Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5707komentarzy: 9

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

31-03-2017 16:00

Za nielegalne posiadanie broni palnej 26-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Wczoraj posiadacz gazowego pistoletu został zatrzymany w Cieszynie.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy -  dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, że posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji –informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało  mieszkaniec  Cieszyna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji i trafił do aresztu.  - Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia – dodaje Domagała. 

O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 31-03-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
31-03-2017 22:03
Przepierón
Strach se pierdnóć, bo mogóm w Kaczolandzie powiedzieć , że tyn wystrzał mioł wiyncyj niż 17J.
michal99911
31-03-2017 23:09
michal99911
Taką pukawkę można se kupić bez zezwolenia nawet w sklepie internetowym i listonosz do domu przyniesie. Niewinny obywatel siedzi teraz w areszcie bo policjant buła nie odróżnia broni legalnej od nielegalnej.
dyszol
01-04-2017 07:18
dyszol
Gazowe 9mm bez zezwolenia? Raczej nie.
JaSza11
01-04-2017 08:31
JaSza11
Macierewicz musi wydać ekspertyze czy pistolet to broń czy straszak bo niedouczonyn policjant to nie wie!
795
01-04-2017 09:39
795
Dlaczego się dziwicie? Przecież przybył do Cieszyna! Do miasta bezprawia i chaosu!
ciamajda
01-04-2017 11:43
ciamajda
Teraz trzeba sprawdzić ile razy była użyta, ile osób zostało postrzelonych lub poniosło śmierć. W końcu to broń. W dodatku gazowa. Więc czyżby w naszych stronach pojawił się drugi bin Laden?:))
bronek91
01-04-2017 15:04
bronek91
broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego

Ma lufę, można przenieść, służy do miotania - zatem broń palna, czego nie można powiedzieć o armacie i granatniku. Następnym razem proponuję wozić granatnik bez amunicji....
michal99911
01-04-2017 15:07
michal99911
@dyszol
To jest pistolet alarmowy, dostępny jest w wielu sklepach internetowych za jakieś 1000 PLN . Sprawdź w google, jest tego pełno
Marzena90
02-04-2017 13:16
Marzena90
Śmiech na sali!!! W parku gwałcą 14letnią dziewczyne to sie nie ruszą bo jeszcze im by sie dostało. Najlepiej przywalic się do niewinnego czlowieka, który ma GAZÓWKE do samoobrony. Zastanawia mnie tylko czy gdyby przy kobiecie, która późnym wieczorem wraca sama do domu znalezli taka bron też byloby takie wielkie halo? Pedofil dostaje 2 lata w zawiasach, diler 3lata, a straszą za jakąś pierdołe 8 latami. "Stróże prawa", którzy sami nie znaja sie na broni.. Żal, żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Powiat wspiera organizacje pozarządowe...

23-02-2018 11:30

Ponad 280 tys. zł powiat cieszyński przeznaczył z budżetu na działalność sektora pozarządowego. Najwięcej środków przeznaczono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

wyświetleń: 97komentarzy: 0

Cieszyńska do remontu

23-02-2018 10:00

Coraz bliżej remont ulicy Cieszyńskiej w Dzięgielowie. To droga powiatowa 2608S, obecnie trwa wyłanianie wykonawcy robót.

wyświetleń: 391komentarzy: 1

Wypadek i kolizja

23-02-2018 09:00

Do dwóch zdarzeń doszło wieczorem na drogach Śląska Cieszyńskiego. W Międzyświeciu poważnie ranny został kierowca, na S52 na szczęście obyło się bez poszkodowanych.

wyświetleń: 2044komentarzy: 1

Wisła mówi nie banerom reklamowym

23-02-2018 07:30

Gdy tylko przekroczy się granice miasta Wisła, można zobaczyć rzeszę dużych banerów reklamowych, które bogato „zdobią” teren praktycznie całego miasta. Ostatnio władze Wisły postanowiły wypowiedzieć wojnę wszechobecnym reklamom, które ich daniem zasłaniają turystom piękne widoki i szpecą całe miasto.

wyświetleń: 393komentarzy: 1

Wideoflesz: Spotkanie prezydenta z harcerzami w Wiśle

22-02-2018 22:45

W czwartek  22 lutego 2018 r.  o godz. 17:00 w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzieli udział w spotkaniu z harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

wyświetleń: 1384komentarzy: 1

Polski debel przegrał już w I rundzie

22-02-2018 22:00

We włoskim Bergamo rozgrywany jest halowy turniej ATP Challenger. Udział w nim wzięli również polscy tenisiści, którzy zgłosili się do gry podwójnej - Grzegorz Panfil (UKS Beskidy Ustroń) oraz Tomasz Bednarek.

wyświetleń: 181komentarzy: 0

Przekazując 1 % podatku - pomagasz!

22-02-2018 20:30

Wypełniając roczną deklarację dla fiskusa, nie zapomnij o możliwości przekazania 1 % swojego podatku na organizację pożytku publicznego. Możemy sami zdecydować na co konkretnie pójdzie 1 % naszego podatku.

wyświetleń: 224komentarzy: 0

Polacy zajęli 9. miejsce, złoto dla Niemców

22-02-2018 19:40

Niespodzianki nie było. Zarówno jeśli chodzi o zywcięzców dzisiejszych zmagań (22 lutego), jak również pozycję, którą zajęli biało-czerwoni. W czteroosobowym składzie znalazło się dwóch kombinatorów z naszego regionu - Paweł Słowiok oraz Adam Cieślar.

wyświetleń: 214komentarzy: 0

Zaginał mieszkaniec Kończyc Małych

22-02-2018 18:25

Mundurowi proszą o pomoc naszych czytelników. Policjanci poszukują zaginionego Adama Żyłę.

wyświetleń: 6136komentarzy: 0

Talent Sferawent przegrywa drugie spotkanie w sezonie

22-02-2018 18:16

Tenisiści III-ligowego Talent Sferawent Cieszyn, rozpoczęli wczoraj (21 lutego) rundę wiosenną. Jednak szesnastą kolejkę nie będą mile wspominać, gdyż ponieśli drugą porażkę w sezonie.