Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5731komentarzy: 24

W Twoim imieniu (odcinek 12.): Kto strzela na Kaplicówce?

20-03-2017 17:20

Myśliwi, kłusownicy, wojskowi, a może miłośnicy paintballa? Dostaliśmy zgłoszenie o podejrzanych osobach, które z bronią spacerują w weekendy po Kaplicówce.
Kaplicówka, fot. arc.ox.pl Kaplicówka, fot. arc.ox.pl

Jedna z naszych Czytelniczek zaniepokoiła się dziwnie wyglądającymi ludźmi, których spotkała na Kaplicówce w Skoczowie: „Piszę do Państwa, ponieważ zastanawia mnie sytuacja, która ma miejsce na Kaplicówce, a dokładniej w przylegającym do niej lesie.
Zdarzyło mi się już kilkukrotnie zaobserwować dziwnie wyglądających panów – ubranych w zielone stroje coś a'la stroje myśliwych, wyposażonych, hmmm, ciężko mi to określić, ale na pewno w jakąś broń, bo mają to coś przewieszone przez ramię. Zdarzenia te miały miejsce w dni weekendowe sobotę/niedzielę w godzinach porannych (ok. godz. 8.00). I nie są to sytuacje powtarzające się co tydzień – raczej przyjeżdżają tam nieregularnie... Panowie ci podjeżdżają prywatnymi samochodami na parking przy Kaplicówce i odziani w te stroje myśliwych (kłusowników?) z przewieszoną przez ramie bronią udają się do pobliskiego lasu. Po jakimś czasie słychać odgłosy strzelania... Zastanawia mnie czy te działania są legalne, czy bezpiecznie jest wchodzić do owego lasu? Często spaceruję tam z psem i najzwyczajniej w świecie boję się czy nie grozi nam (mi i psu) coś niedobrego ze strony tych dziwnie wyglądających ludzi..
.”

Zapytałam w Straży Miejskiej, czy otrzymali podobne zgłoszenia. -Do chwili obecnej nikt nie zgłaszał interwencji na Kaplicówce w związku z pojawieniem się "uzbrojonych" osób. Być może są to osoby, które spotykają się w ramach wspólnego paintball'a. Jednocześnie informuję, że o sprawie powiadomimy Komisariat Policji w Skoczowie, jak również zwrócimy szczególną uwagę na ten fakt w trakcie służby patrolowej. Strażnicy Miejscy nie odnotowali szczególnie intensywnych działań w tym rejonie, nie ma tam wielu zgłoszeń: - Prócz interwencji dotyczących spalania w piecach w rejonie Kaplicówki nie odnotowaliśmy żadnych interwencji. Teren nie jest objęty monitoringiem, a w ramach realizacji czynności służbowych Kaplicówka jest patrolowana przez Policję i Straż Miejską - wyjaśnia Robert Socha, komendant Straży Miejskiej w Skoczowie.

O sprawę i interwencje zapytałam również rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, podkomisarza Rafała Domagałę. - Policjanci nie odnotowali w tym rejonie interwencji  związanych z ubranymi w wojskowe mundury ludźmi z bronią czy bez. Kaplicówka jest w ogóle jednym z najspokojniejszych rejonów miasta. Samych interwencji jest tyle, że można je policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli są jakieś zgłoszenia, dotyczą nieprawidłowego parkowania samochodów – poinformował oficer prasowy.

Sprawa zostaje zatem otwarta. Czytelniczka widziała podejrzane osoby, ale podobnych zgłoszeń na Policji ani na Straży Miejskiej nie było. Warto przypomnieć, że jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do legalności działań innych, jeśli czujemy się zagrożeni, możemy wezwać zarówno Policję, jak i Straż Miejską, które mają odpowiednie narzędzia i uprawnienia do legitymowania i kontrolowania.
 

Natasza Gorzołka
 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!

źródło: OX.PL
dodał: NG 20-03-2017 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (24)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

biegacz89
20-03-2017 17:25
biegacz89
O to już WOT prowadzi u nas ćwiczenia? Wojsko imć Macierewicza nie próżnuje :D
qqłka
20-03-2017 17:45
qqłka
Kiesi tam była strzelnica. Ze szkoły my tam na strzylani z KBKS'ów chodzili.
miriam11
20-03-2017 18:45
miriam11
Kieśi to tam był las terozki zostoły ino krzoki. Paniczko nic sie nie bójcie , my kieśi też gonili po kaplicówce z karabinami jyny to były taki z patyka, teraz to muśi być wsiycko profesjonalne sie to nazywo ASG ale goni sie tak samo.
Herr Flick
20-03-2017 20:26
Herr Flick
Jo tyż tam kiejsi gonił z patykami:))
Przepierón
20-03-2017 20:28
Przepierón
Baba łobejrzała obrone terytorialną Macierewicza i sie wystrachała. Tylko spokojnie moherowe berety, przecież sami ich wybraliście na swoich łojczulków i obrońców. Teraz będzie bronił was każdy krzak, każdy krzew i na takie niespodzianki trzeba się nastawić. Z Panym Bogym.
redbull
20-03-2017 20:41
redbull
My tam kesi po matura chodzily na gorzołka.
faneczka11
20-03-2017 20:52
faneczka11
jakżek szed na spacer to rzek tam teraz widzioł tirów chyba 30 , a fabryka większo aniże Biedrunka. Pomyślął rzek se Kisz pierun.. ..............
wasowski
20-03-2017 21:11
wasowski
To chłopaki z Airsofta sobie biegaja z repkikami na plastikowe kulki,i tyle.
ciamajda
20-03-2017 21:18
ciamajda
Komentarze pożal się Boże. Ni to po Polsku, ni to po naszymu.
No ale każdy się chce popisać. Śmiechu warte.
Herr Flick
20-03-2017 21:23
Herr Flick
Przepraszam Ciamajdo, juz nie bédé
Przepierón
20-03-2017 22:10
Przepierón
Jo Cie też przepraszóm Ciamajdo, jo już też nie bédé. Łobiecujym poprawe.
erik
21-03-2017 06:48
erik
Komentarze godne pożałownia
mcwaldo
21-03-2017 08:08
mcwaldo
Te wasze komentarze to jakaś żenada. Ale tak to jest jak w oborach mają już WiFi. Wieś zostawilibyscie w oborze, a nie przenosili do internetu. Po Polsku pewnie żaden poprawnie nie potrafi napisać zdania.
Mirek123
21-03-2017 08:36
Mirek123
Myśliwi ? Co tam jest takiego godnego uwagi jest do upolowania ? Czy owa Pani słyszała STRZAŁY ??? Czego się ta pani boi ? Zabawek na kulki przypominających broń palną ? Komu to przeszkadza, że grupa ludzi tak spędza czas ? Czy ktoś ucierpiał z tego powodu ? Nie znam gości, jednak wiem, że leśne ćwiczenia kondycyjne czy też strzelanie z asg w odludnym terenie raczej nikomu nie zagraża. Śpieszę też poinformować, że podobne akcje widziałem już w rejonie skoczni w Goleszowie.
Mirek123
21-03-2017 08:38
Mirek123
Jeszcze jedna sprawa. Czytelniczka się pyta, czy bezpiecznie jest wchodzić do takiego lasu. Informuję, że nie jest bezpiecznie. Plaga kleszczy trwa prawie cały rok. Największa ich aktywność przypada na miesiące maj-czerwiec oraz wrzesień październik.
[konto zostało usunięte]
21-03-2017 11:59
[konto zostało usunięte]
Myslalam, ze to wojskowi specjalisci pana ministra Macierewicza cwicza , albo mysliwi z panem ministrem Szyszko strzelaja do ptactwa. A to teraz takie cuda na "swietej" Kaplicowce, kto by sie spodziewal.
krzysztof.mm
21-03-2017 16:33
krzysztof.mm
tak, wszystko jest w porządku,
będą po lesie biegać z karabinkami mirki i inne świrki - do czasu aż trafią, nie daj boże np. w oko, kogoś spacerującego tam
miriam11
21-03-2017 19:05
miriam11
Ja, ja, Krzysiu mosz całkiym racje , lepi niech siedzom w chałupie i grajom w niebieskigo lewiatana czy cośik podobnego. Wszystko pod kontrolom.
janusz s
21-03-2017 20:34
janusz s
A co za różnica czy Ty strzelasz czy do Ciebie strzelają-huk ten sam.Ciekawe co to babsko robiła z psem w lesie?
janusz s
21-03-2017 20:40
janusz s
Chyba halucynki zbierała bo jest wysyp ,a później różne rzeczy widzi!
Herr Flick
21-03-2017 21:52
Herr Flick
Od teraz już całkiem po polsku: a niech sobie strzelają, kaski mają wszak. A jeśli chodzi o innych użytkowników lasu.. Nikt w nich nie celuje przecież. Krzysiu, nie wierzę, żebyś Ty w młodzieńczych latach nie bawił się zwykłym sznajdrem więc proszę Cię- daj się chłopakom zabawić. Nikt, nikogo tam nie zabije- zupełnie tak samo, jak wtedy gdy ze sznajdra strzelałeś.
Mirek123
22-03-2017 00:38
Mirek123
krzysztof.mm proszę mi pokazać kto dla własnej przyjemności spaceruje po krzakach i zaroślach z dala od ścieżek. "Janusz s" - Naprawdę uważasz, że strzał z broni palnej jest tak samo głośny jak wyplucie małej plastikowej kulki z zabawki asg napędzanej akumulatorkiem ? Co do uszkodzeń - zapewniam, że więcej krzywdy zrobisz rzucając kamieniami czy używając procy lub nawet dziecięcego łuku. Nikt z Was nie strzelał z procy albo z łuku ? Zamiast panikować zapraszam na strzelnicę. Dla porównania energia takiej plastikowej kulki jest około 8 razy mniejsza od popularnej wiatrówki.
janusz s
22-03-2017 17:21
janusz s
Mirku123 o huku dałem cytat z filmu Sami swoi a tak zwana wiatrówka ASG bardziej powinna być sprzedawana na odpustach jako zabawka.Chodziło mi o zachowanie tej baby która jak coś zobaczy to zaraz robi aferę.Nie chwaląc się strzelałem już z czego popadnie a ze sznajdra to byłem już wirtrułozem .
wasowski
22-03-2017 23:04
wasowski
i nikt z asg się nie odezwał
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zakończył się Cieszyński Miting Pływacki 2017/2018

22-05-2018 21:05

Blisko 140 zawodników z całego Śląska wzięło udział w ostatniej, finałowej rundzie Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego w sezonie 2017/2018. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w 4 rundach wystartowało około 800 młodych pływaków z 21 klubów. 

wyświetleń: 184komentarzy: 0

Tektonika uczuć - premiera

22-05-2018 19:00

"Tektonika uczuć" już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha.  Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.

wyświetleń: 242komentarzy: 0

Owce już na hali

22-05-2018 18:30

Na halach Cieńkowa w Wiśle od niedzieli pasą się znów owce.  Tegoroczny sezon wypasu rozpoczął się tradycyjnym obrzędem mieszania, czyli połączenia zwierząt w jedno stado.

wyświetleń: 355komentarzy: 0

Będą nowe rozwiązania drogowe?

22-05-2018 17:30

Władze miasta Cieszyna zauważają problem, który każdego dnia pojawia się w związku z ruchem drogowym w okolicach Wzgórza Zamkowego. W godzinach szczytu najwięcej trudności sprawia kolizja drogi z traktem kolejowym, co doprowadza do częściowego paraliżu ruchu oraz opóźnień, związanych z przejazdami autobusów. Miasto ma zająć się analizą tych rejonów zarówno pod względem walorów wizualnych, jak i możliwych rozwiązań, dotyczących likwidacji korków.

wyświetleń: 1576komentarzy: 3

Wybory uzupełniające ławników

22-05-2018 16:15

W Cieszynie odbędą się wybory uzupełniające ławników. Jak informują przedstawiciele Rady Miejskiej Cieszyna, do 29 czerwca 2018 roku w Biurze Rady Miejskiej w cieszyńskim ratuszu można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Działalność ławników jest wynikiem konieczności włączenia czynnika społecznego do procesu sądowego i wynika z art. 182 Konstytucji RP.

wyświetleń: 434komentarzy: 1

Uratowana dzięki internautce z Jasienicy

22-05-2018 14:20

Internautka z województwa dolnośląskiego na jednym z komunikatorów internetowych umieściła tajemniczy wpis, który zaniepokoił mieszkankę bielskiej Jasienicy. Czujna 15-latka nawiązała rozmowę z wirtualną znajomą i pomogła uratować 16-latkę, która chciała odebrać sobie życie.

wyświetleń: 3220komentarzy: 0

Po raz dziesiąty dzieciom!

22-05-2018 12:55

Już po raz dziesiąty w sobotę 2 czerwca 2018 na Placu Zamkowym w Kończycach Małych odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka współorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Cieszynie i Komisariat Policji w Zebrzydowicach.

wyświetleń: 728komentarzy: 0

Ryby, miody, wina - tak piękna jest Cieszyńska Kraina!

22-05-2018 11:00

Zapraszamy na imprezę kulturalną promującą lokalne produkty pt. „Ryby, miody, wina  – tak piękna jest Cieszyńska Kraina”, która odbędzie się 26 maja 2018 r. w Hażlachu przy ul. Głównej 37 (przy boisku). Prezentacja regionalnych dań i pokaz kulinarny Jakuba Szlembarskiego to tylko niektóre atrakcje imprezy. Oprócz strawy dla ciała, organizatorzy proponują ucztę duchową.

wyświetleń: 844komentarzy: 0

Płatne WC, mniej siedzisk, koniec z puffami - reakcje Zamku Cieszyn na ''oblężenie'' bezdomnych

22-05-2018 09:15

Od końca kwietnia toalety w Oranżerii Zamku Cieszyn są płatne. Drzwi przybytku otwierają się dopiero po wrzuceniu dwuzłotowej monety. Jest to reakcja na notoryczne okupowanie WC-tów przez osoby bezdomne i pozostawianie przez nie brudu i nieporządku. Bezdomni, odkąd zrobiło się ciepło, oblegają Wzgórze Zamkowe. Dyrekcja i pracownicy są bezradni.

wyświetleń: 4120komentarzy: 2

Podróżowanie wcale nie musi być drogie! Poznaj sprawdzone sposoby globtroterów na tanie podróżowanie

22-05-2018 07:30

Marząc o podróżach, musimy zmierzyć się z niezwykle istotną kwestią, która dotyczy naszych finansów. Bardzo często żyjemy w przekonaniu, że dalekie wojaże są czymś, na co nas nie stać. Prawda jest jednak zupełnie inna. Istnieje bowiem szereg sposobów, które umożliwiają tanie podróżowanie, nawet do najbardziej egzotycznych krajów, o czym zaraz się przekonasz!