Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 1602komentarzy: 11

Kobranocka w Cieszynie

19-04-2017 10:40

Kolejny interesujący koncert przed nami. Miłośnicy rockowego dobrego grania powinni już dziś zarezerwować sobie czas w piątek (21.04) o godz. 20. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury zagra zespół Kobranocka.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Kobranocka to  legendarna toruńska kapela, to która gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego…  Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

Koncert grupy odbędzie się w cieszyńskim COK (ul. Rynek 12), w piątek 21 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 25 zł można zakupić w przedsprzedaży (szczegóły tutaj: http://www.domnarodowy.pl/bilety-platne-przelewem/ ) lub 30 zł w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS (zakończony):
Wraz z organizatorem przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert - aby je zdobyć prosimy w komentarzu napisać który utwór zespołu najbardziej lubisz i dlaczego akurat ten. Bilety otrzyma ta osoba, która zdaniem redakcji udzieli najciekawszej odpowiedzi.

(red)

Rozwiązanie:
Bilety trafiają do użytkownika o loginie: Bristol prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ox.pl)



źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
miksereczek
19-04-2017 12:30
miksereczek
Zdecydowanie "Kocham Cię jak Irlandię"! dlaczego? Właśnie dzięki tej piosence umiem grać na gitarze! Ach te godziny spędzone nad chwytami... To był pierwszy zagrany przeze mnie utwór!
łopica
19-04-2017 12:43
łopica
"Dotykaj delikatnie" śpiewa Tomek Żółtko :P

A świetnym utworem jest "Więc mi zdejmij z czoła znamię", ale nie powiem dlaczego, bo na koncert nie mam czasu iść. ;)
kuqi21
19-04-2017 15:51
kuqi21
Najbardziej lubię utwór " I nikomu nie wolno się z tego śmiać" za ponadczasowy tekst i mocne rockowe brzmienie, nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć ten utwór na żywo ;)
rudi
19-04-2017 18:43
rudi
Moją ulubiona piosenką Kobranocki jest "Przystojny Stefan". Od pewnego czasu nucę ja sobie w różnych życiowych sytuacjach. Ja- tak jak i tytułowy Stefan  mam taką wadę że ściąga mnie ostatnio niefart. A to sobie coś złamie, a to na rowerze mam kraksę. Dodatkowo uwielbiam ta piosenkę za chwytliwą , szybką muzykę. To by był fart jakbym wygrała  ten bilet! Może w końcu odczepił by się ode mnie "Stefanowy niefart" :)
adamm666
19-04-2017 18:54
adamm666
Moja ulubiona piosenka to "intymne życie mrówek" piosenka pokazuje jak malutcy jesteśmy w życiu i jak bezsensowne jest znaczenie naszego istnienia. Każdy z nas jest taką "mróweczką". Przy piosence noga aż sama się rwie do przytupywania. Był bym wielce uradowany gdybym mógł zabrać moją mróweczkę na koncert :)
Yaro80
19-04-2017 20:58
Yaro80
Ja wybrałbym piosenkę "Kocham Cię jak Irlandię" a dlaczego bo miałem okazję wyjechać a nie wyjechałem z tego pięknego kraju czyli Polska mimo tego że wielu mnie do tego namawiało dalej będę żył iluzją że w końcu się coś tutaj zmieni a musi się coś zmienić żeby dalej szedł ten Kraj do Przodu!
komis@lizmar.pl
19-04-2017 23:36
komis@lizmar.pl
"I nikomu nie wolno z tego śmiać" -Jarocin '88 I nagroda dla Kobranocki, ktoś to jeszcze pamięta? 29 lat....
Bristol
20-04-2017 08:37
Bristol
Miałem kiedyś na winylu pierwszą płytę Kobranocki ("Sztuka jest skarpetką kulawego"). Często pożyczałem ją różnym znajomym, chodziła z rąk do rąk, aż któregoś dnia wróciła do mnie z paskudną rysą na utworze "Dałaś mi w brzuch tortowym nożem". I już nie mogłem tego utworu wysłuchać w całości, bo płyta zaczęła "przeskakiwać" (musiałem przesuwać igłę o kilkanaście sekund do przodu). Byłem wściekły, a zarazem coraz bardziej tęskniłem do tej piosenki, bardzo chciałem usłyszeć ją znowu w całości, ale, niestety, nie mogłem (były to czasy bez internetu i nie można było sobie po prostu ściągnąć pliku mp3). I ta piosenka - z powodu niedosytu, jaki pozostawał za sprawą paskudnej rysy - stała się moją ulubioną i pozostała taką do dziś.
steffi3
20-04-2017 11:45
steffi3
Sztuka jest skarpetką kulawego - kaseta przegrana cichaczem od starszego brata gdy był w szkole... A później przez słuchawki (żeby brat nie słyszał) przesłuchiwanie w kółko każdej piosenki. List z pola boju, Biedna Pani - piosenki mojego dzieciństwa - do dziś znam na pamięć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nasz region w międzywojniu

23-10-2017 10:30

W Galeri Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego otwarto nową wystawę. Tym razem udając się tam obejrzymy ciekawe eksponaty, głównie fotografie, ale nie tylko z naszego regionu w okresie międzywojennym.

wyświetleń: 121komentarzy: 0

Czytają, nie czytają?

23-10-2017 09:10

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To, że badania ostatnich lat wykazują spadek czytelnictwa wśród Polaków nie jest bynajmniej nowym odkryciem. A jak próbują takiemu stanowi rzeczy zaradzić bibliotekarze i nauczyciele w naszym regionie? I czy nasza młodzież czyta, czy też nie czyta?

wyświetleń: 192komentarzy: 1

Piłkarski weekend za nami (22.10.2017)

23-10-2017 07:30

Za nami kolejny piłkarski weekend, który przyniósł nam sporo emocji. W A klasie poznaliśmy nowego lidera, a Dariusz Rucki okazał się bohaterem Wisły. Warto także wspomnieć o Zebrzydowicach, które sprawiły kibicom miłą niespodziankę.

wyświetleń: 524komentarzy: 0

Cenne zwycięstwo Błachowicza!

22-10-2017 22:20

Właśnie tak miała wyglądać walka Jan Błachowicza podczas gali UFC w Gdańsku. Cieszynianin przełamał się po dwóch porażkach i pokonał Devina Clarka przez duszenie zza pleców w stójce!

wyświetleń: 692komentarzy: 0

Třinec wiceliderem Extraligi!

22-10-2017 22:15

Trzeci mecz w WERK Arenie i trzecie zwycięstwo. Tak można podsumować ostatni tydzień w wykonaniu Stalowników. Po dzisiejszej wygranej nad Jihlavą (22.10.2017), podopieczni Václava Varadi ustępują w tabeli już tylko Komecie Brno.

wyświetleń: 230komentarzy: 0

Pomóż nam spakować miłość - czyli, zrób prezent pod choinkę

22-10-2017 19:00

Prezent pod choinkę to ogólnopolska akcja charytatywna do której Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie przystąpiło ponad 10 lat temu. Prezenty trafiają do dzieci z Ukrainy, Białorusi, Rumunii. W tym roku także dla dzieci uchodźców. W akcji może wziąć udział każdy.

wyświetleń: 639komentarzy: 0

Zniczomaty już w Cieszynie

22-10-2017 17:00

Znane są automaty z napojami, zabawkami, czy też różnego rodzaju gadżetami. Jakiś czas temu mieszkańcy Cieszyna mieli szansę przez jakiś czas korzystać z mlekomatu, umiejscowionego niedaleko jednego z dużych sklepów. Jednak od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się również zniczomaty, czyli urządzenia, umożliwiające zakup zniczy, na cieszyńskich cmentarzach.

wyświetleń: 2027komentarzy: 2

Parkować, nie parkować?

22-10-2017 15:00

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek chce poznać zdanie mieszkańców związane z parkingiem na rynku.

wyświetleń: 1372komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

22-10-2017 12:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 751komentarzy: 0

Pamiętają o Święcie Drzewa

22-10-2017 11:10

Corocznie uczniowie SP nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu przy współorganizacji Komisji Ochrony Przyrody Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej Oddziału PTTK Beskid Sląski oraz Nadleśnictwa w Ustroniu biorą udział w rajdzie pieszym z okazji Święta Drzewa.