Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5763komentarzy: 4

Nie wszystko złoto co się świeci

14-04-2017 14:15

Dyżurny cieszyńskiej komendy otrzymał informację o próbie oszustwa, dokonanej przez cztery osoby poruszające się volkswagenem w Dzięgielowie. Informacja ta została przekazana wszystkim patrolom. Chwilę później policjanci z 'patrolówki' wraz z dzielnicowymi zatrzymali obywateli Rumunii. Mężczyźni prosili o pieniądze na paliwo, w zamian oferując ''złotą biżuterię''. Ta okazała się bezwartościowa, ponieważ była wykonana z metalu imitującego złoto. Obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu.
Nie złote a z tombaku były oferowane wyroby jubilerskie. fot. KPP Cieszyn Nie złote a z tombaku były oferowane wyroby jubilerskie. fot. KPP Cieszyn

Na propozycję okazjonalnego kupna złotego sygnetu zdecydowało się małżeństwo z Cieszyna. Z ich relacji wynikało, że podczas podróży swoim samochodem w Dzięgielowie zauważyli mężczyznę, który stał obok volkswagena i zatrzymywał inne pojazdy. Postanowili zatrzymać się aby zapytać co się stało. Mężczyzna mówił po angielsku i niemiecku. - Tłumaczył, że skończyło im się paliwo, nie mają pieniędzy i nie mogą wrócić do domu. W zamian za pieniądze na paliwo oferowali "złotą biżuterię". Oprócz sygnetu przekazał im również swoją firmową wizytówkę. Kobieta zgodziła się na propozycję. Oba pojazdy wyruszyły na najbliższą stację paliw w Cieszynie. Tam miało dojść do wymiany sygnetu za paliwo do samochodu. - relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W drodze do Cieszyna małżeństwo postanowiło sprawdzić firmę w internecie. Po wpisaniu danych z wizytówki nie znaleźli takiego przedsiębiorstwa. Było za to wiele wpisów o oszustwach i wyłudzeniach przez osobę posługującą się tą wizytówką. Według relacji internautów, osoby zatrzymują pojazdy, proszą o pieniądze, a w zamian oferują złotą biżuterię, która później okazuje się tombakiem. Mieszkańcy Cieszyna od razu zadzwonili na policyjny numer alarmowy. Dyżurny przekazał informację do wszystkich patroli, że sprawcy tego przestępstwa poruszają się passatem na angielskich numerach rejestracyjnych i zmierzają w kierunku Cieszyna. Na ulicy Bielskiej zatrzymali ich policjanci patrolówki i dzielnicowi.

Czterej obywatele Rumunii w wieku od 17 do 44 lat zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Najstarszemu z nich, który oferował tombak ustrońscy kryminalni przedstawili już zarzuty. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni wcześniej nie dokonywali podobnych czynów.

(JB)

zródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 14-04-2017 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Godefroy
14-04-2017 15:23
Godefroy
Że też jeszcze znajdują się naiwni, którzy wierzą w takie "okazje" ;)
mamona87
14-04-2017 16:23
mamona87
Dwa lata temu miałem podobny przypadek na trasie Cieszyn - Hażlach. Za stacją benzynową w Hażlachu wbiegł na drogę jakiś turek i zaczął mi wymachiwać rękoma przed autem (o mały włos co by go rozjechał). Zjechałem na bok, a on do mnie, że pod lasem stoi jego samochód i potrzebuje 50 złotych na paliwo, żeby dojechać do domu. Wrzucił mi do samochodu dwa tombaki. Jak mu je oddałem i powiedziałem, że nie mam, to zwyzywał mnie od pierdolonych ciuli i pobiegł do czarnej terenowej BMW :) Potem w lusterku widziałem, jak zatrzymywał bezskutecznie kolejne samochody, które go omijały szerokim łukiem z lewej i prawej :D
Międzol
14-04-2017 22:08
Międzol
Też miałem podobną sytuacje, oferował mi je Cygan.
Cisną się tylko niecenzuralne słowa.
roman123
26-04-2017 17:19
roman123
Ja takich spotkałem w Warszowicach na stacji. Nie chciałem z nim gadać to mi na siedzenie wrzucił obrączkę, kamerę i jeszcze chyba telefon. Nie reagował na odmowę i kiedy mu chciałem oddać rzeczy, więc podziękowałem za prezenty wrzuciłem do auta, wsiadłem odpaliłem. Wtedy gość sam pozbierał zabawki. Jeszcze spluwał za mną i wyzywał. Dziwi mnie że jeszcze są naiwni.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 36komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 760komentarzy: 2

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 373komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 5413komentarzy: 4

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 562komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 756komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.

wyświetleń: 4059komentarzy: 0

Cały weekend z Pucharem Świata w Wiśle

29-05-2017 09:15

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej.