Szejowie: 4. miejsce w generalce

W zakończonym wczoraj (22 kwietnia) Rajdzie Sumava Klatovy Jarek i Marcin Szeja pokazali, że coraz lepiej rozumieją się ze swoim nowym samochodem. Praca, jaką załoga z Ustronia wykonała przed 2. rundą Mistrzostw Czech, zaprocentowała na odcinkach specjalnych wytyczonych na południe od Pilzna.

Bracia Szejowie nie tylko byli w stanie utrzymać tempo wielu znacznie bardziej doświadczonych czeskich kierowców, lecz także włączyli się do walki o czołowe lokaty w mocno obsadzonych zawodach. Ostatecznie Jarek i Marcin finiszowali tuż za podium. 4. miejsce w tegorocznej edycji Rajdu Sumava to kontynuacja dobrej passy polskiej załogi w tej imprezie. W dwóch poprzednich sezonach reprezentanci GK Forge Metkom Rally Team wygrywali Rajd Sumava Klatovy w klasyfikacji grupy N.

W Rajdzie Sumava Klatovy Jarka i Marcina pokonały tylko trzy załogi, należące do absolutnej czołówki czeskich rajdów. Przed Polakami finiszowali zwycięzcy – Jan Kopecky i Paweł Dresler, czyli reprezentanci fabrycznego zespołu Skody. Drugie miejsce zajęli Vaclav Pech i Petr Uhel (Ford Fiesta R5), czyli załoga, która ma na swoim koncie siedem tytułów Mistrzów Czech. Trzecią lokatę zdobyli Jan Cerny i Petr Cernohorsky (Skoda Fabia R5). Drugą rundę czeskiego czempionatu ukończyły w sumie 43 załogi.

W Rajdzie Sumava Klatovy bracia Szejowie zdobyli 28 punktów. Na tę zdobycz składa się 15 punktów za 4. miejsce w klasyfikacji zawodów, a także 5 zdobytych w pierwszym i 8 w drugim etapie rajdu.

Dobra forma Jarka i Marcina Szejów rozbudza nadzieje na dobry wynik w kolejnej rundzie sezonu - 45. Rallye Český Krumlov, który za już za niecały miesiąc – w dniach 19-20 maja. - Jest meta Rajdu Sumava i to z życiowym wynikiem! Jeszcze nigdy nie byliśmy tak wysoko w klasyfikacji generalnej rundy Mistrzostw Czech. To nas niesamowicie cieszy, szczególnie że był to dopiero nasz drugi start tym samochodem, a pierwszy, w którym walczyliśmy także na mokrej nawierzchni. Jest jeszcze wiele rzeczy, z jakich jestem zadowolony po tym rajdzie. Jestem też mocno zmęczony po tym weekendzie i czuję, że dobrze go przepracowaliśmy i wykorzystaliśmy. Taki wynik dodaje jednak skrzydeł i motywacji, więc nie mogę się już doczekać kolejnego rajdu. Mógłbym już dziś ścigać się wokół Czeskiego Krumlova! – komentuje Jarek Szeja.