Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4539komentarzy: 1

Jest śnieg, jest ślisko

19-04-2017 11:55

W ciągu kilku godzin śląscy policjanci odnotowali ponad 30 kolizji i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Apelujemy o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Towarzyszące nam od wczoraj warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom.
Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie Pogorszyły sie warunki na drogach Fot: arc. KPP w Cieszynie

Niebezpiecznie jest także dlatego, że większość kierowców zmieniła już opony na letnie, dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na warunków. Panująca aura sprawia, że warunki na drodze stały się niebezpieczne nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy o odblaskach.

W nocy w naszym regionie najwięcej śniegu spadło w górach. W całym województwie śląskim pogorszyły się warunki drogowe. - Od północy w powiecie cieszyńskim nie doszło do ani jednego zdarzenia drogowego. Oficerowie dyżurni do godz. 8.30 nie mieli także zgłoszeń o utrudnieniach na drogach spowodowanymi przez opady śniegu – informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 11:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Równo-mierny
19-04-2017 13:34
Równo-mierny
Tak niespodzianka, śnieg w środku "lata", prawda? I właśnie przez takie masowe zaskoczenia wczorajsza jazda z Łodzi od Bielska zajęła mi 7,5h i mogłem kolejny raz naocznie potwierdzić to, o czym wszyscy wiedzą ale każdy ma to w d... Jechałem przez sporą część autostrady A1 za Kia Sportage na wodzisławskich blachach 130km/h. Jak deszcz zamienił się w mega śnieg, a na drodze zaczęła zalegać warstwa mokrego śniegu, ja zwolniłem do prędkości między 80 a 100km/h, a kierowca Kia nie. Dosłownie kilka minut później dojechałem go... stał na poboczu po dwukrotnym odbiciu się od barierek i to i przodem, i tyłem:). A jak klął, że "na ch.. mi się tak śpieszyło!"...:) Przynajmniej świadomy błędu, kolejny raz "technologia" nie pomogła i tyle dobrze, że nic się nikomu nie stało, a jedyne straty poniósł on sam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zamarski: Pierwsze gwiazdy w Alei Gwiazd

19-09-2017 20:30

W niedzielę (17.09) miało miejsce oficjalne odsłonięcie pierwszych gwiazd w Alei Gwiazd Miłośników Cieszyńskiej Pieśniczki Ludowej w Zamarskach.

wyświetleń: 104komentarzy: 0

NATO w Ostrawie

19-09-2017 19:00

W weekend 16-17 września na terenie Ostrawy w Czechach odbyła się XVI edycja Dni NATO. Jest to wydarzenie, które od wielu lat skupia dziesiątki tysięcy widzów, z całego Świata (na parkingu lotniska, na którym odbywały się pokazy można było zaobserwować nie tylko czeskie, czy polskie tablice rejestracyjne, ale również niemieckie czy też austriackie). Wydarzenie to skupiło również wiele tysięcy osób z terenu całego Śląska, w tym również Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 426komentarzy: 0

27 września zaczyna się festiwal Viva il canto!

19-09-2017 17:20

Już wkrótce w Cieszynie rozpocznie się XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il canto. Podczas czterech festiwalowych koncertów publiczność usłyszy brzmienia poetycko-refleksyjne, gorące tanga, pieśni żydowskie a także muzykę operetkową, filmową i musicalową.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Chybie: rozbierają trybuny!

19-09-2017 16:30

Rozbiórka trybuny na stadionie RKS Cukrownik ruszyła. Kończą się prace termoizolacyjne w pawilonie sportowym.

wyświetleń: 334komentarzy: 0

Tajniki pracy rzemieślników

19-09-2017 15:30

W weekend (16-17.09) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, na terenie Cieszyna zostały zorganizowane warsztaty z lokalnym rusznikarzem, Jerzym Wałgą. Drzwi do pracowni były otwarte w godzinach 10-15 i każdy zainteresowany mógł zapytać mistrza o tajniki obróbki metalu, bądź też zwiedzić Izbę Cieszyńskich Mistrzów, którą założył i aktualnie utrzymuje cieszyński rusznikarz.

wyświetleń: 212komentarzy: 0

Strumień ma alkomat - ogólnodostępny

19-09-2017 14:30

Od dziś (19.09.2017), każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Dzięki przekazanym środkom przez władze Strumienia i Chybia, alkomat zamontowane zostanie w poczekalni strumieńskiego komisariatu

wyświetleń: 978komentarzy: 1

Nowa nawierzchnia na Lipowej - trwa remont

19-09-2017 14:20

W Pruchnej trwa remont ulicy Lipowej. Nowa powierzchnia pojawi się tam dzięki środkom - Gminy Strumień i Powiatu.

wyświetleń: 479komentarzy: 0

VI Rajd Synchroniczny

19-09-2017 14:15

Za nami odbywająca się po raz VI  edycja najbardziej nietypowego rajdu w regionie.  Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych odbył się w niedzielę, 17  czerwca w Zebrzydowicach. Mimo niepogody zawodnicy dopisali a sama rywalizacja, to nie jedyne atrakcje tego dnia. 

wyświetleń: 569komentarzy: 0

Od ''Dumy i uprzedzenia'' do... Jasienicka biblioteka swiętuje 60 lat

19-09-2017 13:00

Pierwsza książka, jaką wpisano do katalogu w jasienickiej Bibliotece, to „Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Po 60 latach istnienia zbiór Biblioteki w Jasienicy liczy sobie prawie 60 tysięcy tytułów.

wyświetleń: 394komentarzy: 0

Zostały ostatnie dni na propozycje do budżetu obywatelskiego w Wiśle

19-09-2017 12:30

Zostało już tylko parę dni, by złożyć swoją propozycję do budżetu obywatelskiego w Wiśle.