Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1856komentarzy: 11

Kobranocka w Cieszynie

19-04-2017 10:40

Kolejny interesujący koncert przed nami. Miłośnicy rockowego dobrego grania powinni już dziś zarezerwować sobie czas w piątek (21.04) o godz. 20. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury zagra zespół Kobranocka.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Kobranocka to  legendarna toruńska kapela, to która gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego…  Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

Koncert grupy odbędzie się w cieszyńskim COK (ul. Rynek 12), w piątek 21 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 25 zł można zakupić w przedsprzedaży (szczegóły tutaj: http://www.domnarodowy.pl/bilety-platne-przelewem/ ) lub 30 zł w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS (zakończony):
Wraz z organizatorem przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert - aby je zdobyć prosimy w komentarzu napisać który utwór zespołu najbardziej lubisz i dlaczego akurat ten. Bilety otrzyma ta osoba, która zdaniem redakcji udzieli najciekawszej odpowiedzi.

(red)

Rozwiązanie:
Bilety trafiają do użytkownika o loginie: Bristol prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ox.pl)



źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
miksereczek
19-04-2017 12:30
miksereczek
Zdecydowanie "Kocham Cię jak Irlandię"! dlaczego? Właśnie dzięki tej piosence umiem grać na gitarze! Ach te godziny spędzone nad chwytami... To był pierwszy zagrany przeze mnie utwór!
łopica
19-04-2017 12:43
łopica
"Dotykaj delikatnie" śpiewa Tomek Żółtko :P

A świetnym utworem jest "Więc mi zdejmij z czoła znamię", ale nie powiem dlaczego, bo na koncert nie mam czasu iść. ;)
kuqi21
19-04-2017 15:51
kuqi21
Najbardziej lubię utwór " I nikomu nie wolno się z tego śmiać" za ponadczasowy tekst i mocne rockowe brzmienie, nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć ten utwór na żywo ;)
rudi
19-04-2017 18:43
rudi
Moją ulubiona piosenką Kobranocki jest "Przystojny Stefan". Od pewnego czasu nucę ja sobie w różnych życiowych sytuacjach. Ja- tak jak i tytułowy Stefan  mam taką wadę że ściąga mnie ostatnio niefart. A to sobie coś złamie, a to na rowerze mam kraksę. Dodatkowo uwielbiam ta piosenkę za chwytliwą , szybką muzykę. To by był fart jakbym wygrała  ten bilet! Może w końcu odczepił by się ode mnie "Stefanowy niefart" :)
adamm666
19-04-2017 18:54
adamm666
Moja ulubiona piosenka to "intymne życie mrówek" piosenka pokazuje jak malutcy jesteśmy w życiu i jak bezsensowne jest znaczenie naszego istnienia. Każdy z nas jest taką "mróweczką". Przy piosence noga aż sama się rwie do przytupywania. Był bym wielce uradowany gdybym mógł zabrać moją mróweczkę na koncert :)
Yaro80
19-04-2017 20:58
Yaro80
Ja wybrałbym piosenkę "Kocham Cię jak Irlandię" a dlaczego bo miałem okazję wyjechać a nie wyjechałem z tego pięknego kraju czyli Polska mimo tego że wielu mnie do tego namawiało dalej będę żył iluzją że w końcu się coś tutaj zmieni a musi się coś zmienić żeby dalej szedł ten Kraj do Przodu!
komis@lizmar.pl
19-04-2017 23:36
komis@lizmar.pl
"I nikomu nie wolno z tego śmiać" -Jarocin '88 I nagroda dla Kobranocki, ktoś to jeszcze pamięta? 29 lat....
Bristol
20-04-2017 08:37
Bristol
Miałem kiedyś na winylu pierwszą płytę Kobranocki ("Sztuka jest skarpetką kulawego"). Często pożyczałem ją różnym znajomym, chodziła z rąk do rąk, aż któregoś dnia wróciła do mnie z paskudną rysą na utworze "Dałaś mi w brzuch tortowym nożem". I już nie mogłem tego utworu wysłuchać w całości, bo płyta zaczęła "przeskakiwać" (musiałem przesuwać igłę o kilkanaście sekund do przodu). Byłem wściekły, a zarazem coraz bardziej tęskniłem do tej piosenki, bardzo chciałem usłyszeć ją znowu w całości, ale, niestety, nie mogłem (były to czasy bez internetu i nie można było sobie po prostu ściągnąć pliku mp3). I ta piosenka - z powodu niedosytu, jaki pozostawał za sprawą paskudnej rysy - stała się moją ulubioną i pozostała taką do dziś.
steffi3
20-04-2017 11:45
steffi3
Sztuka jest skarpetką kulawego - kaseta przegrana cichaczem od starszego brata gdy był w szkole... A później przez słuchawki (żeby brat nie słyszał) przesłuchiwanie w kółko każdej piosenki. List z pola boju, Biedna Pani - piosenki mojego dzieciństwa - do dziś znam na pamięć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 181komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 1076komentarzy: 1

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!

wyświetleń: 771komentarzy: 0

W Skoczowie tańczyli dla św. Jana Pawła II

21-05-2018 22:15

Wczoraj (20.05) na skoczowskim Rynku tańczyli i śpiewali dla św. Jana Pawła II. Nie zabrakło belgijki, tańców lednickich, a na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Maliniorze z Brennej.

wyświetleń: 957komentarzy: 5

Zaolzie: Jajecznice czas konsumować

21-05-2018 18:55

Choć jak każe tradycja zielonoświątkowe jajecznice powinno się smażyć w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, to w przypadku klubów i stowarzyszeń data ta jest bardziej ruchoma, niż Pięćdziesiątnicy. Na Zaolziu w kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Cz. Cieszynie-Sibicy członkowie i sympatycy spotkali się już w piątek 18 maja.

wyświetleń: 752komentarzy: 0

Dał wojewoda, teraz marszałek

21-05-2018 17:05

Dwa tygodnie temu otrzymali wsparcie z rządu, teraz to śląski samorząd rozdysponował pieniądze dla strażaków. Kolejne wsparcie dla drużyn OSP w naszym regionie.

wyświetleń: 1213komentarzy: 3

W Cieszynie będą nowe parkingi

21-05-2018 15:30

W Cieszynie brak miejsc parkingowych, zwłaszcza w rejonie centrum miasta jest prawdziwą zmorą kierowców. Chociaż fakt ten wynika z historii miasta, które w czasach, gdy powstawało nie musiało być przystosowane do niczego więcej, niż kilku dorożek z koniem, które woziły możnych z tych rejonów, to władze miasta postanowiły wyjść naprzeciw dzisiejszym potrzebom.

wyświetleń: 3859komentarzy: 7

Coraz cięższa sytuacja Beskidu, w derbach górą Drogomyśl i Puńców

21-05-2018 13:40

Za nami kolejny weekend, w którym nie mogło zabraknąć piłkarskich emocji. Ten weekend odkrył już jedną z kart. Poznaliśmy pierwszą drużynę, która awansuje do A klasy.

wyświetleń: 1044komentarzy: 0

Michał Haratyk z najlepszym wynikiem w Europie!

21-05-2018 13:10

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku, po raz pierwszy, zorganizowani Mityng Gwiazd. Wśród uczestników nie zabrakło także przedstawiciela naszego regionu, Michała Haratyka.

wyświetleń: 387komentarzy: 0

Najmłodsi stela 38/662/2018

21-05-2018 11:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.