Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 8455komentarzy: 12

Spalali śmieci w kotłowni

19-03-2017 18:55

W minioną środę (15.03.2017r) dyżurny KSM otrzymał zgłoszenie o uciążliwym zapachu oraz dymie, który miał się wydobywać z komina jednego z budynków mieszczących się przy ul. Mała Łąka w Cieszynie.
Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe.  Fot: SM w Cieszynie Zgłoszenie o paleniu śmieci okazało sie prawdziwe. Fot: SM w Cieszynie

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy stwierdzili unoszącą się w powietrzu charakterystyczną woń spalanych odpadów.  Ich „nosy” okazały się „mówić” prawdę - przeprowadzona przez funkcjonariuszy SM, kontrola paleniska potwierdziła, iż w piecu spalane były odpady, których część składowano w pomieszczeniu kotłowni.

Osoba odpowiedzialna za spalanie odpadów poza wyznaczonymi do tego celu spalarniami ukarana została mandatem karnym.

(red/SM Cieszyn)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR 19-03-2017 18:55
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (12)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

krolik bugs
19-03-2017 21:56
krolik bugs
Takie kontrole rano i wieczorem
adawski25
19-03-2017 22:33
adawski25
Walic mandaty ile sie da...i zglaszac do strazy trucicieli bez oporu!!!
H5N1
20-03-2017 08:02
H5N1
Same kapusie
yerbasmakuje
20-03-2017 08:38
yerbasmakuje
H5N1 w kontekście sprawy opisanej w artykule "kapowanie" to powinien być obowiązek każdego... A jak nie umiesz tego pojąć to zostaje ci tylko H5N1...
yamah
20-03-2017 10:08
yamah
W Cieszynie to proste, można podpieprzyć każdego i dzielna SM już kontroluje, mandaty pisze itp, itd...
A co z ościennymi gminami, gdzie nie ma Straży Miejskiej??? Tam to dopiero jest śmieciowe eldorado i tam są ci prawdziwi truciciele!!! Wystarczy przejechać przez Hażlach, Kończyce, czy Zebrzydowice, albo Ochaby, Drogomyśl, czy Chybie...etc, i popatrzeć na kominy okolicznych domów!!! Większość kopci że czasem nawet drogi nie widać!!! ...o smrodzie i szczypiących oczach nawet nie wspomnę. Tam jednak nikt nikogo nie podpieprza, bo po pierwsze nie wiadomo gdzie dzwonić (Policja się tym nie zajmuje), a po drugie, większość na tym samym wózku jedzie.
Wychodzi na to, że w całym naszym powiecie ta nagonka dotyczy tylko mieszkańców samego miasta Cieszyna, bo gdzie indziej nie ma Straży Miejskiej i najzwyczajniej w świecie tego problemu nie ma kto kontrolować. Można więc tam bezkarnie palić bele czym...
Czy tak ma wyglądać dbałość o czyste powietrze w naszym regionie???
Nigdy nie popierałem pomysłu rozwiązania Straży Miejskiej w Cieszynie, ale teraz chyba zacznę, bo stała się ona urzędniczym narzędziem do dyskryminacji mieszkańców własnego miasta.
Oczywiście żeby była jasność! Absolutnie nie popieram spalania śmieci w domowych piecach, jestem tylko za równymi zasadami traktowania w tej kwestii mieszkańców miasta i wsi. Jeżeli mamy ponosić odpowiedzialność za zatruwanie środowiska, to na równych zasadach a nie tylko podpadziochy z miasta.
Dbać o czyste powietrze powinni wszyscy i wszędzie, bo puki co, to ci w mieście płacą, a ci na wsi się śmieją...
jo.papuga
20-03-2017 10:19
jo.papuga
Jo też nigdy nie słyszoł, aby mandat za polyni smieci dostoł kierysik z Ogrodzonej, czy Puńcowa. Zawsze jyny mówiom o Cieszynie.
Tam kaj nima Strażoków Miejskich, to trza ich pieronym powołać!!! niech dowajom mandaty tym wiejskim trucicielom, a ni jyny miastowych sie czepiajom.
adawski25
20-03-2017 11:37
adawski25
Chyba dopiero pierwszy raz zgodze sie po calosci z yamah ale jesli tak wlasnie jest to powinno sie tym zajac bo wszyscy ssumieja o smogu truciu sie bog wie czym a walka z nim powinna sie zaczqc od zarodka i tak jak kontroluja w cieszynie tak w osciennych gminach powinny byc sluzby czy to policja czy w gminie np.2 osoboby oddelegowane do tego zadania nie wiem madrzy tego swiata powinni cos wymyslec bo o walce ze smogiem gadaja wszyscy ale zeby zaczac od sedna to juz nikt nic nie mysli wymyslec.nie wiem dlaczego ludzie pala smieci orzeciez kozysci z tego zadnych piec se zapieprza komin a przeciez za wywoz smieci i tak i tak placa zgodnie zustawa smoeciowa to chociazby z racji tego ze placa oddawali te smieci smieciarza jak juz zaplacili za ich wywoz.
acid
20-03-2017 11:54
acid
Może by tak straż miejska sprawdziła stężenie spalin w godzinach szczytu kiedy jest zakorkowany Cieszyn przez samochody czy są normy dopuszczalne ?,a jak wygląda sprawa fabryk w czy hal produkcyjnych w Bażanowicach ? tam jest dopiero smród.
efelinqa
20-03-2017 14:44
efelinqa
co za amatorzy :) najlepiej dowalić tak koło 23 !!!! po pierwsze nie widać , wszyscy śpią no i straż miejska już w łóżeczkach . A BUTY ,PETY, KAWAŁKI OPON ( POLECAM NA ROZPAŁKĘ ) dają czadu aż miło !!!!!!! na koniec kawałek wungla z marcela i trzyma do rana . a powietrze ?? co mie to sama świata nie zmienię a ciepło musi być ...
Mieszkaniec os. 700 lecia
20-03-2017 15:25
Mieszkaniec os. 700 lecia
W Ustroniu przede wszystkim firmy trują, na ul. Fabrycznej w budynku gdzie mieści się sklep "Groszek", na terenie "Kuźni" a SM siedzi sobie na Manhattanie.

https://images81.fotosik.pl/446/68b24a76d58f9e4dgen.jpg
https://images83.fotosik.pl/266/14858bb8fbdae0efgen.jpg
jadeitowy
20-03-2017 20:48
jadeitowy
Najlepiej karac bo kasecka do urzedu plynie,,,moze pomyslec zeby zrobic cos by nie bylo takiej,,,sytuacji,,ale co,,,liczy sie kasa,,,radary sie skonczyly zacxzol sie zmok,,,,,,,co maja robic straznicy miejscy,,,jezdzac p cieszynie .,mmooze trafi sie klijent co zle zaparkowal,,i cos,,,,ale ze cos jest ,,smrodzi heja,,,,i znowu kas dzielimy sie,,,,moze premia bedzie,,na wakacjie,,
jostarzik
21-03-2017 03:27
jostarzik
Gdyby opłaty za dostawę gazu były niższe, lub nasze państewko partycypowałoby w kosztach zakupu pieców i dostawy gazu, pewnie ludziom nie opłacałoby się palić badziewia w piecach dla uzyskania ciepła. Komu by się chciało babrać ze śmieciami, węglem, mułem etc. No, ale mamy to, co mamy... świeże, często górskie - smogowe powietrze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika przyznane

19-10-2017 21:54

Kazimierz Węgrzyn, Małgorzata Mendel oraz Jadwiga i Marian Dudysowie - to tegoroczni laureaci przyznawanej przez Powiat Cieszyński nagrody w dziedzinie kultury im. ks. Leopolda Jana Szersznika. Uroczystość uhonorowania ludzi kultury odbyła się wczoraj (18.10) w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 321komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński – psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.

wyświetleń: 517komentarzy: 1

Skofot zaprasza!

19-10-2017 17:30

Już po raz trzeci Skoczów na dwa dni stanie się mekką pasjonatów fotografii. W najbliższy weekend 20-21 październik w Teatrze Elektrycznym odbędzie się Festiwal Fotografii Analogowej Skofot.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Proces o miliony przeciwko UG w Brennej

19-10-2017 15:30

Zmaiana planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Brenna znalazła swój finał w sądzie. Wszystko za sprawą zmiany planu, która miała miejsce w 2010 roku. Zmiany dotknęły między innymi działek usytuowanych w Górkach Wielkich, na których usytuowany był zakład produkcyjny przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem zniczy.

wyświetleń: 1879komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

19-10-2017 13:29

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego

19-10-2017 13:25

W miniony weekend odnaleziono w Skoczowie telefon komórkowy marki Samsung, który znalazła mieszkanka Skoczowa. Policjanci poszukują właściciela telefonu.

wyświetleń: 2538komentarzy: 6

Goleszów: zmiany w Radzie Gminy. Rafał Glajcar zrezygnował

19-10-2017 13:10

Rada Gminy Goleszów zmieniła swój skład. Z funkcji radnego zrezygnował Rafał Glajcar (Puńców). Podczas środowej (18.10) sesji wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady.

wyświetleń: 2367komentarzy: 2

Niemcy budowali w Szczyrku

19-10-2017 12:55

Grupa niemieckich wolontariuszy budowała zadaszenie ogniska przy parafii w Szczyrku Salmopolu. To nie pierwsza taka akcja.

wyświetleń: 705komentarzy: 2

Protestantyzm w Czechach - spotkanie w kawiarni Avion

19-10-2017 12:00

Śląsk Cieszyński jest regionem dosyć nietypowym. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wykształcone tradycje, czy też o coś tak prozaicznego, jak ukształtowanie terenu. Przede wszystkim Śląsk Cieszyński jest regionem wielowyznaniowym. Dotyczy to zarówno polskiej części regionu, jak i tej, usytuowanej po drugiej stronie Olzy. W Cieszynie rok 2017 to huczne obchody 500-lecia reformacji. Również w Czeskim Cieszynie fakt ten nie został pominięty.

wyświetleń: 539komentarzy: 1

Organizowali nielegalny pobyt

19-10-2017 10:30

Zatrzymano 3 członków grupy przestępczej, którzy zajmowali się organizowaniem nielegalnej migracji obywatelom Ukrainy.