Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 8497komentarzy: 12

Spalali śmieci w kotłowni

19-03-2017 18:55

W minioną środę (15.03.2017r) dyżurny KSM otrzymał zgłoszenie o uciążliwym zapachu oraz dymie, który miał się wydobywać z komina jednego z budynków mieszczących się przy ul. Mała Łąka w Cieszynie.
Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe.  Fot: SM w Cieszynie Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe. Fot: SM w Cieszynie

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili unoszącą się w powietrzu charakterystyczną woń spalanych odpadów.  Ich „nosy” okazały się „mówić” prawdę - przeprowadzona przez funkcjonariuszy SM, kontrola paleniska potwierdziła, iż w piecu spalane były odpady, których część składowano w pomieszczeniu kotłowni.

Osoba odpowiedzialna za spalanie odpadów poza wyznaczonymi do tego celu spalarniami ukarana została mandatem karnym.

(red/SM Cieszyn)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 19-03-2017 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
19-03-2017 21:56
krolik bugs
Takie kontrole rano i wieczorem
adawski25
19-03-2017 22:33
adawski25
Walic mandaty ile sie da...i zglaszac do strazy trucicieli bez oporu!!!
H5N1
20-03-2017 08:02
H5N1
Same kapusie
yerbasmakuje
20-03-2017 08:38
yerbasmakuje
H5N1 w kontekście sprawy opisanej w artykule "kapowanie" to powinien być obowiązek każdego... A jak nie umiesz tego pojąć to zostaje ci tylko H5N1...
yamah
20-03-2017 10:08
yamah
W Cieszynie to proste, można podpieprzyć każdego i dzielna SM już kontroluje, mandaty pisze itp, itd...
A co z ościennymi gminami, gdzie nie ma Straży Miejskiej??? Tam to dopiero jest śmieciowe eldorado i tam są ci prawdziwi truciciele!!! Wystarczy przejechać przez Hażlach, Kończyce, czy Zebrzydowice, albo Ochaby, Drogomyśl, czy Chybie...etc, i popatrzeć na kominy okolicznych domów!!! Większość kopci że czasem nawet drogi nie widać!!! ...o smrodzie i szczypiących oczach nawet nie wspomnę. Tam jednak nikt nikogo nie podpieprza, bo po pierwsze nie wiadomo gdzie dzwonić (Policja się tym nie zajmuje), a po drugie, większość na tym samym wózku jedzie.
Wychodzi na to, że w całym naszym powiecie ta nagonka dotyczy tylko mieszkańców samego miasta Cieszyna, bo gdzie indziej nie ma Straży Miejskiej i najzwyczajniej w świecie tego problemu nie ma kto kontrolować. Można więc tam bezkarnie palić bele czym...
Czy tak ma wyglądać dbałość o czyste powietrze w naszym regionie???
Nigdy nie popierałem pomysłu rozwiązania Straży Miejskiej w Cieszynie, ale teraz chyba zacznę, bo stała się ona urzędniczym narzędziem do dyskryminacji mieszkańców własnego miasta.
Oczywiście żeby była jasność! Absolutnie nie popieram spalania śmieci w domowych piecach, jestem tylko za równymi zasadami traktowania w tej kwestii mieszkańców miasta i wsi. Jeżeli mamy ponosić odpowiedzialność za zatruwanie środowiska, to na równych zasadach a nie tylko podpadziochy z miasta.
Dbać o czyste powietrze powinni wszyscy i wszędzie, bo puki co, to ci w mieście płacą, a ci na wsi się śmieją...
jo.papuga
20-03-2017 10:19
jo.papuga
Jo też nigdy nie słyszoł, aby mandat za polyni smieci dostoł kierysik z Ogrodzonej, czy Puńcowa. Zawsze jyny mówiom o Cieszynie.
Tam kaj nima Strażoków Miejskich, to trza ich pieronym powołać!!! niech dowajom mandaty tym wiejskim trucicielom, a ni jyny miastowych sie czepiajom.
adawski25
20-03-2017 11:37
adawski25
Chyba dopiero pierwszy raz zgodze sie po calosci z yamah ale jesli tak wlasnie jest to powinno sie tym zajac bo wszyscy ssumieja o smogu truciu sie bog wie czym a walka z nim powinna sie zaczqc od zarodka i tak jak kontroluja w cieszynie tak w osciennych gminach powinny byc sluzby czy to policja czy w gminie np.2 osoboby oddelegowane do tego zadania nie wiem madrzy tego swiata powinni cos wymyslec bo o walce ze smogiem gadaja wszyscy ale zeby zaczac od sedna to juz nikt nic nie mysli wymyslec.nie wiem dlaczego ludzie pala smieci orzeciez kozysci z tego zadnych piec se zapieprza komin a przeciez za wywoz smieci i tak i tak placa zgodnie zustawa smoeciowa to chociazby z racji tego ze placa oddawali te smieci smieciarza jak juz zaplacili za ich wywoz.
acid
20-03-2017 11:54
acid
Może by tak straż miejska sprawdziła stężenie spalin w godzinach szczytu kiedy jest zakorkowany Cieszyn przez samochody czy są normy dopuszczalne ?,a jak wygląda sprawa fabryk w czy hal produkcyjnych w Bażanowicach ? tam jest dopiero smród.
efelinqa
20-03-2017 14:44
efelinqa
co za amatorzy :) najlepiej dowalić tak koło 23 !!!! po pierwsze nie widać , wszyscy śpią no i straż miejska już w łóżeczkach . A BUTY ,PETY, KAWAŁKI OPON ( POLECAM NA ROZPAŁKĘ ) dają czadu aż miło !!!!!!! na koniec kawałek wungla z marcela i trzyma do rana . a powietrze ?? co mie to sama świata nie zmienię a ciepło musi być ...
Mieszkaniec os. 700 lecia
20-03-2017 15:25
Mieszkaniec os. 700 lecia
W Ustroniu przede wszystkim firmy trują, na ul. Fabrycznej w budynku gdzie mieści się sklep "Groszek", na terenie "Kuźni" a SM siedzi sobie na Manhattanie.

https://images81.fotosik.pl/446/68b24a76d58f9e4dgen.jpg
https://images83.fotosik.pl/266/14858bb8fbdae0efgen.jpg
jadeitowy
20-03-2017 20:48
jadeitowy
Najlepiej karac bo kasecka do urzedu plynie,,,moze pomyslec zeby zrobic cos by nie bylo takiej,,,sytuacji,,ale co,,,liczy sie kasa,,,radary sie skonczyly zacxzol sie zmok,,,,,,,co maja robic straznicy miejscy,,,jezdzac p cieszynie .,mmooze trafi sie klijent co zle zaparkowal,,i cos,,,,ale ze cos jest ,,smrodzi heja,,,,i znowu kas dzielimy sie,,,,moze premia bedzie,,na wakacjie,,
jostarzik
21-03-2017 03:27
jostarzik
Gdyby opłaty za dostawę gazu były niższe, lub nasze państewko partycypowałoby w kosztach zakupu pieców i dostawy gazu, pewnie ludziom nie opłacałoby się palić badziewia w piecach dla uzyskania ciepła. Komu by się chciało babrać ze śmieciami, węglem, mułem etc. No, ale mamy to, co mamy... świeże, często górskie - smogowe powietrze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Kosmiczne doznania w cieszyńskim Teatrze

17-12-2017 23:22

W Teatrze im. A. Mickiewicza było kosmicznie i to dosłownie. Na scenie wylądował statek kosmiczny, pojawili się obcy z odległych planet, nie zabrakło miss galaxis - kto jeszcze odwiedził cieszyński Teatr, a także co wydarzyło się podczas misji naukowo-turystycznej, zobacz w materiale filmowym.

wyświetleń: 115komentarzy: 0

Stoch drugi, Żyła w ''10''

17-12-2017 19:45

Konkursy w Engelbergu napawają optymizmem przed 66. Turniejem Czterech Skoczni. Stoch dwukrotnie stawał na podium, a Żyła, dzięki dobrym rezultatom, awansował do czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

wyświetleń: 209komentarzy: 0

Najmłodsi stela 97/622/2017

17-12-2017 17:30

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 2148komentarzy: 0

Błachowicz znowu górą!

17-12-2017 16:00

W kanadyjskim Winnipeg, odbyła się gala UFC on Fox 26. Nie zabrakło na niej Jana Błachowicza, który pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów, Jareda Cannoniera.

wyświetleń: 550komentarzy: 0

Zwycięski Tepes, Pilch siódmy

17-12-2017 15:10

W niedzielne (17.12) dopołudnie, odbył się drugi konkurs indywidualny w Ruce, w ramach Pucharu Kontynentalngo. Po wczorajszym zwycięstwie, Tomasz Pilch zajął dziś siódme miejsce, czym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

wyświetleń: 379komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela

17-12-2017 12:10

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu 'Koncert Życzeń Stela' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 714komentarzy: 0

Oczami niewidomego: pomagaj innym - dbaj o siebie

17-12-2017 10:50

''Dlacze­go tak jest, że pot­ra­fimy po­magać i radzić in­nym, a sa­mym so­bie nie...'' Tak zdarza się często, że potrafimy resztkami sił jeszcze próbować pomóc drugiemu i myśleć o drugiej osobie, a o swoim zdrowiu czy szczęściu zapominamy lub zaniedbujemy je. 

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Wisła na dłużej

17-12-2017 09:20

W Wiśle rozpoczęła się druga, zimowa edycja akcji „Wisła… zostaję dłużej – dostaję więcej”. Wiślanie liczą na sukces podobny do pierwszej edycji.

wyświetleń: 1360komentarzy: 0

Uczniowie nie chcą smogu - warsztaty

17-12-2017 07:55

Od wtorku (12.12) w ustrońskich szkołach rozpoczęły się warsztaty, dotyczące ekologii. Do tej pory w warsztatach prowadzonych przez Ustroński Alarm Smogowy wzięło udział ponad 180 uczniów, planowane są dalsze działania w tym zakresie. W czasie trwania zajęć, prowadzący kładą szczególny nacisk na problem smogu oraz uświadomienie najmłodszym, w jaki sposób można ograniczyć emisję pyłów do powietrza, a co za tym idzie przeciwdziałać problemowi zanieczyszczonego powietrza.

wyświetleń: 701komentarzy: 10

Msze i nabożeństwa online

17-12-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.