Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 7851komentarzy: 12

Spalali śmieci w kotłowni

19-03-2017 18:55

W minioną środę (15.03.2017r) dyżurny KSM otrzymał zgłoszenie o uciążliwym zapachu oraz dymie, który miał się wydobywać z komina jednego z budynków mieszczących się przy ul. Mała Łąka w Cieszynie.
Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe.  Fot: SM w Cieszynie Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe. Fot: SM w Cieszynie

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili unoszącą się w powietrzu charakterystyczną woń spalanych odpadów.  Ich „nosy” okazały się „mówić” prawdę - przeprowadzona przez funkcjonariuszy SM, kontrola paleniska potwierdziła, iż w piecu spalane były odpady, których część składowano w pomieszczeniu kotłowni.

Osoba odpowiedzialna za spalanie odpadów poza wyznaczonymi do tego celu spalarniami ukarana została mandatem karnym.

(red/SM Cieszyn)
 

zródło: ox.pl
dodał: CR 19-03-2017 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
19-03-2017 21:56
krolik bugs
Takie kontrole rano i wieczorem
adawski25
19-03-2017 22:33
adawski25
Walic mandaty ile sie da...i zglaszac do strazy trucicieli bez oporu!!!
H5N1
20-03-2017 08:02
H5N1
Same kapusie
yerbasmakuje
20-03-2017 08:38
yerbasmakuje
H5N1 w kontekście sprawy opisanej w artykule "kapowanie" to powinien być obowiązek każdego... A jak nie umiesz tego pojąć to zostaje ci tylko H5N1...
yamah
20-03-2017 10:08
yamah
W Cieszynie to proste, można podpieprzyć każdego i dzielna SM już kontroluje, mandaty pisze itp, itd...
A co z ościennymi gminami, gdzie nie ma Straży Miejskiej??? Tam to dopiero jest śmieciowe eldorado i tam są ci prawdziwi truciciele!!! Wystarczy przejechać przez Hażlach, Kończyce, czy Zebrzydowice, albo Ochaby, Drogomyśl, czy Chybie...etc, i popatrzeć na kominy okolicznych domów!!! Większość kopci że czasem nawet drogi nie widać!!! ...o smrodzie i szczypiących oczach nawet nie wspomnę. Tam jednak nikt nikogo nie podpieprza, bo po pierwsze nie wiadomo gdzie dzwonić (Policja się tym nie zajmuje), a po drugie, większość na tym samym wózku jedzie.
Wychodzi na to, że w całym naszym powiecie ta nagonka dotyczy tylko mieszkańców samego miasta Cieszyna, bo gdzie indziej nie ma Straży Miejskiej i najzwyczajniej w świecie tego problemu nie ma kto kontrolować. Można więc tam bezkarnie palić bele czym...
Czy tak ma wyglądać dbałość o czyste powietrze w naszym regionie???
Nigdy nie popierałem pomysłu rozwiązania Straży Miejskiej w Cieszynie, ale teraz chyba zacznę, bo stała się ona urzędniczym narzędziem do dyskryminacji mieszkańców własnego miasta.
Oczywiście żeby była jasność! Absolutnie nie popieram spalania śmieci w domowych piecach, jestem tylko za równymi zasadami traktowania w tej kwestii mieszkańców miasta i wsi. Jeżeli mamy ponosić odpowiedzialność za zatruwanie środowiska, to na równych zasadach a nie tylko podpadziochy z miasta.
Dbać o czyste powietrze powinni wszyscy i wszędzie, bo puki co, to ci w mieście płacą, a ci na wsi się śmieją...
jo.papuga
20-03-2017 10:19
jo.papuga
Jo też nigdy nie słyszoł, aby mandat za polyni smieci dostoł kierysik z Ogrodzonej, czy Puńcowa. Zawsze jyny mówiom o Cieszynie.
Tam kaj nima Strażoków Miejskich, to trza ich pieronym powołać!!! niech dowajom mandaty tym wiejskim trucicielom, a ni jyny miastowych sie czepiajom.
adawski25
20-03-2017 11:37
adawski25
Chyba dopiero pierwszy raz zgodze sie po calosci z yamah ale jesli tak wlasnie jest to powinno sie tym zajac bo wszyscy ssumieja o smogu truciu sie bog wie czym a walka z nim powinna sie zaczqc od zarodka i tak jak kontroluja w cieszynie tak w osciennych gminach powinny byc sluzby czy to policja czy w gminie np.2 osoboby oddelegowane do tego zadania nie wiem madrzy tego swiata powinni cos wymyslec bo o walce ze smogiem gadaja wszyscy ale zeby zaczac od sedna to juz nikt nic nie mysli wymyslec.nie wiem dlaczego ludzie pala smieci orzeciez kozysci z tego zadnych piec se zapieprza komin a przeciez za wywoz smieci i tak i tak placa zgodnie zustawa smoeciowa to chociazby z racji tego ze placa oddawali te smieci smieciarza jak juz zaplacili za ich wywoz.
acid
20-03-2017 11:54
acid
Może by tak straż miejska sprawdziła stężenie spalin w godzinach szczytu kiedy jest zakorkowany Cieszyn przez samochody czy są normy dopuszczalne ?,a jak wygląda sprawa fabryk w czy hal produkcyjnych w Bażanowicach ? tam jest dopiero smród.
efelinqa
20-03-2017 14:44
efelinqa
co za amatorzy :) najlepiej dowalić tak koło 23 !!!! po pierwsze nie widać , wszyscy śpią no i straż miejska już w łóżeczkach . A BUTY ,PETY, KAWAŁKI OPON ( POLECAM NA ROZPAŁKĘ ) dają czadu aż miło !!!!!!! na koniec kawałek wungla z marcela i trzyma do rana . a powietrze ?? co mie to sama świata nie zmienię a ciepło musi być ...
Mieszkaniec os. 700 lecia
20-03-2017 15:25
Mieszkaniec os. 700 lecia
W Ustroniu przede wszystkim firmy trują, na ul. Fabrycznej w budynku gdzie mieści się sklep "Groszek", na terenie "Kuźni" a SM siedzi sobie na Manhattanie.

https://images81.fotosik.pl/446/68b24a76d58f9e4dgen.jpg
https://images83.fotosik.pl/266/14858bb8fbdae0efgen.jpg
jadeitowy
20-03-2017 20:48
jadeitowy
Najlepiej karac bo kasecka do urzedu plynie,,,moze pomyslec zeby zrobic cos by nie bylo takiej,,,sytuacji,,ale co,,,liczy sie kasa,,,radary sie skonczyly zacxzol sie zmok,,,,,,,co maja robic straznicy miejscy,,,jezdzac p cieszynie .,mmooze trafi sie klijent co zle zaparkowal,,i cos,,,,ale ze cos jest ,,smrodzi heja,,,,i znowu kas dzielimy sie,,,,moze premia bedzie,,na wakacjie,,
jostarzik
21-03-2017 03:27
jostarzik
Gdyby opłaty za dostawę gazu były niższe, lub nasze państewko partycypowałoby w kosztach zakupu pieców i dostawy gazu, pewnie ludziom nie opłacałoby się palić badziewia w piecach dla uzyskania ciepła. Komu by się chciało babrać ze śmieciami, węglem, mułem etc. No, ale mamy to, co mamy... świeże, często górskie - smogowe powietrze.
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ruszył pierwszy blog teatralny Śląska Cieszyńskiego!

28-03-2017 17:05

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca wystartował oficjalny blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego „Teatr to my”. To pierwsza tego typu platforma internetowa w regionie zbierająca w jednym miejscu wszystkie informacje na temat Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

wyświetleń: 57komentarzy: 0

Poszukują dawnych lokatorów zamku w Dzięgielowie

28-03-2017 15:15

Właściciele zamku w Dzięgielowie poszukują lokatorów, którzy mieszkali w dzięgielowskim zamku w czasie II wojny światowej.

wyświetleń: 420komentarzy: 0

Ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej

28-03-2017 13:30

Jednym z wykładów, którego można było wysłuchać podczas zorganizowanego w Wyższej Szkole Biznesu IX Festiwalu Nauki było wystąpienie Władysława Żagana pod hasłem: „Księstwo Cieszyńskie - ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej”. Prelegent przybliżył licznie zgromadzonej w sali wykładowej młodzieży historię Księstwa podkreślając, że można z niej czerpać całymi garściami budując współczesną tożsamość regionu.

wyświetleń: 266komentarzy: 0

Sprzątali Zamarski

28-03-2017 12:20

W sobotnie popołudnie 25 marca br. na ulicach Zamarsk można było spotkać ekipy uzbrojone w rękawiczki i worki na śmieci. Tego dnia odbyła się akcja "Posprzątaj świat na Wiosnę" zorganizowana przez Sołtysa Zamarsk, Klaudiusza Zawadę.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Strzelali w Harbutowicach

28-03-2017 11:00

W minioną sobotę, 25 marca Klub Strzelecki „Flinta” oraz rada sołecka Harbutowic zorganizowali V Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Skoczowa.

wyświetleń: 446komentarzy: 0

Kończyce Małe mają pomnik Utopca - Żwirka

28-03-2017 09:15

W niedzielę 26 marca 2017 roku o godz. 15:00 w zamku w Kończycach Małych odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika zamkowego utopca Żwirka.

wyświetleń: 1097komentarzy: 0

Wygraj 2.000 zł na wymarzone wesele!

28-03-2017 07:30

Status konkursu: TRWA

Już tylko do piątku możesz wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest 2.000 zł do zrealizowania w Karczmie przy organizacji wesela.

wyświetleń: 724komentarzy: 0

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 852komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.