Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4687komentarzy: 1

Jest śnieg, jest ślisko

19-04-2017 11:55

W ciągu kilku godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 30 kolizji i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom.
Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie

Niebezpiecznie jest także dlatego, że większość kierowców zmieniła już opony na letnie, dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na warunków. Panująca aura sprawia, że warunki na drodze stały się niebezpieczne nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o odblaskach.

W nocy w naszym regionie najwięcej śniegu spadło w górach. W całym województwie śląskim pogorszyły się warunki drogowe. - Od północy w powiecie cieszyńskim nie doszło do ani jednego zdarzenia drogowego. Oficerowie dyżurni do godz. 8.30 nie mieli także zgłoszeń o utrudnieniach na drogach spowodowanymi przez opady śniegu – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 11:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Równo-mierny
19-04-2017 13:34
Równo-mierny
Tak niespodzianka, śnieg w środku "lata", prawda? I właśnie przez takie masowe zaskoczenia wczorajsza jazda z Łodzi od Bielska zajęła mi 7,5h i mogłem kolejny raz naocznie potwierdzić to, o czym wszyscy wiedzą ale każdy ma to w d... Jechałem przez sporą część autostrady A1 za Kia Sportage na wodzisławskich blachach 130km/h. Jak deszcz zamienił się w mega śnieg, a na drodze zaczęła zalegać warstwa mokrego śniegu, ja zwolniłem do prędkości między 80 a 100km/h, a kierowca Kia nie. Dosłownie kilka minut później dojechałem go... stał na poboczu po dwukrotnym odbiciu się od barierek i to i przodem, i tyłem:). A jak klął, że "na ch.. mi się tak śpieszyło!"...:) Przynajmniej świadomy błędu, kolejny raz "technologia" nie pomogła i tyle dobrze, że nic się nikomu nie stało, a jedyne straty poniósł on sam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 180komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 711komentarzy: 5

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 630komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3964komentarzy: 8

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 347komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 675komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3280komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 917komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.