Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4968komentarzy: 13

W Twoim imieniu (odcinek 11): Zaniedbany pies?

17-03-2017 18:00

Głodzone, katowane, wiązane na krótkich łańcuchach, zaniedbane... Psy często nie mają lekkiego życia, stąd pewnie nawet powiedzenie ''pieskie życie'', jednak nie powinno i nie musi tak być. Czasami wystarczy interwencja kogoś z zewnątrz, sąsiada, przechodnia.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Wczoraj (16.03) zadzwoniła do mnie Czytelniczka, która poprosiła o interwencję na jednej z posesji w Ustroniu. Jak zauważyła, codziennie widuje zaniedbanego, słaniającego się na nogach psa w ciasnym kojcu.

Sprawę zgłosiłam w Jej imieniu Straży Miejskiej w Ustroniu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, dziś (17.03) skontrolowali wskazane miejsce:

- W dniu dzisiejszym strażnicy Straży Miejskiej w Ustroniu przeprowadzili interwencję na jednej z posesji w Ustroniu […] w sprawie zaniedbanego psa. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną w obecności właściciela. Ustalono, że w dużym czystym kojcu przebywa stary pies ( 17 lat) mieszaniec owczarka niemieckiego. Pies posiadał dwa rodzaje karmy i czystą wodę w misce. Pies, ze względu na swój wiek, jest już częściowo wyleniały, utyka na tylne łapy i nie widzi na jedno oko – jest to wynikiem wieku psa, a nie zaniedbania – mówi Komendant Straży Miejskiej w Ustroniu, Jacek Tarnawiecki.

Choć w tym przypadku psu nic złego się nie dzieje, warto podejmować interwencje, jeśli widzimy coś niepokojącego. Jak przekonuje Komendant SM w Ustroniu, zgłoszeń możemy dokonać również anonimowo, takie również są sprawdzane. Swoje podejrzenia czy obawy związane z losem zwierząt można zgłaszać również na Policję - 997.

 

Natasza Gorzołka

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-03-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
17-03-2017 18:07
Przepierón
Dyć tyn pies na zdjynciu tułowia ni mo, choćby maczetóm uciynty. Fakt, "pieskie życie"
Daszyńskiego!
17-03-2017 18:14
Daszyńskiego!
No widzisz warzónka,macie wiele wspólnego.
Przepierón
17-03-2017 18:24
Przepierón
No widzisz Jan_122 jak ciebie łatwo przywołać do tablicy.
Ty też masz wiele wspólnego z tym psem on nie ma tłowia a ty mózgu.
ahu-zena
17-03-2017 18:31
ahu-zena
Pies ze zdjęcia nie jest psem z dzisiejszej interwencji. Ox powinien to sprostować.
Bubaszak
17-03-2017 19:30
Bubaszak
W 2009 pracowałem na budowie w Ustroniu, na przeciwko był dom przy którym był bardzo mały kojec w którym, żył brudny i głodzony wilczur który należał do strażnika miejskiego ciekawe czy tego dewianta też ukarali?
filok
17-03-2017 21:15
filok
Czytelniczka zgłosiła, że codziennie widuje psa w ciasnym kojcu, a strażnicy ustalili, że pies przebywa w dużym kojcu. No cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
bronek91
17-03-2017 21:17
bronek91
Nie trzeja kojca i łańcucha, żeby znęcać się nad psem, czy kotem. Żeby nie mieć warunków, wystarczy zwierzaka trzymać chociażby w ciasnym mieszkaniu, np w bloku....O tym już cicho.... Kto zainteresowany, audycje Dorota Sumińska, w TOK FM. Myślę że ludzie związani z KP powinni się zgodzić:)
ciamajda
18-03-2017 06:16
ciamajda
bronek91@ Ty to chyba mieszkasz w domu gdzie pokój jest wielkości hali sportowej.
W bloku nie trzyma się słonia ani konia. Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem.
asd88
18-03-2017 09:18
asd88
donoszenie jeden na drugiego takie rzeczy tylko w Polsce
bronek91
18-03-2017 09:38
bronek91
@ciamajda
"Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem."- cytat
Ludzie w ciasnych mieszkaniach trzymają zwierzęta.... niestety. A to, że jest to znęcanie się, podałem źródło. Ściągnij aplikacje TOK FM i przesłuchaj audycje Pani Sumińskiej.... Jest to weterynarz z wieloletnim doświadczeniem.... Dowiesz się coś w tym temacie. Zatem widać kto ma tu problemu z myśleniem;) Kiesik prawili, ze kojec i lancuch są normalne;) Czasy się zmieniają a my wraz z nimi;)
ciamajda
18-03-2017 13:58
ciamajda
@bronek91
Ciasne mieszkanie zawsze lepsze niż łańcuch przy budzie. Poza tym mając psa w ciasnym mieszkaniu należy wychodzić z nim na spacery. Pies nie musi mieć dużej przestrzeni. Nie biega całymi godzinami. Wystarczy mu odpowiednio zorganizować czas.
bronek91
18-03-2017 18:37
bronek91
@ciamajda

Dokładnie, spacery a wiesz ile taki huski powien przebiec km dziennie żeby czuł się zdrowo? Nie zgadzasz się, masz prawo, co nie znaczy że masz mnie wyzywać. Masz pytania? Podałem źródło, Pani Dorota prowadzi auducję w TOK FM w każdą sobotę o 10 możesz zadzwonić, wyjaśni Ci wszystko. Jest specjalistą, ja nie.
Natasza Gorzołka
20-03-2017 08:51
Natasza Gorzołka
@ahu-zena Zdjęcie podpisane jest jako ilustracyjne...
Pozdrawiam.
Natasza Gorzołka
OX.PL
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Zostań SuperW!

22-08-2017 19:00

Dołącz do grona superbohaterów i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki – SuperW! W regionie potrzeba około 100 wolontariuszy. Udowodnij, że nie tylko Superman może nieść pomoc!

wyświetleń: 285komentarzy: 0

Tydzień Dobrej Nowiny w Dębowcu

22-08-2017 17:00

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2017 roku po raz kolejny odbywał się w Dębowcu Tydzień Dobrej Nowiny. Głównym tematem całego tygodnia była wędrówka ludu izraelskiego z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Codziennie w zajęciach uczestniczyło około 60 dzieci.

wyświetleń: 919komentarzy: 0

Rudzica: Powstaje zaplecze sportowe

22-08-2017 15:30

Obok boiska sportowego przy kompleksie oświatowym w Rudzicy powstaje budynek zaplecza sportowego. Będzie tu również miejsce na salę do treningów Bocci.

wyświetleń: 1562komentarzy: 0

XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn

22-08-2017 14:10

Wyjątkowa impreza sportowo-rekreacyjna „XIII Zawody Jeździeckie KJ Cieszyn” już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia. W tegorocznych zawodach odbędą się specjalne konkursy Memoriałowe Wuja Rycha - Ryszarda Kwietniewskiego i Czesława Janika - trenera i sędziego w skokach.

wyświetleń: 552komentarzy: 0

Łucznicy znów na pudle

22-08-2017 13:00

W dniach 19 - 20 sierpnia w Żywcu odbył się XXX Międzynarodowy Turniej Łuczniczy "O Złotą Ciupagę Góralską". W turnieju udział wzięła reprezentacja LUKS ORLIK Goleszów w składzie: Anna Stanieczek, Marzena Daduń i Przemysław Konecki. Łucznicy potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki.

wyświetleń: 270komentarzy: 0

Ustroń - ranny motocyklista

22-08-2017 12:05

Do poważnego wypadku doszło kilkadziesiąt minut temu na ulicy Dominikańskiej w Ustroniu. Ranny został motocyklista.

wyświetleń: 6023komentarzy: 7

Groził nożem przechodniom

22-08-2017 10:30

W Cieszynie mężczyzna w centrum miasta zaczepiał przechodniów i groził im nożem. Był nieźle „uzbrojony”, policjanci znaleźli przy nim aż sześć noży.

wyświetleń: 5455komentarzy: 2

Jedź papajem do Ochab!

22-08-2017 09:15

Są głośne, ale maja dużą siłę i sprawdzają się w każdych warunkach terenowych. W najbliższą sobotę w Ochabach zobaczymy jak ich właściciele rywalizują o palmę najlepszego i najszybszego papaja - czyli ciągnika domowej produkcji.

wyświetleń: 1658komentarzy: 0

Będzie gaz w Istebnej?

22-08-2017 07:30

Ekologiczne i ekonomiczne, a przede wszystkim komfortowe – takie zdaniem zwolenników jest ogrzewanie gazowe. I nie sposób zaprzeczyć, że gotowanie czy ogrzewanie, np. wody do kąpieli na gazie jest wygodne. W Gminie Istebna zbierane są ankiety ws. gazyfikacji Trójwsi. Czy gaz w Istebnej się pojawi?

wyświetleń: 1508komentarzy: 1

Zbójnicy zjechali do Ustronia

21-08-2017 19:00

W sobotę 19 sierpnia w Karczmie Góralskiej w Ustroniu odbył się IV Międzynarodowy Zlot Zbójników w Polsce. Zlotowi towarzyszył Festiwal Zbójnickie Jadło o "Złote Parzenice". Była też wioska zbójnicka, pokazy strzyżenia owiec i występy kapel góralskich.