Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 5075komentarzy: 13

W Twoim imieniu (odcinek 11): Zaniedbany pies?

17-03-2017 18:00

Głodzone, katowane, wiązane na krótkich łańcuchach, zaniedbane... Psy często nie mają lekkiego życia, stąd pewnie nawet powiedzenie ''pieskie życie'', jednak nie powinno i nie musi tak być. Czasami wystarczy interwencja kogoś z zewnątrz, sąsiada, przechodnia.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Wczoraj (16.03) zadzwoniła do mnie Czytelniczka, która poprosiła o interwencję na jednej z posesji w Ustroniu. Jak zauważyła, codziennie widuje zaniedbanego, słaniającego się na nogach psa w ciasnym kojcu.

Sprawę zgłosiłam w Jej imieniu Straży Miejskiej w Ustroniu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, dziś (17.03) skontrolowali wskazane miejsce:

- W dniu dzisiejszym strażnicy Straży Miejskiej w Ustroniu przeprowadzili interwencję na jednej z posesji w Ustroniu […] w sprawie zaniedbanego psa. Na miejscu przeprowadzono wizję lokalną w obecności właściciela. Ustalono, że w dużym czystym kojcu przebywa stary pies ( 17 lat) mieszaniec owczarka niemieckiego. Pies posiadał dwa rodzaje karmy i czystą wodę w misce. Pies, ze względu na swój wiek, jest już częściowo wyleniały, utyka na tylne łapy i nie widzi na jedno oko – jest to wynikiem wieku psa, a nie zaniedbania – mówi Komendant Straży Miejskiej w Ustroniu, Jacek Tarnawiecki.

Choć w tym przypadku psu nic złego się nie dzieje, warto podejmować interwencje, jeśli widzimy coś niepokojącego. Jak przekonuje Komendant SM w Ustroniu, zgłoszeń możemy dokonać również anonimowo, takie również są sprawdzane. Swoje podejrzenia czy obawy związane z losem zwierząt można zgłaszać również na Policję - 997.

 

Natasza Gorzołka

 

Zobacz inne artykuły z serii: W Twoim imieniu



Coś cię niepokoi, zastanawia, zadziwia, nie wiesz, jak coś załatwić, gdzie się udać po pomoc, chcesz pozostać anonimowy - napisz do nas (redakcja@ox.pl ; natasza.gorzolka@ox.pl ), smsa - 606 359 259 lub zadzwoń - 33 300 31 80 / 606 359 259.

W Twoim imieniu zajmiemy się sprawą, poszukamy odpowiedzi, sprawdzimy doniesienie. Pamiętaj - nie ma dla nas spraw zbyt błahych, jeśli mają znaczenie dla Ciebie!
 

źródło: OX.PL
dodał: NG 17-03-2017 18:00
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (13)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Przepierón
17-03-2017 18:07
Przepierón
Dyć tyn pies na zdjynciu tułowia ni mo, choćby maczetóm uciynty. Fakt, "pieskie życie"
Daszyńskiego!
17-03-2017 18:14
Daszyńskiego!
No widzisz warzónka,macie wiele wspólnego.
Przepierón
17-03-2017 18:24
Przepierón
No widzisz Jan_122 jak ciebie łatwo przywołać do tablicy.
Ty też masz wiele wspólnego z tym psem on nie ma tłowia a ty mózgu.
ahu-zena
17-03-2017 18:31
ahu-zena
Pies ze zdjęcia nie jest psem z dzisiejszej interwencji. Ox powinien to sprostować.
Bubaszak
17-03-2017 19:30
Bubaszak
W 2009 pracowałem na budowie w Ustroniu, na przeciwko był dom przy którym był bardzo mały kojec w którym, żył brudny i głodzony wilczur który należał do strażnika miejskiego ciekawe czy tego dewianta też ukarali?
filok
17-03-2017 21:15
filok
Czytelniczka zgłosiła, że codziennie widuje psa w ciasnym kojcu, a strażnicy ustalili, że pies przebywa w dużym kojcu. No cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
bronek91
17-03-2017 21:17
bronek91
Nie trzeja kojca i łańcucha, żeby znęcać się nad psem, czy kotem. Żeby nie mieć warunków, wystarczy zwierzaka trzymać chociażby w ciasnym mieszkaniu, np w bloku....O tym już cicho.... Kto zainteresowany, audycje Dorota Sumińska, w TOK FM. Myślę że ludzie związani z KP powinni się zgodzić:)
ciamajda
18-03-2017 06:16
ciamajda
bronek91@ Ty to chyba mieszkasz w domu gdzie pokój jest wielkości hali sportowej.
W bloku nie trzyma się słonia ani konia. Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem.
asd88
18-03-2017 09:18
asd88
donoszenie jeden na drugiego takie rzeczy tylko w Polsce
bronek91
18-03-2017 09:38
bronek91
@ciamajda
"Jeśli twierdzisz że mieszkanie w bloku dla psa jest za małe to mam pewne wątpliwości czy nie masz problemu z myśleniem."- cytat
Ludzie w ciasnych mieszkaniach trzymają zwierzęta.... niestety. A to, że jest to znęcanie się, podałem źródło. Ściągnij aplikacje TOK FM i przesłuchaj audycje Pani Sumińskiej.... Jest to weterynarz z wieloletnim doświadczeniem.... Dowiesz się coś w tym temacie. Zatem widać kto ma tu problemu z myśleniem;) Kiesik prawili, ze kojec i lancuch są normalne;) Czasy się zmieniają a my wraz z nimi;)
ciamajda
18-03-2017 13:58
ciamajda
@bronek91
Ciasne mieszkanie zawsze lepsze niż łańcuch przy budzie. Poza tym mając psa w ciasnym mieszkaniu należy wychodzić z nim na spacery. Pies nie musi mieć dużej przestrzeni. Nie biega całymi godzinami. Wystarczy mu odpowiednio zorganizować czas.
bronek91
18-03-2017 18:37
bronek91
@ciamajda

Dokładnie, spacery a wiesz ile taki huski powien przebiec km dziennie żeby czuł się zdrowo? Nie zgadzasz się, masz prawo, co nie znaczy że masz mnie wyzywać. Masz pytania? Podałem źródło, Pani Dorota prowadzi auducję w TOK FM w każdą sobotę o 10 możesz zadzwonić, wyjaśni Ci wszystko. Jest specjalistą, ja nie.
Natasza Gorzołka
20-03-2017 08:51
Natasza Gorzołka
@ahu-zena Zdjęcie podpisane jest jako ilustracyjne...
Pozdrawiam.
Natasza Gorzołka
OX.PL
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepszy w języku rosyjskim

15-12-2017 19:30

Dwa dni przed wylotem otrzymał wizę. Tydzień później, w Moskwie otrzymał certyfikat potwierdzający jego bardzo dobrą znajomość języka rosyjskiego. Hubert Matlak ze Skoczowa jest jednym z najlepiej mówiących obcokrajowców w tym języku.

wyświetleń: 1279komentarzy: 0

Reymont czy Rejment? - wykład UTW

15-12-2017 17:20

W czwartek (14.12) odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie plenarne Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem, słuchacze zgromadzeni w Sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego mogli wysłuchać wykładu „koleżanki z uczelnianej ławy”, czyli Joanny Gawlikowskiej, która przybliżyła życie oraz twórczość polskiego noblisty – Władysława Reymonta.

wyświetleń: 261komentarzy: 1

Wszędzie dobrze, na Szlaku Jedwabiu także - prelekcja

15-12-2017 16:05

W czwartek (14.12) na terenie czeskiego Kass Strelnice, odbyło się spotkanie z Michalem Kieslo, który opowiedział o swojej podróży Szlakiem Jedwabiu. Spotkanie skupiło ponad kilkadziesiąt osób. W czasie trwania wydarzenia można było między innymi zobaczyć zdjęcia z podróży oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat kultury, sztuki oraz społeczeństwa krajów, na których Szlak Jedwabiu jest zlokalizowany.

wyświetleń: 205komentarzy: 0

Łowiynziok na liście

15-12-2017 14:50

Łowiynziok [ewentualnie gwar. uowiynziok lub owiynziok czy , pol. owięziok], czyli jeden z najpopularniejszych i najstarszych tańców górali beskidzkich Śląska Cieszyńskiego doczekał się wpisania na listę niematerialnego dziedzictwa Republiki Czeskiej.

wyświetleń: 346komentarzy: 0

Rekolekcje adwentowe z kawą w tle - dla tych, dla których nic nie jest oczywiste

15-12-2017 14:45

Spotkania przy kawie i teologii w trzech różnych cieszyńskich kawiarniach oraz Msza św. w zabytkowym kościele – tak wyglądają  rozpoczęte 13 grudnia „Rekolekcje adwentowe z kawą w tle – dla tych, dla których nic nie jest oczywiste”. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich, choć skupia się w pierwszym rzędzie wokół trzech duszpasterstw: nauczycieli, lekarzy i środowisk twórczych. Mariusz Jaszczurowski

wyświetleń: 481komentarzy: 0

Wideoflesz: Obchody uczczenia pamięci ofiar Stanu Wojennego

15-12-2017 14:10

13 grudnia 2017 odbyły się w Cieszynie obchody uczczenia pamięci ofiar Stanu Wojennego w 36.  rocznicę jego ogłoszenia

wyświetleń: 315komentarzy: 0

Spis zwierząt

15-12-2017 13:40

Bynajmniej nie przewidujemy potopu, niemniej jednak zwierzęta trzeba spisać – to wymóg przepisów. Bydło, owce, kozy, świnie – wszystkie trzeba policzyć i zgłosić do końca roku.

wyświetleń: 1050komentarzy: 1

Oszuści nie odpuszczają

15-12-2017 12:30

Oszuści podający się za policjantów i pracowników administracyjnych, usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób, znów dali o sobie znać w pobliżu - w Bielsku-Białej. Policjanci apelują - bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny, czy policjantów, bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

wyświetleń: 2635komentarzy: 2

Strumień pokazał się w Warszawie

15-12-2017 12:00

W piątek, 1 grudnia, na największych w Polsce targach agrobiznesu Ptak Warsaw Expo zaprezentowały się wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Strumień. Panie przygotowały bogate prezentacje stołów bożonarodzeniowych, a Zespół Regionalny Strumień wzbogacił wydarzenie swoim występem artystycznym.

wyświetleń: 787komentarzy: 0

Spotkanie promocyjne poświęcone kalendarzom regionalnym na rok 2018

15-12-2017 11:05

W piątek 15 grudnia o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone regionalnym kalendarzom na rok 2018.