Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2906komentarzy: 0

Zagrożenia w sieci

17-04-2017 14:30

Wirtualne zakupy, randki, rozmowy, spotkania, fora dyskusyjne. I - wcale nie wirtualne - zagrożenia... Policjanci przypominają i ostrzegają przez niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci.
Dzieci powinny korzystać z komputera tylko pod nadzorem, fot. pixabay.com Dzieci powinny korzystać z komputera tylko pod nadzorem, fot. pixabay.com

Niedawno media okrążyła wiadomość o Błękitnym Wielorybie, grze w sieci, która jakoby wciągała młodych i nakłaniała ich do samobójstwa. Ale zagrożeń takich jest dużo więcej – oszuści, wyłudzacze danych, hakerzy, pedofile... Cyberprzestrzeń pełna jest pułapek i zagrożeń, które czekają na nieświadomego, często młodego użytkownika!

Coraz większą część naszego życia zajmuje obszar określany jako rzeczywistość wirtualna. W tejże rzeczywistości działają już sklepy, banki i inne instytucje. Coraz więcej możemy załatwić nie wychodząc z domu, dysponując jedynie łączem internetowym. Również coraz większa część naszej aktywności towarzyskiej przenosi się do cyberprzestrzeni - tam nawiązujemy znajomości, czy też "spotykamy się" ze znajomymi.

Pamiętajmy, że sieć komputerowa nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Ze względu na swoją specyfikę generuje swoiste, często wcześniej nieznane nam zagrożenia. Korzystajmy z Internetu świadomie i bezpiecznie! Dorośli zobowiązani są również do zadbania o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Młodzi ludzie są często nieświadomi zagrożeń, pełni ufności, mniej przewidujący od starszych, a przez to łatwiej stają się ofiarami cyberprzestępców.

Rodzicu! Nauczycielu! Opiekunie!

Zainteresuj się gdzie surfują oddani pod Twoja pieczę młodzi ludzie! Ochroń ich!

Więcej o bezpieczeństwie w Internecie można znaleźć TUTAJ.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 17-04-2017 14:30
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Cieszyn: Które drogi zostaną wyremontowane?

17-01-2018 07:30

Jakie cieszyńskie drogi zostały ujęte w planach inwestycyjnych na ten rok? Na ostatniej konferencji prasowej Burmistrz Cieszyna wspomniał m.in. o ulicy Solnej, czy Al. Piastowskiej.

wyświetleń: 178komentarzy: 0

Stalownicy odrobili straty z pierwszego meczu, ale w karnych lepsi byli Finowie

16-01-2018 23:59

Koniec pięknej przygody Trzyńca z Ligą Mistrzów. Pięknej, bo podopieczni Vaclava Varadi napisali nowy rozdział w historii klubu. Rozdział, który zakończył się w półfinale.

wyświetleń: 152komentarzy: 0

Strajk kobiet w Cieszynie

16-01-2018 22:25

Jutro (17.01) kobiety znów wyjdą na ulice. Strajk pod hasłem ''Deja Vu'' odbędzie się nie tylko w wielkich miastach. Swój udział w akcji zapowiedziały również mniejsze miejscowości. W Cieszynie Strajk Kobiet odbył się dziś (16.01).

wyświetleń: 708komentarzy: 5

Na papierze dłużej potrwa

16-01-2018 20:15

Zazwyczaj myślimy o tym w drugiej połowie kwietnia, ale urzędy skarbowe już przypominają, że można składać zeznania podatkowe. Najlepiej drogą elektroniczną, bo przy okienku od tego roku postoimy dłużej. Chcesz zaoszczędzić czas, złóż zeznanie podatkowe elektronicznie - do tego namawia Urząd Skarbowy w Cieszynie.

wyświetleń: 630komentarzy: 0

Halo drogowcy - mamy zimę

16-01-2018 19:15

Być może dodatnie temperatury i brak śniegu uśpiły czujność drogowców, jednak to nie jest to żadnym usprawiedliwieniem. Bo to, co dzisiaj po południu działo się na niektórych odcinkach dróg w naszym powiecie, kierowcy nazywali krótko - żenadą. Więcej słów nie nadaje się do cytowania.

wyświetleń: 3960komentarzy: 8

Sejmik przyjął budżet

16-01-2018 17:25

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2030 oraz budżet województwa na 2018 r. Za przyjęciem uchwały budżetowej było 25 radnych, 13 opowiedziało się przeciw

wyświetleń: 347komentarzy: 0

Gdzie szusować/ gdzie na łyżwy? (odc. 6 sezon 2017/2018)

16-01-2018 16:00

Dzięki mroźnej pogodzie uruchomione zostały kolejne wyciągi narciarskie. Narciarze mogą szykować się do podboju stoków. W Wiśle wyciągi są czynne!  

wyświetleń: 674komentarzy: 0

Najmłodsi stela 05/629/2018

16-01-2018 14:00

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3280komentarzy: 0

Prezydent pochodzący z Jabłonkowa?

16-01-2018 12:30

W Czechach trwają wybory prezydenckie. Aktualny prezydent Milosz Zeman, któremu przy założeniu, że frekwencja będzie niska „wróżono” że może wygrać w pierwszej turze, udało się otrzymać 38,6 proc. głosów,  tuż za nim jest, pochodzący z Jabłonkowa, przewodniczący Czeskiej Akademii Nauk Jirzi Drahosz - 26,6 proc.

wyświetleń: 917komentarzy: 0

Brenna - słońce ogrzeje szkołę

16-01-2018 10:30

Niebawem ruszą prace remontowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Brennej. Wójt gminy właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Zakres prac w placówce jest bardzo szeroki.