Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5552komentarzy: 14

Wymień piec - weź dopłatę

21-04-2017 14:20

Jak poinformował urząd miejski w Skoczowie w dniach 16-30 maja gmina Skoczów prowadzić będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Skoczów, planowanych do realizacji w 2017 roku.
W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza

Nabór wniosków na dopłatę do wymiany pieca  rozpocznie się 16 maja o godz. 7.30.  Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami nożna składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Skoczowie (Rynek 1, pok. 2). Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 4 tys. zł.

  • Wniosek wraz z dokumentacją pobrać może ze strony skoczow.pl

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 21-04-2017 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

maly77
21-04-2017 14:34
maly77
w skoczowie mozna a w cieszynie wladza lezy do gory h....m i nic na ten tema nie robi
kasioczek
21-04-2017 15:42
kasioczek
dlaczego w Cieszynie znowu nic się nie dzieje???
Przepierón
21-04-2017 15:53
Przepierón
4 tys zł wystarczy na montaż pieca przez profesjonalną firmę i serwis gwarancyjny, a kontrole w domu będą non stop , nie dajcie się nabrać na takie ochłapy.
luna
21-04-2017 19:42
luna
Taa, palcie dalej mułem i śmieciami czekając na wyższe dotacje.
4 tys. zł to ochłapy?
Dziadowanie.
Przepierón
21-04-2017 20:09
Przepierón
Luna, dowiedz się jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać tę dotację i co Ciebie czeka po zamontowaniu pieca. Gra nie warta świeczki, lepiej samemu sobie taki piec kupić i montaż zlecić jakiejś małej firmie a lepiej na tym wyjdziesz.

Kraków daje 2x razy więcej, na likwidację starego, nieekologicznego kotła i zastąpienie go kotłem na paliwo stałe bądź gaz lub też odnawialnym źródłem energii można otrzymać 350 zł na każdy kilowat obliczonej mocy nowego źródła ciepła (nie więcej niż 8 tys. zł) oraz 80 zł za każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w przypadku wymiany instalacji (ale nie więcej niż 6 tys. zł).

asiek454
21-04-2017 21:38
asiek454
W Cieszynie dzieje się, tylko że 25 marca zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2017. Wtedy, kiedy cała uchwała antysmogowa nie była jeszcze uchwalona i mało kto się tym interesował, a teraz nawet nie wiedzą że uchwała już jest opublikowana. Porażka
Jarex18
21-04-2017 23:05
Jarex18
https://zrzutka.pl/vsc59x
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
jozek
22-04-2017 06:53
jozek
w tamtym roku wymieniałem piec dopłata ta sama warunek 4 lub 5 klasa innych warunki odbiór kominiarza i papierek ze stary piec został sprzedany lub wywieziony na złom i nic więcej zeczywiscie 4 tysiace to mało musiałem dopłacic 5 tysiecy ale to zalezy jak kto robi ale co dalej ten piec trzeba utrzymac i tu sa koszty ekogroszek jest drogi na to tez powinna byc dotacja lub rzad powinien obnizyc ceny ekogroszku pozatym sobie chwale pozdrawiam
tomi71
22-04-2017 16:27
tomi71
@jozek ...a od tej dotacji musiałeś w tym roku zapłacić podatek? ...jak od przychodu?
...osobiście stary piec od razu wymieniłbym na gazowy.
...a 4 tys. piechotą nie chodzą.
... i tak tylko myślę, że straż miejska powinna pojawić się pod ratuszem już na kilka godzin przed jego otwarciem, bo pewnie będzie gorąco :)
krolik bugs
22-04-2017 18:38
krolik bugs
Ekogroszek to jakas paranoja. Kociol drogi, groszek drogi. Jesli juz to tylko GAZ
Jarex18
22-04-2017 21:10
Jarex18
Zaczynają od dupy strony,nagły przeskok na 5 klasę czy gaz. Ekogroszek drogi i też zadymi,pelet lepszy ale te ceny.Kto ma mały domek to raczej gazowe dać,a większy dom to już kłopot. Wymogi unijne a zarobki jak w średniowieczu.
jozek
23-04-2017 11:43
jozek
tomi71 nie ma podatku od dotacji umnie osobiscie ekogroszek wychodzi taniej niz gaz spaliłem 3 tony przez te zime
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 7371komentarzy: 0

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 125komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 381komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 378komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 838komentarzy: 1

Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

21-11-2017 16:40

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu „Tacy Jesteśmy” przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę „Złoty jestem” przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Kolizja w Cieszynie - skrzyżowanie ulic Hallera i Morcinka

21-11-2017 16:05

21 listopada po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Hallera i Morcinka w Cieszynie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zdarzenie zakończyło się koniecznością naprawy samochodów, oraz mandatem dla 40-letniej mieszkanki Cieszyna.

wyświetleń: 2733komentarzy: 0

Utrudnienia na Bolko Kantora

21-11-2017 15:30

Uwaga kierowcy! Zjazd z Alei Łyska na ulicę Bolko Kantora w Cieszynie zostanie całkowicie zamknięty.

wyświetleń: 566komentarzy: 0

Domagała dla Was

21-11-2017 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w najbliższą niedzielę w cieszyńskim teatrze wystąpi Paweł Domagała. Dla Was czekają cztery bilety!

wyświetleń: 531komentarzy: 0

10 lat czekają na ekrany!

21-11-2017 13:10

Proszą się o nie od lat, ale z mizernym skutkiem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Czy mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą i nie będzie im przeszkadzał hałas z drogi ekspresowej?