Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5273komentarzy: 14

Wymień piec - weź dopłatę

21-04-2017 14:20

Jak poinformował urząd miejski w Skoczowie w dniach 16-30 maja gmina Skoczów prowadzić będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Skoczów, planowanych do realizacji w 2017 roku.
W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza

Nabór wniosków na dopłatę do wymiany pieca  rozpocznie się 16 maja o godz. 7.30.  Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami nożna składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Skoczowie (Rynek 1, pok. 2). Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 4 tys. zł.

  • Wniosek wraz z dokumentacją pobrać może ze strony skoczow.pl

(red)

 

zródło: ox.pl
dodał: CR 21-04-2017 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

maly77
21-04-2017 14:34
maly77
w skoczowie mozna a w cieszynie wladza lezy do gory h....m i nic na ten tema nie robi
kasioczek
21-04-2017 15:42
kasioczek
dlaczego w Cieszynie znowu nic się nie dzieje???
Przepierón
21-04-2017 15:53
Przepierón
4 tys zł wystarczy na montaż pieca przez profesjonalną firmę i serwis gwarancyjny, a kontrole w domu będą non stop , nie dajcie się nabrać na takie ochłapy.
luna
21-04-2017 19:42
luna
Taa, palcie dalej mułem i śmieciami czekając na wyższe dotacje.
4 tys. zł to ochłapy?
Dziadowanie.
Przepierón
21-04-2017 20:09
Przepierón
Luna, dowiedz się jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać tę dotację i co Ciebie czeka po zamontowaniu pieca. Gra nie warta świeczki, lepiej samemu sobie taki piec kupić i montaż zlecić jakiejś małej firmie a lepiej na tym wyjdziesz.

Kraków daje 2x razy więcej, na likwidację starego, nieekologicznego kotła i zastąpienie go kotłem na paliwo stałe bądź gaz lub też odnawialnym źródłem energii można otrzymać 350 zł na każdy kilowat obliczonej mocy nowego źródła ciepła (nie więcej niż 8 tys. zł) oraz 80 zł za każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w przypadku wymiany instalacji (ale nie więcej niż 6 tys. zł).

asiek454
21-04-2017 21:38
asiek454
W Cieszynie dzieje się, tylko że 25 marca zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2017. Wtedy, kiedy cała uchwała antysmogowa nie była jeszcze uchwalona i mało kto się tym interesował, a teraz nawet nie wiedzą że uchwała już jest opublikowana. Porażka
Jarex18
21-04-2017 23:05
Jarex18
https://zrzutka.pl/vsc59x
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
jozek
22-04-2017 06:53
jozek
w tamtym roku wymieniałem piec dopłata ta sama warunek 4 lub 5 klasa innych warunki odbiór kominiarza i papierek ze stary piec został sprzedany lub wywieziony na złom i nic więcej zeczywiscie 4 tysiace to mało musiałem dopłacic 5 tysiecy ale to zalezy jak kto robi ale co dalej ten piec trzeba utrzymac i tu sa koszty ekogroszek jest drogi na to tez powinna byc dotacja lub rzad powinien obnizyc ceny ekogroszku pozatym sobie chwale pozdrawiam
tomi71
22-04-2017 16:27
tomi71
@jozek ...a od tej dotacji musiałeś w tym roku zapłacić podatek? ...jak od przychodu?
...osobiście stary piec od razu wymieniłbym na gazowy.
...a 4 tys. piechotą nie chodzą.
... i tak tylko myślę, że straż miejska powinna pojawić się pod ratuszem już na kilka godzin przed jego otwarciem, bo pewnie będzie gorąco :)
krolik bugs
22-04-2017 18:38
krolik bugs
Ekogroszek to jakas paranoja. Kociol drogi, groszek drogi. Jesli juz to tylko GAZ
Jarex18
22-04-2017 21:10
Jarex18
Zaczynają od dupy strony,nagły przeskok na 5 klasę czy gaz. Ekogroszek drogi i też zadymi,pelet lepszy ale te ceny.Kto ma mały domek to raczej gazowe dać,a większy dom to już kłopot. Wymogi unijne a zarobki jak w średniowieczu.
jozek
23-04-2017 11:43
jozek
tomi71 nie ma podatku od dotacji umnie osobiscie ekogroszek wychodzi taniej niz gaz spaliłem 3 tony przez te zime
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 32komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 210komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 742komentarzy: 2

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 371komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 5380komentarzy: 4

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 559komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 755komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.

wyświetleń: 4042komentarzy: 0

Cały weekend z Pucharem Świata w Wiśle

29-05-2017 09:15

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej.