Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7297komentarzy: 4

Pięciu rannych w wypadkach

03-04-2017 11:00

Aż 5 rannych osób w wypadkach to bilans minionego weekendu na drogach. Odnotowano również 16 kolizji drogowych.

Mimo ładnej pogody i sprzyjających warunków sporo pracy mieli policjanci, strażacy, pracownicy pogotowia i służby drogowe.  - Ostatni dzień marca był chyba najtrudniejszym dniem dla kierowców pod względem ilości zdarzeń drogowych w powiecie  cieszyńskim – komentuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 31 marca doszło do aż 3 wypadków i 8 kolizji. Dwa wypadki odnotowano w Cieszynie i jeden w Bąkowie. -  Najpierw przed południem w Cieszynie na ulicy Bielskiej 27-letni kierowca golfa potrącił kobietę na przejściu dla pieszych . Ranna 80-letnia mieszkanka Cieszyna trafiła do szpitala. Po 13.00 na ulicy Katowickiej w Cieszynie 57-letnia mieszkanka Cieszyna kierująca renaultem zderzyła się z motocyklem. Ranny kierowca jednośladu 51-letni cieszynian został przewieziony do szpitala. Godzinę później do oficera dyżurnego cieszyńskiej policji w Bąkowie zgłoszono kolejny wypadek. Na skrzyżowaniu ulicy Wiślańskiej i Głównej zderzyły się dwa samochody. Kierowca opla insygnia 34-letni mieszkaniec Zbytkowa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się oplem corsą, kierowanym przez 36-latkę z Rudnika. Ranna kobieta z urazem nóg trafiła do szpitala. – Opisuje  Domagała.

Spore utrudnienia na drodze pojawiły się w sobotę i w cierpliwość musieli uzbroić się Ci którzy zmierzali w kierunku górskich kurortów. Do wypadku  doszło na ulicy Katowickiej w Ustroniu. Droga była zablokowana przez kilka godzin, a objazdy zorganizowano przez centrum miasta. Wszystko przez kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą, który podczas manewru wyprzedzania zderzył się dwoma samochodami osobowymi. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym zostały ranne. Kierowcy ciężarowej scanii 62-latkowi z Gliwic nic się nie stało.

Okoliczności wszystkich wypadków wyjaśniają policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

(red)

Pisaliśmy:


 

źródło: ox.pl
dodał: CR 03-04-2017 11:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

pambuk
03-04-2017 13:02
pambuk
Opel insygnia, spoko.
Równo-mierny
03-04-2017 14:20
Równo-mierny
Czyli zgodnie ze statystykami... Oj napracowali się faktycznie skoczowscy strażacy w ten weekend. Nie wiem ile z tych wyjazdów było do zdarzeń drogowych, ale słyszę gdy jadą na sygnale i faktycznie, wyjeżdżali non stop przez cały weekend.
Przepierón
03-04-2017 14:44
Przepierón
Kto jest winny tym kolizjom? Oczywiście służby drogowe, gdyż nie przygotowały odpowiednio piratom drogowym torów wyścigowych. Nie podgrzali im asfaltu i auta wypadały z zakrętów. :D
Najlepszym przykładem debilizmu kierowców jest "zakręt idiotów" w Bielsku. Na pięknym łuku drogi prawie codziennie ktoś ładuje w barierke.
yamah
05-04-2017 11:43
yamah
A coś ty się tak Przepierón uwziął na ten zakręt w Bielsku? Już któryś raz z rzędu o nim piszesz... Idioci muszą mieć gdzie wypadać z drogi, a tam przynajmniej mają na co zwalić.
A tak de facto, to nie wiem kogo ta nazywa "zakręt idiotów" bardziej dotyczy...(?), kierowców co tam walą w barierki, a może budowniczych tego dziwnego zakrętu...??? Ten zakręt to przecież jakiś paradoksalny ewenement, przez który musi być nawet przerwa w ciągłości drogi ekspresowej S1.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Gość OX.pl - Małgorzata Mendel

21-09-2017 19:30

Gość Ox.pl - Małgorzata Mendel. O najbliższej edycji Festiwalu Viva il canto, akrobatyce finansowej i tangu w Cieszynie. Dyrektor opowiada również o zaproszonych gościach, cenach biletów i festiwalowej publiczności. Dlaczego Jacek Porzycki wspomina też o zielonych oczach, uciszaniu serca i mediolańskiej La Scali? O tym dowiecie się Państwo z dzisiejszego odcinka.

wyświetleń: 16komentarzy: 0

Kiedy można składać reklamację? Konsument zawsze ma możliwość dochodzenia swoich praw

21-09-2017 17:45

Bardzo często podczas różnego rodzaju wyprzedaży można spotkać się z informacją „towar przeceniony nie podlega zwrotowi ani wymianie”. Owszem, oznacza to że jeżeli produkt przestanie nam się z jakiegoś powodu podobać, nie możemy oddać go do sklepu bez podania przyczyny. Jednak nawet wtedy warto zachować dowód zakupu, ponieważ niezależnie od tego, jakie informacje otrzymamy od sprzedawcy, odpowiada on za swój towar nawet przez 2 lata, jeżeli towar jest wadliwy w chwili wydania przy zakupie.

wyświetleń: 222komentarzy: 0

Komunikacja miejska za darmo dla kierowców

21-09-2017 17:20

Już jutro (22.09) z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, na terenie Cieszyna przewidziane są rozmaite działania, mające na celu zachęcenie lokalnej społeczności do skorzystania w tym dniu z transportu publicznego, bądź też z rowerów. Nadmierna ilość samochodów od wielu lat stanowi problem polskich miast.

wyświetleń: 1108komentarzy: 2

Wyremontowali wydział

21-09-2017 17:15

W Starostwie po generalnym remoncie w Wydziale Architektury i Budownictwa pojawiło się dziewięć nowych biur.

wyświetleń: 326komentarzy: 0

Portal OX.PL poleca!

21-09-2017 15:40

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 227komentarzy: 0

Stany rzek wysokie

21-09-2017 15:00

Pada i będzie padać – tak wieszczą meteorolodzy. Jeśli rzeczywiście – wody będzie przybywać. Już teraz stany niektórych rzek w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy, w niektórych zaś zanotowano stan wysoki.

wyświetleń: 4812komentarzy: 0

Droga na Skalite na ukończeniu

21-09-2017 13:45

Na ukończeniu jest projekt drogi z Jaworzynki na Słowację – do Skalitego. Dokonano pierwszego odbioru prac.

wyświetleń: 1251komentarzy: 1

Ligocki i Miasto Cieszyn będą współpracować

21-09-2017 12:15

We wtorek (19.09) utytułowany polski snowboardzista Mateusz Ligocki podpisał list intencyjny z Miastem Cieszyn. Strony zadeklarowały współpracę na rzecz promocji cieszyńskiego sportu.

wyświetleń: 747komentarzy: 4

Pomóżmy dzieciom wrócić do domu!

21-09-2017 12:05

Już w najbliższą sobotę w Międzyświeciu można pomóc dzieciakom, wychowankom miejscowego Domu Dziecka. Co trzeba zrobić? – wystarczy się dobrze bawić!

wyświetleń: 689komentarzy: 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami w Skoczowie

21-09-2017 10:30

W środę (20.09) z uczniami skoczowskich szkół spotkała się sędzia Anna Maria Wesołowska. Jest to postać bardzo ciekawa, ponieważ oprócz długoletniej praktyki sędziowskiej może również pochwalić się karierą telewizyjną - występuje w jednym z programów starających się ukazać rzeczywistość sali sądowej oraz pracy organów ścigania.