Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5914komentarzy: 4

Nie wszystko złoto co się świeci

14-04-2017 14:15

Dyżurny cieszyńskiej komendy otrzymał informację o próbie oszustwa, dokonanej przez cztery osoby poruszające się volkswagenem w Dzięgielowie. Informacja ta została przekazana wszystkim patrolom. Chwilę później policjanci z 'patrolówki' wraz z dzielnicowymi zatrzymali obywateli Rumunii. Mężczyźni prosili o pieniądze na paliwo, w zamian oferując ''złotą biżuterię''. Ta okazała się bezwartościowa, ponieważ była wykonana z metalu imitującego złoto. Obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu.
Nie złote a z tombaku były oferowane wyroby jubilerskie. fot. KPP Cieszyn Nie złote a z tombaku były oferowane wyroby jubilerskie. fot. KPP Cieszyn

Na propozycję okazjonalnego kupna złotego sygnetu zdecydowało się małżeństwo z Cieszyna. Z ich relacji wynikało, że podczas podróży swoim samochodem w Dzięgielowie zauważyli mężczyznę, który stał obok volkswagena i zatrzymywał inne pojazdy. Postanowili zatrzymać się aby zapytać co się stało. Mężczyzna mówił po angielsku i niemiecku. - Tłumaczył, że skończyło im się paliwo, nie mają pieniędzy i nie mogą wrócić do domu. W zamian za pieniądze na paliwo oferowali "złotą biżuterię". Oprócz sygnetu przekazał im również swoją firmową wizytówkę. Kobieta zgodziła się na propozycję. Oba pojazdy wyruszyły na najbliższą stację paliw w Cieszynie. Tam miało dojść do wymiany sygnetu za paliwo do samochodu. - relacjonuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W drodze do Cieszyna małżeństwo postanowiło sprawdzić firmę w internecie. Po wpisaniu danych z wizytówki nie znaleźli takiego przedsiębiorstwa. Było za to wiele wpisów o oszustwach i wyłudzeniach przez osobę posługującą się tą wizytówką. Według relacji internautów, osoby zatrzymują pojazdy, proszą o pieniądze, a w zamian oferują złotą biżuterię, która później okazuje się tombakiem. Mieszkańcy Cieszyna od razu zadzwonili na policyjny numer alarmowy. Dyżurny przekazał informację do wszystkich patroli, że sprawcy tego przestępstwa poruszają się passatem na angielskich numerach rejestracyjnych i zmierzają w kierunku Cieszyna. Na ulicy Bielskiej zatrzymali ich policjanci patrolówki i dzielnicowi.

Czterej obywatele Rumunii w wieku od 17 do 44 lat zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Najstarszemu z nich, który oferował tombak ustrońscy kryminalni przedstawili już zarzuty. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia. Policjanci sprawdzają, czy mężczyźni wcześniej nie dokonywali podobnych czynów.

(JB)

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 14-04-2017 14:15
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Godefroy
14-04-2017 15:23
Godefroy
Że też jeszcze znajdują się naiwni, którzy wierzą w takie "okazje" ;)
mamona87
14-04-2017 16:23
mamona87
Dwa lata temu miałem podobny przypadek na trasie Cieszyn - Hażlach. Za stacją benzynową w Hażlachu wbiegł na drogę jakiś turek i zaczął mi wymachiwać rękoma przed autem (o mały włos co by go rozjechał). Zjechałem na bok, a on do mnie, że pod lasem stoi jego samochód i potrzebuje 50 złotych na paliwo, żeby dojechać do domu. Wrzucił mi do samochodu dwa tombaki. Jak mu je oddałem i powiedziałem, że nie mam, to zwyzywał mnie od pierdolonych ciuli i pobiegł do czarnej terenowej BMW :) Potem w lusterku widziałem, jak zatrzymywał bezskutecznie kolejne samochody, które go omijały szerokim łukiem z lewej i prawej :D
Międzol
14-04-2017 22:08
Międzol
Też miałem podobną sytuacje, oferował mi je Cygan.
Cisną się tylko niecenzuralne słowa.
roman123
26-04-2017 17:19
roman123
Ja takich spotkałem w Warszowicach na stacji. Nie chciałem z nim gadać to mi na siedzenie wrzucił obrączkę, kamerę i jeszcze chyba telefon. Nie reagował na odmowę i kiedy mu chciałem oddać rzeczy, więc podziękowałem za prezenty wrzuciłem do auta, wsiadłem odpaliłem. Wtedy gość sam pozbierał zabawki. Jeszcze spluwał za mną i wyzywał. Dziwi mnie że jeszcze są naiwni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 17komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 225komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 1114komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 4824komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1254komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 747komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 689komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.