Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 1721komentarzy: 11

Kobranocka w Cieszynie

19-04-2017 10:40

Kolejny interesujący koncert przed nami. Miłośnicy rockowego dobrego grania powinni już dziś zarezerwować sobie czas w piątek (21.04) o godz. 20. W Cieszyńskim Ośrodku Kultury zagra zespół Kobranocka.
fot: mat.pras. fot: mat.pras.

Kobranocka to  legendarna toruńska kapela, to która gra nieprzerwanie ponad dwadzieścia pięć lat! Liderem zespołu jest Kobra – Andrzej Kraiński, wokalista, gitarzysta. Drugim założycielem kapeli był Szybki Kazik, który gra do dziś (z kilkuletnią przerwą na solowy projekt – „Atrakcyjny Kazimierz”). Od ponad dwudziestu lat w składzie znajduje się Piotr „Vysol” Wysocki. Po wielu latach grania z muzykami spoza Torunia, od 2005 roku drugim gitarzystą jest Jacek Moczadło.

Bardzo ważnym członkiem-założycielem jest tekściarz zespołu – Ordynat Michorowski – ordynator oddziału zamkniętego szpitala psychiatrycznego…  Kobra poznał Ordynata z powodów „militarnych” w 1984 roku, lekarz pokazał swoje teksty (miedzy innymi „List z poligonu”). Jak sam niedoszły żołnierz mówi: „jedyne wyjście to było założenie kapeli”. Pierwotnie zespół nosił nazwę Latający Pisuar. Wszystko zaczęło się od jednorazowego występu, gdyż kapela nie przewidywała działalności komercyjnej, jedynie podziemną. Ale po pierwszym, nader udanym koncercie zespół dokooptował do składu Waldka Zaborowskiego grającego na saksofonie i przemianował się na Kobranockę.

Koncert grupy odbędzie się w cieszyńskim COK (ul. Rynek 12), w piątek 21 kwietnia o godz. 20:00. Bilety w cenie 25 zł można zakupić w przedsprzedaży (szczegóły tutaj: http://www.domnarodowy.pl/bilety-platne-przelewem/ ) lub 30 zł w dniu koncertu.

UWAGA KONKURS (zakończony):
Wraz z organizatorem przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert - aby je zdobyć prosimy w komentarzu napisać który utwór zespołu najbardziej lubisz i dlaczego akurat ten. Bilety otrzyma ta osoba, która zdaniem redakcji udzieli najciekawszej odpowiedzi.

(red)

Rozwiązanie:
Bilety trafiają do użytkownika o loginie: Bristol prosimy o kontakt z redakcją (redakcja@ox.pl)



źródło: ox.pl
dodał: CR 19-04-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
monikaG152
19-04-2017 11:55
monikaG152
Bardzo lubię piosenkę Dotykaj Delikatnie oboje z mężem wybraliśmy ja na pierwszy taniec weselny fajnie by było usłyszeć ja na żywo
miksereczek
19-04-2017 12:30
miksereczek
Zdecydowanie "Kocham Cię jak Irlandię"! dlaczego? Właśnie dzięki tej piosence umiem grać na gitarze! Ach te godziny spędzone nad chwytami... To był pierwszy zagrany przeze mnie utwór!
łopica
19-04-2017 12:43
łopica
"Dotykaj delikatnie" śpiewa Tomek Żółtko :P

A świetnym utworem jest "Więc mi zdejmij z czoła znamię", ale nie powiem dlaczego, bo na koncert nie mam czasu iść. ;)
kuqi21
19-04-2017 15:51
kuqi21
Najbardziej lubię utwór " I nikomu nie wolno się z tego śmiać" za ponadczasowy tekst i mocne rockowe brzmienie, nie ukrywam, że chciałbym usłyszeć ten utwór na żywo ;)
rudi
19-04-2017 18:43
rudi
Moją ulubiona piosenką Kobranocki jest "Przystojny Stefan". Od pewnego czasu nucę ja sobie w różnych życiowych sytuacjach. Ja- tak jak i tytułowy Stefan  mam taką wadę że ściąga mnie ostatnio niefart. A to sobie coś złamie, a to na rowerze mam kraksę. Dodatkowo uwielbiam ta piosenkę za chwytliwą , szybką muzykę. To by był fart jakbym wygrała  ten bilet! Może w końcu odczepił by się ode mnie "Stefanowy niefart" :)
adamm666
19-04-2017 18:54
adamm666
Moja ulubiona piosenka to "intymne życie mrówek" piosenka pokazuje jak malutcy jesteśmy w życiu i jak bezsensowne jest znaczenie naszego istnienia. Każdy z nas jest taką "mróweczką". Przy piosence noga aż sama się rwie do przytupywania. Był bym wielce uradowany gdybym mógł zabrać moją mróweczkę na koncert :)
Yaro80
19-04-2017 20:58
Yaro80
Ja wybrałbym piosenkę "Kocham Cię jak Irlandię" a dlaczego bo miałem okazję wyjechać a nie wyjechałem z tego pięknego kraju czyli Polska mimo tego że wielu mnie do tego namawiało dalej będę żył iluzją że w końcu się coś tutaj zmieni a musi się coś zmienić żeby dalej szedł ten Kraj do Przodu!
komis@lizmar.pl
19-04-2017 23:36
komis@lizmar.pl
"I nikomu nie wolno z tego śmiać" -Jarocin '88 I nagroda dla Kobranocki, ktoś to jeszcze pamięta? 29 lat....
Bristol
20-04-2017 08:37
Bristol
Miałem kiedyś na winylu pierwszą płytę Kobranocki ("Sztuka jest skarpetką kulawego"). Często pożyczałem ją różnym znajomym, chodziła z rąk do rąk, aż któregoś dnia wróciła do mnie z paskudną rysą na utworze "Dałaś mi w brzuch tortowym nożem". I już nie mogłem tego utworu wysłuchać w całości, bo płyta zaczęła "przeskakiwać" (musiałem przesuwać igłę o kilkanaście sekund do przodu). Byłem wściekły, a zarazem coraz bardziej tęskniłem do tej piosenki, bardzo chciałem usłyszeć ją znowu w całości, ale, niestety, nie mogłem (były to czasy bez internetu i nie można było sobie po prostu ściągnąć pliku mp3). I ta piosenka - z powodu niedosytu, jaki pozostawał za sprawą paskudnej rysy - stała się moją ulubioną i pozostała taką do dziś.
steffi3
20-04-2017 11:45
steffi3
Sztuka jest skarpetką kulawego - kaseta przegrana cichaczem od starszego brata gdy był w szkole... A później przez słuchawki (żeby brat nie słyszał) przesłuchiwanie w kółko każdej piosenki. List z pola boju, Biedna Pani - piosenki mojego dzieciństwa - do dziś znam na pamięć...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Trzy jubileusze i jeden koncert

19-01-2018 21:30

120 urodziny Viktora Ullmanna, 30-lecie Towarzystwa Polsko-Austriackiego Oddział w Cieszynie oraz 100-lecie powstania Republiki Austrii – wczoraj (18.01) w cieszyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej, w związku z tymi wydarzeniami, odbył się koncert jubileuszowy.  

wyświetleń: 149komentarzy: 0

O budżecie gminy Dębowiec

19-01-2018 19:15

Dzisiaj przedstawiamy rozmowę z kolejnym wójtem. Naszym gościem jest Tomasz Branny - Wójt Dębowca.

wyświetleń: 526komentarzy: 2

Dzieci będą uczyć się myśleć...

19-01-2018 18:00

Wczoraj (18.01) w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn odbyła się konferencja pod hasłem: ''Edukacja przez Szachy w Szkole''. Jej celem było przybliżenie korzyści płynących z włączenia szachów w proces edukacji. Zainaugurowano również projekt, którym mogą zostać objęte szkoły powiatu cieszyńskiego.

wyświetleń: 249komentarzy: 0

Świątecznie DPS ''Pogodna Jesień''

19-01-2018 16:30

Wczoraj (18.01) grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedziła mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień". Młodzież zaśpiewała kolędy i przedstawiła jasełka.

wyświetleń: 710komentarzy: 0

Hokeiści cieszyńsko-jastrzębskiego klubu jeszcze w tym roku nie przegrali

19-01-2018 15:30

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Tak przedstawia się bilans Czarnych Panter w 2018 roku. Wczoraj (18.01), jedyny polski zespół w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze, pokonał Nebory B.

wyświetleń: 158komentarzy: 0

Tenisistki stołowe z Chybia okazały się bezlitosne dla łodzianek

19-01-2018 14:30

Magdalena Mazur i spółka, potwierdziły role faworytek i wysoko pokonały MKS Jedynkę Łódź. W środowym (17.01) spotkaniu poniosły tylko dwie porażki.

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Historie biblijne w oczach młodzieży

19-01-2018 13:45

W Auli LO im. Kopernika do końca lutego obejrzeć można prace plastyczne nagrodzone w II edycji Powiatowego Konkursu Literacko-Biblijnego pt. „Historie biblijne w oczach młodzieży”.

wyświetleń: 370komentarzy: 0

Zakochani Pod Tułem - wielki powrót!

19-01-2018 12:00

Status konkursu: TRWA

Jesteś zakochany od niedawna? A może twój związek ma już za sobą długie lata romantycznych uniesień? Bez względu na to, czy kochasz od kilku dni, czy od wielu lat, zapraszamy do udziału w konkursie Zakochani Pod Tułem. Rusza 5 edycja konkursu!

wyświetleń: 761komentarzy: 0

Dzień babci i dziadka - występ dzieci

19-01-2018 11:20

W czwartek (18.01) w związku ze zbliżającym się dniem babci i dziadka grupy językowe działające w OCKiR w Cieszynie przygotowały specjalny spektakl w języku angielskim na który zaproszono bacie, dziadków oraz wszystkie osoby zainteresowane poczynaniami najmłodszych poliglotów.Dzieci podzielone zgodnie z grupami wiekowymi, razem z prowadzącą zajęcia zatańczyły na scenie i zaśpiewały anglojęzyczne piosenki.

wyświetleń: 1065komentarzy: 0

Program Rewitalizacji Gminy Hażlach

19-01-2018 09:45

Gmina Hażlach przystąpiła do opracowania Programu Rewitalizacji Gminy Hażlach na lata 2018-2023.