Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1466komentarzy: 11

Kobranocka w Cieszynie

19-04-2017 10:40

Kolejny interesujący koncert przed nami. Miłośnicy rockowego dobrego grania powinni już dziś zarezerwować sobie czas w piątek (21.04) o godz. 20. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury zagra zespół Kobranocka.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Kobranocka to  legendarna toruńska kapela, to która gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego…  Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

Koncert grupy odbędzie się w cieszyńskim COK (ul. Rynek 12), w piątek 21 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 25 zł można zakupić w przedsprzedaży (szczegóły tutaj: http://www.domnarodowy.pl/bilety-platne-przelewem/ ) lub 30 zł w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS (zakończony):
Wraz z organizatorem przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert - aby je zdobyć prosimy w komentarzu napisać który utwór zespołu najbardziej lubisz i dlaczego akurat ten. Bilety otrzyma ta osoba, która zdaniem redakcji udzieli najciekawszej odpowiedzi.

(red)

Rozwiązanie:
Bilety trafiają do użytkownika o loginie: Bristol prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ox.pl)



źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
miksereczek
19-04-2017 12:30
miksereczek
Zdecydowanie "Kocham Cię jak Irlandię"! dlaczego? Właśnie dzięki tej piosence umiem grać na gitarze! Ach te godziny spędzone nad chwytami... To był pierwszy zagrany przeze mnie utwór!
łopica
19-04-2017 12:43
łopica
"Dotykaj delikatnie" śpiewa Tomek Żółtko :P

A świetnym utworem jest "Więc mi zdejmij z czoła znamię", ale nie powiem dlaczego, bo na koncert nie mam czasu iść. ;)
kuqi21
19-04-2017 15:51
kuqi21
Najbardziej lubię utwór " I nikomu nie wolno się z tego śmiać" za ponadczasowy tekst i mocne rockowe brzmienie, nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć ten utwór na żywo ;)
rudi
19-04-2017 18:43
rudi
Moją ulubiona piosenką Kobranocki jest "Przystojny Stefan". Od pewnego czasu nucę ja sobie w różnych życiowych sytuacjach. Ja- tak jak i tytułowy Stefan  mam taką wadę że ściąga mnie ostatnio niefart. A to sobie coś złamie, a to na rowerze mam kraksę. Dodatkowo uwielbiam ta piosenkę za chwytliwą , szybką muzykę. To by był fart jakbym wygrała  ten bilet! Może w końcu odczepił by się ode mnie "Stefanowy niefart" :)
adamm666
19-04-2017 18:54
adamm666
Moja ulubiona piosenka to "intymne życie mrówek" piosenka pokazuje jak malutcy jesteśmy w życiu i jak bezsensowne jest znaczenie naszego istnienia. Każdy z nas jest taką "mróweczką". Przy piosence noga aż sama się rwie do przytupywania. Był bym wielce uradowany gdybym mógł zabrać moją mróweczkę na koncert :)
Yaro80
19-04-2017 20:58
Yaro80
Ja wybrałbym piosenkę "Kocham Cię jak Irlandię" a dlaczego bo miałem okazję wyjechać a nie wyjechałem z tego pięknego kraju czyli Polska mimo tego że wielu mnie do tego namawiało dalej będę żył iluzją że w końcu się coś tutaj zmieni a musi się coś zmienić żeby dalej szedł ten Kraj do Przodu!
komis@lizmar.pl
19-04-2017 23:36
komis@lizmar.pl
"I nikomu nie wolno z tego śmiać" -Jarocin '88 I nagroda dla Kobranocki, ktoś to jeszcze pamięta? 29 lat....
Bristol
20-04-2017 08:37
Bristol
Miałem kiedyś na winylu pierwszą płytę Kobranocki ("Sztuka jest skarpetką kulawego"). Często pożyczałem ją różnym znajomym, chodziła z rąk do rąk, aż któregoś dnia wróciła do mnie z paskudną rysą na utworze "Dałaś mi w brzuch tortowym nożem". I już nie mogłem tego utworu wysłuchać w całości, bo płyta zaczęła "przeskakiwać" (musiałem przesuwać igłę o kilkanaście sekund do przodu). Byłem wściekły, a zarazem coraz bardziej tęskniłem do tej piosenki, bardzo chciałem usłyszeć ją znowu w całości, ale, niestety, nie mogłem (były to czasy bez internetu i nie można było sobie po prostu ściągnąć pliku mp3). I ta piosenka - z powodu niedosytu, jaki pozostawał za sprawą paskudnej rysy - stała się moją ulubioną i pozostała taką do dziś.
steffi3
20-04-2017 11:45
steffi3
Sztuka jest skarpetką kulawego - kaseta przegrana cichaczem od starszego brata gdy był w szkole... A później przez słuchawki (żeby brat nie słyszał) przesłuchiwanie w kółko każdej piosenki. List z pola boju, Biedna Pani - piosenki mojego dzieciństwa - do dziś znam na pamięć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Dariusz Itner

16-08-2017 19:15

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej? Czy Facebook blokuje treści patriotyczne? Na te i inne pytania odpowiedział Gość ox. pl - Dariusz Itner, który przedstawił również swój pogląd na reformę szkolnictwa. Jacek Porzycki zapytał też o kwestię manipulacji w sferze publicznej i o wartości, które są ważne dla Gościa.

wyświetleń: 1294komentarzy: 0

Wybudują, ale drożej

16-08-2017 17:20

O blisko 200 tysięcy zł więcej niż zakładano za demontaż starego i budowę nowego zadaszenia trybuny przy stadionie RKS Cukrownik będzie musiała wydać gmina Chybie. Pieniędzy musiano szukać w budżecie. Mimo znacznie droższej inwestycji, prace niebawem ruszą.

wyświetleń: 826komentarzy: 0

26 nowych miejsc do parkowania pojawiło się w Strumieniu

16-08-2017 16:00

To dobra wiadomość dla posiadaczy czterech kółek i nie tylko - w Strumieniu pojawiły się nowe miejsca do parkowania.

wyświetleń: 946komentarzy: 0

Wielki sprawdzian z języka polskiego w Cieszynie

16-08-2017 14:30

Z ortografią, czy też interpunkcją mogą mieć problemy nawet rdzenni mieszkańcy Polski, w związku z czym możemy sobie wyobrazić, jakie jest to wyzwanie dla obcokrajowców. Na szczęście wiele osób nie boi się wyzwań, w związku z czym starają się poznać obce języki nie tylko w stopniu komunikatywnym, ale również wszystkie jego niuanse. Z tego właśnie względu każdego roku w Cieszynie organizowana jest Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Nie inaczej było w tym roku...

wyświetleń: 359komentarzy: 0

Długi weekend w statystyce

16-08-2017 14:29

O 22.00 zakończyła się wczoraj (15.08.2017) prowadzona na terenie naszego województwa akcja ''Bezpieczny Weekend''. Podczas długiego sierpniowego weekendu nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 6 tysięcy śląskich policjantów.

wyświetleń: 1213komentarzy: 0

Armata wystrzeliła

16-08-2017 12:45

Kilka dni temu na naszym portalu pojawiła się informacja o replice armaty z przełomu XVII i XVIII wieku, która stanęła na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym. Armata pojawiła się w filmach "Pan Tadeusz" oraz "Ogniem i mieczem", w związku z czym spokojnie możemy uznać ją, za lokalną sławę. Ponieważ 15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, władze Cieszyna postanowiły uczcić to wydarzenie wystrzałem ze wspomnianej armaty.

wyświetleń: 1183komentarzy: 1

W Cieszynie zrobisz przegląd auta za darmo

16-08-2017 11:00

Jesienny przegląd auta jeszcze przed Tobą? W Cieszynie będziesz mogła/mógł zrobić go bezpłatnie. Gdzie?

wyświetleń: 1982komentarzy: 1

Najmłodsi stela 65/590/2017

16-08-2017 09:20

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 4293komentarzy: 0

WYPRAWKA SZKOLNA Z STX HURT-DETAL

16-08-2017 07:30

Sezon wakacyjny w pełni, nadmorskie kurorty pękają w szwach, szlaki górskie oblegają turyści, a ruch na drogach nie maleje. Jednakże już na horyzoncie czasu pojawia się coraz to wyraźniejsza wizja nowego roku szkolnego. Koniec wakacyjnego odpoczynku i urlopowych wyjazdów niestety zakończy się, a dotychczas opustoszałe szkolne korytarze i ławki znów zaroją się od uczniów.

wyświetleń: 979komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Doda

15-08-2017 20:00

O Dorocie Rabczewskiej napisano i powiedziano już bardzo dużo. Skandalistka? Słuch absolutny? Królowa autokreacji? Na pewno piosenkarka nie stoi w miejscu i dojrzewa na oczach mediów i fanów. Jacek Porzycki zapytał artystkę, czy często czuje się "okazem w szkle" i jak wysoki był "podatek od miłości"? Nie zabrakło również pytań o styl życia, kontrowersje i ... patriotyzm.