Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 5768komentarzy: 9

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

31-03-2017 16:00

Za nielegalne posiadanie broni palnej 26-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Wczoraj posiadacz gazowego pistoletu został zatrzymany w Cieszynie.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy -  dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, że posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji –informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało  mieszkaniec  Cieszyna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji i trafił do aresztu.  - Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia – dodaje Domagała. 

O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 31-03-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
31-03-2017 22:03
Przepierón
Strach se pierdnóć, bo mogóm w Kaczolandzie powiedzieć , że tyn wystrzał mioł wiyncyj niż 17J.
michal99911
31-03-2017 23:09
michal99911
Taką pukawkę można se kupić bez zezwolenia nawet w sklepie internetowym i listonosz do domu przyniesie. Niewinny obywatel siedzi teraz w areszcie bo policjant buła nie odróżnia broni legalnej od nielegalnej.
dyszol
01-04-2017 07:18
dyszol
Gazowe 9mm bez zezwolenia? Raczej nie.
JaSza11
01-04-2017 08:31
JaSza11
Macierewicz musi wydać ekspertyze czy pistolet to broń czy straszak bo niedouczonyn policjant to nie wie!
795
01-04-2017 09:39
795
Dlaczego się dziwicie? Przecież przybył do Cieszyna! Do miasta bezprawia i chaosu!
ciamajda
01-04-2017 11:43
ciamajda
Teraz trzeba sprawdzić ile razy była użyta, ile osób zostało postrzelonych lub poniosło śmierć. W końcu to broń. W dodatku gazowa. Więc czyżby w naszych stronach pojawił się drugi bin Laden?:))
bronek91
01-04-2017 15:04
bronek91
broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego

Ma lufę, można przenieść, służy do miotania - zatem broń palna, czego nie można powiedzieć o armacie i granatniku. Następnym razem proponuję wozić granatnik bez amunicji....
michal99911
01-04-2017 15:07
michal99911
@dyszol
To jest pistolet alarmowy, dostępny jest w wielu sklepach internetowych za jakieś 1000 PLN . Sprawdź w google, jest tego pełno
Marzena90
02-04-2017 13:16
Marzena90
Śmiech na sali!!! W parku gwałcą 14letnią dziewczyne to sie nie ruszą bo jeszcze im by sie dostało. Najlepiej przywalic się do niewinnego czlowieka, który ma GAZÓWKE do samoobrony. Zastanawia mnie tylko czy gdyby przy kobiecie, która późnym wieczorem wraca sama do domu znalezli taka bron też byloby takie wielkie halo? Pedofil dostaje 2 lata w zawiasach, diler 3lata, a straszą za jakąś pierdołe 8 latami. "Stróże prawa", którzy sami nie znaja sie na broni.. Żal, żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 24komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 92komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 133komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 778komentarzy: 0

Górki Wielkie - Zofii Kossak miejsce na ziemi - Spotkanie Szersznikowskie

26-04-2018 12:00

W środę (25.04) odbyło się kolejne s cyklu Spotkań Szersznikowskich. Tym razem w Sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zjawiła się Diana Pieczonka–Giec, Kierownik Muzeum im. Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, która przygotowała prelekcję zatytułowaną „Górki Wielkie – Zofii Kossak miejsce na ziemi”.

wyświetleń: 247komentarzy: 0

Tomasz Pilch dla OX.pl

26-04-2018 10:15

W ostatnim sezonie usłyszała o nim cała Polska. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma dopiero 17 lat, a w swoim CV może się już pochwalić niejednym sukcesem. Zawodnik WSS Wisła udzielił nam wywiadu, dlatego zapraszamy do lektury.

wyświetleń: 429komentarzy: 0

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 153komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 1236komentarzy: 4

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!

wyświetleń: 505komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

25-04-2018 19:25

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.