Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5473komentarzy: 9

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

31-03-2017 16:00

Za nielegalne posiadanie broni palnej 26-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Wczoraj posiadacz gazowego pistoletu został zatrzymany w Cieszynie.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy -  dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, że posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji –informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało  mieszkaniec  Cieszyna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji i trafił do aresztu.  - Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia – dodaje Domagała. 

O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 31-03-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
31-03-2017 22:03
Przepierón
Strach se pierdnóć, bo mogóm w Kaczolandzie powiedzieć , że tyn wystrzał mioł wiyncyj niż 17J.
michal99911
31-03-2017 23:09
michal99911
Taką pukawkę można se kupić bez zezwolenia nawet w sklepie internetowym i listonosz do domu przyniesie. Niewinny obywatel siedzi teraz w areszcie bo policjant buła nie odróżnia broni legalnej od nielegalnej.
dyszol
01-04-2017 07:18
dyszol
Gazowe 9mm bez zezwolenia? Raczej nie.
JaSza11
01-04-2017 08:31
JaSza11
Macierewicz musi wydać ekspertyze czy pistolet to broń czy straszak bo niedouczonyn policjant to nie wie!
795
01-04-2017 09:39
795
Dlaczego się dziwicie? Przecież przybył do Cieszyna! Do miasta bezprawia i chaosu!
ciamajda
01-04-2017 11:43
ciamajda
Teraz trzeba sprawdzić ile razy była użyta, ile osób zostało postrzelonych lub poniosło śmierć. W końcu to broń. W dodatku gazowa. Więc czyżby w naszych stronach pojawił się drugi bin Laden?:))
bronek91
01-04-2017 15:04
bronek91
broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego

Ma lufę, można przenieść, służy do miotania - zatem broń palna, czego nie można powiedzieć o armacie i granatniku. Następnym razem proponuję wozić granatnik bez amunicji....
michal99911
01-04-2017 15:07
michal99911
@dyszol
To jest pistolet alarmowy, dostępny jest w wielu sklepach internetowych za jakieś 1000 PLN . Sprawdź w google, jest tego pełno
Marzena90
02-04-2017 13:16
Marzena90
Śmiech na sali!!! W parku gwałcą 14letnią dziewczyne to sie nie ruszą bo jeszcze im by sie dostało. Najlepiej przywalic się do niewinnego czlowieka, który ma GAZÓWKE do samoobrony. Zastanawia mnie tylko czy gdyby przy kobiecie, która późnym wieczorem wraca sama do domu znalezli taka bron też byloby takie wielkie halo? Pedofil dostaje 2 lata w zawiasach, diler 3lata, a straszą za jakąś pierdołe 8 latami. "Stróże prawa", którzy sami nie znaja sie na broni.. Żal, żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Takiej strony w Cieszynie jeszcze nie było...

20-09-2017 20:30

W Cieszynie została uruchomiona nowa strona internetowa sport.cieszyn.pl. Strona jest ewenementem na skalę Polski, biorąc pod uwagę miasta naszej wielkości – podkreślał włodarz Cieszyna podczas prezentacji nowej strony.

wyświetleń: 716komentarzy: 0

Zabawa ze znakami

20-09-2017 19:00

Końcem sierpnia na ulicy Cisownickiej w Cisownicy przebudowano skrzyżowanie. Droga powiatowa łączy się tutaj z gminną. Na nowej wysepce ustawiono nowe znaki wyznaczające ruch. Taki stan wytrzymał kilkadziesiąt godzin. Po tym czasie, znaki zlikwidowano. Jak się okazało, inwestycja nie miała większego sensu, bo zamiast poprawić, utrudniła życie kierowcom.

wyświetleń: 1533komentarzy: 2

Skazani sprzątali Cieszyn

20-09-2017 18:00

Osadzeni  w Cieszyńskim Zakładzie Karnym postanowili dołączyć do ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

wyświetleń: 984komentarzy: 1

Uczniowie skoczowskich szkół uczyli się ratować życie

20-09-2017 17:00

W środę (20.09) na terenie skoczowskiego Teatru Elektrycznego miało miejsce spotkanie uczniów okolicznych szkół z ratownikami medycznymi, którzy przekazywali dzieciom i młodzieży tajniki skutecznego udzielania pierwszej pomocy. Znajomość podstaw pierwszej pomocy niejednokrotnie może pomóc w uratowaniu czyjegoś życia, dlatego właśnie takie warsztaty weszły w skład I Skoczowskich Dni Profilaktyki, zainicjowanych przez lokalną straż miejską.

wyświetleń: 468komentarzy: 0

Zamknęli drogę

20-09-2017 15:40

Z powodu przelewającej się wody, zamknięto drogę między Ochabami a Dębowcem.

wyświetleń: 2890komentarzy: 0

63. Rajd Wisły: wielkie motoryzacyjne święto w Beskidach

20-09-2017 14:30

Trzy cykle, 8 malowniczych i widowiskowych odcinków specjalnych oraz 50 km ścigania – Rajd Wisły to prawdziwa gratka dla kibiców. W Beskidach zmierzą się również zawodnicy w pięknych rajdówkach sprzed lat.

wyświetleń: 1596komentarzy: 0

W Bąkowie zdecydowali

20-09-2017 13:45

7 września odbyło się zebrane wiejskie w Bąkowie dotyczące funduszu sołeckiego na rok 2018.

wyświetleń: 685komentarzy: 0

Będzie (ciągle) padać

20-09-2017 12:30

Przygotujcie parasolki i kalosze! Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego prognozowane są intensywne opady deszczu.

wyświetleń: 3302komentarzy: 0

Złap bilet na Osiecką!

20-09-2017 11:00

Status konkursu: TRWA

Już za niespełna dwa tygodnie rusza Festiwal Teatralny Na granicy. Wielkie wydarzenie wraca do Cieszyna i Czeskiego Cieszyna po rocznej przerwie. Mamy dla Was bilety na jeden ze spektakli!

wyświetleń: 675komentarzy: 0

Maria Juroszek przekazała medal

20-09-2017 09:15

Maria Juroszek swój "świeżutki" medal prosto z Budapesztu przekazała na licytację Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.