Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4364komentarzy: 1

Jest śnieg, jest ślisko

19-04-2017 11:55

W ciągu kilku godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 30 kolizji i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom.
Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie

Niebezpiecznie jest także dlatego, że większość kierowców zmieniła już opony na letnie, dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na warunków. Panująca aura sprawia, że warunki na drodze stały się niebezpieczne nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o odblaskach.

W nocy w naszym regionie najwięcej śniegu spadło w górach. W całym województwie śląskim pogorszyły się warunki drogowe. - Od północy w powiecie cieszyńskim nie doszło do ani jednego zdarzenia drogowego. Oficerowie dyżurni do godz. 8.30 nie mieli także zgłoszeń o utrudnieniach na drogach spowodowanymi przez opady śniegu – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 11:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Równo-mierny
19-04-2017 13:34
Równo-mierny
Tak niespodzianka, śnieg w środku "lata", prawda? I właśnie przez takie masowe zaskoczenia wczorajsza jazda z Łodzi od Bielska zajęła mi 7,5h i mogłem kolejny raz naocznie potwierdzić to, o czym wszyscy wiedzą ale każdy ma to w d... Jechałem przez sporą część autostrady A1 za Kia Sportage na wodzisławskich blachach 130km/h. Jak deszcz zamienił się w mega śnieg, a na drodze zaczęła zalegać warstwa mokrego śniegu, ja zwolniłem do prędkości między 80 a 100km/h, a kierowca Kia nie. Dosłownie kilka minut później dojechałem go... stał na poboczu po dwukrotnym odbiciu się od barierek i to i przodem, i tyłem:). A jak klął, że "na ch.. mi się tak śpieszyło!"...:) Przynajmniej świadomy błędu, kolejny raz "technologia" nie pomogła i tyle dobrze, że nic się nikomu nie stało, a jedyne straty poniósł on sam.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

III Śląski Zlot Syren

29-05-2017 20:55

Ponad 40 "Syrenek" z całej Polski przyjechało w miniony weekend do Cieszyna i Ustronia. Odbył się III Śląski Zlot Syren.

wyświetleń: 495komentarzy: 0

Minął Tydzień

29-05-2017 19:10

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 163komentarzy: 0

Rywalizowali na plaży w Wiśle

29-05-2017 18:00

Na wiślańskiej plaży, usypanej na rynku, przez ostatni weekend – 26-28 maja rywalizowały pary w siatkówce plażowej w ramach turnieju - Beskidzka Plaża 2017 i Młoda Plaża 2017.

wyświetleń: 482komentarzy: 1

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 552komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 565komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 2872komentarzy: 4

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 739komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 10701komentarzy: 10

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 857komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.