Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 6056komentarzy: 14

Wymień piec - weź dopłatę

21-04-2017 14:20

Jak poinformował urząd miejski w Skoczowie w dniach 16-30 maja gmina Skoczów prowadzić będzie nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Skoczów na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Skoczów, planowanych do realizacji w 2017 roku.
W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza W Skoczowie gmina dopłaci do wymiany pieca. fot. Jan Bacza

Nabór wniosków na dopłatę do wymiany pieca  rozpocznie się 16 maja o godz. 7.30.  Wypełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami nożna składać bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Skoczowie (Rynek 1, pok. 2). Kwota dotacji celowej wynosi 50% kosztów realizacji inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 4 tys. zł.

  • Wniosek wraz z dokumentacją pobrać może ze strony skoczow.pl

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR 21-04-2017 14:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (14)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

maly77
21-04-2017 14:34
maly77
w skoczowie mozna a w cieszynie wladza lezy do gory h....m i nic na ten tema nie robi
kasioczek
21-04-2017 15:42
kasioczek
dlaczego w Cieszynie znowu nic się nie dzieje???
Przepierón
21-04-2017 15:53
Przepierón
4 tys zł wystarczy na montaż pieca przez profesjonalną firmę i serwis gwarancyjny, a kontrole w domu będą non stop , nie dajcie się nabrać na takie ochłapy.
luna
21-04-2017 19:42
luna
Taa, palcie dalej mułem i śmieciami czekając na wyższe dotacje.
4 tys. zł to ochłapy?
Dziadowanie.
Przepierón
21-04-2017 20:09
Przepierón
Luna, dowiedz się jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać tę dotację i co Ciebie czeka po zamontowaniu pieca. Gra nie warta świeczki, lepiej samemu sobie taki piec kupić i montaż zlecić jakiejś małej firmie a lepiej na tym wyjdziesz.

Kraków daje 2x razy więcej, na likwidację starego, nieekologicznego kotła i zastąpienie go kotłem na paliwo stałe bądź gaz lub też odnawialnym źródłem energii można otrzymać 350 zł na każdy kilowat obliczonej mocy nowego źródła ciepła (nie więcej niż 8 tys. zł) oraz 80 zł za każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni w przypadku wymiany instalacji (ale nie więcej niż 6 tys. zł).

asiek454
21-04-2017 21:38
asiek454
W Cieszynie dzieje się, tylko że 25 marca zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie na rok 2017. Wtedy, kiedy cała uchwała antysmogowa nie była jeszcze uchwalona i mało kto się tym interesował, a teraz nawet nie wiedzą że uchwała już jest opublikowana. Porażka
Jarex18
21-04-2017 23:05
Jarex18
https://zrzutka.pl/vsc59x
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
Jarex18
21-04-2017 23:08
Jarex18
I jeszcze coś o 5 klasie. http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/szatan-w-piatej-klasie/
jozek
22-04-2017 06:53
jozek
w tamtym roku wymieniałem piec dopłata ta sama warunek 4 lub 5 klasa innych warunki odbiór kominiarza i papierek ze stary piec został sprzedany lub wywieziony na złom i nic więcej zeczywiscie 4 tysiace to mało musiałem dopłacic 5 tysiecy ale to zalezy jak kto robi ale co dalej ten piec trzeba utrzymac i tu sa koszty ekogroszek jest drogi na to tez powinna byc dotacja lub rzad powinien obnizyc ceny ekogroszku pozatym sobie chwale pozdrawiam
tomi71
22-04-2017 16:27
tomi71
@jozek ...a od tej dotacji musiałeś w tym roku zapłacić podatek? ...jak od przychodu?
...osobiście stary piec od razu wymieniłbym na gazowy.
...a 4 tys. piechotą nie chodzą.
... i tak tylko myślę, że straż miejska powinna pojawić się pod ratuszem już na kilka godzin przed jego otwarciem, bo pewnie będzie gorąco :)
krolik bugs
22-04-2017 18:38
krolik bugs
Ekogroszek to jakas paranoja. Kociol drogi, groszek drogi. Jesli juz to tylko GAZ
Jarex18
22-04-2017 21:10
Jarex18
Zaczynają od dupy strony,nagły przeskok na 5 klasę czy gaz. Ekogroszek drogi i też zadymi,pelet lepszy ale te ceny.Kto ma mały domek to raczej gazowe dać,a większy dom to już kłopot. Wymogi unijne a zarobki jak w średniowieczu.
jozek
23-04-2017 11:43
jozek
tomi71 nie ma podatku od dotacji umnie osobiscie ekogroszek wychodzi taniej niz gaz spaliłem 3 tony przez te zime
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Brenna - zamkną drogę

21-04-2018 12:00

Przez dwa dni zamknięty będzie odcinek ulicy Leśnica. Chodzi o jej 500 metrowy fragment. Prowadzony będzie tam remont.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Znalezione nie kradzione?

21-04-2018 10:00

Wbrew powszechnie powtarzanemu przysłowiu iż „znalezione nie niekradzione”, za przywłaszczenie cudzej rzeczy można trafić nawet do więzienia.

wyświetleń: 454komentarzy: 0

W Cieszynie powstał drugi Klub Seniora

21-04-2018 08:00

W czwartek (19.04) na terenie siedziby SM Cieszynianka przy ulicy Hajduka odbyło się kolejne spotkanie drugiego Klubu Seniora, działającego w Cieszynie. Klub Seniora rozpoczął swoją działalność w lutym bieżącego roku, aktualnie na spotkania przychodzi regularnie kilkunastu, bądź więcej seniorów. Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 9 do 12.

wyświetleń: 302komentarzy: 0

Zmienili nazwę - teraz to Akademia

20-04-2018 20:00

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której Wydział Zamiejscowy od 10 lat obecny jest w Cieszynie, w poniedziałek (16.04) została Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.

wyświetleń: 802komentarzy: 3

UWAGA - utrudnienia w ruchu

20-04-2018 18:25

Już w najbliższą niedzielę święto biegów w Cieszynie. W zawodach Fortuna Bieg wystartuje ponad 1400 osób! Uwaga na utrudnienia w ruchu.

wyświetleń: 1446komentarzy: 1

Piłkarskich emocji nie zabraknie i w ten weekend

20-04-2018 16:45

Po tym weekendzie Goleszów może nieco odskoczyć rywalom w A klasie, a w Zebrzydowicach szykuje się jedno z ciekawszych spotkań w Okręgówce. Wszystkich fanów piłki nożnej, ale i nie tylko, zapraszamy na boiska w naszym regionie, gdzie zostaną rozegrane mecze ligowe.

wyświetleń: 598komentarzy: 0

Dębowiec: Przegląd Pieśni Patriotycznej

20-04-2018 16:00

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębowcu wraz z filiami uczestniczą w realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego. Cel projektu zakłada uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Jednym z działań było przeprowadzenie I Gminnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w dniu 18.04.2018r.

wyświetleń: 437komentarzy: 6

Uczniowie ZSEG najlepsi na Śląsku w TURBOLANDESKUNDE!

20-04-2018 15:30

W minionym tygodniu w Katowicach odbył się etap regionalny konkursu „Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku wzięły w nim udział 33 szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Najmłodsi stela 30/654/2018

20-04-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2981komentarzy: 0

Majówka w Ustroniu

20-04-2018 12:10

Aż sześć dni będzie miał tegoroczny, majowy długi weekend, a gdy doliczymy jeszcze trzy ostatnie dni kwietnia możemy przedłużyć go nawet do dziewięciu dni. W tym czasie w naszym regionie odbywać się będzie wiele imprez. A co ciekawego będzie się działo w Ustroniu? Zobaczcie sami!