Wiadomości

Wkrótce w regionie

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontakt24

wyświetleń: 25162komentarzy: 21

Tragiczny poranek na drodze

18-03-2017 10:40

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj (18 marca) nad ranem w Cieszynie Boguszowicach.
zdjęcia Krzysztof Sikora WRD KPP Cieszyn zdjęcia Krzysztof Sikora WRD KPP Cieszyn

Tragedia na drodze w Cieszynie. O 4.30 rano osobowe volvo kierowane przez 20-latkęz powiatu bielskiego wpadło w poślizg. Samochód jadący w kierunku granicy uderzył w barierki energochłonne. - W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby, trzy z nich trafiły do cieszyńskiego szpitala, jedna do szpitala w Jastrzębiu – Zdroju. Niestety po kilku godzinach otrzymaliśmy informację, że ta osoba, najciężej ranna, zmarła. Był to 20-letni chłopak z powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem kierującej wskazało w jej organizmie 0,3 promila alkoholu. To stan po użyciu alkoholu – wyjaśnia podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pas w stronę granicy był zablokowany przez blisko dwie godziny, policja wyznaczyła objazd przez parking marketu znajdujący się nieopodal miejsca tragedii. Ruch przywrócono około godziny 7 rano.

JB

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB 18-03-2017 10:40
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (21)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
18-03-2017 11:21
Przepierón
W Ustroniu Hermanicach śmiertelny wypadek, teraz w Cieszynie śmiertelny wypadek, a obydwa wypadki mają wspólny mianownik - nastolatki za kierownicą.
Tak, oczywiście, w pierwszym przypadku winny koleś bo prowadził motorower a włączony kierunkowskaz to dla nastolatki za mało żeby zwolnić, a w drugim przypadku winna droga bo była śliska. No i sprawa się wyjaśniła, nastolatki są niewinne :D
JohnnyUstron
18-03-2017 11:29
JohnnyUstron
Auto Volvo + patrząc na zniszczenia wcale nie taka duża prędkość... coś podejrzewam że zapięte pasy komuś przeszkadzały...
gluszec
18-03-2017 11:48
gluszec
Prędkość była jednak dużo większa niż dozwolona - auto najpierw uderzyło przodem w bariery po prawej stronie następnie tyłem w bariery po lewej i ponownie przodem w bariery po lewej stronie - nie było to 70 km/h bo auto przy mniejszej prędkości nie odbijałoby się jak piłka od barier.
Pasażer z tyłu nie miał zapiętych pasów i prawdopodobnie przez szybę w tylnej klapie wypadł na jezdnię i finał jest taki a nie inny - czy pasażer odpiął pasy w trakcie jazdy czy ich nie zapiął w ogóle nie wiem czy można ustalić.
PO ALKOHOLU NIE KIERUJEMY SAMOCHODEM.
szybkimario
18-03-2017 12:02
szybkimario
Do gluszec
Na mokrej nawierzchni, samochód nie potrzebuje dużej prędkości żeby odbić się od barierek trzy razy. W tym miejscu o ile dobrze kojarzę, jest ograniczenie do 120 lub 90km/h a więc o przekroczeniu dozwolonej przepisami prędkości raczej nie mówimy...
yamah
18-03-2017 12:12
yamah
Przepierón nie kpij sobie, bo śmierć człowieka to nie powód do żartów.
Najpierw sam dorośnij i zdaj sobie sprawę z tego, że i ciebie może dosięgnąć taka sytuacja. Ciekawe czy też będziesz taki mądry jak twoje dzieci będą w tym wieku ?
A poza tym 20 i więcej lat to już nie nastolatki...
Przepierón
18-03-2017 12:12
Przepierón
"szybkimario" , źle kojarzysz, w tym miejscu obowiązuje 70 km/h . Znak ustawiony jest ok. 200m przed wiaduktem.

https://www.google.pl/maps/@49.7677031,18.6300692,3a,75y,263.36h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sqxqPwNoQV5pNxsf2kiAvow!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=pl
mitsutech
18-03-2017 12:55
mitsutech
To miejsce nigdy nie należy do najszczęśliwszych, tam było już wiele wypadków.
Spadek terenu, lewoskrętny łuk, no i zwężenie (!) ...a po przebudowie (w 2015 r) zrobiło sie jeszcze gorzej!!! Jeszcze większe zwężenie - do jazdy na wprost pozostał tylko do jeden pas ruchu (lewy), bo prawy przechodzi w skręt do Castoramy, no i co najgorsze, doszła tam jeszcze ta nieszczęsna wysepka na środku drogi, która mocno irytuje kierowców wychodzących z łuku (nieznający tego miejsca reagują tam bardzo nerwowo). W połączeniu z natłokiem nieintuicyjnego i niezbyt precyzyjnego oznakowania, oraz z cała masą kolorowych podświetlanych reklam, bilbordów i jupiterów to nieszczęście mamy tam murowane.
Jak już wspominałem, było tam już wiele wypadków i te argumenty były ich głównym powodem. Jazda z prędkością do 70 km/h nie jest gwarancją bezpiecznego przejazdu przez to miejsce. W tym przypadku zapewne było podobnie.
erik
18-03-2017 13:24
erik
Debili nie ma co żałować.Niech giną będzie ich mniej Jest ich sporo bo można ich spotkać codziennie.
yamah
18-03-2017 13:42
yamah
...tu jak widać też.
Komentarz erika godny jego samego.
Mont Everest durnoty i zezwierzęcenia.
erik
18-03-2017 13:51
erik
Do yamach.Może doczekasz się,że kiedyś zostaniesz uszkodzony przez takich debili.
yamah
18-03-2017 14:40
yamah
Do erik. Może doczekasz się, że kiedyś i twoje dziecko osiągnie ten wiek, a wtedy... punkt widzenia zmieni ci się diametralnie.
A swoja drogą, musieli cię nieźle uszkodzić, skoro kipi z ciebie aż taka zemstliwa nienawiść.
Herr Flick
18-03-2017 15:15
Herr Flick
RIP

Erikowe komenty determinują to, że jest ......
anonim1111
18-03-2017 15:26
anonim1111
To że jedni 20-latkowie nie umieją jeździć to nie znaczy że wszyscy nie umieją... Przepierón zdziwiłbyś się bo niektóry 20-latkowie jeżdżą lepiej niż niejeden pewny siebie doświadczony kierowca.. non stop widuje osoby koło 30/40 roku życia które prawo jazdy mają już lata, jak wymuszają pierwszeństwa, zajeżdżają drogę bo zakręt za wąski. Wiek tu nie ma nic do rzeczy, chodzi o to co się ma w głowie..
Przepierón
18-03-2017 15:51
Przepierón
@anonim1111,
zgadza się, że chodzi o to co się ma w głowie a przemądrzali 20 latkowie tak samo jak ty mają pstro w głowie.
erik
18-03-2017 16:04
erik
Nie można tolerować narkomanów ,pijaczków i nieudaczników za kierownicą bo to ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Trzeba takich karać i nie ma co takich żałować .
krolik bugs
18-03-2017 17:01
krolik bugs
20 lat to zawsze za mało doświadczenia, za mało przewidywania, ale za dużo ułańskiej fantazji tym bardziej przed znajomymi
anonymous
18-03-2017 18:01
anonymous
Niestety myślała, że wszystko jej Volvo ['].
erik
19-03-2017 07:01
erik
Gówniara o tej godzinie powinna spać przy rodzicach .Ta dziewucha to wiek szkolny i powinna się uczyć a nie po nocach szlajać .Pewnie rodzice kupili jej auto i myślą , że się spełnili a ona o czwartej rano z chłopcami do Czech ,być może po trawkę by ćpać.Co wy rodzice teraz na to powiecie? Czekam na wasz komentarz.
Herr Flick
19-03-2017 11:18
Herr Flick
Muszę się powtórzyć

Erikowe komenty determinują to, że jest pier......
acid
19-03-2017 12:30
acid
Taka mentalność Polak. Jak jest się w stanie upojenia myśli że jest nieśmiertelny super men i mnie nic nie może się stać,a co do kultury,wyobraźni,przewidywania i prędkości co nie którzy kierowcy to wiele daje do myślenia.No niestety będzie sobie żyła ze świadomością że zabiła kolegę.
yamah
20-03-2017 10:43
yamah
Do erik!
Hmm...(?) Aż dziw bierze jak ty wszystko dokładnie wiesz na temat wychowywania dzieci. Nie wszyscy jednak maja takie traumatyczne doświadczenia jak ty...
Nie oceniaj więc wszystkich własną miarą i oszczędź sobie wylewania tutaj swoich frustracji.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Tydzień z dwoma weekendami

28-06-2017 07:30

Ten tydzień ma dziesięć dni i każdy z nich wypełniony jest rozmowami o Bogu. Przed nami 64. Tydzień Ewangelizacyjny.

wyświetleń: 168komentarzy: 0

Powiat i Zespół Istebna zacieśnią współpracę?

27-06-2017 20:10

Zespół Istebna to 115 lat tradycji. Od lat promuje nie tylko Gminę Istebna, ale również powiat cieszyński w Polsce i poza jej granicami. Zespół boryka się jednak z problemami finansowymi - pomóc chce Komisja Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Cieszyńskiego.

wyświetleń: 694komentarzy: 0

Ewangelizacja w Parku i na Rynku

27-06-2017 19:10

Chrześcijańska muzyka, literatura, świadectwo ludzi, którzy doświadczyli realnej pomocy bożej - w centrum Cieszyna i Ustronia już w najbliższy piątek 30 czerwca odbędzie się ewangelizacja organizowana przez Beskidzkie Stowarzyszenie Biblijne.

wyświetleń: 799komentarzy: 1

Ustroń - 4 rannych

27-06-2017 17:30

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj (27.06) po południu w Ustroniu. Ranne zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

wyświetleń: 15385komentarzy: 17

Granty Działaj Lokalnie rozdane

27-06-2017 16:00

Grantobiorcy, którzy uzyskali dotację na realizację swych projektów w X już cieszyńskiej edycji Programu Działaj Lokalnie uroczyście odebrali je w sali Banku Spółdzielczego w Cieszynie, który nie pierwszy rok wspiera Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej będące lokalnym koordynatorem programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

wyświetleń: 477komentarzy: 0

Burze! Upał!

27-06-2017 15:00

Burze, deszcz, a nawet grad, a potem upał. Nadchodząca aura nie będzie nas rozpieszczać.

wyświetleń: 2962komentarzy: 0

Piknik Militarny już w ten weekend

27-06-2017 13:35

Historia połączona z zabawą. Militarne pojazdy z dziecięcym „poligonem”. Takie rzeczy możliwe są tylko podczas Rodzinnych Spotkań z Historią jakie w najbliższy weekend (1-2 lipca) startują w Kończycach Wielkich.

wyświetleń: 1927komentarzy: 1

Cieniciała znów najlepszy

27-06-2017 12:40

Ostatni weekend okazał się dla Tymoteusza Cienciały - 9 letniego skoczka narciarskiego bardzo szczęśliwy, dając dwa powody młodemu zawodnikowi z Wisły do świętowania.

wyświetleń: 569komentarzy: 1

Ponad tona baterii zebrana

27-06-2017 11:05

Uczniowie 10 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z Cieszyna włączyli się do konkursu „Zbieraj baterie - dbaj o środowisko” organizowanego przez Urząd Miejski w Cieszynie od 2004 roku, którego odbiorcami są dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Łącznie zebrali ponad tonę zużytych baterii.

wyświetleń: 453komentarzy: 0

Słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki

27-06-2017 09:25

Rok akademicki zakończyli także słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Był to kolejny rok miłych spotkań, zajęć, wspólnej zabawy – stwierdził współprowadzący spotkanie Wiesław Gogol, V-ce Prezes CUTW.