Wiadomości

Wkrótce w regionie

Sierpień 2010
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

Fotoreportaże

wyświetleń: 5042komentarzy: 13

W Twoim imieniu (odcinek 11): Zaniedbany pies?

17-03-2017 18:00

Głodzone, katowane, wiązane na krótkich łańcuchach, zaniedbane... Psy często nie mają lekkiego życia, stąd pewnie nawet powiedzenie ''pieskie życie'', jednak nie powinno i nie musi tak być. Czasami wystarczy interwencja kogoś z zewnątrz, sąsiada, przechodnia.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Wczoraj (16.03) zadzwoniła do mnie Czytelniczka, która poprosiła o interwencję na jednej z posesji w Ustroniu. Jak zauważyła, codziennie widuje zaniedbanego, słaniającego się na nogach psa w ciasnym kojcu.

Sprawę zgłosiłam w Jej imieniu Straży Miejskiej w Ustroniu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, dziś (17.03) skontrolowali wskazane miejsce:

- W dniu dzisiejszym strażnicy Straży Miejskiej w Ustroniu przeprowadzili interwencję na jednej z posesji w Ustroniu […] w sprawie zaniedbanego psa. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną w obecności właściciela. Ustalono, że w dużym czystym kojcu przebywa stary pies ( 17 lat) mieszaniec owczarka niemieckiego. Pies posiadał dwa rodzaje karmy i czystą wodę w misce. Pies, ze względu na swój wiek, jest już częściowo wyleniały, utyka na tylne łapy i nie widzi na jedno oko – jest to wynikiem wieku psa, a nie zaniedbania – mówi Komendant Straży Miejskiej w Ustroniu, Jacek Tarnawiecki.

Choć w tym przypadku psu nic złego się nie dzieje, warto podejmować interwencje, jeśli widzimy coś niepokojącego. Jak przekonuje Komendant SM w Ustroniu, zgłoszeń możemy dokonać również anonimowo, takie również są sprawdzane. Swoje podejrzenia czy obawy związane z losem zwierząt można zgłaszać również na Policję - 997.

 

Natasza Gorzołka

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-03-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
17-03-2017 18:07
Przepierón
Dyć tyn pies na zdjynciu tułowia ni mo, choćby maczetóm uciynty. Fakt, "pieskie życie"
Daszyńskiego!
17-03-2017 18:14
Daszyńskiego!
No widzisz warzónka,macie wiele wspólnego.
Przepierón
17-03-2017 18:24
Przepierón
No widzisz Jan_122 jak ciebie łatwo przywołać do tablicy.
Ty też masz wiele wspólnego z tym psem on nie ma tłowia a ty mózgu.
ahu-zena
17-03-2017 18:31
ahu-zena
Pies ze zdjęcia nie jest psem z dzisiejszej interwencji. Ox powinien to sprostować.
Bubaszak
17-03-2017 19:30
Bubaszak
W 2009 pracowałem na budowie w Ustroniu, na przeciwko był dom przy którym był bardzo mały kojec w którym, żył brudny i głodzony wilczur który należał do strażnika miejskiego ciekawe czy tego dewianta też ukarali?
filok
17-03-2017 21:15
filok
Czytelniczka zgłosiła, że codziennie widuje psa w ciasnym kojcu, a strażnicy ustalili, że pies przebywa w dużym kojcu. No cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
bronek91
17-03-2017 21:17
bronek91
Nie trzeja kojca i łańcucha, żeby znęcać się nad psem, czy kotem. Żeby nie mieć warunków, wystarczy zwierzaka trzymać chociażby w ciasnym mieszkaniu, np w bloku....O tym już cicho.... Kto zainteresowany, audycje Dorota Sumińska, w TOK FM. Myślę że ludzie związani z KP powinni się zgodzić:)
ciamajda
18-03-2017 06:16
ciamajda
bronek91@ Ty to chyba mieszkasz w domu gdzie pokój jest wielkości hali sportowej.
W bloku nie trzyma się słonia ani konia. Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem.
asd88
18-03-2017 09:18
asd88
donoszenie jeden na drugiego takie rzeczy tylko w Polsce
bronek91
18-03-2017 09:38
bronek91
@ciamajda
"Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem."- cytat
Ludzie w ciasnych mieszkaniach trzymają zwierzęta.... niestety. A to, że jest to znęcanie się, podałem źródło. Ściągnij aplikacje TOK FM i przesłuchaj audycje Pani Sumińskiej.... Jest to weterynarz z wieloletnim doświadczeniem.... Dowiesz się coś w tym temacie. Zatem widać kto ma tu problemu z myśleniem;) Kiesik prawili, ze kojec i lancuch są normalne;) Czasy się zmieniają a my wraz z nimi;)
ciamajda
18-03-2017 13:58
ciamajda
@bronek91
Ciasne mieszkanie zawsze lepsze niż łańcuch przy budzie. Poza tym mając psa w ciasnym mieszkaniu należy wychodzić z nim na spacery. Pies nie musi mieć dużej przestrzeni. Nie biega całymi godzinami. Wystarczy mu odpowiednio zorganizować czas.
bronek91
18-03-2017 18:37
bronek91
@ciamajda

Dokładnie, spacery a wiesz ile taki huski powien przebiec km dziennie żeby czuł się zdrowo? Nie zgadzasz się, masz prawo, co nie znaczy że masz mnie wyzywać. Masz pytania? Podałem źródło, Pani Dorota prowadzi auducję w TOK FM w każdą sobotę o 10 możesz zadzwonić, wyjaśni Ci wszystko. Jest specjalistą, ja nie.
Natasza Gorzołka
20-03-2017 08:51
Natasza Gorzołka
@ahu-zena Zdjęcie podpisane jest jako ilustracyjne...
Pozdrawiam.
Natasza Gorzołka
OX.PL
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nagrody im. ks. Leopolda Jana Szersznika przyznane

19-10-2017 21:54

Kazimierz Węgrzyn, Małgorzata Mendel oraz Jadwiga i Marian Dudysowie - to tegoroczni laureaci przyznawanej przez Powiat Cieszyński nagrody w dziedzinie kultury im. ks. Leopolda Jana Szersznika. Uroczystość uhonorowania ludzi kultury odbyła się wczoraj (18.10) w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

wyświetleń: 321komentarzy: 1

Motywacja błyskawiczna w 6 krokach - warsztaty

19-10-2017 18:00

Jak w końcu zabrać się za nielubiane obowiązki bez niechęci? W jaki sposób sprawić, żebyśmy mieli chęci do działania i byli w stanie podejmować szereg efektywnych działań nastawionych na realizację celu? Jak przekonać kogoś do podjęcia jakiś działań? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział Kamil Zieliński – psycholog biznesu, podczas spotkania w Sali konferencyjnej cieszyńskiego zamku w środę 18. Października.

wyświetleń: 517komentarzy: 1

Skofot zaprasza!

19-10-2017 17:30

Już po raz trzeci Skoczów na dwa dni stanie się mekką pasjonatów fotografii. W najbliższy weekend 20-21 październik w Teatrze Elektrycznym odbędzie się Festiwal Fotografii Analogowej Skofot.

wyświetleń: 424komentarzy: 0

Proces o miliony przeciwko UG w Brennej

19-10-2017 15:30

Zmaiana planu zagospodarowania przestrzennego w gminie Brenna znalazła swój finał w sądzie. Wszystko za sprawą zmiany planu, która miała miejsce w 2010 roku. Zmiany dotknęły między innymi działek usytuowanych w Górkach Wielkich, na których usytuowany był zakład produkcyjny przedsiębiorstwa zajmującego się wytwarzaniem zniczy.

wyświetleń: 1879komentarzy: 1

Portal OX.PL poleca!

19-10-2017 13:29

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 231komentarzy: 0

Policjanci poszukują właściciela telefonu komórkowego

19-10-2017 13:25

W miniony weekend odnaleziono w Skoczowie telefon komórkowy marki Samsung, który znalazła mieszkanka Skoczowa. Policjanci poszukują właściciela telefonu.

wyświetleń: 2537komentarzy: 6

Goleszów: zmiany w Radzie Gminy. Rafał Glajcar zrezygnował

19-10-2017 13:10

Rada Gminy Goleszów zmieniła swój skład. Z funkcji radnego zrezygnował Rafał Glajcar (Puńców). Podczas środowej (18.10) sesji wybrano nowego wiceprzewodniczącego Rady.

wyświetleń: 2367komentarzy: 2

Niemcy budowali w Szczyrku

19-10-2017 12:55

Grupa niemieckich wolontariuszy budowała zadaszenie ogniska przy parafii w Szczyrku Salmopolu. To nie pierwsza taka akcja.

wyświetleń: 705komentarzy: 2

Protestantyzm w Czechach - spotkanie w kawiarni Avion

19-10-2017 12:00

Śląsk Cieszyński jest regionem dosyć nietypowym. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wykształcone tradycje, czy też o coś tak prozaicznego, jak ukształtowanie terenu. Przede wszystkim Śląsk Cieszyński jest regionem wielowyznaniowym. Dotyczy to zarówno polskiej części regionu, jak i tej, usytuowanej po drugiej stronie Olzy. W Cieszynie rok 2017 to huczne obchody 500-lecia reformacji. Również w Czeskim Cieszynie fakt ten nie został pominięty.

wyświetleń: 539komentarzy: 1

Organizowali nielegalny pobyt

19-10-2017 10:30

Zatrzymano 3 członków grupy przestępczej, którzy zajmowali się organizowaniem nielegalnej migracji obywatelom Ukrainy.