Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 4609komentarzy: 13

W Twoim imieniu (odcinek 11): Zaniedbany pies?

17-03-2017 18:00

Głodzone, katowane, wiązane na krótkich łańcuchach, zaniedbane... Psy często nie mają lekkiego życia, stąd pewnie nawet powiedzenie ''pieskie życie'', jednak nie powinno i nie musi tak być. Czasami wystarczy interwencja kogoś z zewnątrz, sąsiada, przechodnia.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Wczoraj (16.03) zadzwoniła do mnie Czytelniczka, która poprosiła o interwencję na jednej z posesji w Ustroniu. Jak zauważyła, codziennie widuje zaniedbanego, słaniającego się na nogach psa w ciasnym kojcu.

Sprawę zgłosiłam w Jej imieniu Straży Miejskiej w Ustroniu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, dziś (17.03) skontrolowali wskazane miejsce:

- W dniu dzisiejszym strażnicy Straży Miejskiej w Ustroniu przeprowadzili interwencję na jednej z posesji w Ustroniu […] w sprawie zaniedbanego psa. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną w obecności właściciela. Ustalono, że w dużym czystym kojcu przebywa stary pies ( 17 lat) mieszaniec owczarka niemieckiego. Pies posiadał dwa rodzaje karmy i czystą wodę w misce. Pies, ze względu na swój wiek, jest już częściowo wyleniały, utyka na tylne łapy i nie widzi na jedno oko – jest to wynikiem wieku psa, a nie zaniedbania – mówi Komendant Straży Miejskiej w Ustroniu, Jacek Tarnawiecki.

Choć w tym przypadku psu nic złego się nie dzieje, warto podejmować interwencje, jeśli widzimy coś niepokojącego. Jak przekonuje Komendant SM w Ustroniu, zgłoszeń możemy dokonać również anonimowo, takie również są sprawdzane. Swoje podejrzenia czy obawy związane z losem zwierząt można zgłaszać również na Policję - 997.

 

Natasza Gorzołka

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!
 

zródło: OX.PL
dodał: NG 17-03-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialność za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
17-03-2017 18:07
Przepierón
Dyć tyn pies na zdjynciu tułowia ni mo, choćby maczetóm uciynty. Fakt, "pieskie życie"
Daszyńskiego!
17-03-2017 18:14
Daszyńskiego!
No widzisz warzónka,macie wiele wspólnego.
Przepierón
17-03-2017 18:24
Przepierón
No widzisz Jan_122 jak ciebie łatwo przywołać do tablicy.
Ty też masz wiele wspólnego z tym psem on nie ma tłowia a ty mózgu.
ahu-zena
17-03-2017 18:31
ahu-zena
Pies ze zdjęcia nie jest psem z dzisiejszej interwencji. Ox powinien to sprostować.
Bubaszak
17-03-2017 19:30
Bubaszak
W 2009 pracowałem na budowie w Ustroniu, na przeciwko był dom przy którym był bardzo mały kojec w którym, żył brudny i głodzony wilczur który należał do strażnika miejskiego ciekawe czy tego dewianta też ukarali?
filok
17-03-2017 21:15
filok
Czytelniczka zgłosiła, że codziennie widuje psa w ciasnym kojcu, a strażnicy ustalili, że pies przebywa w dużym kojcu. No cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
bronek91
17-03-2017 21:17
bronek91
Nie trzeja kojca i łańcucha, żeby znęcać się nad psem, czy kotem. Żeby nie mieć warunków, wystarczy zwierzaka trzymać chociażby w ciasnym mieszkaniu, np w bloku....O tym już cicho.... Kto zainteresowany, audycje Dorota Sumińska, w TOK FM. Myślę że ludzie związani z KP powinni się zgodzić:)
ciamajda
18-03-2017 06:16
ciamajda
bronek91@ Ty to chyba mieszkasz w domu gdzie pokój jest wielkości hali sportowej.
W bloku nie trzyma się słonia ani konia. Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem.
asd88
18-03-2017 09:18
asd88
donoszenie jeden na drugiego takie rzeczy tylko w Polsce
bronek91
18-03-2017 09:38
bronek91
@ciamajda
"Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem."- cytat
Ludzie w ciasnych mieszkaniach trzymają zwierzęta.... niestety. A to, że jest to znęcanie się, podałem źródło. Ściągnij aplikacje TOK FM i przesłuchaj audycje Pani Sumińskiej.... Jest to weterynarz z wieloletnim doświadczeniem.... Dowiesz się coś w tym temacie. Zatem widać kto ma tu problemu z myśleniem;) Kiesik prawili, ze kojec i lancuch są normalne;) Czasy się zmieniają a my wraz z nimi;)
ciamajda
18-03-2017 13:58
ciamajda
@bronek91
Ciasne mieszkanie zawsze lepsze niż łańcuch przy budzie. Poza tym mając psa w ciasnym mieszkaniu należy wychodzić z nim na spacery. Pies nie musi mieć dużej przestrzeni. Nie biega całymi godzinami. Wystarczy mu odpowiednio zorganizować czas.
bronek91
18-03-2017 18:37
bronek91
@ciamajda

Dokładnie, spacery a wiesz ile taki huski powien przebiec km dziennie żeby czuł się zdrowo? Nie zgadzasz się, masz prawo, co nie znaczy że masz mnie wyzywać. Masz pytania? Podałem źródło, Pani Dorota prowadzi auducję w TOK FM w każdą sobotę o 10 możesz zadzwonić, wyjaśni Ci wszystko. Jest specjalistą, ja nie.
Natasza Gorzołka
20-03-2017 08:51
Natasza Gorzołka
@ahu-zena Zdjęcie podpisane jest jako ilustracyjne...
Pozdrawiam.
Natasza Gorzołka
OX.PL
Musisz się zalogować aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta ? Zarejestruj się i sprawdź co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Ruszył pierwszy blog teatralny Śląska Cieszyńskiego!

28-03-2017 17:05

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca wystartował oficjalny blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego „Teatr to my”. To pierwsza tego typu platforma internetowa w regionie zbierająca w jednym miejscu wszystkie informacje na temat Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

wyświetleń: 57komentarzy: 0

Poszukują dawnych lokatorów zamku w Dzięgielowie

28-03-2017 15:15

Właściciele zamku w Dzięgielowie poszukują lokatorów, którzy mieszkali w dzięgielowskim zamku w czasie II wojny światowej.

wyświetleń: 419komentarzy: 0

Ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej

28-03-2017 13:30

Jednym z wykładów, którego można było wysłuchać podczas zorganizowanego w Wyższej Szkole Biznesu IX Festiwalu Nauki było wystąpienie Władysława Żagana pod hasłem: „Księstwo Cieszyńskie - ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej”. Prelegent przybliżył licznie zgromadzonej w sali wykładowej młodzieży historię Księstwa podkreślając, że można z niej czerpać całymi garściami budując współczesną tożsamość regionu.

wyświetleń: 266komentarzy: 0

Sprzątali Zamarski

28-03-2017 12:20

W sobotnie popołudnie 25 marca br. na ulicach Zamarsk można było spotkać ekipy uzbrojone w rękawiczki i worki na śmieci. Tego dnia odbyła się akcja "Posprzątaj świat na Wiosnę" zorganizowana przez Sołtysa Zamarsk, Klaudiusza Zawadę.

wyświetleń: 365komentarzy: 0

Strzelali w Harbutowicach

28-03-2017 11:00

W minioną sobotę, 25 marca Klub Strzelecki „Flinta” oraz rada sołecka Harbutowic zorganizowali V Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Skoczowa.

wyświetleń: 445komentarzy: 0

Kończyce Małe mają pomnik Utopca - Żwirka

28-03-2017 09:15

W niedzielę 26 marca 2017 roku o godz. 15:00 w zamku w Kończycach Małych odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika zamkowego utopca Żwirka.

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Wygraj 2.000 zł na wymarzone wesele!

28-03-2017 07:30

Status konkursu: TRWA

Już tylko do piątku możesz wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest 2.000 zł do zrealizowania w Karczmie przy organizacji wesela.

wyświetleń: 723komentarzy: 0

Konferencja młodych ''Bez ograniczeń''

27-03-2017 22:00

Cztery różne wykłady: „50 twarzy chrześcijanina”,  „Dlaczego odwracamy kota ogonem?”, „Jak daleko nie jest za daleko?”, „Tożsamość”, a na zakończenie koncert z przesłaniem – tak, przebiegała w tym roku konferencja młodych w Cieszynie, której towarzyszyło hasło „Bez ograniczeń”.

wyświetleń: 852komentarzy: 0

Minął Tydzień

27-03-2017 19:00

Witajcie w kolejnym odcinku programu 'Minął tydzień'. To skrót najważniejszych wydarzeń z regionu wybranych dla Was przez redaktorów Portalu.

wyświetleń: 1096komentarzy: 0

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje powiatowe 2017

27-03-2017 17:55

W dniu 25 marca 2017 roku w strażnicy Ochotniczej Straży w Dębowcu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.