze że policja musi stać??? Kiedyś jak stali to wszyscy narzekali ze łapanki robią, teraz jak nie stoją, to znowu inni malkontenci narzekają....
jo.papuga ma rację, teraz takie czasy że nikomu nie wygodzi.
A tak z drugiej strony, to za granicą stojących radiowozów też jakoś nie widać i wydaje się wszystko jest tam w porządku. Kiedyś właśnie takie przykłady były przywoływane, że na zachodzie w ogóle policji na drogach nie widać, że pojawiają się tylko wtedy kiedy jest potrzeba. W demokratycznych standardach współczesnego życia chyba właśnie tak powinno być, ale niestety niektórym marzy się powrót do totalitarnego państwa kontrolującego i dyscyplinującego obywateli na każdym kroku.
Obserwując jednak to co się dzieje u sterów naszego państwa obawiam się że za niedługo obywatel i tak będzie kontrolowany (prześwietlany) z każdej strony i to w cale nie przez drogowa policję. W sumie już teraz tak jest...a ci którym się to marzy chyba nie do końca zdawają sobie sprawę z tego piszą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 69komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 376komentarzy: 1

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 518komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3457komentarzy: 6

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 310komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 623komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3128komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 882komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.

wyświetleń: 776komentarzy: 1

Znowu wieje

16-01-2018 09:55

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem