Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5470komentarzy: 24

W Twoim imieniu (odcinek 12.): Kto strzela na Kaplicówce?

20-03-2017 17:20

Myśliwi, kłusownicy, wojskowi, a może miłośnicy paintballa? Dostaliśmy zgłoszenie o podejrzanych osobach, które z bronią spacerują w weekendy po Kaplicówce.
Kaplicówka, fot. arc.ox.pl Kaplicówka, fot. arc.ox.pl

Jedna z naszych Czytelniczek zaniepokoiła się dziwnie wyglądającymi ludźmi, których spotkała na Kaplicówce w Skoczowie: „Piszę do Państwa, ponieważ zastanawia mnie sytuacja, która ma miejsce na Kaplicówce, a dokładniej w przylegającym do niej lesie.
Zdarzyło mi się już kilkukrotnie zaobserwować dziwnie wyglądających panów – ubranych w zielone stroje coś a'la stroje myśliwych, wyposażonych, hmmm, ciężko mi to określić, ale na pewno w jakąś broń, bo mają to coś przewieszone przez ramię. Zdarzenia te miały miejsce w dni weekendowe sobotę/niedzielę w godzinach porannych (ok. godz. 8.00). I nie są to sytuacje powtarzające się co tydzień – raczej przyjeżdżają tam nieregularnie... Panowie ci podjeżdżają prywatnymi samochodami na parking przy Kaplicówce i odziani w te stroje myśliwych (kłusowników?) z przewieszoną przez ramie bronią udają się do pobliskiego lasu. Po jakimś czasie słychać odgłosy strzelania... Zastanawia mnie czy te działania są legalne, czy bezpiecznie jest wchodzić do owego lasu? Często spaceruję tam z psem i najzwyczajniej w świecie boję się czy nie grozi nam (mi i psu) coś niedobrego ze strony tych dziwnie wyglądających ludzi..
.”

Zapytałam w Straży Miejskiej, czy otrzymali podobne zgłoszenia. -Do chwili obecnej nikt nie zgłaszał interwencji na Kaplicówce w związku z pojawieniem się "uzbrojonych" osób. Być może są to osoby, które spotykają się w ramach wspólnego paintball'a. Jednocześnie informuję, że o sprawie powiadomimy Komisariat Policji w Skoczowie, jak również zwrócimy szczególną uwagę na ten fakt w trakcie służby patrolowej. Strażnicy Miejscy nie odnotowali szczególnie intensywnych działań w tym rejonie, nie ma tam wielu zgłoszeń: - Prócz interwencji dotyczących spalania w piecach w rejonie Kaplicówki nie odnotowaliśmy żadnych interwencji. Teren nie jest objęty monitoringiem, a w ramach realizacji czynności służbowych Kaplicówka jest patrolowana przez Policję i Straż Miejską - wyjaśnia Robert Socha, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

O sprawę i interwencje zapytałam również rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, podkomisarza Rafała Domagałę. - Policjanci nie odnotowali w tym rejonie interwencji  związanych z ubranymi w wojskowe mundury ludźmi z bronią czy bez. Kaplicówka jest w ogóle jednym z najspokojniejszych rejonów miasta. Samych interwencji jest tyle, że można je policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli są jakieś zgłoszenia, dotyczą nieprawidłowego parkowania samochodów – poinformował oficer prasowy.

Sprawa zostaje zatem otwarta. Czytelniczka widziała podejrzane osoby, ale podobnych zgłoszeń na Policji ani na Straży Miejskiej nie było. Warto przypomnieć, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do legalności działań innych, jeśli czujemy się zagrożeni, możemy wezwać zarówno Policję, jak i Straż Miejską, które mają odpowiednie narzędzia i uprawnienia do legitymowania i kontrolowania.
 

Natasza Gorzołka
 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

źródło: OX.PL
dodał: NG 20-03-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (24)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

biegacz89
20-03-2017 17:25
biegacz89
O to już WOT prowadzi u nas ćwiczenia? Wojsko imć Macierewicza nie próżnuje :D
qqłka
20-03-2017 17:45
qqłka
Kiesi tam była strzelnica. Ze szkoły my tam na strzylani z KBKS'ów chodzili.
miriam11
20-03-2017 18:45
miriam11
Kieśi to tam był las terozki zostoły ino krzoki. Paniczko nic sie nie bójcie , my kieśi też gonili po kaplicówce z karabinami jyny to były taki z patyka, teraz to muśi być wsiycko profesjonalne sie to nazywo ASG ale goni sie tak samo.
Herr Flick
20-03-2017 20:26
Herr Flick
Jo tyż tam kiejsi gonił z patykami:))
Przepierón
20-03-2017 20:28
Przepierón
Baba łobejrzała obrone terytorialną Macierewicza i sie wystrachała. Tylko spokojnie moherowe berety, przecież sami ich wybraliście na swoich łojczulków i obrońców. Teraz będzie bronił was każdy krzak, każdy krzew i na takie niespodzianki trzeba się nastawić. Z Panym Bogym.
redbull
20-03-2017 20:41
redbull
My tam kesi po matura chodzily na gorzołka.
faneczka11
20-03-2017 20:52
faneczka11
jakżek szed na spacer to rzek tam teraz widzioł tirów chyba 30 , a fabryka większo aniże Biedrunka. Pomyślął rzek se Kisz pierun.. ..............
wasowski
20-03-2017 21:11
wasowski
To chłopaki z Airsofta sobie biegaja z repkikami na plastikowe kulki,i tyle.
ciamajda
20-03-2017 21:18
ciamajda
Komentarze pożal się Boże. Ni to po Polsku, ni to po naszymu.
No ale każdy się chce popisać. Śmiechu warte.
Herr Flick
20-03-2017 21:23
Herr Flick
Przepraszam Ciamajdo, juz nie bédé
Przepierón
20-03-2017 22:10
Przepierón
Jo Cie też przepraszóm Ciamajdo, jo już też nie bédé. Łobiecujym poprawe.
erik
21-03-2017 06:48
erik
Komentarze godne pożałownia
mcwaldo
21-03-2017 08:08
mcwaldo
Te wasze komentarze to jakaś żenada. Ale tak to jest jak w oborach mają już WiFi. Wieś zostawilibyscie w oborze, a nie przenosili do internetu. Po Polsku pewnie żaden poprawnie nie potrafi napisać zdania.
Mirek123
21-03-2017 08:36
Mirek123
Myśliwi ? Co tam jest takiego godnego uwagi jest do upolowania ? Czy owa Pani słyszała STRZAŁY ??? Czego się ta pani boi ? Zabawek na kulki przypominających broń palną ? Komu to przeszkadza, że grupa ludzi tak spędza czas ? Czy ktoś ucierpiał z tego powodu ? Nie znam gości, jednak wiem, że leśne ćwiczenia kondycyjne czy też strzelanie z asg w odludnym terenie raczej nikomu nie zagraża. Śpieszę też poinformować, że podobne akcje widziałem już w rejonie skoczni w Goleszowie.
Mirek123
21-03-2017 08:38
Mirek123
Jeszcze jedna sprawa. Czytelniczka się pyta, czy bezpiecznie jest wchodzić do takiego lasu. Informuję, że nie jest bezpiecznie. Plaga kleszczy trwa prawie cały rok. Największa ich aktywność przypada na miesiące maj-czerwiec oraz wrzesień październik.
cd minerwa
21-03-2017 11:59
cd minerwa
Myslalam, ze to wojskowi specjalisci pana ministra Macierewicza cwicza , albo mysliwi z panem ministrem Szyszko strzelaja do ptactwa. A to teraz takie cuda na "swietej" Kaplicowce, kto by sie spodziewal.
krzysztof.mm
21-03-2017 16:33
krzysztof.mm
tak, wszystko jest w porządku,
będą po lesie biegać z karabinkami mirki i inne świrki - do czasu aż trafią, nie daj boże np. w oko, kogoś spacerującego tam
miriam11
21-03-2017 19:05
miriam11
Ja, ja, Krzysiu mosz całkiym racje , lepi niech siedzom w chałupie i grajom w niebieskigo lewiatana czy cośik podobnego. Wszystko pod kontrolom.
janusz s
21-03-2017 20:34
janusz s
A co za różnica czy Ty strzelasz czy do Ciebie strzelają-huk ten sam.Ciekawe co to babsko robiła z psem w lesie?
janusz s
21-03-2017 20:40
janusz s
Chyba halucynki zbierała bo jest wysyp ,a później różne rzeczy widzi!
Herr Flick
21-03-2017 21:52
Herr Flick
Od teraz już całkiem po polsku: a niech sobie strzelają, kaski mają wszak. A jeśli chodzi o innych użytkowników lasu.. Nikt w nich nie celuje przecież. Krzysiu, nie wierzę, żebyś Ty w młodzieńczych latach nie bawił się zwykłym sznajdrem więc proszę Cię- daj się chłopakom zabawić. Nikt, nikogo tam nie zabije- zupełnie tak samo, jak wtedy gdy ze sznajdra strzelałeś.
Mirek123
22-03-2017 00:38
Mirek123
krzysztof.mm proszę mi pokazać kto dla własnej przyjemności spaceruje po krzakach i zaroślach z dala od ścieżek. "Janusz s" - Naprawdę uważasz, że strzał z broni palnej jest tak samo głośny jak wyplucie małej plastikowej kulki z zabawki asg napędzanej akumulatorkiem ? Co do uszkodzeń - zapewniam, że więcej krzywdy zrobisz rzucając kamieniami czy używając procy lub nawet dziecięcego łuku. Nikt z Was nie strzelał z procy albo z łuku ? Zamiast panikować zapraszam na strzelnicę. Dla porównania energia takiej plastikowej kulki jest około 8 razy mniejsza od popularnej wiatrówki.
janusz s
22-03-2017 17:21
janusz s
Mirku123 o huku dałem cytat z filmu Sami swoi a tak zwana wiatrówka ASG bardziej powinna być sprzedawana na odpustach jako zabawka.Chodziło mi o zachowanie tej baby która jak coś zobaczy to zaraz robi aferę.Nie chwaląc się strzelałem już z czego popadnie a ze sznajdra to byłem już wirtrułozem .
wasowski
22-03-2017 23:04
wasowski
i nikt z asg się nie odezwał
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 283komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.

wyświetleń: 915komentarzy: 0

Rudzica: Powstaje zaplecze sportowe

22-08-2017 15:30

Obok boiska sportowego przy kompleksie oświatowym w Rudzicy powstaje budynek zaplecza sportowego. Będzie tu również miejsce na salę do treningów Bocci.

wyświetleń: 1557komentarzy: 0

XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn

22-08-2017 14:10

Wyjątkowa impreza sportowo-rekreacyjna „XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn” już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. W tegorocznych zawodach odbędą się specjalne konkursy Memoriałowe Wuja Rycha - Ryszarda Kwietniewskiego i Czesława Janika - trenera i sędziego w skokach.

wyświetleń: 551komentarzy: 0

Łucznicy znów na pudle

22-08-2017 13:00

W dniach 19 - 20 sierpnia w Żywcu odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "O Złotą Ciupagę Góralską". W turnieju udział wzięła reprezentacja LUKS ORLIK Goleszów w składzie: Anna Stanieczek, Marzena Daduń i Przemysław Konecki. Łucznicy potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki.

wyświetleń: 270komentarzy: 0

Ustroń - ranny motocyklista

22-08-2017 12:05

Do poważnego wypadku doszło kilkadziesiąt minut temu na ulicy Dominikańskiej w Ustroniu. Ranny został motocyklista.

wyświetleń: 6018komentarzy: 7

Groził nożem przechodniom

22-08-2017 10:30

W Cieszynie mężczyzna w centrum miasta zaczepiał przechodniów i groził im nożem. Był nieźle „uzbrojony”, policjanci znaleźli przy nim aż sześć noży.

wyświetleń: 5450komentarzy: 2

Jedź papajem do Ochab!

22-08-2017 09:15

Są głośne, ale maja dużą siłę i sprawdzają się w każdych warunkach terenowych. W najbliższą sobotę w Ochabach zobaczymy jak ich właściciele rywalizują o palmę najlepszego i najszybszego papaja - czyli ciągnika domowej produkcji.

wyświetleń: 1657komentarzy: 0

Będzie gaz w Istebnej?

22-08-2017 07:30

Ekologiczne i ekonomiczne, a przede wszystkim komfortowe – takie zdaniem zwolenników jest ogrzewanie gazowe. I nie sposób zaprzeczyć, że gotowanie czy ogrzewanie, np. wody do kąpieli na gazie jest wygodne. W Gminie Istebna zbierane są ankiety ws. gazyfikacji Trójwsi. Czy gaz w Istebnej się pojawi?

wyświetleń: 1507komentarzy: 1

Zbójnicy zjechali do Ustronia

21-08-2017 19:00

W sobotę 19 sierpnia w Karczmie Góralskiej w Ustroniu odbył się IV Międzynarodowy Zlot Zbójników w Polsce. Zlotowi towarzyszył Festiwal Zbójnickie Jadło o "Złote Parzenice". Była też wioska zbójnicka, pokazy strzyżenia owiec i występy kapel góralskich.