Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kontakt24

wyświetleń: 24949komentarzy: 21

Tragiczny poranek na drodze

18-03-2017 10:40

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj (18 marca) nad ranem w Cieszynie Boguszowicach.
zdjęcia Krzysztof Sikora WRD KPP Cieszyn zdjęcia Krzysztof Sikora WRD KPP Cieszyn

Tragedia na drodze w Cieszynie. O 4.30 rano osobowe volvo kierowane przez 20-latkęz powiatu bielskiego wpadło w poślizg. Samochód jadący w kierunku granicy uderzył w barierki energochłonne. - W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby, trzy z nich trafiły do cieszyńskiego szpitala, jedna do szpitala w Jastrzębiu – Zdroju. Niestety po kilku godzinach otrzymaliśmy informację, że ta osoba, najciężej ranna, zmarła. Był to 20-letni chłopak z powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem kierującej wskazało w jej organizmie 0,3 promila alkoholu. To stan po użyciu alkoholu – wyjaśnia podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pas w stronę granicy był zablokowany przez blisko dwie godziny, policja wyznaczyła objazd przez parking marketu znajdujący się nieopodal miejsca tragedii. Ruch przywrócono około godziny 7 rano.

JB

zródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 18-03-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2017 11:21
Przepierón
W Ustroniu Hermanicach śmiertelny wypadek, teraz w Cieszynie śmiertelny wypadek, a obydwa wypadki mają wspólny mianownik - nastolatki za kierownicą.
Tak, oczywiście, w pierwszym przypadku winny koleś bo prowadził motorower a włączony kierunkowskaz to dla nastolatki za mało żeby zwolnić, a w drugim przypadku winna droga bo była śliska. No i sprawa się wyjaśniła, nastolatki są niewinne :D
JohnnyUstron
18-03-2017 11:29
JohnnyUstron
Auto Volvo + patrząc na zniszczenia wcale nie taka duża prędkość... coś podejrzewam że zapięte pasy komuś przeszkadzały...
gluszec
18-03-2017 11:48
gluszec
Prędkość była jednak dużo większa niż dozwolona - auto najpierw uderzyło przodem w bariery po prawej stronie następnie tyłem w bariery po lewej i ponownie przodem w bariery po lewej stronie - nie było to 70 km/h bo auto przy mniejszej prędkości nie odbijałoby się jak piłka od barier.
Pasażer z tyłu nie miał zapiętych pasów i prawdopodobnie przez szybę w tylnej klapie wypadł na jezdnię i finał jest taki a nie inny - czy pasażer odpiął pasy w trakcie jazdy czy ich nie zapiął w ogóle nie wiem czy można ustalić.
PO ALKOHOLU NIE KIERUJEMY SAMOCHODEM.
szybkimario
18-03-2017 12:02
szybkimario
Do gluszec
Na mokrej nawierzchni, samochód nie potrzebuje dużej prędkości żeby odbić się od barierek trzy razy. W tym miejscu o ile dobrze kojarzę, jest ograniczenie do 120 lub 90km/h a więc o przekroczeniu dozwolonej przepisami prędkości raczej nie mówimy...
yamah
18-03-2017 12:12
yamah
Przepierón nie kpij sobie, bo śmierć człowieka to nie powód do żartów.
Najpierw sam dorośnij i zdaj sobie sprawę z tego, że i ciebie może dosięgnąć taka sytuacja. Ciekawe czy też będziesz taki mądry jak twoje dzieci będą w tym wieku ?
A poza tym 20 i więcej lat to już nie nastolatki...
Przepierón
18-03-2017 12:12
Przepierón
"szybkimario" , źle kojarzysz, w tym miejscu obowiązuje 70 km/h . Znak ustawiony jest ok. 200m przed wiaduktem.

https://www.google.pl/maps/@49.7677031,18.6300692,3a,75y,263.36h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqxqPwNoQV5pNxsf2kiAvow!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=pl
mitsutech
18-03-2017 12:55
mitsutech
To miejsce nigdy nie należy do najszczęśliwszych, tam było już wiele wypadków.
Spadek terenu, lewoskrętny łuk, no i zwężenie (!) ...a po przebudowie (w 2015 r) zrobiło sie jeszcze gorzej!!! Jeszcze większe zwężenie - do jazdy na wprost pozostał tylko do jeden pas ruchu (lewy), bo prawy przechodzi w skręt do Castoramy, no i co najgorsze, doszła tam jeszcze ta nieszczęsna wysepka na środku drogi, która mocno irytuje kierowców wychodzących z łuku (nieznający tego miejsca reagują tam bardzo nerwowo). W połączeniu z natłokiem nieintuicyjnego i niezbyt precyzyjnego oznakowania, oraz z cała masą kolorowych podświetlanych reklam, bilbordów i jupiterów to nieszczęście mamy tam murowane.
Jak już wspominałem, było tam już wiele wypadków i te argumenty były ich głównym powodem. Jazda z prędkością do 70 km/h nie jest gwarancją bezpiecznego przejazdu przez to miejsce. W tym przypadku zapewne było podobnie.
erik
18-03-2017 13:24
erik
Debili nie ma co żałować.Niech giną będzie ich mniej Jest ich sporo bo można ich spotkać codziennie.
yamah
18-03-2017 13:42
yamah
...tu jak widać też.
Komentarz erika godny jego samego.
Mont Everest durnoty i zezwierzęcenia.
erik
18-03-2017 13:51
erik
Do yamach.Może doczekasz się,że kiedyś zostaniesz uszkodzony przez takich debili.
yamah
18-03-2017 14:40
yamah
Do erik. Może doczekasz się, że kiedyś i twoje dziecko osiągnie ten wiek, a wtedy... punkt widzenia zmieni ci się diametralnie.
A swoja drogą, musieli cię nieźle uszkodzić, skoro kipi z ciebie aż taka zemstliwa nienawiść.
Herr Flick
18-03-2017 15:15
Herr Flick
RIP

Erikowe komenty determinują to, że jest ......
anonim1111
18-03-2017 15:26
anonim1111
To że jedni 20-latkowie nie umieją jeździć to nie znaczy że wszyscy nie umieją... Przepierón zdziwiłbyś się bo niektóry 20-latkowie jeżdżą lepiej niż niejeden pewny siebie doświadczony kierowca.. non stop widuje osoby koło 30/40 roku życia które prawo jazdy mają już lata, jak wymuszają pierwszeństwa, zajeżdżają drogę bo zakręt za wąski. Wiek tu nie ma nic do rzeczy, chodzi o to co się ma w głowie..
Przepierón
18-03-2017 15:51
Przepierón
@anonim1111,
zgadza się, że chodzi o to co się ma w głowie a przemądrzali 20 latkowie tak samo jak ty mają pstro w głowie.
erik
18-03-2017 16:04
erik
Nie można tolerować narkomanów ,pijaczków i nieudaczników za kierownicą bo to ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Trzeba takich karać i nie ma co takich żałować .
krolik bugs
18-03-2017 17:01
krolik bugs
20 lat to zawsze za mało doświadczenia, za mało przewidywania, ale za dużo ułańskiej fantazji tym bardziej przed znajomymi
anonymous
18-03-2017 18:01
anonymous
Niestety myślała, że wszystko jej Volvo ['].
erik
19-03-2017 07:01
erik
Gówniara o tej godzinie powinna spać przy rodzicach .Ta dziewucha to wiek szkolny i powinna się uczyć a nie po nocach szlajać .Pewnie rodzice kupili jej auto i myślą , że się spełnili a ona o czwartej rano z chłopcami do Czech ,być może po trawkę by ćpać.Co wy rodzice teraz na to powiecie? Czekam na wasz komentarz.
Herr Flick
19-03-2017 11:18
Herr Flick
Muszę się powtórzyć

Erikowe komenty determinują to, że jest pier......
acid
19-03-2017 12:30
acid
Taka mentalność Polak. Jak jest się w stanie upojenia myśli że jest nieśmiertelny super men i mnie nic nie może się stać,a co do kultury,wyobraźni,przewidywania i prędkości co nie którzy kierowcy to wiele daje do myślenia.No niestety będzie sobie żyła ze świadomością że zabiła kolegę.
yamah
20-03-2017 10:43
yamah
Do erik!
Hmm...(?) Aż dziw bierze jak ty wszystko dokładnie wiesz na temat wychowywania dzieci. Nie wszyscy jednak maja takie traumatyczne doświadczenia jak ty...
Nie oceniaj więc wszystkich własną miarą i oszczędź sobie wylewania tutaj swoich frustracji.

Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

W Jasienicy zbierają owoce...

30-04-2017 18:20

Oczywiście nie prawdziwe, ale owoce decyzji sprzed paru lat, kiedy postanowiono utworzyć w Gminie strefę ekonomiczną. Na ostatniej sesji (27.04) Wójt informował Radę Gminy o postępach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Radni podjęli tez ważne uchwały, w tym „Strategię rozwoju Gminy Jasienica do roku 2025” oraz o środkach na remonty dla trzech parafii.

wyświetleń: 67komentarzy: 0

Cieszyn: kiedyś i dziś - ulica Głęboka

30-04-2017 16:20

Już dla wielu pokoleń cieszyniaków najważniejszą miejską arterią jest ulica, która dzisiaj nazywa się Głęboka. Łączy ona podnóże Wzgórza Zamkowego z Rynkiem. Mimo że w 1789 roku ulica została w dużej mierze strawiona przez największy w dziejach miasta pożar, nadal pozostaje architektoniczną, spacerową i komercyjną atrakcją Cieszyna. Kilkadziesiąt kamienic, które się wzdłuż niej wznoszą, jest wpisane do rejestru miejskich zabytków.

wyświetleń: 279komentarzy: 0

Przed stu laty pisano [4/4/17] - Pożar, tysiąc dni wojny i... kobieta-profesor!

30-04-2017 14:40

Po krótkiej przerwie, zapraszamy na kolejny przegląd prasy, w którym po raz kolejny nie zabraknie informacji i ciekawostek, zamieszczanych przez lokalne gazety w 1917 roku.

wyświetleń: 235komentarzy: 0

Zmarł Lech Mazur

30-04-2017 13:10

W  dniu 28 kwietnia br. zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 68lat Lech Mazur prezes firmy TRANSKOM w Skoczowie. 

wyświetleń: 2192komentarzy: 1

Najmłodsi stela 34/560/2017

30-04-2017 10:55

Zapraszamy na kolejną część cyklu - ''Najmłodsi stela''- czyli fotogalerię najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w obiektywie naszego fotoreportera.

wyświetleń: 3938komentarzy: 0

Koncert Życzeń Stela OX.PL

30-04-2017 08:00

Dziękujemy Wam za wszystkie nadesłane życzenia i zapraszamy na kolejny odcinek naszego nowego cyklu ''Koncert Życzeń Stela'' w Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

wyświetleń: 460komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

30-04-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne.

wyświetleń: 786komentarzy: 0

Gość OX.pl - Mirosław Sitko

29-04-2017 20:30

Mirosław Sitko – burmistrz Skoczowa jest kolejną osobą, która wzięła udział w naszym programie ‘Gość Portalu Ox.pl’. Włodarz miasta mówi o trwającym remoncie rynku, reformie oświaty i o szkole wyższej, która ma powstać w mieście.

wyświetleń: 499komentarzy: 0

Wernisaż Aleksandry Bury

29-04-2017 17:55

Aleksandra Bury, dyplomowana magister sztuki z Goleszowa, na swoim koncie ma już wiele osiągnięć. Zajmuje się grafiką warsztatową, książką oraz rysunkiem. Jej prace można oglądać w restauracji „Liburnia” w Cieszynie.

wyświetleń: 645komentarzy: 0

Niepełnosprawni i pełnosprawni razem

29-04-2017 16:15

Wspólne pieczenie babeczek, kolorowanie, wyklejanie, czy układanie puzzli – tak, uczniowie ZSEG w Cieszynie integrowali się z podopiecznymi ze szkół specjalnych. Tego typu działania nastawione na integrację to nie nowość. Warte podkreślenia jest to, że w tym przypadku pomysł organizacji tego typu spotkania zaproponowała jedna z uczennic ZSEG i zajęła się wdrożeniem go w życie.