Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5035komentarzy: 5

Kolejni Ukraińcy zatrzymani

10-04-2017 13:55

11 obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych w miniony weekend przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, m.in. w Cieszynie i otrzymało decyzje zobowiązujące do powrotu.
fot. mat.pras. fot. mat.pras.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 obywateli Ukrainy, którzy przebywali w Polsce niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Wszystkich cudzoziemców zatrzymano na terenie województwa śląskiego w trakcie prowadzonych kontroli legalności pobytu. Ukrainiec, którego zatrzymano w Pogórzu, przeterminował swój pobyt na terytorium państw Schengen. Kolejnych dziesięcioro obywateli Ukrainy zatrzymano w Żorach, Gorzyczkach, Cieszynie, Jastrzębiu Zdroju i Pogórzu. Posiadane wizy wykorzystywali oni niezgodnie z ich przeznaczeniem. Jeden zamiast studiować pracował nielegalnie na terenie naszego kraju, a pozostali wyjechali do Czech gdzie także nielegalnie pracowali – informuje kpt. SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za naruszenie obowiązujących w naszym kraju przepisów jedenastu obywatelom Ukrainy zostały wydane decyzje zobowiązujące ich do powrotu.

 

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG 10-04-2017 13:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krzysztof.mm
10-04-2017 17:58
krzysztof.mm
Nas potrzeby bolszewickiej propagandy w ustach niejakiej Szydło brzmi to tak:

"Jeśli mowa o migracji i imigrantach, to Polska przyjęła około miliona uchodźców z Ukrainy. Milion osób, którym nikt nie chciał pomóc".

Nie tylko ona będzie się w piekle smażyć za swą obłudę i zakłamanie.
krzysztof.mm
10-04-2017 18:10
krzysztof.mm
p.s.
ale żeby nie było za lekko - najpierw pod sąd doczesny pójdzie
arec
11-04-2017 06:28
arec
Najpierw do piekła pójdą takie trolle internetowe jak krzysztof.mm. Do piekła, gdzie nie będzie internetu :)
Efob
11-04-2017 12:35
Efob
Wielka sprawa,nielegalnie pracowali,ale pracowali i pracowac chca,a nasze nygusy siedza w Berlinie i zyluja na ludziach,pijusy zasmierdziane,bo sama to widzialam.
Krasc i nic nie robic,tylko opinie nam robia,a jaka to wiadomo,a ile naszych ludzi pracuje nie legalnie,nie otrzymasz rachunku za zadna prace,obojetnie czy to jest
murarz elektryk,wszyscy robia na czarna,czemu na nich nie ma zadnej kontroli.Dziwny ten nasz kraj i jego zady,niech przyjezdzaja,bo przynajmniej pracuja uczciwie,wielkie odkrycie, zatrzymalismy Ukraincow,kierujcie oczy gdzie powinniscie,BOHATERZY !!!!!!!
jo.papuga
13-04-2017 08:01
jo.papuga
ha,ha... w końcu się wydało że Efob to BABA...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Śmiertelny wypadek w Górkach

21-11-2017 20:55

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dzisiaj (21.11) późnym popołudniem w Górkach Wielkich.

wyświetleń: 7343komentarzy: 0

Strzelecka uczta Trzyńca!

21-11-2017 20:45

Takich Stalowników chcemy oglądać! Hokeiści Trzyńca, w meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali na wyjeździe Chomutow, strzelając im pięć bramek.

wyświetleń: 125komentarzy: 0

Uwaga na czad - kontrole czujników tlenku węgla

21-11-2017 19:25

Tlenek węgla, znany również jako czad, każdego roku jest przyczyną wielu zatruć, niejednokrotnie kończących się zgonem. Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla jest wadliwa wentylacja, bądź też uszkodzenie przewodów kominowych. Czad jest bezbarwny i bezwonny, w związku z czym o jego obecności mogą dać znać dopiero pierwsze objawy zatrucia. Dlatego właśnie Zakład Budynków Miejskich w Cieszynie do swoich budynków wprowadza specjalne czujniki czadu, które mają wyeliminować ryzyko zatrucia.

wyświetleń: 381komentarzy: 3

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21-11-2017 18:30

We wtorek, 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to polskie święto, nie tylko pracowników socjalnych, ale również wszystkich pracowników służb społecznych. Święto to zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 1990 roku i zostało utrzymane przez nową ustawę z roku 2004.

wyświetleń: 378komentarzy: 2

Katarzyna Gawlas z tytułem Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego

21-11-2017 17:50

Katarzyna Gawlas, bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Skoczowie, została laureatką konkursu na Najlepszego Bibliotekarza Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 838komentarzy: 1

Szymanik i ''Gorol'' z nagrodami

21-11-2017 16:40

W sobotni wieczór (18.11) w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu „Tacy Jesteśmy” przyznawanej przez Kongres Polaków w RC. Nagrodę „Złoty jestem” przyznano Marcie Szymanik, pedagog z Czeskiego Cieszyna, nagroda publiczności powędrowała do Chóru Męskiego „Gorol” działający przy MK PZKO w Jabłonkowie.

wyświetleń: 272komentarzy: 0

Kolizja w Cieszynie - skrzyżowanie ulic Hallera i Morcinka

21-11-2017 16:05

21 listopada po godzinie 13, na skrzyżowaniu ulic Hallera i Morcinka w Cieszynie doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał, zdarzenie zakończyło się koniecznością naprawy samochodów, oraz mandatem dla 40-letniej mieszkanki Cieszyna.

wyświetleń: 2733komentarzy: 0

Utrudnienia na Bolko Kantora

21-11-2017 15:30

Uwaga kierowcy! Zjazd z Alei Łyska na ulicę Bolko Kantora w Cieszynie zostanie całkowicie zamknięty.

wyświetleń: 565komentarzy: 0

Domagała dla Was

21-11-2017 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Już w najbliższą niedzielę w cieszyńskim teatrze wystąpi Paweł Domagała. Dla Was czekają cztery bilety!

wyświetleń: 531komentarzy: 0

10 lat czekają na ekrany!

21-11-2017 13:10

Proszą się o nie od lat, ale z mizernym skutkiem. Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Czy mieszkańcy Skoczowa odetchną z ulgą i nie będzie im przeszkadzał hałas z drogi ekspresowej?