Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 11948komentarzy: 29

Ranny motocyklista

30-03-2017 09:10

Wczoraj (29.03) wieczorem na wiślance w Skoczowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.
fot. mat.pras./KPP Cieszyn fot. mat.pras./KPP Cieszyn

Do wypadku doszło wczoraj na skrzyżowaniu DK 81 z ulicą Bielską. - Jadący w kierunku Wisły kierowca yamahy 41-letni mieszkaniec Harbutowic wpadł w poślizg. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący na skrzyżowaniu jeepa grand cherokee. Ciężki samochód terenowy siłą uderzenia został przemieszczony na sąsiedni pas ruchu, gdzie stał volkswagen passat, którego kierowca oczekiwał na zielone światło. Kierowcom samochodów nic się nie stało. Motocyklista został ranny i został przewieziony. Ma złamany obojczyk i nogę. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci – informuje podkomisarz Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Sezon motocyklowy jest już rozpoczęty, coraz cieplejsze dni powodują, że fani dwóch kółek wyciągają sprzęt: - Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój – ostrzega Domagała.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

 

Czytaj również:

Sezon na...?

 

red.

zródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG 30-03-2017 09:10
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (29)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

jmbskoczow
30-03-2017 09:35
jmbskoczow
mistrz prostej
grimmjow
30-03-2017 09:36
grimmjow
Na pewno zgodnie jechał z przepisami jak to motocykliści...
oskito
30-03-2017 09:50
oskito
tłumok miał więcej szczęścia niż rozumu
SmiechnaSali
30-03-2017 09:59
SmiechnaSali
Kolejny MATOŁ na motorze, który myślał, że jest uprzywilejowany w ruchu drogowym.
kasioczek
30-03-2017 14:15
kasioczek
do smiechnaSali... matołów to może w rodzinie poszukaj albo do lustra popatrz,
a potem obrażaj ludzi tylko dlatego że wolą dwa kółka
SmiechnaSali
30-03-2017 14:46
SmiechnaSali
@ kasioczek
WOLEĆ to nie znaczy od razu rozumieć. Prawie wszyscy motocykliści jeżdżą tak, jakby uczyli się innych przepisów drogowych albo nie uczyli ich się wcale... zresztą jeżdżących bez prawa jazdy jest najwięcej motocyklistów właśnie. Masz rację. To nie matolstwo, to taka maniera motocyklistów. Jak ktoś chce się wyszaleć za kierownicą samochodu to jest piratem a jak za kierownicą motocykla to jest motocyklistą. Ja nie daje zastraszyć się na drodze motocyklistom, którzy wymuszają na mnie manewr ustępowania drogi wyprzedzając i ryzykując życiem nie tylko swoim niestety. Pamiętaj o tym.
kasioczek
30-03-2017 15:25
kasioczek
do SmiechnaSali... wiesz to samo mogę powiedzieć o kierowcach samochodów. Jako motocyklista jeżdżę zgodnie z przepisami a wymuszenia pierwszeństwa i zajeżdżanie drogi nam motocyklistom jest nagminne. Wiadomo ty jesteś bohater w stalowej zbroi
nie ustąpisz miejsca taka maniera .
Przepierón
30-03-2017 16:29
Przepierón
Prawdziwi motocykliści jeżdżą Chopperami, jak Harley Davidson a idioci którym życie niemiłe ścigaczami. Ten akurat zapamięta swój debilizn na całe życie.
bartoo
30-03-2017 16:55
bartoo
Sezon półmózgów na dwóch kółkach uważam za otwarty.
795
30-03-2017 17:16
795
A ile było kolizji uczestników czterech kółek? Filozofowie proszę o troszkę rozwagi jak i na portalu, tak i na drodze!
STEVEabc
30-03-2017 17:40
STEVEabc
Bezmózgi do roboty!!! Potrzebne wiele 'podrobów' do przeszczepów.
kasioczek
30-03-2017 19:26
kasioczek
poziom Waszych komentarzy wskazuje na niski poziom Waszej inteligencji Panowie kierowcy złomków na czterech kółkach. LWG złomki ułomki

ropa9
30-03-2017 19:43
ropa9
Podziwiam osoby wypowiadające się bez doświadczenia za sterami motocykla. Motocyklistą jest każdy i nie ma tu znaczenia marka i model, zagrożenie dla osoby na sporcie jest takie samo jak dla Harleya. Tak to prawda są idioci nie widzący granic z myślą, że są bezkarni więc proszę należy umieszczać każdego w tym samym worku. Łatwo wam oceniać a nie wiecie jaki był powód i przyczyna wypadku. Mimo to to nadal jest człowiek więc może trochę współczucia ;)
LwG
ropa9
30-03-2017 19:45
ropa9
Podziwiam osoby wypowiadające się bez doświadczenia za sterami motocykla. Motocyklistą jest każdy i nie ma tu znaczenia marka i model, zagrożenie dla osoby na sporcie jest takie samo jak dla Harleya. Tak to prawda są idioci nie widzący granic z myślą, że są bezkarni więc proszę nie umieszczać każdego w tym samym worku. Łatwo wam oceniać a nie wiecie jaki był powód i przyczyna wypadku. Mimo to to nadal jest człowiek więc może trochę współczucia ;)
LwG!

kasioczek
30-03-2017 21:32
kasioczek
Ropa9. LWG
Przepierón
30-03-2017 22:44
Przepierón
Kasioczek, zwariowołeś? LWG - Legia Warszawa Górą? Może też być Gów...
SmiechnaSali
30-03-2017 23:08
SmiechnaSali
Niedowartościowani w życiu wyżywają się w dżinsach i trampkach za kierownicą motocykla.
kasioczek
31-03-2017 07:42
kasioczek
Śmiechnasali jako dowartościowany życiowo obatel jeździ swoim czterokołowcem na zakupy w krótkich spodenkach i sandałach na skarpetach a słoma wystaje aż miło.
kasioczek
31-03-2017 07:46
kasioczek
Jak zdrowie bohatera reportażu. Ktoś, coś??
kasioczek
31-03-2017 07:54
kasioczek
Przepieron zaoraj się przez przypadek wszystkim będzie lżej
Przepierón
31-03-2017 08:22
Przepierón
Nie mam pługa a po za tym mi by było ciężej.
Równo-mierny
31-03-2017 09:00
Równo-mierny
kasioczek, jak użytkownik dwóch kółek bronisz motocyklistów widząc liczne zagrożenia ze strony kierowców samochodów. Ale znając realia na drodze, a więc pomijając całkowicie zasady narzucone przez przepisy, pomijając teoretyczną równość względem przepisów wszystkich uczestników ruchu drogowego, to kto powinien zachować większy rozsądek, instynkt samozachowawczy i ostrożność na drodze i być tym mądrzejszym? Kierowca motocykla - mniej chroniony, mniej widoczny, szybszy w pojawianiu się znikąd, w przyspieszaniu, pewnie mniej stabilny przy gwałtownych manewrach - czy kierowca samochodu?
Jestem kierowcą samochodu, nie znoszę chamstwa i drobnomieszczaństwa jakie oferują na drodze inni kierowcy samochodów, ale widząc jak ryzykują i jak jeżdżą kierowcy motocykli (przeważnie, nie zawsze) to biorąc po uwagę powyższe i wiedząc, że z blaszaną puszką nie wygrają i że mogą ze strony kierowców tych puszek spodziewać się wszystkiego, trudno ich nie nazwać matołami, a wręcz idiotami.... choć może żeby nie obrażać nikogo, powinienem napisać kamikaze. No bo jak nazwać kogoś, kto świadomie pcha rękę w ogień wiedząc, że może się poparzyć? Czy potem takie tłumaczenie, że winny być kierowca samochodu, bo zajechał, bo wymusił daje satysfakcję kierowcy motocykla, który wychodzi z takiego "spotkania" najczęściej z obrażeniami i oby z życiem?
Szacunek dla tych motocyklistów, którzy nawet jeżdżąc szybciej niż dozwolono myślą do przodu i stosują mocno zapobiegawcze zachowania, starając się przewidzieć niestandardowo zachowania innych, to fajnie widać na drodze.
Mocnych kręgosłupów i zdrowych narządów do wykorzystania dla tych, dla których liczy się tylko czas przejazdu i prędkość.
Volvik
31-03-2017 09:29
Volvik
"Rozsądek i mądrość" motocyklistów doskonale pokazuje filmik jednego z poniższych artykułów : "Sezon na...?" z dnia 21-03-2017 19:30.
Czy można mieć jeszcze wątpliwości kto jest kto...???
Ciekawe gdzie wtedy był kasioczek ze swoimi broniącymi motocyklistów komentarzami ???
kasioczek
31-03-2017 10:21
kasioczek
Volviku ja jechałem w tym koreczku grzecznie do czasu pojawienia się linii przerywanej. Na czele peletonu jechał buraczek w bmw i śmiał się ze wszystkich nie tylko motocyklistów których blokował , a pewnie jego koleżka w peletonie kręcił filmik ... ustawka i tyle w temacie. Widząc jednak ilu znawców tematu się tu pojawia wrogo do motocyklistów nastawionych informuję Was że mnie nie traficie gdyż wolę jeździć po czeskiej stronie tam drogi są lepsze i buractwa na drogach mniej . Czołem LwG
kasioczek
31-03-2017 10:28
kasioczek
wszystkich którzy jadą tu z epitetami pod adresem motocyklistów zapraszam na przejażdżkę , mam wolne miejsce możecie zobaczyć jak to wygląda z mojej perspektywy i nawet nakręcić film. Ciekawe ilu z Was drodzy znawcy zmieniło by zdanie . Nara, jadę do Ostravy oczywiście na motocyklu bo tak lubię
internista
31-03-2017 11:08
internista
Kasioczek
Ustawka nie ustawka. Zapewne gostek w BMW blokował wszystkich jadąc 30km/h, a może się mylę ? patrząc na tych motocyklistów mam nieodparte wrażenie że na pewno nie jechali przepisowe 70km/h ( tyle tam obowiązuje ) WAS ( piszę z capsem bo ty też tam podobno byłeś ) przepisy nie obowiązują ? A poza tym co to za kretynizm wyprzedzać jednocześnie auto dwóch stron.... i ty to nazywasz bezpieczną jazdą ????
Miałem kiedyś do czynienia z takim "rozsądnym" kierowcą , któremu nie chciało się jechać w korku ( na zwężeniu jezdni ) . Wyprzedzał wszystkich , wciskał się na chama i w końcu się nie zmieścił miedzy pachołkami. przewrócił się jakieś 10 metrów przed maską mojego auta. Facet żyje tylko dlatego że akurat ja jechałem zgodnie z ograniczeniem 40km/h i zatrzymałem się 20cm przed leżącym facetem.
Ale oczywiście to była moja wina bo powinienem był się zatrzymać i ustąpić miejsca "królowi szos".......
Nie mam nic do motocyklistów pod warunkiem ze jeżdżą chopperami lub turystycznymi. Scigacze budzą we mnie agresora.
Szerokości kasioczek , obyś nie musiał uciekać przed takimi szaleńcami jak ja........
Volvik
31-03-2017 14:37
Volvik
Tak się składa drogi kasioczku że ja też kiedyś jeździłem motocyklem i doskonale wiem jak to wygląda z tej "twojej perspektywy". Zdanie na ten temat mam już dawno wyrobione, oparte zresztą na własnym doświadczeniu.
Ułańska fantazja już mnie nie rajcuje...
erik
31-03-2017 21:39
erik
Wystarczyła odrobina oleju na jezdni i motocyklista nie ma szans .To tylko dwa kółka. kto nie jeździł motocyklem ten nie ma pojęcia a najbardziej wie wymądrza.
Przepierón
31-03-2017 22:00
Przepierón
@erik, jak jednymu motocykliście olyj ze łba wyciyk to drugi na nim łukielznył. Proste jak rozum motocyklisty.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Wideoflesz - IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych

29-05-2017 17:00

W sobotę (27.05) na terenie Domu Dziecka w Międzyświeciu odbył się IX Turniej Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

wyświetleń: 32komentarzy: 0

Dofinansowali wieś

29-05-2017 15:50

Rozstrzygnięto nabór wniosków do dofinansowania w ramach Krajowej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko pół miliona złotych otrzyma 16 projektów, w tym projekt z Chybia i Strumienia.

wyświetleń: 211komentarzy: 0

Jechali, krzyczeli i straszyli...

29-05-2017 15:30

Jeździli całą szerokością ulicy, zatrzymywali się i krzyczeli do przechodniów. Jak się okazało pojazdem poruszały się osoby narodowości Romskiej – zostali zatrzymani i przekazani policji.

wyświetleń: 751komentarzy: 2

Skoczów biega

29-05-2017 14:00

W piątek 26 maja po raz piąty odbyła się impreza Skoczów biega w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Udział wzięło ponad 1000 uczniów i przedszkolaków z gminy Skoczów.Do przebiegnięcia były następujące dystanse: Przedszkola – bieg na dystansie 400 m (bieżnia Stadionu Miejskiego).

wyświetleń: 373komentarzy: 0

Wypadek w Ustroniu

29-05-2017 13:25

Dziś (29.05) do południa na ul. Kojzara w Ustroniu doszło do nieszczęśliwego wypadku.

wyświetleń: 5392komentarzy: 4

Pieniądze na malowidło i zamek

29-05-2017 12:30

Radni sejmiku śląskiego przeznaczyli pieniądze na prace konserwatorskie. Na liście znalazły się dwie pozycje z regionu.

wyświetleń: 561komentarzy: 0

Wędkarska rywalizacja najmłodszych

29-05-2017 11:20

Najpierw zgłoszenia, później losowanie stanowisk i w końcu dwugodzinna rywalizacja - kto zdobędzie więcej punktów. Tak wyglądały zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka jakie rozegrano przy pięknej pogodzie w sobotę  27.05.2016  na Stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 756komentarzy: 0

Kolizja w Międzyświeciu

29-05-2017 10:30

Dziś rano (29.05) doszło do kolizji samochodów osobowych w Międzyświeciu.

wyświetleń: 4049komentarzy: 0

Cały weekend z Pucharem Świata w Wiśle

29-05-2017 09:15

Nie przez jeden dzień, jak pierwotnie planowano, a przez cały weekend Wisła będzie gościć najlepszych skoczków narciarskich podczas zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/18. To właśnie w Wiśle odbędzie się inauguracja całego cyklu, a zawody po raz pierwszy w Beskidach rozegrane zostaną w listopadzie!

wyświetleń: 437komentarzy: 0

Utrudnienia w ruchu

29-05-2017 07:30

Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu na  ul. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. Mickiewicza w Marklowicach Górnych. Trwają tam prace związane z przebudową drogi powiatowej.