Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5840komentarzy: 14

Wymień piec - weź dopłatę

21-04-2017 14:20

Jak poinformował urząd miejski w Skoczowie w dniach 16-30 maja gmina Skoczów prowadzić będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Skoczów, planowanych do realizacji w 2017 roku.
W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza

Nabór wniosków na dopłatę do wymiany pieca  rozpocznie się 16 maja o godz. 7.30.  Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami nożna składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Skoczowie (Rynek 1, pok. 2). Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 4 tys. zł.

  • Wniosek wraz z dokumentacją pobrać może ze strony skoczow.pl

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 21-04-2017 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

maly77
21-04-2017 14:34
maly77
w skoczowie mozna a w cieszynie wladza lezy do gory h....m i nic na ten tema nie robi
kasioczek
21-04-2017 15:42
kasioczek
dlaczego w Cieszynie znowu nic się nie dzieje???
Przepierón
21-04-2017 15:53
Przepierón
4 tys zł wystarczy na montaż pieca przez profesjonalną firmę i serwis gwarancyjny, a kontrole w domu będą non stop , nie dajcie się nabrać na takie ochłapy.
luna
21-04-2017 19:42
luna
Taa, palcie dalej mułem i śmieciami czekając na wyższe dotacje.
4 tys. zł to ochłapy?
Dziadowanie.
Przepierón
21-04-2017 20:09
Przepierón
Luna, dowiedz się jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać tę dotację i co Ciebie czeka po zamontowaniu pieca. Gra nie warta świeczki, lepiej samemu sobie taki piec kupić i montaż zlecić jakiejś małej firmie a lepiej na tym wyjdziesz.

Kraków daje 2x razy więcej, na likwidację starego, nieekologicznego kotła i zastąpienie go kotłem na paliwo stałe bądź gaz lub też odnawialnym źródłem energii można otrzymać 350 zł na każdy kilowat obliczonej mocy nowego źródła ciepła (nie więcej niż 8 tys. zł) oraz 80 zł za każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w przypadku wymiany instalacji (ale nie więcej niż 6 tys. zł).

asiek454
21-04-2017 21:38
asiek454
W Cieszynie dzieje się, tylko że 25 marca zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2017. Wtedy, kiedy cała uchwała antysmogowa nie była jeszcze uchwalona i mało kto się tym interesował, a teraz nawet nie wiedzą że uchwała już jest opublikowana. Porażka
Jarex18
21-04-2017 23:05
Jarex18
https://zrzutka.pl/vsc59x
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
jozek
22-04-2017 06:53
jozek
w tamtym roku wymieniałem piec dopłata ta sama warunek 4 lub 5 klasa innych warunki odbiór kominiarza i papierek ze stary piec został sprzedany lub wywieziony na złom i nic więcej zeczywiscie 4 tysiace to mało musiałem dopłacic 5 tysiecy ale to zalezy jak kto robi ale co dalej ten piec trzeba utrzymac i tu sa koszty ekogroszek jest drogi na to tez powinna byc dotacja lub rzad powinien obnizyc ceny ekogroszku pozatym sobie chwale pozdrawiam
tomi71
22-04-2017 16:27
tomi71
@jozek ...a od tej dotacji musiałeś w tym roku zapłacić podatek? ...jak od przychodu?
...osobiście stary piec od razu wymieniłbym na gazowy.
...a 4 tys. piechotą nie chodzą.
... i tak tylko myślę, że straż miejska powinna pojawić się pod ratuszem już na kilka godzin przed jego otwarciem, bo pewnie będzie gorąco :)
krolik bugs
22-04-2017 18:38
krolik bugs
Ekogroszek to jakas paranoja. Kociol drogi, groszek drogi. Jesli juz to tylko GAZ
Jarex18
22-04-2017 21:10
Jarex18
Zaczynają od dupy strony,nagły przeskok na 5 klasę czy gaz. Ekogroszek drogi i też zadymi,pelet lepszy ale te ceny.Kto ma mały domek to raczej gazowe dać,a większy dom to już kłopot. Wymogi unijne a zarobki jak w średniowieczu.
jozek
23-04-2017 11:43
jozek
tomi71 nie ma podatku od dotacji umnie osobiscie ekogroszek wychodzi taniej niz gaz spaliłem 3 tony przez te zime
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Powiat wspiera organizacje pozarządowe...

23-02-2018 11:30

Ponad 280 tys. zł powiat cieszyński przeznaczył z budżetu na działalność sektora pozarządowego. Najwięcej środków przeznaczono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

wyświetleń: 103komentarzy: 0

Cieszyńska do remontu

23-02-2018 10:00

Coraz bliżej remont ulicy Cieszyńskiej w Dzięgielowie. To droga powiatowa 2608S, obecnie trwa wyłanianie wykonawcy robót.

wyświetleń: 394komentarzy: 1

Wypadek i kolizja

23-02-2018 09:00

Do dwóch zdarzeń doszło wieczorem na drogach Śląska Cieszyńskiego. W Międzyświeciu poważnie ranny został kierowca, na S52 na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

wyświetleń: 2052komentarzy: 1

Wisła mówi nie banerom reklamowym

23-02-2018 07:30

Gdy tylko przekroczy się granice miasta Wisła, można zobaczyć rzeszę dużych banerów reklamowych, które bogato „zdobią” teren praktycznie całego miasta. Ostatnio władze Wisły postanowiły wypowiedzieć wojnę wszechobecnym reklamom, które ich daniem zasłaniają turystom piękne widoki i szpecą całe miasto.

wyświetleń: 393komentarzy: 1

Wideoflesz: Spotkanie prezydenta z harcerzami w Wiśle

22-02-2018 22:45

W czwartek  22 lutego 2018 r.  o godz. 17:00 w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzieli udział w spotkaniu z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

wyświetleń: 1392komentarzy: 1

Polski debel przegrał już w I rundzie

22-02-2018 22:00

We włoskim Bergamo rozgrywany jest halowy turniej ATP Challenger. Udział w nim wzięli również polscy tenisiści, którzy zgłosili się do gry podwójnej - Grzegorz Panfil (UKS Beskidy Ustroń) oraz Tomasz Bednarek.

wyświetleń: 181komentarzy: 0

Przekazując 1 % podatku - pomagasz!

22-02-2018 20:30

Wypełniając roczną deklarację dla fiskusa, nie zapomnij o możliwości przekazania 1 % swojego podatku na organizację pożytku publicznego. Możemy sami zdecydować na co konkretnie pójdzie 1 % naszego podatku.

wyświetleń: 224komentarzy: 0

Polacy zajęli 9. miejsce, złoto dla Niemców

22-02-2018 19:40

Niespodzianki nie było. Zarówno jeśli chodzi o zywcięzców dzisiejszych zmagań (22 lutego), jak również pozycję, którą zajęli biało-czerwoni. W czteroosobowym składzie znalazło się dwóch kombinatorów z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar.

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Zaginał mieszkaniec Kończyc Małych

22-02-2018 18:25

Mundurowi proszą o pomoc naszych czytelników. Policjanci poszukują zaginionego Adama Żyłę.

wyświetleń: 6139komentarzy: 0

Talent Sferawent przegrywa drugie spotkanie w sezonie

22-02-2018 18:16

Tenisiści III-ligowego Talent Sferawent Cieszyn, rozpoczęli wczoraj (21 lutego) rundę wiosenną. Jednak szesnastą kolejkę nie będą mile wspominać, gdyż ponieśli drugą porażkę w sezonie.