Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 8222komentarzy: 12

Spalali śmieci w kotłowni

19-03-2017 18:55

W minioną środę (15.03.2017r) dyżurny KSM otrzymał zgłoszenie o uciążliwym zapachu oraz dymie, który miał się wydobywać z komina jednego z budynków mieszczących się przy ul. Mała Łąka w Cieszynie.
Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe.  Fot: SM w Cieszynie Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe. Fot: SM w Cieszynie

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili unoszącą się w powietrzu charakterystyczną woń spalanych odpadów.  Ich „nosy” okazały się „mówić” prawdę - przeprowadzona przez funkcjonariuszy SM, kontrola paleniska potwierdziła, iż w piecu spalane były odpady, których część składowano w pomieszczeniu kotłowni.

Osoba odpowiedzialna za spalanie odpadów poza wyznaczonymi do tego celu spalarniami ukarana została mandatem karnym.

(red/SM Cieszyn)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 19-03-2017 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
19-03-2017 21:56
krolik bugs
Takie kontrole rano i wieczorem
adawski25
19-03-2017 22:33
adawski25
Walic mandaty ile sie da...i zglaszac do strazy trucicieli bez oporu!!!
H5N1
20-03-2017 08:02
H5N1
Same kapusie
yerbasmakuje
20-03-2017 08:38
yerbasmakuje
H5N1 w kontekście sprawy opisanej w artykule "kapowanie" to powinien być obowiązek każdego... A jak nie umiesz tego pojąć to zostaje ci tylko H5N1...
yamah
20-03-2017 10:08
yamah
W Cieszynie to proste, można podpieprzyć każdego i dzielna SM już kontroluje, mandaty pisze itp, itd...
A co z ościennymi gminami, gdzie nie ma Straży Miejskiej??? Tam to dopiero jest śmieciowe eldorado i tam są ci prawdziwi truciciele!!! Wystarczy przejechać przez Hażlach, Kończyce, czy Zebrzydowice, albo Ochaby, Drogomyśl, czy Chybie...etc, i popatrzeć na kominy okolicznych domów!!! Większość kopci że czasem nawet drogi nie widać!!! ...o smrodzie i szczypiących oczach nawet nie wspomnę. Tam jednak nikt nikogo nie podpieprza, bo po pierwsze nie wiadomo gdzie dzwonić (Policja się tym nie zajmuje), a po drugie, większość na tym samym wózku jedzie.
Wychodzi na to, że w całym naszym powiecie ta nagonka dotyczy tylko mieszkańców samego miasta Cieszyna, bo gdzie indziej nie ma Straży Miejskiej i najzwyczajniej w świecie tego problemu nie ma kto kontrolować. Można więc tam bezkarnie palić bele czym...
Czy tak ma wyglądać dbałość o czyste powietrze w naszym regionie???
Nigdy nie popierałem pomysłu rozwiązania Straży Miejskiej w Cieszynie, ale teraz chyba zacznę, bo stała się ona urzędniczym narzędziem do dyskryminacji mieszkańców własnego miasta.
Oczywiście żeby była jasność! Absolutnie nie popieram spalania śmieci w domowych piecach, jestem tylko za równymi zasadami traktowania w tej kwestii mieszkańców miasta i wsi. Jeżeli mamy ponosić odpowiedzialność za zatruwanie środowiska, to na równych zasadach a nie tylko podpadziochy z miasta.
Dbać o czyste powietrze powinni wszyscy i wszędzie, bo puki co, to ci w mieście płacą, a ci na wsi się śmieją...
jo.papuga
20-03-2017 10:19
jo.papuga
Jo też nigdy nie słyszoł, aby mandat za polyni smieci dostoł kierysik z Ogrodzonej, czy Puńcowa. Zawsze jyny mówiom o Cieszynie.
Tam kaj nima Strażoków Miejskich, to trza ich pieronym powołać!!! niech dowajom mandaty tym wiejskim trucicielom, a ni jyny miastowych sie czepiajom.
adawski25
20-03-2017 11:37
adawski25
Chyba dopiero pierwszy raz zgodze sie po calosci z yamah ale jesli tak wlasnie jest to powinno sie tym zajac bo wszyscy ssumieja o smogu truciu sie bog wie czym a walka z nim powinna sie zaczqc od zarodka i tak jak kontroluja w cieszynie tak w osciennych gminach powinny byc sluzby czy to policja czy w gminie np.2 osoboby oddelegowane do tego zadania nie wiem madrzy tego swiata powinni cos wymyslec bo o walce ze smogiem gadaja wszyscy ale zeby zaczac od sedna to juz nikt nic nie mysli wymyslec.nie wiem dlaczego ludzie pala smieci orzeciez kozysci z tego zadnych piec se zapieprza komin a przeciez za wywoz smieci i tak i tak placa zgodnie zustawa smoeciowa to chociazby z racji tego ze placa oddawali te smieci smieciarza jak juz zaplacili za ich wywoz.
acid
20-03-2017 11:54
acid
Może by tak straż miejska sprawdziła stężenie spalin w godzinach szczytu kiedy jest zakorkowany Cieszyn przez samochody czy są normy dopuszczalne ?,a jak wygląda sprawa fabryk w czy hal produkcyjnych w Bażanowicach ? tam jest dopiero smród.
efelinqa
20-03-2017 14:44
efelinqa
co za amatorzy :) najlepiej dowalić tak koło 23 !!!! po pierwsze nie widać , wszyscy śpią no i straż miejska już w łóżeczkach . A BUTY ,PETY, KAWAŁKI OPON ( POLECAM NA ROZPAŁKĘ ) dają czadu aż miło !!!!!!! na koniec kawałek wungla z marcela i trzyma do rana . a powietrze ?? co mie to sama świata nie zmienię a ciepło musi być ...
Mieszkaniec os. 700 lecia
20-03-2017 15:25
Mieszkaniec os. 700 lecia
W Ustroniu przede wszystkim firmy trują, na ul. Fabrycznej w budynku gdzie mieści się sklep "Groszek", na terenie "Kuźni" a SM siedzi sobie na Manhattanie.

https://images81.fotosik.pl/446/68b24a76d58f9e4dgen.jpg
https://images83.fotosik.pl/266/14858bb8fbdae0efgen.jpg
jadeitowy
20-03-2017 20:48
jadeitowy
Najlepiej karac bo kasecka do urzedu plynie,,,moze pomyslec zeby zrobic cos by nie bylo takiej,,,sytuacji,,ale co,,,liczy sie kasa,,,radary sie skonczyly zacxzol sie zmok,,,,,,,co maja robic straznicy miejscy,,,jezdzac p cieszynie .,mmooze trafi sie klijent co zle zaparkowal,,i cos,,,,ale ze cos jest ,,smrodzi heja,,,,i znowu kas dzielimy sie,,,,moze premia bedzie,,na wakacjie,,
jostarzik
21-03-2017 03:27
jostarzik
Gdyby opłaty za dostawę gazu były niższe, lub nasze państewko partycypowałoby w kosztach zakupu pieców i dostawy gazu, pewnie ludziom nie opłacałoby się palić badziewia w piecach dla uzyskania ciepła. Komu by się chciało babrać ze śmieciami, węglem, mułem etc. No, ale mamy to, co mamy... świeże, często górskie - smogowe powietrze.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Jasienicy zbierają owoce...

30-04-2017 18:20

Oczywiście nie prawdziwe, ale owoce decyzji sprzed paru lat, kiedy postanowiono utworzyć w Gminie strefę ekonomiczną. Na ostatniej sesji (27.04) Wójt informował Radę Gminy o postępach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Radni podjęli tez ważne uchwały, w tym „Strategię rozwoju Gminy Jasienica do roku 2025” oraz o środkach na remonty dla trzech parafii.

wyświetleń: 68komentarzy: 0

Cieszyn: kiedyś i dziś - ulica Głęboka

30-04-2017 16:20

Już dla wielu pokoleń cieszyniaków najważniejszą miejską arterią jest ulica, która dzisiaj nazywa się Głęboka. Łączy ona podnóże Wzgórza Zamkowego z Rynkiem. Mimo że w 1789 roku ulica została w dużej mierze strawiona przez największy w dziejach miasta pożar, nadal pozostaje architektoniczną, spacerową i komercyjną atrakcją Cieszyna. Kilkadziesiąt kamienic, które się wzdłuż niej wznoszą, jest wpisane do rejestru miejskich zabytków.

wyświetleń: 280komentarzy: 0

Przed stu laty pisano [4/4/17] - Pożar, tysiąc dni wojny i... kobieta-profesor!

30-04-2017 14:40

Po krótkiej przerwie, zapraszamy na kolejny przegląd prasy, w którym po raz kolejny nie zabraknie informacji i ciekawostek, zamieszczanych przez lokalne gazety w 1917 roku.

wyświetleń: 235komentarzy: 0

Zmarł Lech Mazur

30-04-2017 13:10

W  dniu 28 kwietnia br. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 68lat Lech Mazur prezes firmy TRANSKOM w Skoczowie. 

wyświetleń: 2193komentarzy: 1

Najmłodsi stela 34/560/2017

30-04-2017 10:55

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3939komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

30-04-2017 08:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

30-04-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 786komentarzy: 0

Gość OX.pl - Mirosław Sitko

29-04-2017 20:30

Mirosław Sitko – burmistrz Skoczowa jest kolejną osobą, która wzięła udział w naszym programie ‘Gość Portalu Ox.pl’. Włodarz miasta mówi o trwającym remoncie rynku, reformie oświaty i o szkole wyższej, która ma powstać w mieście.

wyświetleń: 499komentarzy: 0

Wernisaż Aleksandry Bury

29-04-2017 17:55

Aleksandra Bury, dyplomowana magister sztuki z Goleszowa, na swoim koncie ma już wiele osiągnięć. Zajmuje się grafiką warsztatową, książką oraz rysunkiem. Jej prace można oglądać w restauracji „Liburnia” w Cieszynie.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Niepełnosprawni i pełnosprawni razem

29-04-2017 16:15

Wspólne pieczenie babeczek, kolorowanie, wyklejanie, czy układanie puzzli – tak, uczniowie ZSEG w Cieszynie integrowali się z podopiecznymi ze szkół specjalnych. Tego typu działania nastawione na integrację to nie nowość. Warte podkreślenia jest to, że w tym przypadku pomysł organizacji tego typu spotkania zaproponowała jedna z uczennic ZSEG i zajęła się wdrożeniem go w życie.