Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Kontakt24

wyświetleń: 5137komentarzy: 13

W Twoim imieniu (odcinek 11): Zaniedbany pies?

17-03-2017 18:00

Głodzone, katowane, wiązane na krótkich łańcuchach, zaniedbane... Psy często nie mają lekkiego życia, stąd pewnie nawet powiedzenie ''pieskie życie'', jednak nie powinno i nie musi tak być. Czasami wystarczy interwencja kogoś z zewnątrz, sąsiada, przechodnia.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Wczoraj (16.03) zadzwoniła do mnie Czytelniczka, która poprosiła o interwencję na jednej z posesji w Ustroniu. Jak zauważyła, codziennie widuje zaniedbanego, słaniającego się na nogach psa w ciasnym kojcu.

Sprawę zgłosiłam w Jej imieniu Straży Miejskiej w Ustroniu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, dziś (17.03) skontrolowali wskazane miejsce:

- W dniu dzisiejszym strażnicy Straży Miejskiej w Ustroniu przeprowadzili interwencję na jednej z posesji w Ustroniu […] w sprawie zaniedbanego psa. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną w obecności właściciela. Ustalono, że w dużym czystym kojcu przebywa stary pies ( 17 lat) mieszaniec owczarka niemieckiego. Pies posiadał dwa rodzaje karmy i czystą wodę w misce. Pies, ze względu na swój wiek, jest już częściowo wyleniały, utyka na tylne łapy i nie widzi na jedno oko – jest to wynikiem wieku psa, a nie zaniedbania – mówi Komendant Straży Miejskiej w Ustroniu, Jacek Tarnawiecki.

Choć w tym przypadku psu nic złego się nie dzieje, warto podejmować interwencje, jeśli widzimy coś niepokojącego. Jak przekonuje Komendant SM w Ustroniu, zgłoszeń możemy dokonać również anonimowo, takie również są sprawdzane. Swoje podejrzenia czy obawy związane z losem zwierząt można zgłaszać również na Policję - 997.

 

Natasza Gorzołka

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-03-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
17-03-2017 18:07
Przepierón
Dyć tyn pies na zdjynciu tułowia ni mo, choćby maczetóm uciynty. Fakt, "pieskie życie"
Daszyńskiego!
17-03-2017 18:14
Daszyńskiego!
No widzisz warzónka,macie wiele wspólnego.
Przepierón
17-03-2017 18:24
Przepierón
No widzisz Jan_122 jak ciebie łatwo przywołać do tablicy.
Ty też masz wiele wspólnego z tym psem on nie ma tłowia a ty mózgu.
ahu-zena
17-03-2017 18:31
ahu-zena
Pies ze zdjęcia nie jest psem z dzisiejszej interwencji. Ox powinien to sprostować.
Bubaszak
17-03-2017 19:30
Bubaszak
W 2009 pracowałem na budowie w Ustroniu, na przeciwko był dom przy którym był bardzo mały kojec w którym, żył brudny i głodzony wilczur który należał do strażnika miejskiego ciekawe czy tego dewianta też ukarali?
filok
17-03-2017 21:15
filok
Czytelniczka zgłosiła, że codziennie widuje psa w ciasnym kojcu, a strażnicy ustalili, że pies przebywa w dużym kojcu. No cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
bronek91
17-03-2017 21:17
bronek91
Nie trzeja kojca i łańcucha, żeby znęcać się nad psem, czy kotem. Żeby nie mieć warunków, wystarczy zwierzaka trzymać chociażby w ciasnym mieszkaniu, np w bloku....O tym już cicho.... Kto zainteresowany, audycje Dorota Sumińska, w TOK FM. Myślę że ludzie związani z KP powinni się zgodzić:)
ciamajda
18-03-2017 06:16
ciamajda
bronek91@ Ty to chyba mieszkasz w domu gdzie pokój jest wielkości hali sportowej.
W bloku nie trzyma się słonia ani konia. Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem.
asd88
18-03-2017 09:18
asd88
donoszenie jeden na drugiego takie rzeczy tylko w Polsce
bronek91
18-03-2017 09:38
bronek91
@ciamajda
"Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem."- cytat
Ludzie w ciasnych mieszkaniach trzymają zwierzęta.... niestety. A to, że jest to znęcanie się, podałem źródło. Ściągnij aplikacje TOK FM i przesłuchaj audycje Pani Sumińskiej.... Jest to weterynarz z wieloletnim doświadczeniem.... Dowiesz się coś w tym temacie. Zatem widać kto ma tu problemu z myśleniem;) Kiesik prawili, ze kojec i lancuch są normalne;) Czasy się zmieniają a my wraz z nimi;)
ciamajda
18-03-2017 13:58
ciamajda
@bronek91
Ciasne mieszkanie zawsze lepsze niż łańcuch przy budzie. Poza tym mając psa w ciasnym mieszkaniu należy wychodzić z nim na spacery. Pies nie musi mieć dużej przestrzeni. Nie biega całymi godzinami. Wystarczy mu odpowiednio zorganizować czas.
bronek91
18-03-2017 18:37
bronek91
@ciamajda

Dokładnie, spacery a wiesz ile taki huski powien przebiec km dziennie żeby czuł się zdrowo? Nie zgadzasz się, masz prawo, co nie znaczy że masz mnie wyzywać. Masz pytania? Podałem źródło, Pani Dorota prowadzi auducję w TOK FM w każdą sobotę o 10 możesz zadzwonić, wyjaśni Ci wszystko. Jest specjalistą, ja nie.
Natasza Gorzołka
20-03-2017 08:51
Natasza Gorzołka
@ahu-zena Zdjęcie podpisane jest jako ilustracyjne...
Pozdrawiam.
Natasza Gorzołka
OX.PL
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Portal OX.PL poleca!

26-04-2018 17:00

Jakie imprezy odbywać będą się w najbliższym czasie w regionie? Czego nie wolno przegapić? Zapraszamy Was na kolejny odcinek wideozapowiedzi.

wyświetleń: 33komentarzy: 0

Debata o bezpieczeństwie

26-04-2018 16:15

25 kwietnia 2018 w Sali Pod Pegazem w Skoczowie odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w mieście.

wyświetleń: 101komentarzy: 0

Koncert absolwentów

26-04-2018 15:00

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

wyświetleń: 144komentarzy: 0

Postawa godna naśladowania

26-04-2018 13:30

Do tej pory oddał honorowo ponad 26 litrów życiodajnego płynu. Dzięki swojej postawie, pewnie niejednokrotnie przyczynił się do uratowania czyjegoś zdrowia, a nawet życia. Mł. asp. Tomasz Pocha, który jest kierownikiem ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, od wielu lat dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Za swoją postawę mundurowy otrzymał  odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

wyświetleń: 811komentarzy: 0

Górki Wielkie - Zofii Kossak miejsce na ziemi - Spotkanie Szersznikowskie

26-04-2018 12:00

W środę (25.04) odbyło się kolejne s cyklu Spotkań Szersznikowskich. Tym razem w Sali rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego zjawiła się Diana Pieczonka–Giec, Kierownik Muzeum im. Zofii Kossak Szatkowskiej w Górkach Wielkich, która przygotowała prelekcję zatytułowaną „Górki Wielkie – Zofii Kossak miejsce na ziemi”.

wyświetleń: 250komentarzy: 0

Tomasz Pilch dla OX.pl

26-04-2018 10:15

W ostatnim sezonie usłyszała o nim cała Polska. Tomasz Pilch, bo o nim mowa, ma dopiero 17 lat, a w swoim CV może się już pochwalić niejednym sukcesem. Zawodnik WSS Wisła udzielił nam wywiadu, dlatego zapraszamy do lektury.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Bajki Robotów - wernisaż

26-04-2018 09:20

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Bajki Robotów”. Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

wyświetleń: 154komentarzy: 0

Dobiegł końca projekt ''Cieszyńska Kompania Obrony Narodowej''

26-04-2018 07:30

Wszystko zaczęło się wiosną 2015 roku. W marcu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Cieszyńskiej Kompanii Obrony Narodowej. W tym roku projekt dobiegł końca. Zakończenie działań ma związek z powstawaniem na terenie województwa śląskiego struktur obrony terytorialnej. 

wyświetleń: 1243komentarzy: 4

Gość Ox.pl - Tom Swoboda - artysta multimedialny. [zwiastun]

25-04-2018 19:30

Gość Ox.pl - Tom Swoboda- artysta multimedialny. O zmiażdżonej czaszce, Oddziale Pediatrycznym i wizualnych przedstawieniach duchowości. Jacek Porzycki zapytał również o zapis transcendencji i ''Szkołę Sztuki i Myślenia''. Co sprawiło, że artysta został wyróżniony w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ''Sony World Photograpfy Awards 2018''?  Czy można narysować Boga? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.  Na pełną wersję wywiadu zapraszamy w niedzielę 29 kwietnia- oglądajcie!

wyświetleń: 508komentarzy: 0

MŚ 1A: Polacy przegrali z Wielką Brytanią, Chmielewski zanotował kolejny dobry występ

25-04-2018 19:25

Niestety, sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Polscy hokeiści, którzy rywalizują na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w Budapeszcie, przegrali dzisiaj z Brytyjczykami (25 kwietnia) i ich szanse na awans, zamiast wzrosnąć, to zmalały. Kolejne dobre zawody rozegrał Aron Chmielewski, który na co dzień występuje w HC Ocelari Trinec.