Wkrótce w regionie

Lipiec 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontakt24

wyświetleń: 5391komentarzy: 9

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

31-03-2017 16:00

Za nielegalne posiadanie broni palnej 26-letniemu mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. Wczoraj posiadacz gazowego pistoletu został zatrzymany w Cieszynie.
Fot: arc. KPP w Cieszynie Fot: arc. KPP w Cieszynie

Do zdarzenia doszło wczoraj po północy -  dyżurny cieszyńskiej komendy został powiadomiony o podejrzanym zachowaniu się osoby, która zaparkowała samochodem na ulicy Filasiewicza w Cieszynie. Skierowani na miejsce interwencji policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę i sprawdzili jego samochód. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli broń palną. Okazało się, że posiadał broń gazową typu „Walther P-99 mm” oraz 32 sztuki amunicji –informuje podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Jak się okazało  mieszkaniec  Cieszyna nie miał stosownego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji i trafił do aresztu.  - Do ekspertyzy trafi zabezpieczona broń gazowa. Jeśli potwierdzi się przypuszczenie śledczych, że jest to broń wymagająca zezwolenia, 26-latek usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni. Wówczas grozić mu będzie nawet 8 lat więzienia – dodaje Domagała. 

O dalszym losie 26-latka zadecyduje prokurator i sąd.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 31-03-2017 16:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (9)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
31-03-2017 22:03
Przepierón
Strach se pierdnóć, bo mogóm w Kaczolandzie powiedzieć , że tyn wystrzał mioł wiyncyj niż 17J.
michal99911
31-03-2017 23:09
michal99911
Taką pukawkę można se kupić bez zezwolenia nawet w sklepie internetowym i listonosz do domu przyniesie. Niewinny obywatel siedzi teraz w areszcie bo policjant buła nie odróżnia broni legalnej od nielegalnej.
dyszol
01-04-2017 07:18
dyszol
Gazowe 9mm bez zezwolenia? Raczej nie.
JaSza11
01-04-2017 08:31
JaSza11
Macierewicz musi wydać ekspertyze czy pistolet to broń czy straszak bo niedouczonyn policjant to nie wie!
795
01-04-2017 09:39
795
Dlaczego się dziwicie? Przecież przybył do Cieszyna! Do miasta bezprawia i chaosu!
ciamajda
01-04-2017 11:43
ciamajda
Teraz trzeba sprawdzić ile razy była użyta, ile osób zostało postrzelonych lub poniosło śmierć. W końcu to broń. W dodatku gazowa. Więc czyżby w naszych stronach pojawił się drugi bin Laden?:))
bronek91
01-04-2017 15:04
bronek91
broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego. W zależności od rodzaju zastosowanego układu miotającego

Ma lufę, można przenieść, służy do miotania - zatem broń palna, czego nie można powiedzieć o armacie i granatniku. Następnym razem proponuję wozić granatnik bez amunicji....
michal99911
01-04-2017 15:07
michal99911
@dyszol
To jest pistolet alarmowy, dostępny jest w wielu sklepach internetowych za jakieś 1000 PLN . Sprawdź w google, jest tego pełno
Marzena90
02-04-2017 13:16
Marzena90
Śmiech na sali!!! W parku gwałcą 14letnią dziewczyne to sie nie ruszą bo jeszcze im by sie dostało. Najlepiej przywalic się do niewinnego czlowieka, który ma GAZÓWKE do samoobrony. Zastanawia mnie tylko czy gdyby przy kobiecie, która późnym wieczorem wraca sama do domu znalezli taka bron też byloby takie wielkie halo? Pedofil dostaje 2 lata w zawiasach, diler 3lata, a straszą za jakąś pierdołe 8 latami. "Stróże prawa", którzy sami nie znaja sie na broni.. Żal, żal i jeszcze raz ŻAL!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowe oblicze Campingu Olza

24-07-2017 19:30

Restauracja koreańska, ogród zimowy, małe SPA – to plany nowego dzierżawcy Campingu Olza w Cieszynie na ożywienie tego miejsca. Czy Camping Olza dzięki tym zmianom znów będzie tętnił życiem?

wyświetleń: 1435komentarzy: 0

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn

24-07-2017 17:00

Gość OX.pl - Zygmunt Czupryn, który (nie) podrywa na akordeon. O obecnej sytuacji w Polsce i wszczepianiu implantów...To tylko niektóre wątki rozmowy, w trakcie której Jacek Porzycki postanawia zostać bagażowym zespołu "Tekla Klebetnica". Czy  Zygmunt był strażnikiem Teksasu i dlaczego hodowla świń to dobry pomysł na życie?Zapraszamy do oglądania.

wyświetleń: 1922komentarzy: 0

Rywalizacja mikstów w Cieszynie

24-07-2017 16:00

W niedzielę 23 lipca w Cieszynie, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Śląska Mikstów w siatkówce plażowej. Impreza odbyła się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, a organizatorem imprezy był Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

wyświetleń: 572komentarzy: 0

Obchody 110-lecia OSP Godziszów

24-07-2017 14:50

W upalne, sobotnie popołudnie 22 lipca na placu przed remizą w Godziszowie odbyła się uroczystość 110-lecia miejscowej straży. W obchodach wzięły udział delegacje z ośmiu jednostek OSP gminy Goleszów: Bażanowice, Cisownica, Dzięgielów, Goleszów,  Kisielów, Kozakowice, Leszna Górna, Puńców oraz zaprzyjaźnione straże z Bładnic, Kiczyc i Nierodzimia.

wyświetleń: 824komentarzy: 0

Zderzenie w Cieszynie

24-07-2017 13:40

Dziś (24.07.2017) o godz. 8:50 doszło w Cieszynie do kolizji. 30-letnia mieszkanka Cieszyna nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście

wyświetleń: 5251komentarzy: 2

Medal dla papieża

24-07-2017 12:15

Dzisiaj ( 24 lipca  2017)  Parafii Ewangelickiej w Szczyrku wysłany zostanie pocztą do Watykany na ręce papieża Franciszka specjalny medal na 500 lat Reformacji (1517-2017) – informuje redakcję ox.pl ks. Jan Byrt.   

wyświetleń: 979komentarzy: 1

Utrudnienia w ruchu w Wiśle!

24-07-2017 10:55

31 lipca br. przez Wisłę przejedzie wyścig kolarski 74. Tour de Pologne. W godzinach 16:00-20:00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu.

wyświetleń: 2061komentarzy: 1

Szansa dla Szańców

24-07-2017 09:15

Szańce Jabłonkowskie ożyły. Na wałach zawisła flaga cesarska.

wyświetleń: 913komentarzy: 0

Weterani w Zebrzydowicach

24-07-2017 07:30

W Zebrzydowicach od trzech lat na rodzinnej rehabilitacji czas spędzają polscy weterani ranni podczas misji zagranicznych. Jak sami mówią, w Zebrzydowicach odnaleźli swoje miejsce i tutaj odpoczywają. Żołnierze przygotowali także wystawę pt. „Weterani”, którą można oglądać w godzinach otwarcia zamku w Zebrzydowicach do  28 lipca 2017 roku. W tygodniu od 8:00 – 21:00 w sobotę i niedzielę od 12:00 – 21:00. 

wyświetleń: 1649komentarzy: 0

Gość Ox.pl - Adam Bubik

23-07-2017 19:00

Dziś zaproszenie do studia przyjął Adam Bubik - Polak mieszkający na Zaolziu, który odpowiada, czy Czesi śmieją się z języka polskiego i dlaczego parasol to nie jest "szmaticzku na paticzku"? Jacek Porzycki pyta też piosenkarza, dlaczego jest "synem marnotrawnym" i czy Żona artysty denerwuje się na widok Fanek Adama? Rozmowa schodzi również na inne tematy - praca licencjacka, "gwiazdorzenie" i najnowsza piosenka na żywo.