Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5269komentarzy: 9

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

31-03-2017 16:00

Za nielegalne posiadanie broni palnej 26-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Wczoraj posiadacz gazowego pistoletu został zatrzymany w Cieszynie.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy -  dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, że posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji –informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało  mieszkaniec  Cieszyna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji i trafił do aresztu.  - Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia – dodaje Domagała. 

O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd.

(red)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 31-03-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
31-03-2017 22:03
Przepierón
Strach se pierdnóć, bo mogóm w Kaczolandzie powiedzieć , że tyn wystrzał mioł wiyncyj niż 17J.
michal99911
31-03-2017 23:09
michal99911
Taką pukawkę można se kupić bez zezwolenia nawet w sklepie internetowym i listonosz do domu przyniesie. Niewinny obywatel siedzi teraz w areszcie bo policjant buła nie odróżnia broni legalnej od nielegalnej.
dyszol
01-04-2017 07:18
dyszol
Gazowe 9mm bez zezwolenia? Raczej nie.
JaSza11
01-04-2017 08:31
JaSza11
Macierewicz musi wydać ekspertyze czy pistolet to broń czy straszak bo niedouczonyn policjant to nie wie!
795
01-04-2017 09:39
795
Dlaczego się dziwicie? Przecież przybył do Cieszyna! Do miasta bezprawia i chaosu!
ciamajda
01-04-2017 11:43
ciamajda
Teraz trzeba sprawdzić ile razy była użyta, ile osób zostało postrzelonych lub poniosło śmierć. W końcu to broń. W dodatku gazowa. Więc czyżby w naszych stronach pojawił się drugi bin Laden?:))
bronek91
01-04-2017 15:04
bronek91
broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego

Ma lufę, można przenieść, służy do miotania - zatem broń palna, czego nie można powiedzieć o armacie i granatniku. Następnym razem proponuję wozić granatnik bez amunicji....
michal99911
01-04-2017 15:07
michal99911
@dyszol
To jest pistolet alarmowy, dostępny jest w wielu sklepach internetowych za jakieś 1000 PLN . Sprawdź w google, jest tego pełno
Marzena90
02-04-2017 13:16
Marzena90
Śmiech na sali!!! W parku gwałcą 14letnią dziewczyne to sie nie ruszą bo jeszcze im by sie dostało. Najlepiej przywalic się do niewinnego czlowieka, który ma GAZÓWKE do samoobrony. Zastanawia mnie tylko czy gdyby przy kobiecie, która późnym wieczorem wraca sama do domu znalezli taka bron też byloby takie wielkie halo? Pedofil dostaje 2 lata w zawiasach, diler 3lata, a straszą za jakąś pierdołe 8 latami. "Stróże prawa", którzy sami nie znaja sie na broni.. Żal, żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 41komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 216komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 780komentarzy: 2

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 375komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 5455komentarzy: 4

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 565komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 757komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.

wyświetleń: 4076komentarzy: 0

Cały weekend z Pucharem Świata w Wiśle

29-05-2017 09:15

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej.